frenchbullie 2015 júl. 13. - 04:50:30 Előzmény Sz Peter
(197/417)
Igen, olvastam, ezért írtam. Elnézve Linda Hamilton régi képeit, vagy az eddigi filmeket, szerintem Clarke-nak még mindig nincs annyira vastag ajka, mint az õs-Sarah-nak. (Bár messze nem ez a Terminator mesék lényege:-)
10/10
honfoglalo111 2015 júl. 13. - 00:43:43 10/10
(196/417)
Mozi elõtt megnéztem a terminátor filmeket 1-tõl 4-ig, minden nap egyet-egyet.

Szerintem szuper jó lett 5. résznek, alapvetõen épített az elõzõekre! Végig izgalmas volt, jól sikerült a reboot, a történet vége olyan szép lett és kerek (egy-két apróságtól eltekintve), olyannyira, hogy megállná a helyét egy lezáró, befejezõ részként is! 10/10

Emilia Clarke pedig gyönyörû! :D
Nem volt gond az alakításával.

Én biztos újranézem!:)

*Spoooooiler* XD

Arnold beszólásai:

#Upgradeltem! - Ez hatalmas volt! XDDD
#Párosodtatok már? :DDD
#Az új szállóige: Öreg vagyok, de VAGYOK. :)))
#És a kihagyhatatlan: Visszajövök!

Végre nem halt meg Svarci és más pozitív szereplõ sem! :)

*Spoooooiler*
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 12. - 20:38:30
(195/417)
Nem bír olyan dús ajkakkal?

Egyesek pont azt kritizálták itt korábban, hogy túlságosan is dús ajkakkal bír. :)
frenchbullie 2015 júl. 12. - 19:47:46
(194/417)
Üdv! Amikor az elsõ Terminator film készült még tinédzserek voltunk a párommal, s mert "nosztalgiázni vágytunk", DVD-n megnéztük az összes "régi" részt, aztán elszáguldottunk egy moziba, és megtekintettük a Genisys-t... Mivel számunkra Schwarzenegger az örök Terminator, a hangulat megvolt rögvest, ahogy színre lépett Arnold papa:-) A látványvilág is talált. (Fõleg 3D-ben.)

Spoileres

A történet követhetõ, még az idõben való össze-vissza ugrándozás ellenére is.
Szerintem Jai Courtney nem rossz Kyle Reese-ként, kellõképp katonás, a kezdeti csetlés-botlását pedig betudtam annak, hogy nem abba a szituba landolt, amire számított. Inkább Courtney, mint Anton Yelchin. (Aki nekem mindig Odd Thomas lesz, halottlátóként remekelve.) Emilia Clarke is hozta a Sarah Connor figurát, bár nem bír olyan dús ajkakkal, mint Linda Hamilton:-) S azt is el bírta feledtetni velem, hogy õ a sárkányos, szõke amazon, igen, én Sarah-t láttam benne.

Összességében jól szórakoztam, a film megfelelt annak, amit vártam. Kíváncsi vagyok a folytatásokra, nem úgy, mint pl. a Prometheus esetében. (Ha már Biehn, akkor eszembe jutott ez is. Mármint, hogy sajna mindkét opus folytatásából kimaradt immár:-(
4/10
JoeM 2015 júl. 12. - 17:37:54 4/10
(193/417)
Érdekes, ez mostanában nem jut eszükbe. Most tényleg nehéz lett volna a T3 idõvonalának a végérõl indítani? A szereplõkrõl: Sarah hiteltelen, Kyle valami szörnyû, Connor olyan semmilyen, a T1000 viszont tetszett. És a sztori nagyon popcornos. Amúgy a film a salvation-ra hajaz, nem igazi terminátor film, hanem akciófilm terminátorokkal.
8/10
Gladyator 2015 júl. 12. - 16:29:13 8/10
(192/417)
Plusz
Beruháztam a mozira és nem bántam meg,
Viszonylag jól megoldották a még 1 bõr lehúzását.
Kicsit sok logikai gondolkodnivalót adtak a kreátorok dehát belefért.
a CGI remek, ilyesmit várok el 2015-ben, a poénok is ülnek szépen a helyükön.
Akcióból nincs hiány, unatkozni nem lehet.
Papa hozta a kötelezõ tutit

Minusz
Sarah Connor vasszüze kicsit fiatalra sikerült.
"Egy újszülöttnek minden vicc új", nekünk már nem, hol is tartunk? ötödik rész?
Kyle-nak is jól jött volna egy rátermettebb faszi

Nyolcas (meg még egy fél pont)
6/10
Mike088 2015 júl. 12. - 15:21:19 6/10
(191/417)
Kicsit ülepednie kell még bennem a filmnek. Arra számítottam hogy ez a rész a jövõben játszódik majd és azt mutatja be, hogyan gyõzik le a skynetet -illetve azt, hogyan fogják be a t800-at és küldik vissza a múltba stb. Ez helyett teljesen átírják a múltat ami egy alternatív jövõhöz vezet. Vannak benne jelenetek az elsõ részbõl, hatásosnak nem mondható poénok, és néhány meglepõ dolog is. A filmben jó pár idõparadoxon, logikai bukfenc fedezhetõ fel,ami rontja az összhatást -ettõl függetlenül azért történetileg érthetõ-. A Kyle-t alakító színész gyengus, Emilia Clark jó, de igazából Schwarzenegger teszi a filmet élvezhetõvé. Úgy gondolom ez a film alulmúlta a várakozásokat, de számomra vállalható szórakozást nyújtott.
10/6+++

SPOILER: John Connor akibõl a skynet gépet csinált, valahogy nem illik bele a képbe, ez és sok más miatt is logikai bukfencek sokasága fedezhetõ fel. Én azt mondom a kevesebb néha több. Jobb színészekkel és egyszerûbb történetvezetéssel ez nagyobbat üthetett volna.
6/10
offtopic
Mike088 2015 júl. 12. - 09:56:43 6/10
(190/417)
Na most megyek megnézni de az elõzetes kritika és a hozzászolások nem tùl biztatóak. Remélem a harmadik rész szinvonalát eléri azért.
Kovács kolléga 2015 júl. 11. - 21:32:05
(189/417)
Lehet, hogy jobban tették volna a film alkotói, ha abbahagyják a Connor-család + Schwarzi cselekményszál csócsálását, és azt teszik, amit pl. a Star Wars esetében megléptek, azaz egyszerûen folytatják a történetet.
7/10
Bsmarcona 2015 júl. 11. - 21:01:58 7/10
(188/417)
Még egy bõrt lehúztak a Terminátorról. Szánalmas hogy ez a hulladék egyáltalán elkészülhetett, egyedül Schwarzenegger teszi nézhetõvé. A Kyle Reese-t alakító színész nagyon rossz, nem hasonlít az eredetire. Az 50 kilós csajszi se alkalmas a szerepre. Egyébként az 1991-es Terminator 2-ben jobb autós üldözések és akciójelenetek voltak. Ez a film paródia akart lenni, vagy komolyan gondolták?? Gyenge színészi játék, felejthetõ akciójelenetek, sz*rul megírt forgatókönyv, és bugyuta történet. Szégyen az eredeti két Terminator filmre nézve.
zegorias 2015 júl. 11. - 18:44:09
(187/417)
A korábbi terminátor filmek az egyszerûségük miatt voltak jók..., ez viszont egy INFORMÁCIÓ-APOKALIPSZIS.
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 11. - 16:00:28
(186/417)
sajnos tényleg nincs kiemelkedõ játék:
emilia túljátszotta
kyle mintha ott se lett volna: letartoztatják, lefejelik :)
schwarzi öreg, mint az országút
john connor: ha ilyen fejem lenne, felraknám a buszra és integetnék neki
stb,stb, stb :(

jobb a négyes résznél, ennyi a pozitívuma.
Kár hogy nem a harmadik résznél folytatták, ott pár érdekesség be volt hintve
(gyerekekrõl, john meghal,kate küldi a terminátort stb)
1/10
Tomiiii 2015 júl. 11. - 14:59:54 1/10
(185/417)
CGI, CGI, CGI....ebbõl lassan kezd elegem lenni. Arnold rettenetesen megöregedett, ez van. A filmmel megpróbáltak még egy bõrt lehúzni a témáról, ezzel mindent el is mondtam.
8/10
offtopic
mro26 2015 júl. 11. - 14:55:54 8/10
(184/417)
BOCSÁNT LEMARADT A SPOILER AZ ELÕZÕ HOZZÁSZÓLÁSOMBÓL SZÓVAL AZ



SPOILERES!!!!!!!!!!!!!!!!
8/10
mro26 2015 júl. 11. - 14:55:20 8/10 Előzmény Eddyboy
(183/417)
***SPOILER PÓTOLVA***
Zavaró volt nem mondom, hogy nem csak az élõ szövet öregszik, hanem romlik a gép teljesítménye is az "öregedés" során. Manapság is így van már a mosógépeknél is 5 évre gyártják hogy addig bírják majd lehessen újat venni...

De tény, hogy rossz volt ez a dolog.

Annak viszont örültem, hogy a fiatal T-800-as ilyen badass volt, hiszen az összes Terminator filmek közül az elsõben volt a legfenyegetõbb, legkeményebb ellenfél. Az elsõ részben szinte olyan volt a kiborg mintha horrorfilm szereplõ lett volna, nem lehetett megállítani, fenyegetõ volt már a megjelenése is, még mikor rohadt is, kopott róla a bõr látszottak a fém részek (ezek miatt sokkal félelmetesebbnek tûnik számomra mint a T-1000-es).
Szóval ez a jó pont volt.
Kovács kolléga 2015 júl. 10. - 21:25:19 Előzmény jmisi31
(182/417)
A 129 millió dollár nem a nemzetközi bevétel, hanem az összesített (amerikai + külföldi). A másik dolog, hogy ha egy 155 millió dollárba kerülõ film 28 millió dolláros hétvégével nyit a hazai pályán, akkor az oltári nagy buktának számít.
6/10
Attaca 2015 júl. 10. - 15:45:34 6/10
(181/417)
A sztori is tetszett nekem.
6/10
Attaca 2015 júl. 10. - 15:42:08 6/10
(180/417)
Hát ez elég gyenge lett, Sarah és Kyle karakterei nagyon gyenge színészek. Arnold, meg a korábbi filmek miatt tudtam élvezni, de sajnálom, hogy így mellényúltak a színészekkel. A látvány szerintem jó volt, logikátlan dolgok, meg mindegyik Terminator filmben vannak.
10/10
Bigpapa 2015 júl. 10. - 15:08:08 10/10 Előzmény Balu64
(179/417)
Nyugi, nem bántottál meg, ahhoz csöppet több kell..., de engedd már meg nekem, hogy saját pontozás alapján, én dönthessem el, hogy nekem mi 10 pontos és mi nem az. Valószínû, te nem én vagy, én meg nem te vagyok, így mindketten mást várunk egy filmtõl.

Én is látom a film gyengéit, a bakikat, a logikai baromságokat

SPOILER

Az elején a T-800 felbukkanásakor, simán ki kellett volna lõni, aztán jó estét. Csak ugye a filmkészítõk úgy gondolkoznak, hogy
1. megmutatjuk, hol tartunk CGI-ben
2. gondolom õk is kíváncsiak voltak,milyen lenne egy új/régi terminátor közelharc.

És elkészítették.

Nekem a megváltás volt olyan, hogy azt hittem idegsokkot kapok miatta. Az a film maga a 130 perces logikai bukfenc!

Ezt írtam róla anno:

Terminátor- megváltás

Errõl viszont most értünk haza.

Hazudnék,ha azt mondanám, hogy vártam a filmet.Nekem a Terminátor az Schwarzenegger. És bevallom, rég csalódtam ekkorát egy filmben.
Kezdem ott, hogy olyan sok hiba van a filmben, hogy az nem igaz.Kb minden 5. percben valami logikai bukfenc lesz és akkora bakik, amekkorákat a "zs" kategóriás filmekben látni.
Mivel sz*r a sztori, megpróbáltak a vizuális effektekkel operálni, amitõl kapunk egy számítógépes játékot.
Ez a rendezõ úgy arculb**ta a Terminátor legendát, hogy legszívesebben szájba lõném!
A T1-T2-t láttam vagy 200x és a T3-at is vagy 20x ,de ezt az életben nem nézem meg többször!Sõt! Jó lenne kitöröltetni az elmúlt 5 órát a tudatomból,hogy még véletlenül se emlékezzek erre!
******SPOILER CSAK AKKOR OLVASD?HA LÁTTAD A FILMET*******
Ugye most John Connor apját kell megmenteni.Mondják,hogy a Skynet halállistáján õ van az elsõ helyen.A robot el is kapja,de ahelyett, hogy ott helyben letépné a búráját,kalitkába zárják.De mi a ráknak?Ha akkor megölik, nem megy vissza az idõben,nem dugja meg Sarah Connort és nem lesz John!
De neeem,itt az amúgy nagyon okos Skynet, aki megalkotja Marcust, most s*gg hülye Commodore számítógépbe megy át és mindent rosszul csinál.
Bujkálni kell a gépek elõl éjjel,de azért tábortûz mellett beszélget a pilóta csak és Marcus. És ilyen sz*rral van tele a film.
******************SPOILER VÉGE******************
A Batman 2.részén megfogadtam, hogy szakadjon le a fejem,ha még egy Batman filmre elmegyek moziba.Abban is olyan sz*r volt Bale. Most pedig azt fogadtam meg, hogy ez volt az utolsó Terminátor film,amit moziban láttam.Majd itthon dvd-n az elsõ 3 részt nézegetem.
Nincs benne a terminátor zene,csak 9 mp ig az elején a fõcím végén felcsendül,aztán semmi.
Nincs kerete a filmnek.Eleje,közepe és vége.Csak van a film.Kb 40 perc után már mindenki röhögött és azt néztük,mikor lesz már végre vége!
És a legjobb.
A moziban egyszer csak elkezdett recsegni a hang, aztán úgy recsegett, hogy már nem hallottuk a filmet, majd elment a hang.Akkor bosszankodtam,de utólag az volt az igazi MEGVÁLTÁS!Az a pár perc, amíg nem a film szólt!
Aki még nem látta, az meg ne nézze moziban!Töltsétek le minél többen, hogy b*szódjon meg a stáb, a producer, a stúdió és Bale!

1/10 "

Nah, a filmet azóta se láttam, nem is fogom. Erre meg azért ültem be,mert ezt vártam évek óta, s fõleg Arnold a terminátor.

Szóval egy film mindenkinek mást és mást ad. :) Oké?
7/10
jmisi31 2015 júl. 10. - 00:06:50 7/10
(178/417)
Hasra ütve írtad ezt a baromságot?!
Ha nem is nagyon de az elsõ hétvégén behozta a gyártási költségeket... 155millió dollár!
Amerikában 28-29millió, világszerte 129millió, az legrosszabb esetben is 157millió!!!