10/10
convar 2011 jan. 12. - 16:47:41 10/10 Előzmény wukovsky
(4400/4500)
Hú bazz, a termi anatómia még mindenképpen megért egy misét, de ebbe inkább már nem mennék bele. A TSCCrõl már így is többet pofáztam mint amennyit a többi kedvencemrõl összesen valaha is fogok :D Meg már nagyon kijöttem a gyakorlatból :D Igazából már túlléptem a sorozaton, lecsengett számomra. Persze szép és jó volt meg minden, a szívemnek örökre kedves marad (:D), de lapoztam, a Summer Glaut pl. lecseréltem Jessica Albara :D

OFF

Nem vicc, augusztus óta Sötét angyalt (Dark Angel) nézek. Láttad? Ha nem, kötelezõ darab. Fõleg egy scifi rajongónak. Sztem neked is be fog jönni. James Cameron sorozata még 2001-2002bõl. Egy posztap sori. Kicsit TSCC, de még jobban Blade Runner, itt is emberszámba nem vett "termékek" küzdenek a saját sorsuk beteljesedése ellen. Csak ezek génkezelt katonák. Persze egy fokkal azért könnyedebb a hangulat mint a nagyfilmeknél, dehát ez egy sorozat, mások is az elvárások. Szal sztem príma, szórakoztató kis sorozat ez is :)

Ha igen, a topikjába írhatnál pár sort, csak úgy röviden, spoiler nélkül (még csak a 2. évad elején járok). Nem kell nagy esszé, tudom hogy az olyanokra mennyi idõt el lehet b.szni :D De egy rövid értékelést nagyra értékelnék, te azon kevesek közé tartozol a "netes ismeretségemben" akiknek adok a véleményére.
9/10
offtopic
wukovsky 2011 jan. 12. - 16:32:30 9/10
(4399/4500)
A hosszan tartó tökéletes beépülés kedvéért ez megkövetelhetõ, de a filmekben erre sosem került sor.

Ennek értelme csak a sorozatban van, amikor is Skynet a szószoros értelmében egy egész hadsereget küld vissza amútlba, akik ott szépen elvegetálnak.

Pl az épület mágnás rész. Az mesteri volt, ahogy a t-888 felépített modern, akkor újszerûnek számító közgazdasági módszerekkel egy céget a semmibõl, persze az induló tökét bankrablással szerezte.

Az Õ hosszantartó beépülésükhõz nélkülözhetetlen, hogy ne csak kinézetre, de viselkedésre is minél emberibbek legyenek :$
10/10
convar 2011 jan. 12. - 16:07:40 10/10 Előzmény wukovsky
(4398/4500)
"Ne úgy képzeld el, mint Marcus-t, hogy szíve, agya, gyomra, stb van."

Eszemben sincs :)


"De ezen szervei, ha voltak neki, nem voltak "létfontosságúak" számára, a szó szoros értelmében, és valszeg sérülés esetén is igen jól tudtak regenerálódni.

Cro miért mászkált csupaszon, talán mert a robbanás a bankban leégette róla a húst bõrt, de újra generálta magát. Tehát nem voltak számára létfontosságúak az elõ szövetek."

Te figy, ezekkel egyetértek :D Akkor anno nagyon elkezdhettünk egymás mellett beszélni. Mert végülis mégiscsak kb. egyrõl beszélünk, hogy van neki valamije/valamijei, de nem emberi szervek azok csak vmi hasonló :) És nélkülözni is tudja õket. Én vhogy azt vettem ki a szavaitokból hogy ti mintha már "belül" is szinte 1:1 másolatokról beszélnétek.

Szal ezt akkor tisztáztuk ;) Igazából ez az egész onnan indult ki, amikor iR T-800u azt mondta, hogy "Vagyis esznek, isznak, pottyantanak, csak kevesebbet és ritkábban." Na nálam ez csapta ki a biztosítékot, innen indult. De mostmár belátom, a kakilás még mindig ésszerûbb, célravezetõbb megoldás minthogy állandóan felvágja magát :D Ez egy bevált módszer, amit sok-sok millió év alatt kísérletezett ki a természet :)
9/10
offtopic
wukovsky 2011 jan. 12. - 10:30:12 9/10 Előzmény SpencerBarnes
(4397/4500)
Igazat kell, hogy adjak neked.

a 2. évadban különösen idegesítõ Sarah, mert az eredetileg tervezett 17 rész helyett 22-öt rendelt a fox, és 5 töltelék epizodot kellett csináni, amibõl 2 egy az egyben sarah fanyalgásairól szól.

Azon felül Linda Hamilton nagyon magasra tette a mércét Sarah-val kapcsolatban, amit nehéz megugrani.

A T3 Claire-nek sikerült hozni az amazon karaktert, meg is jegyzi neki John, hogy anyámra emlékeztetsz.

Azonban az új évezred emo-s korszaka a terminátort is eléri, és Sarah egy érzelgõs picsa lett.

Sajnálom hogy Cro/JH nem keltette fel a figyelmed, pedig szerintem minden idõk egyik legjobb üldözõje Cro, aztán John Henry karakterével valami pazart alkot az ember.

A T 1000 megformáló Manson kisasszony is parádésan játszik.

Ellenben a filmekkel össze hasonlítani nem szerencsés, hiszen a filmek minden esetben 1-2 nap történését ölelik fel, míg itt igen hosszú idõrõl beszélünk.

Nekem az egyik kedvenc részem az volt, amikor bemutatják, hogy mit csinál Cameron, amikor "unatkozik". KÖnyvtárba jár, és kutakodik.

Azon felül, az a szép lassú fejlödés, ahogyan egyre emberibb, leszólja a balett tanárnõ, hogy nagyon gépies a mozgása, ezért gyakorol, stb.

A sorozat teljesen más dimenziókat nyit meg lehetõségek terén, mint egy film, viszont sok dologra nincs lehetõség, amire egy filmben viszont igen.

A sorozatben ténylegesen inkább Cameron és Cro fejlödésére mentek rá, és arra, hogyan tanulnak, és fejlödnek, ellenben a nyers akcióval
SpencerBarnes 2011 jan. 12. - 02:04:12
(4396/4500)
Az utóbbi 2 hétben sort kerítettem a sorozatra...
Elég vegyesek az érzelmeim vele kapcsolatban
Számomra Summer Glau vitte el a hátán a sorozatot.
John anyja kimondottan ellenszenves volt a fanyalgó mimikájával
Illetve mint esztétikai látvány ott volt még a szeren Shirley Manson :)
A filmekhez hasonlítva a sorozatot, számomra max 4/10
9/10
offtopic
wukovsky 2011 jan. 12. - 00:29:14 9/10 Előzmény convar
(4395/4500)
Sajnos ezek azok a dolgok, amik a további évadokban derültek volna ki, és egyenlõre csak morzsázgattak számunkra.

Amúgy nem tudni meddig volt Derek igazán fogságban, mire elengedték.

És egy áttérés lehet egyik pillanatról a másikra is. Amúgy pedig vicces, mert elvileg Derek nem tudhatta Cam-ról ott rögtön, hogy fém, mert Allisonról másolták, aki ott élt a bázison.

Az kiderült többszörösen, hogy Cam memoriáját nem törölték, vagy nem teljesen, sõt lehet, hogy Õ egy kísérleti memória törletlen átprogramozás. De inkább átállást sejteni, lehet, hogy Allison szerelmes volt Johnba, és Cam érzelmi modulátorai pedig olyan fejlettek voltak, hogy átörökölte ezt a szerelmet, vagy csak szimplán fejlett volt az érzelem modulátora, és bele szeretett Johnba
9/10
offtopic
wukovsky 2011 jan. 12. - 00:25:27 9/10 Előzmény convar
(4394/4500)
Ahogyan Cro "vére" sem vér, csak valami olyan, mint a vér, szerintem a bõre sem bõr, csak valami olyan mint a bõr.

Látom a T4 az agyadra mehetett, vagy akkor még nem volt T4, de szerintem már volt.

Ne úgy képzeld el, mint Marcus-t, hogy szíve, agya, gyomra, stb van.

A belsõ híper acél (coltan váz) meg van.

Nem értem az egész gondolat menetedet, hogy mitõl lenne sebezhetõbb.

Juj, ha hasba szúrják, akkor kiömlik a bélsár, vérmérgezést kap, és leáll a hidrogén cellája, és kikapcsom a micro proceszora ? :D

Itt most a beépülés evoluciójáról van szó.

Gumi bõr = távolról embernek tûnik, közelebb érve azonban kiszúrod és lelõvõd, hacsak nem Õ téged, hiszen az lehetett a cél, hogy elég közel érjen, hogy még hatékonyabban tudjon megölni.

Élõszövet = ezt már közelrõl sem szúrod ki, max csak a kutyák érzik meg, szóval tökéletesen el tud vegyülni, beépülni viszont a szó szoros értelmében egy emberi társadalomba nem tudna, hiszen nem eszik, nem iszik, nem pisil, kakil, nem szexel, és nem rúg be :$

Alapvetõ emberi tevékenységek végzésére képes = Ez a legfejlettebb beépülés, amikor is a terminátor együtt élt a nõvel. VAgyis képes lehetett a sexre, az evésre, stb

De ezen szervei, ha voltak neki, nem voltak "létfontosságúak" számára, a szó szoros értelmében, és valszeg sérülés esetén is igen jól tudtak regenerálódni.

Cro miért mászkált csupaszon, talán mert a robbanás a bankban leégette róla a húst bõrt, de újra generálta magát. Tehát nem voltak számára létfontosságúak az elõ szövetek.
1/10
sawyerx 2010 nov. 23. - 17:01:14 1/10
(4393/4500)
ez a sorozat csak megszégyeníti a filmet, jobb is, hogy nem folytatják.
10/10
Beruchan 2010 okt. 03. - 21:30:06 10/10
(4392/4500)
Igazán befejezhetnék rendesen. Ha nem is egy egész évadot, de legalább egy hosszabb befejezõ résszel elvarrhatnák a szálakat.
Személy szerint én még több évadot is szívesen látnék belõle.
egri65 2010 szept. 30. - 08:23:48
(4391/4500)
Nagyon sajnálom, hogy vége lett!!!
Remélem, legalább ismételni fogják...:-)
bgeryy 2010 aug. 28. - 20:40:52
(4390/4500)
Úgy látom meghalt ez a fórum.

Vége a sorozatnak, úgyhogy megértem.
De jó volt beszélgetni vitázni kötözködni:D
sokat tanulhattam itt a Terminátorok világáról, köszönet érte.
Remélem ha lessz folytatása a dolognak, ezzel a bizonyos befelyezõ résszel, akkor még jókat beszélgethetünk majd.

Mégegyszer köszönök mindent szevasztok
zsocc112 2010 aug. 21. - 14:46:03
(4389/4500)
Hi. Most sikerült befejeznem a sorozatot. Ehez szeretnék szólni , (nekem doszt mind1 ki Jhon apja :D ) .Az utolsó rész nekem tök zagyvaság , nem nagyon értem ..... :S valaki elmagyarázni hogy az utolsó 2 rész mirõl is szól ? :S
A Végén anyi esett le hogy Jhon ,Cameron chipjéért megy a jövõbe ...de tudom h többrõl szól


off : Lennie kell 3.évednak , muszáj !!!
Rengeteg az elvarratlan szál
Eggyáltalán nincs lezárva
a sorozat, szerintem .
10/10
duckshoot 2010 aug. 11. - 19:23:48 10/10
(4388/4500)
Pedig a kis HK-k viccesek, pont mer kicsik. Természetesen amíg nem lõnek rád. Akkor viszont kell egy légycsapó. Egy nagy.
10/10
duckshoot 2010 aug. 11. - 19:19:48 10/10
(4387/4500)
Mindegy, hogy az elképzelés rossz vagy jó, a lényeg hogy legyen és számítson annak aki elképzelte.
Kevin4 2010 aug. 11. - 19:04:32 Előzmény mro26
(4386/4500)
A sorozatban én sem emlékszem rá, hogy ki építette a HK-kat, de a T3 filmben Brewster-nél láthattunk elõször HK-kat, bár azok még kissebbek voltak mint a jövõ háborúja belik.
Kevin4 2010 aug. 11. - 19:01:38
(4385/4500)
Hát remélem, hogy azért ez a John apja dolog nem fog sûrûn elõjönni témaként. Ez csak jóindulatból mondom.
Hát hogy én mit gondolok ezekben a dolgokban bár nagy rajongója vagyok a filmeknek és a sorozatnak egyaránt, azért elég gyenge láncszemnek számítok, legalábbis itt.
Úgy értem, hogy nem mindig vagyok képben, elég sok kérdéssel fordulok hozzátok, amiben ti segítetek (legyen az egy epizód, egy jelenet, egy megnem értett fordulat stb.) és ezért nagyon hálás is vagyok, amit már tudok a Terminátor Univerzumról annak elég nagy részét itt tudtam meg tõletek!
A kérdésedre válaszolva szerintem nem volt változás az idõvonalban a T1 film történései miatt.
De ez nem sokat számít, ez akár lehet egy rossz gondolat is, ez csak az én elképzelésem.
10/10
mro26 2010 aug. 10. - 23:59:01 10/10
(4384/4500)
óvatosan...nehogy még komolyan vegyék :D
10/10
mro26 2010 aug. 10. - 23:28:04 10/10
(4383/4500)
ja bocsi de még ezt elfelejtettem :

" Sarah kérdezi Kyle-t John apjáról. Erre Kyle annyit mond, hogy John sosem beszélt róla sokat. Annyit tud róla, hogy meghalt a háború elõtt.
Aztán ennek a beszélgetésnek a folytatásában említi, hogy Sarah tanította a fiát szervezkedni és harcolni, amikor még gyerek volt. Együtt bujkáltak a háború elõtt. Szerinted ezek mire utalnak? Meg ugye ott van még a fénykép is. Fizikai bizonyíték arról a pillanatról, ami "mindegyik" alkalommal ugyanúgy történt. Akkor ezek most mik? Cameron direkt átcseszett, hogy csak õ tudja mirõl szól a film, meg azok akik elég idõt fektetnek az angol nyelvû hivatalos magyarázatok keresésére a harmadik folytatásfilm rendezõjétõl és színészeitõl?"

nekem eszembe sem jutott, de ez a fénykép ez teljesen hiteles bizonyíték, elvégre a kép ugyanaz mindegyik idõsíkban és Kyle is mondja hogy milyen kiváncsi arra hogy Sarah miért olyan szomorú a képen...hát azért mert a kép Kyle halála után készült :D
10/10
mro26 2010 aug. 10. - 23:26:03 10/10
(4382/4500)
na igen, ahogy én is olvastam a mai hozzászólásokat ez mér lehet sok, de én tartom magam az eddigi elképzeléshez, hogy James Cameron az aki kitalálta és õ nem mondott soha olyanokat amiket ti felételeztek...na de ebbe nem megyek bele. Legyen döntetlen, gondolja mindenki úgy ahogy neki jobb, ettõl még egyik film, és a sorozat értékébõl sem von le semmit ;)
de ha már kapcsolódjon a sorozathoz is valami : én már annyira nem emlékszem de kiderült valamelyik részben is hogy azokat a repülõ vadászokat, a HK-kat ki építette a sorozatban?
mert nem Weaver és csapata volt, hanem más, de hogy pontosan ki vagy micsoda arra nem emlékszem...
Kevin4 2010 aug. 10. - 17:33:39
(4381/4500)
Emberek mi lett itt?
Igaz a fórum arra is való a TSCC kielemzésén kívül, hogy ezeket a dolgokat megvitassuk, de itt ahogy elnézem már eléggé elfajult a dolog.
Így a vita kíülállójáként csak annyit tudok mondani, hogy rossz látni, hogy ennyi rendes ember így a végére így egymásnak essen!
Szerintem ideje lenne elszívni a békepipát, mit szóltok hozzá? :)