offtopic
Commodus 2011 jan. 28. - 16:01:18
(7/7)
Csak a regényfolyamot olvastam, de ha a film csak fele olyan jó mint a regény, akkor feltétlenül szerét fogom ejteni, hogy megnézzem.
Eddig sajnos elkerülte a figyelmemet, hogy megfilmesítették.
offtopic
Commodus 2011 jan. 28. - 15:58:20
(6/7)
Tökéletesen megértelek!
Én is éreztem már ezt, de szerintem talán mi vagyunk többen, és ez reményt adhat.
Lehet, hogy én vagyok túlságosan optimista, de bizakodok benne, hogy a józan ész felül fog kerekedni.
Míg nem késõ!
fredi60 2011 jan. 28. - 11:17:43
(5/7)
fredi60 2011 jan. 28. - 11:14:31
(4/7)
A regénybõl filmsorozatot is csináltak, néhány éve ment itthon. Szerintem jól sikerült.
pneklara 2011 jan. 28. - 10:30:50
(3/7)
Köszönöm, majd keresem a könyvet. Bár már írtam éppen a napokban, hogy egyre kevésbé szánom rá magam, hogy ilyen témájú filmet nézzek, regényt elolvassak. Mióta kisgyermekek születtek mostanában a családban, rettegek, hogy esetleg megint farkasa lesz ember az embernek.
Most olvastam az Exodus regényt.Olvasni is rémes, mit élhettek meg ártatlan gyermekek, csak azért, mert...
Commodus 2011 jan. 28. - 09:49:41
(2/7)
Herman Wouk - Végsõ gyõzelem A regényfolyam utolsó kötete a második világháború és a Henry család életének eseményeit az atombomba ledobásáig kíséri végig. A világégés különbözõ színterein szétszóródott család tagjainak segítségével az író átfogó és reális képet fest a Szovjetunióról, a csendes-óceáni csatákról, az európai koncentrációs táborokról, az atombomba elõállításáról. - A regény minden olvasónak ajánlható.

Ez csak egy rövid ismertetõ, de érdemes elolvasni a második kötetet is, mely a
Háború címet viseli.

Az elsõ kötet pedig a Forrongó világ.

A témához ez úgy kapcsolódik, hogy a második kötet részletesen foglalkozik az
említett theresienstadti tábor életével, és az egész "Patyomkin falu" effektussal, valamint a tábor kiürítése után a foglyok sorsával.

Megrázó!

És ráadásul rendkívül olvasmányosan, és igen mívesen megírt regény.
pneklara 2011 jan. 28. - 08:45:08
(1/7)
Én nem is tudtam, hogy ez a Theresienstadt ilyen mintatábor volt. Mert láttam olyan felvételeket, ahol versenyeket, színházat rendeztek, de ezek szerint politika volt az egész. Hát a történelem nem változik: hazudnak reggel, délben, este - minden korban.
Mesélik, hogy ha nálunk ment egy prominens vezetõ a településre villámlátogatásra, azt az utcát kiglancolták, ahol végig hajtott a küldöttség, nem volt baj, ha közben minden más rohadt.Mindent a hazugság tartott/tart össze. Az nem hazugság, hogy mûvészeket, tudósokat,gyermekeket küldtek gázkamrába. Ember az embert.
Ennek a dok.filmnek a megnézése kell ahhoz, hogy az ember tisztább véleményt alkothasson az igazságról, a valóságról.