6/10
sexykex 2021 máj. 23. - 14:49:53 6/10
(12/12)
Ha nincsenek eltúlzott igényeink egy európai vígjátékkal szemben, akár elégedettek is lehetünk a filmmel. Számomra egyetlen figyelemre méltó üzenete volt: „Az öregség nem puhányoknak való!”
Ezt írtam, azután elolvastam mit írtak mások. Kiderült, hogy inkább drámának tekintik a filmet, de az üzenet másokban is nyomot hagyott. Hadd súgjam meg, hogy a legtöbb mai vígjátékban annyi mosolyogni való sincs, mint Mary fitneszkísérleteiben és maga az üzenet is egy vicc, ha jobban belegondolunk.
Mel Gibson 2018 febr. 22. - 17:40:12
(11/12)
Ön ne ajánljon semmit!Mert meg se nézem!
7/10
Edmond Dantes 2018 febr. 01. - 09:23:14 7/10
(10/12)
A film többek által idézett mondatát -"az öregség nem puhányoknak való"- így is mondhatjuk: az öregség nem öregeknek való. És hogy az öregség relatív: a filmben jelentõs szerepe van a feleség, Mary mamájának, a nyolcvanas évjáratú, erõs karakterû Dorának is, utóbbit alakító színésznõ (Doreen Mantle) ma már a 92. életévében jár. Ez a film nem igazán az elsõ számú filmes célcsoportnak (14-18...-49) készült. Ötvenesek-hatvanasok számára kellemes szórakozás és megnyugtató is lehet: vannak ilyesmik máshol, másokkal is. Rossellini elõtérben, Hurt inkább szekundál.
_goldie_ 2014 ápr. 08. - 22:48:27
(9/12)
talán mi is ilyenek leszünk 60 évesen (vagy már korábban)

Adam és Richard keserédes beszélgetése:
Richard (Simon Callow) hatalmas hahotázások közepette meséli Adamnek
"az orvosom megtiltotta a viagrát mert pacemakerem van..
mûanyag a csípõm..és a 2 térdem is..mind a 4 szemfogam implantátum..
talpbetétet kell hordanom h egyenes háttal tudjak járni..és hallókészülékem van h ne legyek teljesen süket..
és este több mint 1 órába telik mire mindent leszerelek magamról..! :)
sokszor úgy érzem én vagyok a 6 mill dolláros ember..vagy Frankeinsten fia..
..az öregség nem puhányoknak való.."

Isabella Rossellini gyönyörû nõ volt még 20 évvel ezelõtt (a Jól áll neki a halálban hihetetlenül jól nézett ki..bár meglehet trükk volt csupán mint a film sok jelenete)
míg Isabella markánsan temperamentumos a mediterrán vérvonalat képviseli
addig édesanyja Ingrid Bergman törékeny alkat északi típus -csodaszép nõ volt- tétova visszafogott szerepekben láttam
Flóra_kisasszony 2014 febr. 02. - 22:14:00
(8/12)
Ez egy olyan vígjáték, amibõl egyetlen dolgot felejtettek ki: a poénokat.
Az imdbn egyébként drámának hirdetik, miután végigszenvedtem a filmet, alá tudom támasztani, hogy az.
Flóra_kisasszony 2014 febr. 02. - 22:09:51 Előzmény Felhasznalo888
(7/12)
:D
pneklara 2014 jan. 24. - 07:45:10
(6/12)
Sokszor elgondolkodtam rajta, mennyivel jobb lenne, ha az ember az öregek bölcsességével születhetne. Mennyi bajt, problémát megspórolhatna magának. De a film szerint az idõskorúaknak is meg kell szenvednie az új élethelyzet bölcs kezelésének képességéért. S hihetnénk, hogy akik 30-40 évet együtt élnek le, ismerik egymás gondolatait, rezdüléseit. De ha a szépkorúságot nem egyformán tudják kezelni, az konfliktusokhoz vezet, amiken végül is csak a bölcsesség birtokában lehet túllépni.
Valóban, az érzelmek széles skáláján játszik a film: van benne szomorúság, mosolyogni való dolog, bosszantó problémák sokasága.
Kicsit átszövi a filmet, hogy az öregek tevékenységvágya, agilitása megmosolyogtató, érthetetlen a fiatalok számára.
Pedig az életben, szerencsés esetben mindenki eléri a gyermekkorból az aggkort. "Voltunk, mint ti - lesztek, mint mi" szól a bölcs intés.
Ámulva láttam, hogy I. Rossellini arcjátéka,tekintete, gesztusai mennyire idézik világhírû édesanyjáét..
port_man 2014 jan. 23. - 21:52:41
(5/12)
Tényleg tétova.
Felhasznalo888 2013 okt. 13. - 23:39:56 Előzmény LenaMerisi
(4/12)
Vontatottságból jeles.
Felhasznalo888 2013 okt. 13. - 23:34:27 Előzmény lippije
(3/12)
Nem túnt fel, hogy mindig moderálják a linkjeidet?
LenaMerisi 2012 ápr. 15. - 00:48:05
(2/12)
Tétova rendezõ...
lippije 2012 ápr. 11. - 21:28:24
(1/12)
Kicsit kusza, kicsit vicces, kicsit drámai, kicsit romantikus, de a két fõszereplõ játéka miatt érdemes megnézni. Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/04/tetova-felrelepok-late-bloomers/