Edelényi Sándor 2014 okt. 30. - 11:42:24 Előzmény barna pólós
(675/915)
Akkor tudod mit? Leültetlek egy szobába .....1 méterre tõled friss húst teszek egy tálcára. + méterre tõled pedig hetek óta rothadó húst. Tippelj melyiknek fogod megérezni elõbb a szagát! Szóval kedves Barna pólós a logikátlanságokat elõször is a saját elméleteidben keresd.
Edelényi Sándor 2014 okt. 30. - 11:38:58 Előzmény barna pólós
(674/915)
A nagy számok törvénye miatt veszélyesek a zombik nem azért, mert Spiderman módjára ugrálnak meg Ben Johnsont kiröhögve sprintelnek............... mondjuk beülsz 10 aprócska tûzhangya közé - sima ügy csak röhögnél egyet.
De ha beültetnélek 10milliárd tûzhangya közé, akkor jó eséllyel onnan már nem kelnél fel élve .......ugye? Pedig csak gyenge, lassú hangyákról van szó, akiknek még csak nem is halálos a csípésük (egyenként)
Edelényi Sándor 2014 okt. 30. - 11:35:47 Előzmény mushi
(673/915)
Ehhez csak annyit fûznék hozzá, hogy nekem volt egy igen igen súlyos autóbalesetem és az eszméletvesztésbõl magamhoz térve kb. 10 percig kúsztam a földön, mire szóltak, hogy nem kéne, mert el van törve a gerincem.......... kellõ mennyiségû adrenalin csodákra képes
Edelényi Sándor 2014 okt. 30. - 11:32:04
(672/915)
Eléggé lesarkítva minden filmnek egyszerû a története és valóban a WD-nek annyi a története, hogy túl kell élni. Nem a végcél a lényeges, hanem az odáig vezetõ események. Miért lenne hiba, hogy a WD-ben csak annyi a történet, hogy elmeséli hogyan élik túl 6 vagy hogyan nem élik túl a szereplõk.
De mondok pár példát
Bárányok Hallgatnak - története - el kell kapni Buffallo Billt.
Gyûrûk Ura - le kell gyõzni Szauront és a seregét
stb stb.

Ha megnézed ezek is pofon egyszerû történetek, mégsem mondhatod ezek alapján, hogy szar filmek lennének, mert az a lényeg, ami a kurva egyszerû történet eleje és vége között történik.
LeoKocka 2014 okt. 27. - 14:43:09
(671/915)
Nagyon jó sorozat, én imádom, mindenkinek ajánlom. Noha azért nemárt ha bírod a horrort. Ez a sorozat, nem az a béna zombi sorozat/film. Története van, és soha nem arra összpontosít a legjobban hogy zombik vannak, a túlélést a küzdést helyezi elõtérbe. Szóval ajánalni, tudom.

Ui.: Ha valakinek kell az egész sorozat, akkor természetesen megvan, csak dobj üzit: frankkristof76gmail.com :)
10/10
H. Zita 2014 okt. 27. - 11:00:27 10/10 Előzmény Sz Peter
(670/915)
Inkább vágóhibák...
sakkfigurák az ablakban, egyik képen így állnak másikon úgy...
van vér a nyakon pár másodperccel késõbb már nincs,
egyik képkockán a börtönigazgató bal kezével mutogat, a távolabbi képrõl meg már a jobb kezével... meg ilyenek. Fenn van a youtube-on.
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 27. - 10:34:25
(669/915)
Abban? Milyen bakik? :)
10/10
H. Zita 2014 okt. 27. - 09:07:26 10/10
(668/915)
Így van!Pl. a világ legjobb filmjének kikiáltott Remény rabjai is hemzseg a hibáktók, bakiktól.
10/10
mushi 2014 okt. 27. - 02:11:34 10/10
(667/915)
a fejemet vágnám legszívesebben a falnak ezektõl a böszme hozzászólásoktól. kákán is csomót, naná. nincs egy olyan film vagy sorozat, amiben ne lenne következetlenség, baki. fõleg egy olyan sorozatban, ahol olyan lények vannak, amikkel élõ ember még nem találkozott. a két fõ szószólótól meg a hátamon is feláll már a szõr, miss és mister olyanokosvagyokhogymindenkinekbeszólok...

SPOILER
azt mondjuk én is furcsálltam, hogy bobnak már 5 perce beszél a srác, és csak azután kezd szûkölni, hogy lenéz a levágott lábára. persze ettõl még lehet, hogy addig is fájt neki, és azzal, hogy látta is, hogy nincs meg a lába, csak az tudatosult benne, hogy valószínûleg mindenképp meg fogják enni minden tagját. kíváncsi leszek, vajon sikerül-e megmenteniük, vagy már kampec neki...
na meg az, hogy sasha bobot, carolt és darylt értette-e a 3 eltûnt emberükön, vagy esetleg lesznek mások is? beth majd a 4. részben tûnik fel elvileg, az is érdekes lesz. meg hogy darylék megtalálják-e...
a papnak öltözött pasi meg tuti, hogy a kannibálok "beszerzõje", odacsalja az embereket, azok meg levadászhatják õket.

SPOILER VÉGE
barna pólós 2014 okt. 23. - 21:24:03
(666/915)
Tetszik, hogy csak egy kisebb csoport van, de ehhez hiányoznak a logikus feltételek. Túl gyengék a zombik. Ha tudnának futni, akkor talán hihetõ lenne, hogy nem tudják visszaszorítani õket.
barna pólós 2014 okt. 23. - 21:18:49
(665/915)
Ha lenne államhatalom, akkor már hallottak volna róla, és visszaszorították volna a zombikat. Ahogy a szupermodern laboratóriumban sem egy ember kószálna (az egy nagyon jó rész volt amúgy). Ha van állam, akkor nem lehet büntetlenül gyilkolni.
Sz Peter 2014 okt. 23. - 16:47:12
(664/915)
De most miért hozod ide az államot? Tudjuk, hogy velük mi történt? Nem.
Egyelõre az ismert kis csoportról szól a sorozat.
10/10
H. Zita 2014 okt. 23. - 11:33:28 10/10
(663/915)
Arról, hogy nem nyitjátok ki a szemeteket miközben nézitek nem én tehetek.
Egy csomó ostoba kérdést tesztek fel: ezt hogy csinálta meg azt, meg mikor volt erre meg arra ideje...
Mint már írtam, használjátok a fantáziátokat. Ez nem szappanopera, itt nincs minden a szádba rágva.
A sorozat meg azért van így agyon hypolva mert ekkora sikere van. Mert megosztja az embereket.

Pl. Carol a kimentésük után nyugodtan megmosakodhatott egy patakban. Nincs a filmben, hogy 3 perc múlva találkoztak. Lehetett az 2-3 óra múlva is akár.
barna pólós 2014 okt. 23. - 11:26:22
(662/915)
Egyébként az állam nem is szûnne meg. A fejeseket megvédenék, kihajóznának a tengerre, elmennének egy szigetre vagy ilyesmi, mint a Z világháborúban. A zombik akkor lennének veszélyesek, ha olyan gyorsak és erõsek lennének, mint ott.
barna pólós 2014 okt. 23. - 11:23:58
(661/915)
Na most ennyi erõvel minden ember bemehetne egy nagy zombihordába, mert úgyis elnyomják a szagát...

Lehet, hogy lenne pár kisebb csoport, de elõbb-utóbb, igen gyorsan kialakulna egy állam. Sokat fejlõdtünk az õskor óta. Az emberek okosabbak, civilizáltabbak lettek, jobban kommunikálnak. Persze biztos lenne néhány bûnözõ csoport, ahogy pl. a Katrina-hurrikán után, de ez csak egy kisebbség lenne.
nekimaily 2014 okt. 23. - 10:54:57 Előzmény barna pólós
(660/915)
A valóságban (is) szinte biztos, hogy mindenféle csoport lenne, éppen úgy, ahogy az õskortól kezdve voltak békésebb meg erõszakosabb emberek-csoportok-népek. (Ez része, ill. részben oka is a faj evolúciós sikerének.)
nekimaily 2014 okt. 23. - 10:54:36 Előzmény barna pólós
(659/915)
Pedig nem az.
Fogadjuk el, hogy a 2 zombi szaga elnyomta 2 emberét. Ennek semmi nem mond ellent a filmben.
nekimaily 2014 okt. 23. - 10:54:22 Előzmény H. Zita
(658/915)
Kicsit el vagy te tévedve.

Éppen az a baj, hogy ha rendesen nézi az ember (ami nem garantálja, hogy mindenféle primitív gyerekjáték összes változatát felismeri egy 2 mp-es snittbõl), akkor az egész sorozat közel sem hozza azt a színvonalat, amit a mérhetetlen hype alapján várna az ember, és ami miatt egyáltalán belenéztem. Nem mondom, hogy rossz, de _annyira_ nem is jó.

Értem én, hogy a kritikátlan rajongókat irritálja, ha valaki szóvá teszi ezeket a hibákat, de kénytelen leszel megszokni. Ha körülnézel, más fórumokon is bõven találsz kritikus hangot. Nem is csoda, amikor a készítõk külön hangsúlyozzák, (állítólag) mennyire figyelnek a folytonosságra és következetességre. Ezek után különösen bosszantó, ha mégis súlyos hibákat látunk benne.

Az meg különösen vicces, hogy éppen azoknak ajánlgatod az igénytelen sz¤rokat, akik pont igényesebb megvalósítást várnának még egy ilyen szórakoztató produkciótól is.
nekimaily 2014 okt. 23. - 10:53:15 Előzmény Sz Peter
(657/915)
Nem pont ezt magyarázom nekik? ):o
barna pólós 2014 okt. 22. - 17:08:51
(656/915)
Ételbõl, vízbõl, fegyverbõl sokkal több lenne, ha összefognának az emberek, mint abban a kisvárosban, amit a kormányzó vezetett. Biztonságos menedék pedig csak így lehetséges. Ha egyedül vagy, nem tudsz gazdálkodni, ezek ahelyett baglyokat lõnek le és konyhákat fosztanak ki. Nem hiszem, hogy túl bonyolult lenne, amit írok, és az emberek erre nem jönnének rá.