9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 13. - 17:40:14 9/10 Előzmény idõjós1010
(1540/4500)
Nem arról beszélgetünk, hogy lesz-e lelke vagy sem!!! Arról beszélgetünk, hogy lesz-e értelme, vagy sem.

Szerintem egy delfinnek sincs lelke, az értelme mégis meghaladja az emberiség 70%-ét :$


Arról beszélgetünk, hogy önálló értelemmel, és akarattal tudattal rendelkezõ gépet fognak-e tudni alkotni.

Arról beszélgetünk, hogy pl ha egy hattyú párja meghal, akkor a másik utána hal, vagyis az állatokban is olyan fokú szeretet van, ami szinte leírhatatlan.

Tehát, akkor most egy gép képes lesz valaha gondolkozni, képes lesz valaha szeretni vagy sem.

És arról beszélgetünk, hogy zsenik építenek gépeket, akik mernek álmondi, és nem olyanok, mint Te.


idõjós 500 évvel ezelõtt:


Kolombusz Te hülye vagy, baromság, nyugatnak nem lehet elérni a keletet. Hiszen a föld egy lapos korong.

Idõjos 400 évvel ezelõtt:

Galilei Te hülye vagy, hogy keringene a föld a nap körül.


Idõjos 100 évvel ezelõtt:

Wright tesók Ti hülyék vagytok, ha az ember tudna repülni, lenne szárnya.


idõjos 50 éve :

Armstrong Te hülye vagy, hogy lépnél pár hónap múlva a holdra


idõjos ma:

hülyék vagytok, soha nem lesz olyan gép, amelyik gondolkodni fog :$


ennyi a témáról a véleményem.

Bocs a személyeskedésért, de ez üzlet, nem személyes. Még egyszer bocs, csak azt akartam bizonyítani, hogy a lehetetlen csak dátum kérdése
9/10
Hunterboy 2009 máj. 13. - 17:39:26 9/10
(1539/4500)
Én is így gondolom...
Ha véletlen valakinek van egy ilyen idõutazó ketyeréje, akkor az szóljon legyen szíves, vissza szeretnék menni kb 55 évet és a hidraulika tanárom apját elütni egy ZIL-el.:):):):)(vagy a gyereket ledobni a duna-hídról) vagy állítsak rá egy T-888-at???
9/10
csizi26 2009 máj. 13. - 17:25:50 9/10
(1538/4500)
Ebben az alternatív jövõben John egy senki,úgyhogy Sarah-t sem fenyegetik '84-ben terminatorok.Az már más kérdés,hogy akkor John hogy fog megszületni.Zavaros az egész.)))
Szerintem ha kapnak a készítõk megrendelést a 3. évadra,az már tuti a lezáró évad lesz.
9/10
Hunterboy 2009 máj. 13. - 17:12:58 9/10
(1537/4500)
Egyet viszont jó lenne tudni. Hogy akkor most az írók úgy szövik a sztori szálait hogy 3 évad és slussz. A végére lezárják a sorit. Vagy ugyanúgy mint most hogy félbe hagyják és vagy lesz folytatás vagy nem...
Quantumleap 2009 máj. 13. - 16:40:24
(1536/4500)
Na, csak nem az lesz, hogy a tizenhat éves John Connor fogja a jövöben vezetni a lázadókat. Nyilván az lesz kihozva a dologból, hogy meglátja, milyen lenne nélküle a jövö, utána pedig valahogy visszakerül a jelenbe.
9/10
Hunterboy 2009 máj. 13. - 16:36:45 9/10
(1535/4500)
Kyle nem jöhet. Mert õt késõbb kell visszaküldeni '84-be.
9/10
csizi26 2009 máj. 13. - 15:46:55 9/10 Előzmény wukovsky
(1534/4500)
Felõlem Sarah-t ki is írhatnák a történetbõl,ha John mégiscsak a jövõben maradna az ellenállókkal meg a két terminátorral.Nem hiszem hogy Ellisonnal túl sok izgalmasat tudnának csinálni.Ha mégis visszajönnek a múltba,akkor jöjjön az egész bagázs,hátha most nem halnak meg és végre kinyírják a Skynetet.LOL
1/10
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 13. - 14:30:37 1/10
(1533/4500)
Gyönyörû mondatok, de egy gép soha nem fogja magát tartani valamire, nincsenek, és nem mis lesznek érzelmei, és logikája is csak afelé ami felé célirányozták õket. Egy ember alkotta tárgynak, gépnek, sosem lesz lelke, önérzete, a gondolat is nevetséges. Arra minden bizonnyal képessé teszik majd õket hogy parancsok nélkül is képesek legyenek dolgok végrehajtására, de azon nem igen kezd majd el egyik gép sem gondolkozni hogy vajon ki is itt a jani, ki a legokosabb, és ki szolgál kit, ki kire van rászorulva meg hasonlók :-)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 13. - 13:52:28 9/10
(1532/4500)
Én kettõs szerepnek nem sok értelmét látnám, miszerint marad Alison is, és marad Cam is, és biztosan nem marad John soká a jövõben, hiszen a harcot itt a jelenben kell megvívni :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 13. - 13:51:37 9/10
(1531/4500)
ha színvonalban tudják hozni azt, ami a 13-ik részig volt, és itt az utóbbi pár részben, akkor egy nagyon nagyon jó harmik évad lesz. De gondolom okultak belöle, hogy ilyen sarah csapongásaira egyáltalán nem kiváncsi senki. JH fejlödését szerettük nézni, és Cam fejlödését, na meg az izgalamakat, pl a tengeralattjárós rész, meg a többi :)
9/10
csizi26 2009 máj. 13. - 12:25:01 9/10
(1530/4500)
Én is sokat agyalok hogy lehetne ezt folytatni.De ha folytatják,biztos legalább olyan ütõs lesz mint a 2. évad elsõ része.
9/10
csizi26 2009 máj. 13. - 12:21:16 9/10
(1529/4500)
Szerintem ha lesz folytatás,John-t biztos nem hagyja Allison hidegen,hiszen rájön hogy Õ az "eredeti" és ami a legfontosabb,hogy nem fém.Kiváncsi vagyok hogy ezek után fõhõsünknek tényleg szüksége lenne e Cam-re,mert terminátornak ott van "shirley néni" és John Henry,persze õt még meg kell találni,hogy hova kószált el.)))
Másrészrõl meg ott vannak a Cameronisták,akik mindenképp az õ karakterét szeretnék viszontlátni.Kivi vagyok ezt hogy oldják meg az írók,remélem nem Allison likvidálásával.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 13. - 09:04:09 9/10
(1528/4500)
Én nem is agyalok azon, hogy vajon mi lehet a folytatás majd. Lehet, hogy valami teljesen más lesz, mint amit elképzelek, és akkor nagyon meglepõdöm majd, és jó lesz, vagy nagyon meglepõdöm majd, és duzzogok, hogy miért nem úgy van, és akkor rossz lesz.

De ha nem gondolkozom semmin, akkor csak szimplán nézek egy nagyot, mert biztosan nagyon nagyon jó lesz :)
10/10
iR T-800u 2009 máj. 13. - 02:22:03 10/10
(1527/4500)
Mondjuk ja. Neki kihívás a két szerep, a fanjainak meg öröm! :)

De szerintem Alison ottmarad a jövõben, ez az egész cifrázás az évadzáróhoz kellett, amit hamar helyre kell hozniuk a folytatásban. Ráadásul a jövõben flangálás költséges a díszletek miatt, így biztosan nem tarthatják fenn sokáig.

Ha Derek karakterének visszahozását terveznék, akkor Alison is jár hozzá mint bónusz. Szóval akár tényleg elképzelhetõ, hogy Cam-cica új hardvert kap, legalábbis ideiglenesen.

Viszont ebben az esetben teljesen másfajta nõt kell alárakni a szerepnek, hogy a nézõk tolerálják amíg beleszokik az elõdjének stílusába.

Személy szerint úgy fognám fel az eltérõ viselkedését Cam karakterének, hogy az átmeneti (rosszabb esetben végleges) összeolvadás hatásaként változott meg, illetve az új testet vezérlõ rendszer van másképpen konfigurálva.
9/10
csizi26 2009 máj. 13. - 00:04:41 9/10 Előzmény iR T-800u
(1526/4500)
Sokan vannak így,külön topik is van róla a terminatorwiki-n.)))http://terminatorwiki.fox.com/thread/2712708/To+Friedman%3A+We+Want+Cameron+Back+4+S3+or+We+Won%27t+Watch.?offset=0&maxResults=20
Kiváncsi vagyok,hogy Cam visszahozását hogy tudnák megoldani,most,hogy Allison belépett a képbe.Summer dupla szerepet játszana? Vagy más játszaná,mert az eredeti test a börtönös kiszabadítós akcióban eléggé megrongálódott?Tényleg qrvajó lenne,ha nem a legizgibb résznél kaszálnák el.(((
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 12. - 21:29:26 9/10 Előzmény kisstomm
(1525/4500)
Egy 200 lovas autó még nem olyan gáz, egy nagy kasznihoz kell annyi, hogy nyomatékból takarékosan elvigye, nem kell padlóig nyomni.

3-400 lóerõ az, ami már horror.

A legtöbb 2,5-3,0 L motor már simán tudja a 200 lóerõt, de pár 2,0 turbos is simán kicsapintja magából.

Viszont ha megfigyeled a statisztikákat, németországban, ahol tolhatód az autó pályán, sokkal kevesebb a baleset, mert a többi helyen viszont szigorúan betartatják, és be is tartják a sebesség határokat, és 3szor annyiba kerül egy jogosítvány, vagyis valóban levezetik azt a 30-40 órát, amit kell, én pl alig 10-15öt vezettem. És huszon valahány év alatt, csak 90Le max erejü autót vezethetsz, hiába van a szüleidnek euró milliói, csak olyan kocsit vezethetsz.

Sajnos a vezetésben is kellene lenni egy tanuló idõszaknak, vagyis jó hogy jogsit kaptál, de azért még egy pár hónapig csak a szüleid mellett vezess, jót tesz az. Õk viszont ne féltsenek túlzottan, ahol lehet, hogy hagyják, hogy egy kicsit megnyomd, és akkor fogod tudni, hogy hol lehet, és hol nem, és hol kell óvatosnak lenni. Sok minden a szülön múlik, hogy Õ mennyire tud úrrá lenni a félelmein, és felfogni, hogy hogyan is neveljen :$

CW teljesen jól nevelte JH-t, és mindent neki helyezett alá, nem pedig a saját félelmeit. Hagyta, hogy újra rákössék a netre, pedig lehet, hgoy skynet újra megtámadta volna, és még sorolhatám
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 12. - 21:23:31 9/10 Előzmény idõjós1010
(1524/4500)
Mi éppen arról beszélgetünk, hogy akkor mi lesz, amikor az ember képessé teszi arra, hogy önálló akarattal, és döntés hozó képességgel rendelkezzen, és megpróbálja eldönteni mi a helyes, és mi nem.

Mi nem olyan gépekrõl beszélünk, amik egyszerû programok alapján müködnek, hanem nagyon nagyon nagyon bonyolult, és összetett mesterséges inteligenciákról.

Az embernek pedig az a a célja, hogy képmást alkosson, mert Istent akar játszani, de ahogyan az ember is szembe szállt Istennek, úgy az okos gépek is megfogják ezt tenni, mert többre fogják magukat tartani, és okosabbnak fogják magukat tartani, ami sajnos lehet, hogy úgy is lesz.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 12. - 21:20:08 9/10
(1523/4500)
Egy 100 lovas autó is elég már, azt is oda lehet csapni, én meg is tettem 19 évesen :$

Ezért pálcát török a fejem felett is.

Kispolák jó autó, én is vezettem egy ideig. Keveset eszik, viszont nem megy :D

Egyébként egy terminátor is képes autóbalesetezni, mert biztosan van olyan helyzet, amit nem tud kivédeni :$ Szerintem legalábbis
10/10
iR T-800u 2009 máj. 12. - 20:40:00 10/10 Előzmény Hunterboy
(1522/4500)
Kösz, remélem valami ilyesmi lesz a folytatás, mert a C+JH végleges fúzió gondolatától a hátam borsódzik. :)
1/10
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 12. - 15:48:49 1/10 Előzmény wukovsky
(1521/4500)
Felnõtt kifejlett személyiségek esetében már nincs gond az ilyen játékokkal, de elég fiatal gyerekek esetében nem biztos hogy jó dolog ez a feszültséglevezetés a gép elõtt, mert akadtak már példák, és egyre több ilyen lesz még, amikor a képernyõrõl a valóságba helyezik majd át egyesek az úgymond feszültséglevezetést. Ilyenkor van az, hogy pisztollyal vagy késsel megy be a srác másnap iskolába, és nekiesik az irritáló osztálytársainak.

"amikor a gép elég értelmes lesz, rá fog jönni, hogy az ember rabszolgának tekinti és használja is, és nem fogja sokáig vinni ezt a feladatot."

A gépeknek nincs önérzetük, nincs lelkük, vagy véleményük, azok csak akkor válaszolnak amikor "kérdezed" õket, és csak arra tudnak amire az ember képessé tette õket. Ez sosem lesz másképp.