8/10
Andrew8 2009 jún. 05. - 09:31:36 8/10
(272/1272)
A diitális verzió miben más jobbak a hanghatások, képhatások, effektek vagy hosszabb maga a film, mert 130 percet írtak ki rá máshol meg 115 van. Na most akkor mi van?

Reméljük az 5. részt átveszi Nolan vagy Cameron vagy Jackson. Vágyálmok mi? :(
8/10
Andrew8 2009 jún. 05. - 09:24:02 8/10
(271/1272)
Linda Hamilton benne van igaz csak a hangja. Máshogy nem is lehetne sajna maximum ha élne öregen.
8/10
Andrew8 2009 jún. 05. - 09:22:24 8/10
(270/1272)
Benne van a tadatadam a film elején és a végén is. A lágy Fiedel téma is gitárral.
A T800-as=T101-es sajnos a magyar fordítás T-101-est mondott mikor eredetiben t-800ról dumálnak.

Egyébként nem volt benne a filmben az a mondat(jelenet ami a trailerekben volt) , mint pl: ha ezek a T-800-asok online-ra kapcsolódnak a háborúnak vége, meg az se, hogy ez nem az a jövõ amirõl anyám mesélt, meg hogy emberi szöveteket másolnak a skynetnél. ezek mind mind a 2. és a 4 perces trailerben voltak. Lehet, hogy ez is átcsúszott a dvd-re.
1/10
black_eagle 2009 jún. 05. - 08:29:06 1/10
(269/1272)
én csak ennyit írnék errõl, de ez mindenképpen magánvélemyény!!

TERMINATOR MEGVÁLTÁS...

A jegyem a legjobb helyre szólt pont középen ültem, hátulról a 3-ik sorban, tehát minden adott volt, hogy elsüljek a filmtõl
Rövidre fogom: MEGVÁLTÁS volt kijönni a moziból :, ez a film annyira szar, hogy ingyen sem nézném meg mégegyszer, nemhogy 1200-ért!!!
Mondom ezt úgy, hogy nagy terminator fan vagyok!

Semmilyen terminator hangulatom nem volt, a történet eszméletlen gagyi, (életre keltett halálra ítélt zombi robot vagy mi) a színészek nulla, bár az is igaz, hogy egy akciófilmben nem sok színészi megnyilvánulás kell, de akkor is.

Az akció jelenetek dobtak valamit a filmen, de egyébként ha Cameron 92-es T2 filmjéhez veszem az effektusokat, akkor 17 év alatt ez egyenlõ a 0-val!

A hangok hangosak voltak, persze én imádom hangos mozit, de minõségben szóljon, ez mitõl lenne THX DTS meg mitomén hány pont 1-es hangzás.

A térhatás viszont jó volt és néha tényleg volt benne pár jó hang, illetve érzékelni lehetett, hogy a t600-as gépfegyverébõl erõbõl csapódnak be a golyók és a súlya is 2-3 tonna :D

Szóval MCG elmehet a jó k anyjába, meg az is aki egy ilyen kultusz filmnek a rendezési jogát egy ilyen amatõr fasznak adta!

Ha osztályoznom kellene akkor így nézne ki:

akciójelenetek: 10/6
effektusok:10/3
hangok:10/2 (ez lehet a mozi hangszóróinak a hibája is)
hangulat:10/0

összeségében: 10/3,5-öt adnék jó indulattal erre a baromságra, az a tetõpont volt, mikor schwarzi megjelent kb 22 éves fejjel, 2X akkorára kigyúrva, mint amikor mister olimpia volt , röhögött a mozi, mondjuk nem csodáltam, mert én is a fejemet fogtam a számítógépes grafika láttán...

áhhh, minden filmet elcsesznek...

Ez kemény kritika tudom, de jobbat nem érdemel... szart volt az egész na, leírhatnám a többit idióta részt is, de hátha valaki ennek ellenére be ül a moziba és reménykedik egy fasza terminátor hangulatú filmben, ami az elejétõl a végéig a vászonra szegezi a szemeit, ahol én többször megnézem egy film alatt, hogy mennyi az idõ, na az el van baszva!

cöhhh
6/10
Les 2009 jún. 05. - 07:37:50 6/10
(268/1272)
Nem volt rossz, de T 1-3 sokkal jobbak, mint ez.
A látvány, és a zene jó volt, a történet nem volt izgalmas.
Látom vannak hibái, tehát 6/10.
Szerencsére nem sokat csalódtam. A szinkron rettentõen rossz, utálom a szinkront. Miért nem adják feliratosan?
Jedo 2009 jún. 05. - 02:51:02
(267/1272)
Nemrég jöttem a Digitális változatról. Effektek+hanghatások: 10-es.
Marcus (szereplõ) sokkal jobb színész, mint John Connor.
Minden más sz*r: sztori, dumák, legfõképp a SZINKRON!!!!!!!
Annyira ÉLETTELEN, köze nincs az eredeti angol verzióhoz. A hangszínészek szinte mintha SEMMIT nem éreznének át a filmbõl. A rgéi VHS alámondásokra emlékeztetett néhány szinkronhang: a videón sikít a csaj, a magyar alámondó pedig lassan és mélyen mondja "m...e...n...e...k...ü...l...j". Agyonlõném a szinkronrendezõt. Gyökér.
Egy jegy árát megéri azt csókolom.
1/10
Bigpapa 2009 jún. 05. - 02:10:37 1/10
(266/1272)
Terminátor- megváltás

Errõl viszont most értünk haza.

Hazudnék,ha azt mondanám, hogy vártam a filmet.Nekem a Terminátor az Schwarzenegger. És bevallom, rég csalódtam ekkorát egy filmben.
Kezdem ott, hogy olyan sok hiba van a filmben, hogy az nem igaz.Kb minden 5. percben valami logikai bukfenc lesz és akkora bakik, amekkorákat a "zs" kategóriás filmekben látni.
Mivel szar a sztori, megpróbáltak a vizuális effektekkel operálni, amitõl kapunk egy számítógépes játékot.
Ez a rendezõ úgy arculb**ta a Terminátor legendát, hogy legszívesebben szájba lõném!
A T1-T2-t láttam vagy 200x és a T3-at is vagy 20x ,de ezt az életben nem nézem meg többször!Sõt! Jó lenne kitöröltetni az elmúlt 5 órát a tudatomból,hogy még véletlenül se emlékezzek erre!
******SPOILER CSAK AKKOR OLVASD?HA LÁTTAD A FILMET*******
Ugye most John Connor apját kell megmenteni.Mondják,hogy a Skynet halállistáján õ van az elsõ helyen.A robot el is kapja,de ahelyett, hogy ott helyben letépné a búráját,kalitkába zárják.De mi a ráknak?Ha akkor megölik, nem megy vissza az idõben,nem dugja meg Sarah Connort és nem lesz John!
De neeem,itt az amúgy nagyon okos Skynet, aki megalkotja Marcust, most segg hülye Commodore számítógépbe megy át és mindent rosszul csinál.
Bujkálni kell a gépek elõl éjjel,de azért tábortûz mellett beszélget a pilóta csak és Marcus. És ilyen sz*rral van tele a film.
******************SPOILER VÉGE******************
A Barman 2.részén megfogadtam, hogy szakadjon le a fejem,ha még egy Batman filmre elmegyek moziba.Abban is olyan sz*r volt Bale. Most pedig azt fogadtam meg, hogy ez volt az utolsó Terminátor film,amit moziban láttam.Majd itthon dvd-n az elsõ 3 részt nézegetem.
Nincs benne a terminátor zene,csak 9 mp ig az elején a fõcím végén felcsendül,aztán semmi.
Nincs kerete a filmnek.Eleje,közepe és vége.Csak van a film.Kb 40 perc után már mindenki röhögött és azt néztük,mikor lesz már végre vége!
És a legjobb.
A moziban egyszer csak elkezdett recsegni a hang, aztán úgy recsegett, hogy már nem hallottuk a filmet, majd elment a hang.Akkor bosszankodtam,de utólag az volt az igazi MEGVÁLTÁS!Az a pár perc, amíg nem a film szólt!
Aki még nem látta, az meg ne nézze moziban!Töltsétek le minél többen, hogy b*szódjon meg a stáb, a producer, a stúdió és Bale!

1/10
dash 2009 jún. 05. - 01:23:08
(265/1272)
Tipikus amerikai család barát szemét, de még mindig nem annyira borzalmas, mint a Transformers nevezetû szutyok. Leírhatnám ugyanazokat amik elõttem már elhangzottak, valóban gumicukor. CGI orgiának viszont remek volt, nem bántam meg, hogy 2 órát a mozivászon elõtt töltöttem, de egy 120 perces audio-vizuális élménynél semmivel sem tett hozzá többet az életemhez.
madve5 2009 jún. 05. - 01:20:26
(264/1272)
Tipikus amerikai család barát szemét, de még mindig nem annyira borzalmas, mint a Transformers nevezetû szutyok. Leírhatnám ugyanazokat amik elõttem már elhangzottak, valóban gumicukor. CGI orgiának viszont remek volt, nem bántam meg, hogy 2 órát a mozivászon elõtt töltöttem, de egy 120 perces audio-vizuális élménynél semmivel sem tett hozzá többet az életemhez.
8/10
Blindmouse 2009 jún. 05. - 01:05:35 8/10
(263/1272)
megnéztem Trailerben a CGI Schwarcit. õszintén szólva a szemmel láthatóan grafikának levés ellenére is jobban hasonlít az 1984-es mocsokra mint az igazi A.S. a T3 címû borzalomban... :)
8/10
Numudal 2009 jún. 05. - 00:21:15 8/10
(262/1272)
Öregem... te nem gyengén vagy beteg:) Vedd bóknak:)
2/10
ssheepb2 2009 jún. 04. - 23:52:36 2/10
(261/1272)
Gondoltam megelõzöm nektek a csalódást és elmondom, a Terminátor 4 filmet ezúttal szeretném az év legnagyobb csalódásának nyilvánítani! Szerintem egy ocsmányság, a Terminátor 3-nak Oszkár jár ehhez a filmhez képest. A kibaszott szinész is aki a Batman-t játszotta basszódjon meg a mûvészfilmjeivel együtt. Pedig sok hülyeséget tudok megnézni és szerintem sok rossz film is jófilm, de ez kiábrándító. Úgy éreztem magam a film után mint a South Park-ban az Indiana Jhones-os részben, mintha megerõszakolt volna a rendezõ. Lehet, hogy fizikailag a testemet nem, de az agyamat és a lelkemet biztosan! Most áztathatom õket a zuhany alatt egész este, hogy lemossam róluk a film testének büdös illatát... /Már megtörtént.../ Még jó, hogy diákjegyet vettem, így laglább 10 forinttal kevesebbet vesztettem az életembõl, de sajnos a pénz 95,6 %a elveszett /ez ugyan annyi mint az öregedésem százaléka a film után/. Dobtam én már ki pénzt minden szarra, de ekkora rablást még életemben nem láttam. Az összeg amit Slota költ a Mclaren Mercedes SLR-re semmi se ehhez képest! Lelkem pénzügyi állapota hajléktalan lett, mindenem elvette az állam és a rendezõ. Az agyam már az oxigénért sem tudni fizetni, a májamtól kéri de annak sincsen, mert annak meg arra kell, fogy fizesse azt a kárt, amit az 2 sör okozott, amit meg kellett innom, hogy valami észt verjek az agyamba, hogy túlélje a traumát, amit a film okozott. Megtörtek!

/Utólag szeretném üdvözölni Mileff tanárurat, aki ha minden igaz ott volt a filmen ma 19:00kor, ha nem Ön volt tanárúr, ami lehet, mert totál vak vagyok sötétben, még szemüveggel is, elõre is bocsánatot kérek azért, amiért ilyen gyalázattal vádolom Önt. Tudja, én vagyok az a fura, mosolygós, szemüveges srác Számítógépes Architektúrák gyakorlatról ;)/
saihulud 2009 jún. 04. - 23:14:31
(260/1272)
***spoiler***
Sztem nem rossz a film, de azért hálivúdvan jó lenne már egy fizikust alkalmazni.

Az rendben van, hogy nem pusztítja el svarcit az olvadt fém, de azért nehogy már müködjön a szervókkal és hidraulikával müködõ teste.

Meg Márkusz is elhajitja a 200 kilós termintort, de a végén 2en támogatják ki connort.

Az sem világos, hogy a csúcsszuper prototipus Márkusznak miért vannak olyan gyenge pontjai mint a szive.

Más: egy fórumon olvastam, hogy Arni nem T-101-es, hanem T-800-as és a 101 az valami alsorozatszám. Csak azt nem értem, hogy 84-ben métereket repült hátra a sörétestõl, eg azért sérülgetett is, de most géppisztollyal lövöldözték és meg se kottyant neki. (Megjegyzem ez már a T2-ben is így volt mikor az irodaházban géppisztollyal szétszedték az arcát a tendõrök.)

Az utalások a régi részekre nekem tetszettek, kivéve a"megfagyott" és "felolvadt" mására megcsinált olvad fémes jelenetet. És hiányzott a filmbõl egy nagyobb csatajelenet sok-sok gépvázzal.

Szerintem jobb mint a 3, de az elsõ 2-õt sosem fogják überelni.
8/10
Numudal 2009 jún. 04. - 22:56:03 8/10
(259/1272)
Nem tudom, most miért bántjátok szegény filmet. Oké-oké Jobb volt az egy is meg a kettõ is, de szerintem ez egy teljesen nézhetõ korrekt akció film volt. Jó mondjuk az utolsó 3 percet úgy kellett volna kihagyni ahogy van mindenestûl. De ezt leszámítva, teljesen nézhetõ. Nem kiváló, nem szuper, nem legendás, közel sem olyan jó mint a 2, de egy nézhetõ akciófilm. Persze ebbõl az "univerzumból" ennél jóval többre futotta volna, de komolyan ki gondolta komolyan ezt a rendezõt és forgatókönyv író-párost? Ahhoz képest. Sam Worthington pedig, mint karakternek, mint színésznek, mint ötletnek baromi jó volt.

Szóval simán 7-8 körül mozog. Legnagyobb hibája az, hogy lehetett volna jobb is.

(egy mozi magazin írta, lehet hogy igaz, hogy a John Connort nem is akarták ennyire kihangsúlyzni, a színész kérte,hogyhamárakkormárdetényleg. Szerintem ebben lehet valami, mert érzõdik, sokszor, hogy ez ide felesleges és sokkal inkább a másik ember a fõszereplõ, õ az érdekes)
8/10
Spooner 2009 jún. 04. - 22:45:06 8/10
(258/1272)
T-800-as a modelltípus, a 101-es az "alvázszám" ha jól tudom..
1/10
ereach 2009 jún. 04. - 22:36:49 1/10
(257/1272)
Én is most jöttem ki a filmrõl! És a véleményem ugyanaz! Borzasztó!! Nyomokban tartalmaz terminátort (pl John Connor játszik benne) de ez a film meggyalázza az elsõ három részt!! Mintha a rendezõ elfelejtette volna megnézni az elõzõ részeket!!
A 3. rész ugye azzal fejezõdik be, hogy Connort bejuttatják abba a szó szerint atombiztos bunkerbe, hogy majd onnan irányítja az egész ellenállást. Na hát ebben semmi ilyesmirõl nem volt szó! Csak egy harmadosztályú kis vezér volt.
Meg még lehetne sorolni...
Holnap már semmire se fogok emlékezni az egészbõl..
A látvány jó. Ennyi.
6/10
Nathan Petrelli 2009 jún. 04. - 22:27:46 6/10
(256/1272)
Köszönöm a választ:)

De abból, amit írtál, nekem az derült ki, hogy voltak igenis dolgok, amik tetszettek neked is: Sam Worthington, látvány, akció, stb...

Nagyjából ugyanazokon a dolgokon vagy felháborodva, mint én, és ugyanazok tetszenek, mint nekem...

De mindegy, nem is ez a lényeg, mindenkinek szíve joga annyit adni a filmre, amennyit akar...nekem meg semmi közöm hozzá...de 1-tõl 10-ig (0-át ugye itt nem lehet adni:P) az 1-es a legrosszabb minõsítés...nem is minõsítés, azt jelenti, hogy minõsíthetetlen:D
Ergo annyit tesz, hogy SEMMI, de SEMMI nem volt benne, ami tetszett volna;)

Na, de hiába tépem a számat, szíved joga így lepontozni, csak szerintem ez túlzás annak fényében, hogy voltak dolgok, amik - mint azt leírtad - neked is tetszettek...

Ami a filmet illeti, nagyjából egyetértek a kritikáddal, ennek fényében adok én a filmre 10/6-ot.

Bye:)
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 04. - 22:14:56
(255/1272)
Mert ez a film = Cameron, Schwarzi, Fiedel. Ennyi az egész, kár mindenféle töprengés! Plusz egynek még ott van az endoskeleton figurája, de azzal aztán tényleg annyi, ui. ezen négy tényezõ nélkül fabatkát sem ér az egész! Mert ez a lényeg! Persze, nem így lecsupaszítva, mert hát nem hiányozhatnak a minõségi kiegészítõk sem (Robert Patrick, Linda Hamilton stb.).
Bár tudom, a Carolco már régen csõdbe ment, de én még mindig tartok attól is, hogy esetleg Mario Kassarnak meg Andy Vajnának van köze ehhez a csõdtömeghez, amit Terminátornak mernek nevezni 1991 után is.

Pl. talákozhatunk-e a T3-ban vagy a T4-ben olyan érdekes, szinte csak az erre alkalmas befogadóknak való ínyecségekkel, mint pl. a Skynet rakétakilövéseinek (Oroszországra) dátuma? Vagyis augusztus 29., azaz az elsõ szovjet atombomba felrobbantásának dátuma?
quigon 2009 jún. 04. - 21:59:28
(254/1272)
Nos. Én most jöttem ki a filmrõl 20 perce. Elõre szólok, hogy Terminátor rajongó vagyok. Olvastam errõl a filmrõl mindent. Jót, rosszat. Bocsánat mindenkitõl, de ez a film szar. Egy az egybe. Csak két dolog emelhetõ ki benne: Worthington játéka és hogy Arnie "benne van". A rendezõ nem ér semmit. A történet nem ér semmit. Megcsúfolják a Terminátor legendát. Sosem gondoltam, hogy ilyet fogok írni, de a T3 is jobb ennél. Az eleje még csak-csak eldöcög, de a vége... Az elsõ két rész jeleneteit vették fel újra, csak másik helyszínnel. (a film végére gondolok) Bale nevetséges, komolyan nem értem, hogy a fenébe megy ennek a gyereknek a szekere. Ezt akárki eltudta volna így játszani. 10 oldal is kevés lenne, hogy leírjam mitõl szar a film. Viszont két dolgot írjatok már meg. Azt olvastam több fórumban, kritikában, hogy a filmebn egyik alkalommal felcsendül az eredeti Fiedel féle zene, és ezt sehol nem hallottam, pedig füleltem. De lehet én vagyok bamba. A másik. Miköze van Arnienak a T-800-as modellhez. Itt hiba van a filmben. Õ T-101 es modell. Na mind1. Ezt a filmet csak Cameron, Arnie és Fiedel érzi... A többi csak gumicukor...
8/10
Andrew8 2009 jún. 04. - 21:50:33 8/10
(253/1272)
Terminator (4) - Megváltás:

A legújabb Terminator film a címével ellentétben ugyan megváltást nem hoz se a franchise se az akciófilmek esetében, de egy nagyon korrekt akciófilm a terminátorbeli utalásokat és fõbb pontokat megtartva létrejött. a látvány szuper, egy két helyen botladozott csak a CGI talán. A zene sokkal hatásosabb a filmben de a soundtrackbõl pont 1-2 szép szám (pl farewell) nem hallatszott vagy csak nem figyeltem eléggé vagy csak a +30 perces rendezõi változatba tolódtak? Viszont volt egy
két újdonság is pl a motorterminátoros résznél elég ütõs zúzás volt, a tadam tadam is a film elején és végén oly erõsen felhangzott hogy majdnem mindenki megrezdült.

A színészek rendben vannak igaz egyiknek se jutott színészileg
világmegváltó szerep, akcióhõsileg már igen. :) Sam Worthigton talán a legjobb bár így magyar hanggal biztos más lett mint eredetiben Bale egy átlagost hoz csak sajnos de a forgatókönyv ezt engedte. A szinkronhangok terén nagyrészt elégedettek lehetünk szerintem, kívéve olykor Bale hangját, néha furán hangsúlyozott Fekete Ernõ szerintem de nagyjából õ se volt fülszaggató.


A legnagyobb baj a filmmel hogy látszik a kapkodás a -30 perc ami kivágtak , közel ahhoz amit az X-men kezdetek - Farkasnál is
érezhettünk. A sztori is sokkal szövevényesebb is lehetett volna, gyakorlatilag nincs meglepi pedig én azt vártam, meg sokan mások úgy hiszem. (no jó egy fél meglepi volt a Skynet központnál).

Várom tehát a rendezõi változatot hátha árnyaltabbak lesznek a
karakterek és a sztori terén is több változatosság lesz észlelhetõ. Arnold színre lépése a filmben (T3-ban utalás) , Sarah Connor szövegei,(1-2. rész magnófelvételei) a Guns n Roses szám (t2ben kedvenc száma Connornak ezért ez még máig megvan neki, pozitív emlék is a régi idõkbõl) mind -mind logikus és érthetõ dolog a filmben nem értem miért kritizálták sokan, nézzék meg elõtte az egész trilógiát és kész.

Serena karaktere fájt még, alig van a filmben Helena Carter, pedig kiszivárgott a neten annó egy khmm furcsa kép is róla ez nem volt a mozis verzióban legalábbis.

Tetszettek a terminátorok is mindegyik féle, mindegyiknek fontos a jelenléte, hisz a Skynet frontális támadást tud így végezni levegõben, vízben, földön, egyaránt. Emberek, állatok ellen kiváló taktika. A hanghatások mind a terminátorok hangja esetében mind a háttérzajok , háború poklában nagyon erõsek voltak akár egy Oscar jelölést se
hiányolnák tõle ahogy a CGI esetében is.
Többet ki lehetett volna hozni az alapanyagból ez tehát való igaz, de szerintem semmiképp nem a Terminator franchise meggyalázása, akkor már inkább a 3. rész az. Várom tehát a dvd-s hosszabb változatot hogy arra mondhassak totális végsõ ítéletet. Addig is egy nagyon erõs 3-ast kap.
Mindenképp ajánlom a terminátor fanoknak is azért adjanak MCG-nek is egy újabb esélyt a trilógia megalkotására lehet hogy ez csak egy bevezetõ film volt. (a következõ Terminator filmje pedig az új trilógia minõségbeli Terminator2-je lesz talán?? Jó lenne. :D )
Sokan várták úgy mint egy messiást a T1-2 már elhozta azt a szintet mamit ezzel a visszaküldözgetõs szisztémával el lehetett ez a film inkább egy háborús akciófilm mivel a jövõben játszódik ahol már nem nagyon várhatunk el pl. egy visszaküldõs apapótló terminátort vagy akár egy thrillert mint az elsõ rész esetében. 100%-osan hasonló élményt nem kaphatunk épp az idõáthelyezés miatt. Ezt a filmet mindenképp többször is megfogom nézni talán igazi élvezettel nem úgy mint a 3.-at.

70-75% (egyelõre dvd-ig)