Téma: The Master

1/10
Segítõ Béka 2013 febr. 17. - 13:56:27 1/10
(16/56)
édes istenem, elpazaroltam 130 percet az életembõl, az elsõ 20-30 perc óta csak ugyanazt éreztem, ez a film szörnyû, semmi értelme, borzalmasan pocsék és idegesítõ filmzene, de 30 perc után azért továbbnéztem, egyre vártam arra, mikor lesz jó, jobb a film, mikor lesz egy íve a történetnek. ez nem történt meg! kérem vissza a pénzem!
kezdetben azt éreztem, olyan filmet akart csinálni ez a szerencsétlen rendezõ, ami mind a szcientológusoknak, mint a fehér embereknek tetszik (értem én hogy emiatt zseninek gondolja magát a rendezõ, de ez attól még nem lesz zseni ötlet, mert õ annak gondolja), aztán azt éreztem, hogy ez csak a szcientológusoknak készült, hogy megmutassa csak nekik, hogy rossz amit tesz a sci, de ez sem következett be a rendezõcske keze alatt.
a vérzõ olaj nagyon tetszett, de ez a film egy nulla, értékelhetetlen, nemcsak intellektuális szempontból. és ez nem menti meg a vérzõ olaj rendezõjét. nem is neki köszönhetõ a vérzõ olaj sikere sem, úgy látszik.

"A film az 1950-es években játszódik és a középpontjában egy olyan férfi áll (Philip Seymour Hoffman), aki létrehozza saját, igen megkérdõjelezhetõ értékrenden alapuló vallását, ami rövid idõ alatt nagy népszerûségre tesz szert az országban. A történet másik fõszereplõje a vezetõ barátja és jobbkeze (Joaquin Phoenix), aki a vallás terjeszkedésével egyre jobban megkérdõjelezi annak alapját és magát a mentorát is."

sajnos az elmebeteg Fõnix Joáchim ilyet nem tesz, semmit se tesz õ igazán, ezért nincs a filmnek se semmi értelme.
gondolkoztam adjak-e egy 2-est pontszámnak, de azért 2 másodperc alatt azért eldöntöttem, hogy nem érdemli meg. ez a film csak azért nem nulla, mert olyan pontozási lehetõség nincsen.
amúgy úgy gondolom a sci nemcsak annak köszönheti a vagyonát és befolyását, hogy pár gazdag embert is sikerült megfertõzniük, hanem egy pénzmosó, adócsaló szervezet is, mint a hitgyüli. a vallási szervezetekre másféle gazdasági szabályozások érvényesek, ahogy az alapítványokra is, csak a "vallás" még jobb üzlet, mint az alapítványkodás.
nézzétek meg a Míg végül semmid se marad c. német filmet. (Bis nichts mehr bleibt). sokkal jobb és sokkal hitelesebb alkotás. azt van értelme végignézni. ezt nem.
aki teheti, ne nézze ezt meg, vagy csak próbálja ki 30 percre, elég ebbõl annyi is, nem lesz jobb, mint a skót a kosár eperrel, úgy álljunk mi is ehhez a filmhez.
9/10
Sadenal 2013 febr. 16. - 19:31:06 9/10
(15/56)
Paul Thomas Anderson egy átkozott zseni (Magnólia és Vérzõ olaj nálam kedvenc). Már az elõzetesben lehetett látni, hogy Philip Seymour Hoffman-t és Joaquin Phoenix-et összeereszteni egy filmben veszedelmes lesz, mert 2 briliáns színész. Nagy kár hogy egyikük sem fog Oscart nyerni az alakításuk miatt, de kit is érdekel? A fényképezése is igen szép és Greenwood zenéje is nagyon talált és az egyik legimpulzívabb rész mikor

SPOILER

elviszik a rendõrök PSH-t és Joaquin-t. Ahogy dühöng, az valami frenetikus. :)

Szóval nézzétek meg. Nálam: 9/10
10/10
zotya94 2013 febr. 16. - 13:01:33 10/10
(14/56)
Én csak 1 vagy 10-es szavazatot szoktam adni, de most ahogy megnéztem erre már tényleg szavaztam és nem 1-essel. De azzal ritkán szoktam mert olyan filmeket nem nézek. De igen én is látatlanban adtam rá pontot, de tudod ez is olyan film, mint az Aranyláz, A Mechanikus Narancs, Holdfény Királyság, meg sem kell nézned, hogy tudod jó lesz, és mivel nálam csak 10-es osztáylzat van vagy 1-es ezért adtam 10-et, átlaghúzó szerepe van, mert sokan nem tudják hogy kell értékelni. Nem csak ezt de sok filmet.
k11zoltan 2013 febr. 15. - 22:29:58
(13/56)
Közepes, hosszú, és néha vontatott.
offtopic
zottyo534 2013 febr. 15. - 20:52:14
(12/56)
Azt próbáltam elmagyarázni, hogy az átlagban benne volt az akkor már látható 10 csillagod, miközben kiváltságosnak nevezted azokat, akik látták. De nyugodtan javíts ki ha tévedek.
10/10
zotya94 2013 febr. 15. - 20:00:55 10/10 Előzmény zottyo534
(11/56)
Nos akkor kérem értelmezzük a mondatot, A pontátlagot randomra adják az emberek? A pontátlagot vedd pontnak simán , randomra adják az emberek, pedig azt hiszem érthetõ, de igen van értelme így belekötni, mert miért ne, de a kérdés továbbra is az, hogy hogy lehet erre a filmre 6,6-os az átlag, ki az az elvetemült aki így lepontozza. És miért?
gusztavka 2013 febr. 14. - 16:02:26
(10/56)
Feliratosan már elérhetõ.
offtopic
zottyo534 2013 febr. 06. - 18:33:22
(9/56)
Vagyis majdnem ez a százalék, annyi különbséggel, hogy nem ez.
offtopic
zottyo534 2013 febr. 06. - 18:29:01
(8/56)
"A pontátlagot nem adják, hanem az emberek pontoznak (pontosan úgy, ahogy te), ezeket a pontokat összeadják, majd elosztják a pontozók (amibõl egyik te vagy) számával. Na ez az átlag. A közgazdászok (akik nem tudják értelmezni a tizedes fogalmát) többnyire megszorozzák 100-al, és ezt hívják százaléknak."
Elsõ osztályos matematikakönyv, bevezetõ.
10/10
zotya94 2013 febr. 06. - 18:07:16 10/10
(7/56)
a pontátlagot randomra adják a filmre az emberek? vagy a kiváltságosak akik már látták meséljenek már vmit
vodniktuner 2013 febr. 05. - 18:28:38 Előzmény Szaki
(6/56)
Ki a faxt érdekel az amerikai film akadémia?
Nálad az jelenti a színvonalat, amit azok finganak az éterbe?
Mr. D 2013 jan. 06. - 20:26:24
(5/56)
Nem hiszem el, hogy itt az Oscar-szezon, és ennek a filmnek még mindig nincsen magyar bemutatója! Nehogymár ezt ne mutassák be nálunk! :( Ugyanígy a Zero Dark Thirty!
Szaki 2012 szept. 09. - 19:37:42
(4/56)
Ez az a film amit már nagyon rég óta várok mióta megtudtam ,hogy Joaquin Phoenix újra filmez. Ráadásul Philip Seymour Hoffman-al és a rendezõ pedig egy igazi született zseni ( Paul Thomas Anderson: Boogie nights, Magnólia, Kotyagós szerelem, Vérzõ olaj). A velencei filmfesztiválon a hétvégén díjazták a filmet. J.Phoenix és Phil. S. Hoffman megosztva kapta a legjobb férfi szereplõ díjat Anderson pedig megkapta az ezüst oroszlán szobrot.
Remélem az Amerikai film akadémia is így gondol majd rájuk jövõ év elején mert már nagyon megérdemelne egy Oscar szobrot Jouaquin Phoenix és P.T. Anderson is. A Tom Cruise meg azt gondol a filmrõl amit akar.
P.T Anderson rendez de ha csinál filmet az csak jó lehet. Remélem most is így lesz.
conjurer 2012 szept. 05. - 20:33:05
(3/56)
Mikor fogják vetíteni nálunk?
Dmozi 2012 jún. 20. - 16:19:19
(2/56)
Már várom! :)
Ford Mustang 2011 nov. 20. - 03:52:35
(1/56)
No erre kíváncsi leszek.