offtopic
wukovsky 2009 júl. 24. - 19:17:40 Előzmény Valezius
(752/1272)
A baj a vezetõkben van, akik mindenbõl, és mindenkibõl fegyvert akarnak, hogy mindent és mindenkit elpusztítsanak. Egyébként számos olyan alkotás van, ahol kiderül, hogy az emberek kezdik mindig a háborút. Pl az Animátrix, vagy egy korábban említett film, ami akár egy terminátor film is lehetne. Nem tudom a címét, de a lényeg, hogy a híper okos védelmi kompjuter (amerikai) átveszi az uralmat és kényszeríti a fehérházat és a kreml-t, hogy kössenek békét egymással, vagy ide is oda is kilõ bõségesen elég rakétát. (még a hidegháború idején játszodik) azért ez is elgondolkodtató, de minden esetre én is azon az állásponton vagyok, hogy nem szívesen bíznám magam gépekre, mert várható hogy elõbb utóbb okosabbak, ügyesebbek, erõsebbek lesznek :(
10/10
idõjós1010 2009 júl. 24. - 19:11:51 10/10
(751/1272)
Azért a T2-ben sem volt épp apró csúsztatás az az "olvadós rendõr" terminátor :-)
JC -al kapcsolatban igazad van, de a rövidhullámú jel, háááát, nyilván ez jutott el biztosan mindekihez, egyébként akármilyen jelet, adást küldhetett volna a skynet mindent be tud mérni.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 24. - 19:08:56
(750/1272)
Valami ilyesirõl volt szó, pontosabban arról, hogy sokan szidták, hogy nem hasonlít az elõzõ 3 részre, erre Te azt mondtad, hogy azért mert nem értették meg azokat a részeket.

Lehet, hogy úgy értették, hogy nem hasonlít az elõzõ 3 részre, hogy nem jó a forgatókönyv, nem jól kidolgozattak a karakterek, pocsék a rendezés, és a sok a logikai hiba :D Szerintem inkább így gondolták :D
offtopic
wukovsky 2009 júl. 24. - 19:03:44
(749/1272)
A kill billnek is mind a két része jó, azért mert eleve 3 részt ölel fel a történet.

Na hasonlítsuk össze a mátrixot és a terminátort már kérem szépen, ennyire nem lehetettek kis gyenge elméjüek. Készült egy halálosztó 84-ben. Azt megfejelték egy ítélet nappal valahogy 90-ben, és rákontráztak egy gépek lázadását valahogy 2002 asszem.

Ami gáz, hogy az 1-2 -t James Cameron jegyzi, a 3-at és 4 et már nagyon nem õ, ami meg is látszik.

Tehát az elsõ három rész telejsen független egymástól mondhatni.

A 4-5-6 rész egybe van tervezve, tehát eleve úgy vezetik a cselekmény fonalát, hogy ennyi rész lesz. Pontosan úgyanúgy, ahogyan a mátrix fonalát is úgy vezették, hogy 3 rész lesz, nem pedig csak az elsõ rész sikerén felbuzdulva csináltak még kettõt.

Ahol az így történt, azt a halálos fegyver és a drágán add az életed. Azok is mind mind külön álló történetek
offtopic
wukovsky 2009 júl. 24. - 18:59:15 Előzmény idõjós1010
(748/1272)
Én nem az üldözõs hangulatot vártam.

HOgy nekem miért nem tetszett, pl azért mert John Connor teljes neve inkább John Connor MacLoad!!!!!!!!!!!!! Hozzá vágja 3szor a falhoz egy terminátor, és úgy pattan fel, mint a Michelin gumiemberke, na menjél már!!!!!!!! Azért mert annyi és annyi logikai bukfenc van a filmben, hogy az valami gyalázat. Mint idõutazos film, várható, hogy van benne logikai bukfenc, na de nem ennyi, és ilyen fatális!!!!!

És a végsõ, a karakterek, illetve szereplõk, mert karakterek nem nagyon voltak!!!! JC egy nulla volt, pedig már láthattuk, hogy a 10 éves kis JC milyen komoly kis gerilla gorilla tud lenni, ha akar. Egy kis ATARI-val feltõr bármilyen kódot, megmenti az anyját a diliházból, minden fegyvert, robbanószert ismer, és nagyon nagyon határozott, és komoly karakterrel bír. Olyan személy, aki mõgé tényleg felsorakozik mindenki.


Ehhez képes itt egy szánalmas kis hisztis idiótát kapunk, aki minden este nyomja a rövighullámon a kis meséjét, és azt hiszi ettõl Õ lesz majd az ellenállás nagy verére. Ebben csak az a gáz, hogy a világon a rövidhullámú az egyik legkönnyebben bemélrhetõ adó. Amint elkezdi a kis adását, skynet lokalizál és porig bombázza, atombombázza a helyszínt.

Ugyanúgy, ahogyan a gépeket megállító jelet, ami csapda is lehet, nem pont a parancsnoki atomtengeralattjárórólkezdem sugározni, hanem mondjuk egy magas hegységrõl, aminek több értelme van.

De nem vagyunk egyformánk, vannak kisebb igényûek, és vannak nagyobb igényüek. Ahogyan Halle Berry mondta a kardhalban: Az igénytelenek boldogsága!!! Vagyis nekik a legjobb, mert nekik minden jó!!!!!!
Valezius 2009 júl. 24. - 12:20:19
(747/1272)
Olvasd el Asimov robotnovelláit, egyrészt mert jók, másrészt mert hátha megváltoztatja a véleményed :)
Mikor a végére értem rájöttem, hogy minden robotot ócskavassá kéne verni, amíg nem késõ.
A Terminátorral is egy baj van, nem jöttek rá sokkal korábban, hogy szét kell verni a nyomorult gépeket :)
lostangels 2009 júl. 24. - 02:11:32
(746/1272)
SPOILER a bakiról, ami egyébként nem baki


Sokan mondják, hogy a lépegetõ biztos lábujjhegyen ment oda az emberekhez.
Még egy dolog, hogy ha kamerás szar verziót nézte meg valaki, de könyörgöm!

Tisztán kivehetõ, hogy a fejvadász vitte oda.
Itt látszik, hogy a lépegetõ a fejvadászban van:
http://kepfeltoltes.hu/090724/nobaki2_www.kepfeltoltes.hu_.png
Azaz a Skynet ezzel szállította.
Itt pedig tökéletesen kivehetõ, ahogy a fejvadász épp menni készül:
http://kepfeltoltes.hu/090724/nobaki_www.kepfeltoltes.hu_.png

Egy jó Release csodákra képes.
8/10
Spooner 2009 júl. 23. - 23:14:40 8/10
(745/1272)
Szerintem ez a film abszolut korrekt folytatás! Nincs ezzel semmi gond.
Csak most néztem meg mert kamerás verzióban illetve szinkronosan moziban nemakartam...
Nekem nagyon tetszett, nem is értem mér szólták le annyira..
A story is okés, a zenék is rendben vannak, jó az is, hogy sok jelenet emlékeztet az 1. ill. 2. részre.. A 3. részt többszörösen übereli!

Remélem lesz rendezõi változat is!
10/10
idõjós1010 2009 júl. 23. - 22:21:47 10/10
(744/1272)
Ha neked szóélt volna, neked címzem. De nem szólt ez személyesen senkinek.

A véleményed viszont elég egyedi :-)
10/10
idõjós1010 2009 júl. 23. - 00:53:32 10/10 Előzmény wukovsky
(743/1272)
Amúgy érdekes ez a fanyargás. Egyesek szerint gyalázat, hogy most végre a háború van a fókuszban, és nem az elõzmények. Én nem tudom, hogy neked pl mért nem tetszett ez a rész, de ha lesz folytatás(esetleg több is), akkor az hason sztorival készül majd, szóval nem biztos hogy az elsõ két részhez kellene hozzámérni. A harmadikat még teljes joggal lehetett, de ezek a részek már mást céloznak meg. Nomeg az elsõ két résznek azért volt egy olyan hangulata amit képtelenség visszahozni, úgyhogy erre kár várni. legagyizni (esetleg) ezt részt meg megintcsak hülyeség, mert egyik korábbi rész terminátorai sem voltak profibb munkák, sõõt.

(na mindegy, ez nem neked szólt elsõsorban)
10/10
idõjós1010 2009 júl. 23. - 00:38:17 10/10 Előzmény Noncsa
(742/1272)
Én úgy tudom, rögtön a harmadik rész után, még három lett tervbe véve. De ez már nem mai hír, lehet hogy azóta változott a dolog. Mindenesetre én ezt olvastam egy filmes oldalon.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 22. - 20:27:47
(741/1272)
Ja igen, emlékszem, szolidarításban nyomtad véletlen valakivel. Még olyan 50-ik hsz táján olvastam róla azt hiszem :)

Amúgy sajnos én is megfogom nézni a következõ részt, úgy ahogy a James Bondból is, mert optimista vagyok, és mindig remélek, hogy hátha jobb lesz :D
8/10
Noncsa 2009 júl. 21. - 19:58:31 8/10
(740/1272)
Igaz, hogy én nem vagyok egy hozzáértõ, meg nagy fan sem, de láttam minden részt, még a sorozatot is, és szerintem nincs baj ezzel a résszel, sõt, még a 3-nál jobb is. Igaz, hogy más lett, mint az eddigiek, de nem rossz!

Viszont elég vicces volt, mikor a terminátor meg Connor annyi közelharcot vívtak, az egy kissé nevetséges volt a terminátorok képességeinek tudatában...

tényleg lesz 5. rész is? :)
offtopic
wukovsky 2009 júl. 21. - 19:13:14
(739/1272)
Azért legalább egy hármast adhattál volna a filmre. Már csak Márkusz miatt is :D
10/10
idõjós1010 2009 júl. 21. - 01:07:48 10/10
(738/1272)
"a tökéletes terminator megalkotásához tanulmányozás céljából."
No igen, ez a verzió nekem is eszembe jutott, rögtön azután hogy postáztam a hozzászólásomat ide. Film közben viszont valahogy nem kapcsoltam. Velem sokszor van hogy elbambulok a TV elõtt. Az angyalok és démonokkal viszont nem ez volt a baj. Ott az volt a baj, hogy nem igazán érdekelt.

Egyébként köszönöm a választ.
7/10
szeki05 2009 júl. 20. - 21:08:37 7/10
(737/1272)
Én is arra gondoltam, hogy nem dolgozták ki, csak rosszul fogalmaztam,***SPOILER*** Schwarzenegger pedig azután nyírja ki a másik gépet, amikor Connor megtalálja Kyle Reese-t.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 20. - 20:22:16 Előzmény szeki05
(736/1272)
Elvesztek a részletek helyett inkább igen felszínesen viteleztek ki mindent :$

Hirtelen most nem emlékszem, hogy Arnie milyen másik gépet nyírt ki, aminek nem volt értelme, mert rajta, Márkuszon és JC kivül nem volt ott senki más, ha jól emlikszem :$
7/10
szeki05 2009 júl. 20. - 17:47:46 7/10
(735/1272)
Nem volt rossz film, de voltak benne furcsa dolgok, pl. amikor John Connor bejut a Skynet központjába és amikor kinyitja azt az ajtót elbújik a terminátor elõl, amikor meg az emberek kiszabadulnak már egy terminátor sincs és csak simán kijutnak. Meg amikor Schwarzenegger kinyírja a másik terminátort és utána meg Connorra támad annak is mi értelme volt. Az alapelgondolás jó volt de a készítõk elvesztek a részletekbe. 10/7
10/10
idõjós1010 2009 júl. 19. - 21:17:32 10/10
(734/1272)
Szerintem abszolút korrekt volt a film. A gépek azok nagyon bejöttek, én élethûnek találtam õket, kivéve talán azt az óriás gorillát, (SPOILER) aki elragadta az öreglányt is. Schwarzenegger is feltûnt végül, az külön tettszett, bár az elejére vártam. Az viszont nem volt tiszta (lehet hogy nem figyeltem) hogy az emberekre mért volt szüksége a Skynet-nek?
A félig ember, félig robot ipsét sajnáltam. Õ maradhatott volna. Nem kellett volna így tönkrevágni Connort. :-)
SPOILER VÉGE
offtopic
wukovsky 2009 júl. 18. - 17:55:48 Előzmény tomi03
(733/1272)
Nos valóban elég tájékozatlan vagy, úgyanis Arnie bácsi többször is kint volt a forgatáson, és itt ott tanácsokat is adott, úgyanis nincsen terminátor arnie nélkül, mármint film!!! Sokminden más van :)

Ahogy az elõttem hozzá szóló is mondotta, nagyon komoly eljárással koppintották le arnie fejszerkezetét, valamint vizsgálva a T1-et megpróbálták ugyan azt a fiatalságot, és frizurát létre hozni, ami egy kis felüdülés volt a filmben.


Egy másik hozzá szóláshoz, CB-rõl annyit, hogy azt mondta, azért vállalta el, mert egy nagyon nagyon jó forgatókönyvet kapott a kezébe, és ez meggyözte Õt.

Már csak azt nem értem, hogy akkor miért nem abból a nagyon nagyon jó forgatókönyvbõl csinálták a filmet, és és és helyette miért ebbõl a posványból készült el mégis csak.

Vagy ha szerinte ez a jó, akkor ez kicsit minõsíti az emberkét :D