10/10
sideswipe 2010 okt. 22. - 11:02:06 10/10 Előzmény zotyo04
(375/655)
Tom vannak akik naem szeretik az ilyen filmeket. De szerintem jó volt az egész film. Tele akcióval pici szerelem és jó csapattal. Fantasztikusak az akció jelenetek. SEMMI UNALOM. Amint megjelenik biztos meg veszem eredetiben. Átlag: film 10/10 hang: a hangok a legjobbak benne hallani huogy nem torzítják el a robbanás hangját pláne ha moziban nézed.
10/10
fordjee 2010 okt. 21. - 23:03:06 10/10
(374/655)
10-bõl 10 pont, az elõttem szólók már elmondták, hogy miért, nem ragozom.
Remélem lesz második része, ha abban Arnie-val együtt zúznának, azt hiszem még nagyobb sikere lenne, mint ennek. De szép is lenne:)
Jah, ami még tetszett benne, az Gary Daniels, õ aztán egy hamisítatlan B kategóriás "sztár", de ebben marha jó volt õ is:)
10/10
brokrek 2010 okt. 21. - 21:58:28 10/10
(373/655)
a 3 soros port bevezetõbõl én mondjuk nem ismertem rá a filmre ( elõbb láttam mint olvastam itt ezeket a sorokat :D )

sokat senki ne várjon a filmtõl. lõnek benne, humorizálnak egy csöppet, és pici lelkizésnek is szorult hely...
de tudjátok mit, azt amit ígér azt megadja.. ropognak a csontok, itt ott jön egy vigyor, és picit még el is lehet gondolkozni egy két monológ után.
annak aminek készült jó darab.
Ezért repült a 10/10
CTU 2010 okt. 21. - 19:04:21
(372/655)
egyetértek. tetszik vagy sem Stallone még mindig toppon van.
deaz elég durva már hogy valaki nem tudja ki az a Stallone vagy Schwarzenegger. azé ez nagyon meleg.:D
sokan fikázzák a Twilightot... de azt sem kéne mert nekem az is tetszik, mert az is jó.
ma a vámpírok alkonyát éljük...:D
(Alkonyat, Vámpírnaplók, True Blood, Blade, Daybreakers...)
Stallone és Schwarzi más idõkbõl jöttek, de még mindig itt vannak! 20 éve nagyobb sztárok voltak, mint a mai kis csöves vigyorgó almák!!:D
Sly_Stallone 2010 okt. 21. - 17:29:04
(371/655)
Imádom. :D (azt hiszem a nevembõl is látszik, bár már jó rég regiztem)
Egyszerûen mást nem tudok mondani csak, hogy imádom, imádom, imádom. :D Az elsõ percétõl az utolsóig végigvigyorogtam. Egy igazi Stallone-film lett, tele akcióval, bunyóval és maga a sztori is nagyon tetszett. A poénok is szuperek, a Budapesten meg egyszerûen meghaltam. :D Szuper lett. :)
Bár ha rajtam múlna, inkább örülnék Oscar-stílusú filmeknek Slytól, mert amilyen sérülései voltak... :S

Ja, amúgy az a borzalom, hogy 15 éves vagyok és imádom, de osztálytársaim közt sok olyan van, akik azt se tudják ki az a Sylvester Stallone, vagy Arnold Schwarzenegger. Szép kis világ... Persze a Twájlátért, High School Musicalért és hasonlókért odavannak.
CTU 2010 okt. 21. - 15:33:56
(370/655)
na ez egy másik kedvenc téma: a szinkron!:D
a the expendables-ben azt kell hogy mondjam, hogy a szinkron elég jól sikerült.
stallone-gáti oszkár, willis-dörner györgy stb.
de aminek kifejezetten örültem, és reménykedtem: hogy dolph lundgrennek az lett a magyarhangja, mint a universal soldier-ben, mégpedig Jakab Csaba. nagyon ütött hozzá az a hang.
ja és az elõbb nem fikázni akartam a Takent, mert nagyon jó film. de ott legalább annyira hihetetlen volt, hogy egymaga szétb*ssza a bandát, mint az Expendablesben stallone csapata.
és pont ez a lényeg!!!
szétb*ssza egymaga? igen szétb*ssza!!
leugrik és nincs baja? igen nincs baja!!
100 golyót kilõ? igen 100at kilõ!!
rohadtul nem számít, hogy mi a mondanivaló, hihetõ vagy nem, egyszerûen jó nézni. Aki realitást, valósághût akar, az nézze meg Gandhit:D:D
Ironmanfan2 2010 okt. 21. - 13:24:10
(369/655)
Milyen lett a szinkron? Mert a klasszikus, régebbi akciófilmek szinkronja elég jó volt, de a maiaké nem igazán szokott sikerülni. Érdemes azért megpróbálni, vagy maradjak az eredeti hangnál?
10/10
Bigpapa 2010 okt. 21. - 12:36:05 10/10
(368/655)
Nah,közben megnéztem.Mai adat.

költségvetés 82.000.000 $
Vetítik:2010.augusztus 13 óta.
Teljes amerikai bruttó 103.025.678 $
Nemzetközi bruttó 139.100.000 $
Világszerte bruttó 242.125.678 $
Szerintem nem rossz.:)
10/10
Bigpapa 2010 okt. 21. - 12:19:57 10/10
(367/655)
Tegnap láttuk a filmet.Basszus, nekem qrvára tetszett :)))
Olvasgattam itt a kommenteket...fõleg a 90' után születettek fikázzák.Hát skacok,akinek akciósztár egy Tobey Maguire,vagy azok a nyálas buzik, akik az Alkonyatban ugrálnak....hát egészségetekre. :)Tele van jó poénnal,csak persze kell némi humorérzék és lazaság,hogy valaki értse is.Sutyikáim :)
Valaki írta, hogy ezt komolyan veszik Stallone-ék.Mikor? Szinte kivigyorognak a vászonról,miközben megmutatják, hogy kb.milyen akciófilmek hiányoznak a palettáról.A Rambo 4 óta nem láttam jó akciófilmet...és hopp,ki is csinálta azt? Ja, az öreg Sly.
Az elsõ jelenetben Gunnar "figyelmeztetõ" lövése nagyon bejött,na meg a végén a "hangos" géppityu :)Jet Li poénjai is jók,Több pénz kell :)))))))Lundgren nagyon jól hozza a zakkant figurát.Ezt mondjuk már bizonyította a Tökéletes Katonában is.Jó a Schwarzenegger-Willis-Stallone párbeszéd is.
Persze tele van kamuval,de minden akciófilm tömve van barom jelenetekkel,amik nem életszerûek.Itt legalább olyanok csinálják,akik a 80-as,90-es évek meghatározó akciósztárjai voltak.És még most is simán tökjók :)Li és Statham mondjuk a 2000-es évek "gyermekei",persze nem 20 évesek.
Nem tudom,ki mit vár egy akciófilmtõl,de az Elrabolva óta nem volt olyan akciófilm szerintem,amit többször is megnéztem a moziban.Hát ezt még megfogom párszor,hiába van itt a gépemen HD minõségben inglisül :)
Van Damme baszhatja,hogy nemet mondott a Sly felkérésére,mondván: kevés az igényes párbeszéd. A hülye barom :)))Nem a Hamletet forgatták újra,nem tudom,milyen párbeszédek kellenek ide,ami neki igényes lenne.Maradjon akkor a ZS kategóriánál.
Szerintem elképzelhetõ,hogy lesz ennek második rész,bár nem tudom,milyen a bevételi %-a most.
Nálam 10/10 csillagosan.
6/10
Rahar 2010 okt. 20. - 12:47:33 6/10
(366/655)
Számomra ez egy erõs közepes film, 10 pontból 6 pontra értékeltem. A színészek játéka és a szinkron nagyon jó, az alaptörténet is. De a cselekményvezetés már kevésbé, egy tipikus mára már unalmas akciófilm. A képi megvalósításban már megint azt a gagyi, nagyon rövid , szinte villanásokból álló harci jeleneteket alkalmazták kamerarángatással, a rendezõtõl ebben a tekintetben ennél sokat többet vártam, például a Rambo 4 ilyen szempontból nagyon jól meg volt csinálva. A számítógéppel módosított jelenetek kivitelezése több helyen csúnya, már néhány évvel ezelõtt is lehetett látni ennél szebbet, igényesebbet, kár. A film végén a nagy zúzás kivitelezése sem sikerült jóra, míg a Rambo különbözõ részeit még el tudtam képzelni, addig itt teljesen valótlannak éreztem az egészet, kirohanunk néhányan és agyonlövünk legalább 100 felfegyverzett, kiképzett katonát, aha, hát persze. Viszont a film eleje és közepe nagyon jó. Egy dolog még zavart a filmben, miért nem szerepel benne Steven Seagal és Jean Claude van Damme.
10/10
atis840 2010 okt. 20. - 01:31:04 10/10 Előzmény CTU
(365/655)
Na pont ez a poén az egészben!
Sokan kérdezik, miért ilyen régies stílusú akciófilmben szerepelnek ezek a sztárok, és miért rakták be õket egy ilyen zsoldos csapatba, hogy aztán írtsák együtt a népet?! A válasz: mert talán mást ki se lehetett volna nagyon találni, úgy hogy ennyi akcióhõs szerepel benne! Maximum egy bankrablást tudtam volna még elképzelni, mivel az is team munka, de az feleennyire lett volna látványos!
Na de ebbõl jönne nekem is egy jó kérdés, ugyan én is szeretnék egy olyan filmet ahol a régi jó színésznõk játszanak, de mi lenne a történet? Egyértelmûen elõször valamilyen love storys mese jutna az eszembe, de az idõsödõ hölgyeményekkel, akik már nem annyira szépek? Háát valahol hallottam, hogy a férfiaknál jól áll az öregedés, de a nõknél már nem annyira, ezzel egyet is értek, és pont ezért, nehezen tudom elképzelni a sok régi jó nõi szereplõt egy helyen! Amúgy már van egy hasonló, ahol elég sok kedvelt színésznõ jött össze a "nem kellesz eléggé" c. filmben, de látszik, hogy ott sem tudtak túlságosan értékelhetõ történettel elõjönni..
Az Expendablesnek viszont sztem még lehet jövõje, és én speciál örülnék is neki, ha lenne folytatása.
7/10
offtopic
Csengõ-zoli 2010 okt. 19. - 23:43:29 7/10
(364/655)
Mert aztán az Avatarnak kujvanagy mondanivalójavan igaz?
Még nem lõtték le a témáját 4612szer-ugye?
Hûha,igazi mûvészfilm,világmegváltó gondolatokkal!
Luke2135 2010 okt. 19. - 23:33:43 Előzmény CTU
(363/655)
Miért, én jól szoktam szórakozni azokon a megnyilvánulásokon, amikor valaki úgy fikázza az Avatárt, hogy nem érti, csak annyit fog fel belõle, hogy jó a látványvilága... :)
7/10
szekfuandras 2010 okt. 19. - 21:50:53 7/10 Előzmény gangyi
(362/655)
Hát igen az a jelenet mindenkiben mély nyomot hagy...(fõleg a kalózban) :D
7/10
szekfuandras 2010 okt. 19. - 21:48:45 7/10 Előzmény CTU
(361/655)
Igazad van: én is itthon láttam a feliratos verziót... nem nagyon jött be, ezért elmentem a haverokkal a moziba megnézni és nagyjából igen: lássuk mit lehet fikázni :D
Az igazat megvallva kicsit javított rajta a szinkron, illetve MAGA A MOZI, de akkor is nagyon nehezen éri el a 7-et :S
5/10
R@INMAN 2010 okt. 19. - 20:29:56 5/10
(360/655)
Egyetértek Missioni hozzászólásával.

Pár jó akciójelenet,nulla sztori, Stallone-ra jellemzõ silány dialógusok!
Nálam 5/10.
CTU 2010 okt. 19. - 10:29:18 Előzmény szekfuandras
(359/655)
Dehogynem!:D
Érdekes, hogy az Elrabolvát (Taken - Liam Neeson) senki sem fikázza, pedig az a film amit igazán ide lehetne hasonlítani. a 80'as évek mintájára leszállított, bosszúállós, hõs apa szerep kb 90 percben. (lásd.: commando-schwarzi)
Liam Neeson ott nagyon kemény, jók, a bunyók is, és végig nagyon pörgõs.
Sajnos az az érzésem, hogy a legtöbben már úgy ültek be a moziba, hogy "na lássuk mit tudunk fikázni"

Mutasson már nekem valaki egy hibátlan, tökéletes filmet!! Olyan nincs!:D
Stallone filmjébe is lehet hibákat keresni és találni, de az biztos hogy nem az Avatarral kell összehasonlítani!!!:D
8/10
androcles 2010 okt. 18. - 17:39:09 8/10
(358/655)
Szerintem a történet és az alakítások is brutálisan gyengék (kivéve az öreg Mikit, benne pozitívan csalódtam), mégis tetszett a végeredmény, mert egy igazán pörgõs, régimódi akciófilm lett,ahol a laza poénok, a látvány és a sajátos hangulat a lényeg, azt pedig vitán felül hozta a film. 10/8
7/10
szekfuandras 2010 okt. 18. - 17:24:49 7/10 Előzmény CTU
(357/655)
Ide tudtommal a véleményeket kell írni: rosszat és jót egyaránt!
Nem te mondod meg h fikázni kell-e vagy sem... :D
7/10
szekfuandras 2010 okt. 18. - 17:19:17 7/10
(356/655)
Annyi biztos h nem Stallone élete legjobb alakítása(és szerintem Schwarzi is abban az egy percben amiben játszik kifejezetten gyengén alakít)...