Téma: Textúra

NaivKritikus 2023 nov. 17. - 11:31:32
(1/1)

Nem tetszett. Sokkal többet vártam. Mintha a magáért való művészetben kívántak volna versenyezni a miniprodukciók. Sajnos egyetlen mozzanat, szövegrészlet sem maradt meg, amin elmosolyodtam, vagy elgondolkoztam volna. Ezzel pedig a művészet szórakoztató és társadalomkritikai mozgatórugóját értékelem. Ha lett volna üzenet, azt vagy nagyon jól "összecsomagolták", amit nem tudtam megfejteni, vagy a hangosítási problémák, indokolatlan zenei effektek miatt nem is hallottam. Az elhangzott szövegek bonyolultságáról az jutott eszembe, hogy ezt mégsem emberi szerzők írták, hanem a tematikát adó festmények alapján íratták meg (prompt-olták) a mesterséges intelligencia program ingyenes változatával. Lehet, hogy a fizetős változat (chatGPT 4) már jobbat írt volna. Korábban mindig voltak a Textúrán közérthetőbb, szórakoztatóbb elemek (is), aktuálpolitikai áthallásokkal, vicces előadásokkal, maradandó gondolatokkal, most az egész ív az elvont művészetről szólt. Vajon a miniprodukciókat a főfelelős és egy kritikusa végignézte és végighallgatta egymás után? Érdekes indikátor, hogy a diszkrét tapsolás mellett elmaradtak a felnevetések és az előadás után gyorsan távozott a közönség. Egyedül a tánc szerepét, érdekességét és a táncosok epizódjait tudom pozitív kompenzációként kiemelni.