Kevin4 2010 júl. 08. - 14:38:16
(4080/4500)
"Nem érzem rajta, hogy szenvedett a háború kínjaitól és azt sem, hogy valamennyire is edzett lenne."
Na, mondjuk ezt én se, ez tényleg hiányzik belõle. Talán a borosta segít emlékeztetni egy kicsit Michael Bhien-re (legalábbis engem), de túl nyugodt ez a színész. Legalábbis ahogy játsza Kyle-t.
Ennél jobb volt a Terminátor-Megváltás Kyle-ja, még akkor is ha egy fiatal Kyle-t láttunk, de természetesen a legjobb Michael Bhien. Õt képtelenség túlszárnyalni, vagy csak megközelíteni. Õ volt az elsõ Kyle. Az is marad.
10/10
duckshoot 2010 júl. 07. - 23:39:18 10/10
(4079/4500)
Akkor is sok volt a klikk hang, de nem erre alapozva írtam. Arra, hogy nem történt semmi csak Derek nézése és hangja utal mikor ezután John-al beszél.

Nem tudom mennyire visszatartó erõ egy terminátornak a külseje. Az viszont, hogy Sarah egyszerûen megálljt parancsolt Cam-nak érdekes. Mert itt is van egy felülíró parancs és megy ha menni kell.
Itt megmutatkozik a karakterek fejlõdése, ahogy változnak az idõ elõrehaladtával.
Ettõl több a sorozat mint a filmek.

Amikor JH megkérdezi Ellison-tól miután az visszaül elé az asztalhoz, hogy így barátok lesznek. Késõbb amikor Weaver-t vonja kérdõre - egyébként jogosan - a az alkalmazottakról kiderített információk miatt és újra mondja, hogy Ellison a barátunk és az emberi élet szent.
A tökéletes MI. Emberibb lesz egy idõ után mint egy igazi ember.

John egész sokáig bírta a nyomást. Én hamarabb elsírtam volna magam. Ez egész biztos.
Itt a végén amúgy milyen éles a kontúr. Mert ugye anyu vigasztalja, ki más is. Míg Cameron ugyan érzékeli a szomorúságot, de nem reagál érdemben.
10/10
convar 2010 júl. 07. - 22:56:00 10/10
(4078/4500)
"Itt kiderült Jesse-nek is milyen rossz volt. Nem érdemelte meg amit Derek tett. Pedig jól tette John, hogy elengedte és nem állt bosszút. Csak nem kellett volna egyedül hagynia addig míg el nem megy.
Ezért is mondta Derek John-nak, hogy Connor elengedte. Minden értelemben véve."

Kevin, ha nem láttad még a 19.-et akkor SPOILER! ha láttad akkor nem :D

Duckshot, ezek szerint Derek szerinted lelõtte Jesset? Mert sztem nem. Derek pont azért mondta, hogy "John Connor futni hagyta". És ez, mármint John akarata Dereknek szent, az eljétõl kezdve úgy ismertük õt meg. Szal kizártnak tartom, hogy ellenkezett volna a paranccsal.

A kattanás csak a kakas volt, és csak azért volt, hogy egyáltalán lehessen ezen a "kinyírta vagy nem"-en filózni :D

Sarah vs. Cam:

"Nem hagyhatod el a házat.

Johnnak szüksége van rám.

Ha így lenne, szólt volna. De nem tette, úgyhogy
nem hagyhatod el a házat.

A rendõrség bármikor azonosíthatja
Riley holttestét...Vele kell lennem mikor megteszik.

Ha megtették,
valószínûleg idejönnek majd. Szóval örülnünk kéne, hogy nincs itthon. Miért vagy itt?

Hogy megvédjem Johnt a Skynettõl. Hogy megállítsam az Ítélet Napját.

De miért vagy itt igazából? Most, itt. Velünk. John küldött vissza a jövõbõl. Elküldött. El, messze magától. El kéne gondolkodnod rajta. El kéne gondolkodnod azon, miért nem akarta, hogy ott legyél."


Sarah nem tud ló... se :D

De okoskodni, meg parancsolgatni, fölényeskedni azt tud. És azon is elgondolkodtam már, hogy vajon hátrány-e Cam számára, hogy egy 16 (valójában 26 :D) éves törékeny lány testével rendelkezik, és nem egy hústoronyéval (Svarci). Mármint tekintély szempontjából. Próbálta volna ezt Arnienak mondani, hogy nem mehet ki, vagy hogy el kell égetni az alkatrészeket stb. Ez utóbbi esetben pl. ha Arnie azt mondja, hogy az alkatrészeket márpedig megtartjuk, mert fontos a további mûködõképességem megõrzése szempontjából, akkor meg vannak tartva és kész. Nincs kec-mec :D

És ehhez még annyit, hogy azért ez az elején nem így volt. Emlékezzetek a pilotra meg az utána köv. részekre, végig Cam mondta meg hogy mi legyen. Aztán idõközben elvesztette az irányítást...Persze ennek így kellett lennie, csak az az érdekes kérdés ezzel kapcsolatban, hogy ez inkább Cam "humánolódásának" vagy inkább John felnövésének tudható-e be. De sztem mind2.

Aztán: JH: "Kérlek ne. A szörnyem nincs kész. A szemei." JH-nek máris öntudata van. Hiszen élni akar. Csak az fél az elmúlástól, aki tudja magáról, hogy létezik...
10/10
convar 2010 júl. 07. - 22:35:56 10/10
(4077/4500)
Hát ja, nekem is túl mamlaszarcú a figura, de hasonlítani hasonlít Bienre. Legalábbis nem kevésbé, mint Yelchin, mert am az se egy kiköpött Bien :D
10/10
convar 2010 júl. 07. - 22:32:05 10/10 Előzmény Kevin4
(4076/4500)
"Ez a John Henry is megéri a pénzét, a bújocskáról papolt, majd barkóbával segített megtalálni a kislányt,..."

Légy elnézõbb vele, még nem járta ki az Ellison iskolát :D


"Ti értettétek ezt a csomag átadós dolgot?
Csak nekem tûnt úgy hogy elõre megvolt beszélve?
Azt tudom, hogy a csupa 8-as azt mondta Jesse-nek hogy egyenesen Connor-tól jött a parancs, hogy egy csomagért mennek, de egyenesen a csupa 8-soktól kellett átvenni, elõre megbeszélve?"

Igen, és a kérdéseidre is a válasz mindegyikre igen :)
10/10
duckshoot 2010 júl. 07. - 20:28:00 10/10
(4075/4500)
A 19. rész elérte az 1. rész(s2) szintjét. Több jelenet is odavágott rendesen.
Itt kiderült Jesse-nek is milyen rossz volt. Nem érdemelte meg amit Derek tett. Pedig jól tette John, hogy elengedte és nem állt bosszút. Csak nem kellett volna egyedül hagynia addig míg el nem megy.
Ezért is mondta Derek John-nak, hogy Connor elengedte. Minden értelemben véve.

Ezt a részt látva most tudatosult igazán bennem. Óriási hiba volt abbahagyni, forgatni kellett volna tovább.
Kevin4 2010 júl. 06. - 18:32:58
(4074/4500)
És végül de nem utolsó sorban megnéztem a 18.kat is!
Már épp hiányoltam Ellison barátunkat, de így már elégedett vagyok.
Különben nem igaz, hogy még mindig csak "gyanakszik valami fura dologra" és ennyi, már mint Weaver-rel kapcsolatban, amikor megtalálta a kislányt semmi jelét nem mutatta hogy örül neki, sõt én inkább undort néztem ki belõle! Már amennyire egy termibõl ki lehet nézni.
Ez a John Henry is megéri a pénzét, a bújocskáról papolt, majd barkóbával segített megtalálni a kislányt, itt Weaver megint csak gyanús volt, aki egyenesen élvezte a játékot!
Jesse se egy szívbajos kislány, elég jól viseli hogy megölte Riley-t, még Cam-re keni a dolgot, bár Cam kiiktatása a célja tudom, de akkor is!
Ti értettétek ezt a csomag átadós dolgot?
Csak nekem tûnt úgy hogy elõre megvolt beszélve?
Azt tudom, hogy a csupa 8-as azt mondta Jesse-nek hogy egyenesen Connor-tól jött a parancs, hogy egy csomagért mennek, de egyenesen a csupa 8-soktól kellett átvenni, elõre megbeszélve? Meg ott volt egy 600-as is, aki nyújtotta a csomagot, de a két "õr" az emberünkre szegezte a fegyvert, de nem hiszem hogy lõttek is, túl hamar elkapták a képet!
Volt kurázsi abban a katonában, ezt bevállalni! Még akkor is ha ez volt a parancs!
Nekem nagyon tetszett ez a rész, és lesz még 2.része is, úgyhogy nagyon várom!:)
Kevin4 2010 júl. 06. - 18:17:56
(4073/4500)
Hát igen, akkor mi lesz ha megtudja!:)
Na, meg persze nem utolsó sorban a Riley-s ügyet, azért se dicséri meg Jesse-t!
Kevin4 2010 júl. 06. - 18:16:32
(4072/4500)
Hát igen, de nyilván nincs könnyû dolguk a készítõknek ilyen téren, fogjuk rá hogy elmegy. Lehetne jobb is meg rosszabb is. Valamennyire hasonlít azért Michael Bhien-re. A TSCC-be elmegy.
Kevin4 2010 júl. 06. - 18:13:35
(4071/4500)
Igen, Bea ott is hozta a formáját!
Én is sajnálom Riley-t, arra a pisztolyra nem gondoltam, Jesse szinte elõvarázsolta! Nagyon gyorsan történt az egész. Riley akár gyõzhetett is volna. Ennyit nem néztem ki belõle, kitartóan küzdött!
10/10
duckshoot 2010 júl. 06. - 16:06:28 10/10
(4070/4500)
Egy pisztolyon múlott. De küzdött elég rendesen.
Olyan komolyan játszotta a lelki sérült lányt, hogy vígasztalhatnékom támadt.
10/10
duckshoot 2010 júl. 06. - 15:44:34 10/10
(4069/4500)
Igen pont én is így gondoltam :D

A plusz kiegészítõ magyarázat pedig helytálló. Azt annyira nem vettem figyelembe.
10/10
convar 2010 júl. 05. - 23:59:08 10/10
(4068/4500)
"Nálam az az álmos rész volt a mélypont, amiben Kyle is gyakran megjelent. A leírtakból arra tippelek, hogy a 16. epizód volt."

Igen, az. Érdekes, mert sokan nem szeretik azt a részt (állítólag maga Friedman sem :D), amikor elõször néztem, nekem sem jött át különösebben, de most másodjára már az is tetszett :) De tényleg. Zseniális. Mint vmi minitriller :)
10/10
convar 2010 júl. 05. - 23:54:43 10/10
(4067/4500)
"De azért elkente a száját Jesse-nek."

Végül mégis õ húzta a rövidebbet...
10/10
convar 2010 júl. 05. - 23:53:19 10/10
(4066/4500)
"Jesse és Sarah végre "találkoztak."

Na igen, csak errõl Sarah nem tudott :D
10/10
convar 2010 júl. 05. - 23:50:24 10/10
(4065/4500)
"Akkor rosszul gondoltam, hogy nem figyelted meg a beszélgetéseket. De akkor miért kérdezed, hogy milyen manipulációra gondolok? Vagy csak biztos ami biztos mondjam el, de közben úgyis tudod? :D"

Kb. :D


"Aztán meg a kis ajándék ami megint befolyásoló tényezõ, mivel a rossz hír után nem sütögette meg azonnal Cam agyát."

Azért ez sztem nemcsak hátsó szándékból történt. Cam tényleg szereti Johnt, és miután rájött, hogy csak nem jó a keze, nehogy véletlen 1x újra veszélyt jelentsen rá.
10/10
duckshoot 2010 júl. 05. - 21:11:13 10/10
(4064/4500)
,,Volt itt szó az ominózus madárról, nekem az tetszett belõle amikor John és Cam beszélgetnek (miközben a Cam a kezét szereli)
John -Ezt a madár tette?
Cam -Nem, ezt én.:)"
Igen ez is jó :D
De ebben konkrétan az tetszett ahogy Bea mondta a kellõ hangsúllyal a szinkronban, hogy: - Az ablak te madár.

Jaj, Riley. Sajnálom szegényt nagyon. De azért elkente a száját Jesse-nek.
Kevin4 2010 júl. 05. - 20:53:10 Előzmény convar
(4063/4500)
Lásd az elõzõ hsz-met.
Különben ne várjatok, elintézitek egy spoiler-rel és kész, miattam ne tartsátok vissza magatokat a kiértékelések terén, kár lenne érte.
Már nem is igérek semmit de holnap megnézem a 18-kat is, utána a mostanit és minden OK.:)
Kevin4 2010 júl. 05. - 20:50:13 Előzmény duckshoot
(4062/4500)
Hát igen jó tudni, hogy mások is ilyen rendesek tudnak lenni!
Ritka az ilyen, sajnos.
Amúgy csak ma néztem a TSCC-t de még csak a 17-ket, de holnap már folytatom is a 18-kal, utána pedig a legutóbbi 19., és már be is hoztam a lemaradást!
Úgyhogy holnap már teljesen "informált" leszek a TSCC terén hogy így fogalmazzak!

Volt itt szó az ominózus madárról, nekem az tetszett belõle amikor John és Cam beszélgetnek (miközben a Cam a kezét szereli)
John -Ezt a madár tette?
Cam -Nem, ezt én.:)

Meg is néztem volna azt a madarat ami ezt mûveli egy kézzel.

Jesse és Sarah végre "találkoztak".
Apropó Jesse, jól megtépázták egymást Riley-val, mondjuk azért Riley is tud még meglepetést okozni!

Ez sokkal jobb volt mint a "rémálmos" 16. rész. Ott rengetegszer mutatták Sarah álmait. Különben beszéltek itt egy mélypontról a TSCC 2.évadában, most járunk körülbelül annál a pontnál, mert emlékszek valami ilyesmire.
10/10
duckshoot 2010 júl. 05. - 20:32:10 10/10 Előzmény convar
(4061/4500)
Nekem is van teóriám, neked is, másnak is. És ezeket meg egymáshoz dobáljuk :D
De valóban sok kézen fekvõ magyarázat létezik ami megállja a helyét.
Akkor rosszul gondoltam, hogy nem figyelted meg a beszélgetéseket. De akkor miért kérdezed, hogy milyen manipulációra gondolok? Vagy csak biztos ami biztos mondjam el, de közben úgyis tudod? :D
Az elsõt szépen leírtad, amikor John megjavította(?, nem is volt baja) Cam kezét amire õ maga is képes lett volna.
Aztán meg a kis ajándék ami megint befolyásoló tényezõ, mivel a rossz hír után nem sütögette meg azonnal Cam agyát. Mondjuk nem is lehetett benne biztos, hogy Cam partizán akciója volt. Csak ugye az enyhe kis kötõdés(cinizmusan értem) Cam-hez, meg ez az ,,életem a kezdbe adom" dolog.
Így vlhogy szerénységem szerint.