Téma: Ticket

10/10
4427 2013 febr. 07. - 09:46:40 10/10
(4/4)
Igazad van. Nem mentség, de nem fogalmaztam pontosan. Ill. bõvebben kellett volna kifejtenem.
Akkor most egy kis kiegészítés.
Az általam említett másik két film meg ez, természetesen, nem ugyanazt mondja. De ugyanaz az az átlagos (sõt! mondhatni, sikeres) élet mindhárom filmben, egészen addig a pontig, amíg R. úr, ill. a Hetedik kontinens fõhõsei....(de, ugye innen már SPOILER, te meg úgyis tudod mirõl van szó).
Tehát egyáltalán nem találom pesszimistának Rofusz filmjét, hanem csak egy nagy felkiáltójelnek:
Vigyázat, emberek! Ennyi az élet, ne szúrjátok el!
Ha úgy tetszik, még az új Haneke film (Amour/Szerelem) is errõl (is) szólt nekem: éljünk tartalmas életet, akkor még az életünk végén, esetleg, nagy betegen is úgy tekintünk vissza, hogy
szép volt! (Lásd: a fotóalbumos jelenetet!)
5/10
adamnagysweetmovie 2013 febr. 07. - 00:48:07 5/10 Előzmény 4427
(3/4)
Akkor ezek szerint egy abszurdba hajló, szélsõséges lélekállapotokat bemutató animáció, mint a többi általad említett film... Amelyek pedig nem a normál életet mutatják, vagyis de, csak az abból való romboló, szélsõséges kitörést.
Én ezt ebben a kisfilmben nem éreztem, max. a melankóliát de inkább azt, hogy ez az élet rendje, legalább annyi jóval, mint rosszal. R úr errõl talán mást gondolhatott...
10/10
4427 2013 febr. 06. - 19:15:52 10/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(2/4)
Most nagyon eltér a véleményünk.
Ez a kisfilm (rövidfilm) zseniálisan és gyomorszorítóan mutatja be: ennyi az élet!
Lásd még (durvább változatban): A hetedik kontinens vagy pl. Miért lett R. úr ámokfutó?

De döntse el mindenki, maga! Itt a film:
http://www.youtube.com/watch?v=06-5FXfsj5c
5/10
adamnagysweetmovie 2011 szept. 14. - 12:20:19 5/10
(1/4)
Jószándékú, érzelmes film, de ezzel együtt sem tartalmában, sem formájában nem tartogat túl sok érdekességet, fõleg a mester korai filmjeihez képest.