1/10
sawyerx 2022 szept. 21. - 18:32:08 1/10 Előzmény Kommentátor
(13/13)
Zárókérdés: megéri végigkínlódni ezt az előzményt? :)
5/10
Kommentátor 2022 szept. 20. - 11:00:37 5/10 Előzmény sawyerx
(12/13)
Most, hogy mondod, tényleg emlékszem rá.

Itt Junior löveti le valakivel, mert kiröhögte amikor seggre esett.


1/10
sawyerx 2022 szept. 19. - 18:43:28 1/10 Előzmény Kommentátor
(11/13)
Én nem jutottam el ennek a filmnek a végére, de eddig azt hittem, hogy stimmel a sorozatban említettekkel. A sorozatban konkrétan Chris meg is bosszulja az örege halálát, elmegy éjszaka a rendőrhöz, aki ha jól emlékszem, pont aznap megy nyugdíjba.
Miért, itt mi történik az öreg Moltisantival?
(A szereplőkkel kapcsolatban ne hibáztasd magad, Paulie talán még felismerhető, de Pussy és Sil fiatal karaktereit én is összekevertem.)
5/10
Kommentátor 2022 szept. 15. - 13:09:03 5/10
(10/13)
Érdekes, hogy írjátok Paulie-t. Én észre sem vettem, hogy szerepelt a filmben, pedig direkt kerestem a sorozatbeli karaktereket.
Amúgy én is egy egyszernézhető filmnek gondolnám, ha nem egy előzmény film lenne. Mert annak sajnos nagy csalódás. Én sokkal több sorozatbeli szereplőt/utalást vártam. És azt hittem Tony lesz a főszereplő. Így nem sok értelme volt. Bár, még így is lehetett volna egy ennél sokkal jobb filmet csinálni, hogy valójában Dickey állt a kozéppontban.

Amúgy Tony nem mindíg úgy mesélte Christophernek, hogy egy rendőr ölte meg az apját? Ez csak azért volt, mert nem akarta neki elárulni, hogy valójában Junior nyiratta ki?


7/10
InteriorLulu 2022 jún. 20. - 01:58:04 7/10 Előzmény nefefe
(9/13)
Szerintem nincs értelme a film kapcsán pártatlan véleményt hangoztatni, pártatlanságnak ugyanis akkor van értelme, ha van valami kapcsán két ellentétes álláspont, itt viszont nincs ilyen. A megnézése után egyértelműen állítható, kifejezetten azoknak készült, akik látták, ismerik a sorozatot. Aki nem látta, annak egyszerűen nem javallott, mert nem jelentene számára többet annál, mint amiről a film valójában szól: hellyel-közzel (!) bemutatja azt az embert (moltisanti = many saints), aki a leginkább hatott arra a másikra, akiből sokkal később nagyhatalmú maffiafőnök lett - és ez lássuk be, nem tűnik olyan hű, de érdekes sztorinak. Ahogy maga a film sem lett különösebben érdekes.

És ennek fényében cseppet sem csodálkozom, hogy te, aki nem ismered a sorozatot, átlagosnak és erős közepesnek tartod ezt a saját lábán így-úgy megálló filmet, ahogy a közvetlen utánad kommentelő szekszikeksz is nagyjából így van ezzel. Nem nektek készült. A többiek, mások azért tartják gyengének, mert ellentétben veled, a sorozathoz viszonyítják, így pedig nincs értelme magadat velük összevetni ("én nem láttam azt, amit sok kommentelő, hogy ez egy gyenge film lett volna").

(Egyébként nekem, aki jól ismerem a sorozatot, sőt azt minden idők egyik legjobbjának tartom, szóval nekem is természetesen csalódás a film, és a viszonylag magas pontszámom fő oka őszintén szólva az csupán, hogy a sorozat bizonyos karakterei - heten vannak ilyenek - itt is már jelen vannak, és ez a ráismerés-faktor már önmagában elég szórakoztató - mármint számomra).
6/10
Filmz 2022 ápr. 02. - 10:25:54 6/10
(8/13)
Hmmm. Nem mondom, vegyes érzéseim vannak. Maga a story azért válik erőssé csak, mert a film előzménye. Úgy jó nézni, hogy az ember látta a sorozatot és egy csomó mindent össze tud kapcsolni. A szereplőket, az itt is megjelenő jelenteket, amire hivatkoztak a sorozatban stb. Önmagában azért gyenge, nem nyújt újat vagy extrát, történetében sem. Nem extra film, bár van benne a tipikus gengszteres, kicsit morbid reakciókból, az olasz alvilági életből, rendszerből elszórva egy két pillanat ami erőssé tette azokban a pillanataiban a filmet. Ezen momentumokban megvolt a tipikus, jó, olasz maffia filmek érzete. Tudom, hogy a történet része benne a 67-es newarki balhé, de különösebben az sem fogott meg. De persze kellett a történethez (alapvetően látni, hogy az akkori New-Jersey állam - Newark - milyen változásokon ment keresztül, az olaszok, feketék, rendőrök kapcsolatai stb.). Bár régen láttam a sorozatot, így nem emlékszem, hogy mennyire volt ez súlyos benne, mennyire volt ez meghatározó pl. Tony életében (mármint nem a környezet átalakulása, hanem maga a lázadás). Ellenben azzal, amikor az apját elviszik a vidámparkból (azt tudjuk, hogy pl. meghatározó volt.). Kicsit szerintem erős vonalat kapott a fekete szál, ezt kicsit a jelenlegi USA-ban dúló bizonyos dolgoknak való megfelelési kényszernek tudom be. De sorry, ha én nem vettem észre és ennek fontos, szerves köze van Tony életéhez. Dickey és Christopher életéhez van azért köze, de szerintem túl sok idő ment el ezzel a szállal. Azt jó látni, hogy Tony kapcsolatai az életében szereplő személyekkel, hogy alakultak és talán némi magyarázatot is ad a sorozathoz. Nekem a szereplőválogatással semmi bajom nem volt. A sorozatban megjelenő arcok (Pauli, Pussy, Sil stb.) nekem súlytalanok voltak, de kb. azt gondolom azért, mert nem róluk szólt a story, hanem Dickey kínlódásából. Egyébként itt meg kell jegyeznem, hogy elég zavaros volt nekem a film. Az ugrálások, vagy, hogy most éppen, mi is van... De lehet csak újra meg kellene néznem :D . Visszatérve a karaktereket szerintem egyébként eltalálták, egészen hasonlítottak. Nem csak kinézetükben hanem gesztusaikban, személyiségükben (Pauli is jól sikerült, bár kb. három jelenete volt. vagy Sil. Sil itt is, mint a sorozatban feltűnik mint józan és relatíve bölcs fazon). Kis Tonynak nekem nagyon adta Michael Gandolfini, jó ötlet volt, hogy az apját játsza. A kezdő jelenet és a kis narráció kifejezetten tetszett. A film egyébként olyan volt, mintha kicsit mindenről is szólna, kicsit semmiről sem. Alessandro Nivola úgy, hozta Dickey-t ahogy elképzeltem volna. Jah és Ray Liotta. Hatalmas fazon. Azt kell mondjam abba a pár percben amíg szerepelt megette az egész filmet. Kb. egy röhögése velőt rázósabb, mint sok keményebb jelenet a filmben. Összességében nagyon vártam ezt a filmet, kicsit csalódtam. Jó előzmény story, önálló filmnek azonban kicsit gyenge. A visszautalások, a karakterek nekem bejöttek. Kicsit zavaros és néhol (talán csak nekem) érthetetlen. A sorozat úttörő, és klasszikus. Szerintem utánozhatatlan. Ez a film nem ér fel hozzá, bár ha az lenne a célja (hogy olyan sikerű legyen filmként mint, a sorozat sorozatként), azt alapból egy elvetélt ötletnek tartanám. Amúgy aki szereti a sorozatot, talál benne értékeket. Annak érdemes megnézni. Aki nem ismeri a sorozatot, annak talán csalódás lehet.

A film amúgy kicsit olyan volt, mintha mindenről is szólna, de semmiről sem igazán. Tonyról, Dickeyről, a Moltisantikról, Jun bácsi hatalomra jutásáról, az elhanyagolt anya megőrüléséről egy tipikus olasz gengszter férj mellett. Különösebb csavarok nem voltak, de, hogy Jun nyíratta ki Dickey-taz nekem ütött. A kezdő temetős jelenet és Christopher narrációja tetszett, mint a halálból visszaemlékezve. Így a végén is. Nekem különösen érdekes volt látni Tony viszonyát az apjával, anyjával, Dickeyvel és a pszichológusos párhuzam is tetszett, valamint a pszichológus jellemzése is sok mindent elmond.

1/10
Atis88 2022 márc. 03. - 06:03:40 1/10
(7/13)
Meg sem közelíti a sorozatot. Nagyon zavaros, követhetetlen, ki kicsoda, ki kivel van. A legtöbb színész nem is hajaz önmagára. Ha értitek hogy értem. Ráadásul a sztori is dögunalom. Elvileg a fiatal Tony felmelkedéséről szól, de gyakorlatilag pont nem.
6/10
sexykex 2022 febr. 28. - 21:57:36 6/10
(6/13)
Zaklatott mozi, mint a maffiózók élete. Csöppecskét sem zavart, hogy előzményfilm akar lenni, mivel az utózmányát még sohasem láttam. Még mindig irtózok a sorozatoktól és ha nem tudnám pár nap alatt lezavarni azokat az HBO jóvoltából, bele se kezdenék egybe se. Visszatérve a filmre: néhány ötletét leszámítva zavaros és unalmas. Jobbra számítottam.
7/10
nefefe 2022 febr. 20. - 22:31:29 7/10
(5/13)
A tudatlanok nyugalmával álltam neki megnézni ezt a filmet. Ugyanis a sorozatot nem néztem meg. Így valószínűleg egy pártatlan véleményt tudok róla mondani. Én nem láttam azt, amit sok kommentelő, hogy ez egy gyenge film lett volna. Olyan átlagos maffiózós történet, amit a történelemből - na meg a sok hasonló filmből - láttunk már. Hasonló reakciók, lövöldözések, durva megnyilvánulások. Nekem inkább a rendezéssel volt bajom, ugyanis sok volt a felesleges részlet, a bugyuta dialóg, a túlreagált jelenet. Sok volt a térbeni -és időbeni ugrálás is, ahol is a köztes dolgokat magyarázat nélkül hagyták. De viszont, ha úgy nézzük, hogy ez egy dokumentarista kortörténet, akkor nem is volt olyan rossz. A 60-as évek Amerikájában ugyanis ezek voltak a jellemzők, ilyen volt a közbiztonság, ilyen volt a fekete-helyzet. Már amennyire ezt itt Európában tudni véljük. Szóval összességében ez egy kortörténeti dokumentumokon alapuló gangster-movie, és annak meg nem volt olyan rossz. Ha nem keressük benne a Maffiózók sorozatot, akkor erős közepes, egyszer mindenképpen meg lehet nézni.
6/10
Lucky04 2022 jan. 25. - 12:41:30 6/10 Előzmény Tankard
(4/13)
Én is pont erre gondoltam, hogy mindenképp kell lennie folytatásnak.
1/10
sawyerx 2022 jan. 05. - 09:36:39 1/10
(3/13)
A sorozat zseniális, ötször néztem végig, legutóbb éppen azért, hogy az előzményfilm bemutatójáig befejezzem. Szerintem sokat elmond, hogy azóta kétszer fél órát néztem belőle, a második felét azóta sem sikerült megnézni, mindezt úgy, hogy előtte vártam, mint a messiást. Ez nem Maffiózók, ez ahhoz képest egy szégyen-gyalázat, amit gyökerestől kiheréltek. A sorozatból ismert szereplők erőltetettek, közülük a casting Paulie kivételével egy kalap szar, főleg Junior. Az meg külön dicséretre méltó, hogy az elhunyt James Gandolfini valódi fiával nem egy Tony-központú előzményfilmre mentek rá a készítők...

1/10
6/10
Tankard 2022 jan. 04. - 11:46:48 6/10
(2/13)
Spoileres lehet!


Én úgy éreztem a végén, hogy ennek lesz még folyatatása. Szerintem csak helyenként sikerült kicsit összekötni a klasszikus Sopranos sorozattal, és csak pár szereplőt villantottak meg a később játszódó sorozatból. Ezért érzem úgy hogy még csak ezután kell jönnie a fiatal Tony felemelkedésének, és a többi szereplő egy kicsit bővebb bemutatásának. Ha nem így lesz, akkor ez egy egyszer nézős, elkapkodott előzményfilm.
1/10
nick név 2021 okt. 25. - 22:10:00 1/10
(1/13)
Ez nem a Maffiózók. Filmként sem az. Elkeserítő, hogy egy már-már kultikus sorozatot vonásaiban hogyan aktualizálnak a kor szakemberei, hogy fosztják meg eredeti szellemétől és hogy kreálnak belőle valamiféle a jelen (trenírozott) nézőjének megfelelő, langyos, édes, de igazi karakter nélküli moziélményt. A kor csodálatos szelleme eme darabra is rányomta a maga plecsnijét, a Maffiózók sorozatnak volt egy saját hangja, saját értékei, világszemlélete a szereplőin túl is (amelyek fogalmazzunk úgy közel sem lettek jól átültetve ebbe a feltételezett 60-as, 70-es évekbeli világba, több szempontból sem). Ezt ez a film kicsit sem tükrözi vissza, nincsenek árnyalatok a helyzetekben, amelyek összetetté tehetnének egy karaktert, sarkos, karikaturisztikus sztereotípiák és kötelezően helyet kapó aktuális áthallások vannak (melyek a saját világból rabolnak el rengeteg játékidőt, miközben persze meg is másítják a végeredményt), ez pedig lehangoló. Ez nem a Maffiózók film, ez egy jelenkori iparos tucatfilm, amelyet a bárkinek szánnak és aminek a Maffiózók a témája.
Mint tucatfilm nem lenne egyes, de hogy a trendi manírokat ebbe a világba erőszakolták bele, hiába írta a forgatókönyvet a kiírás szerint David Chase, ez borzalmas.