Téma: Tigristej

1/10
Freeman és Kafa 2008 máj. 10. - 07:15:25 1/10
(825/1365)
Azon kívül, hogy ezzel a citátummal lefasisztázol mindenkit, aki egy kicsit másként mer gondolkodni, mint te meg TGM, vennél annyira ember számba minket, hogy a 829. komment kérdésére válaszolsz!

(Mire számíthatok ezek után. Szederkényi-TGM modell szerint, ha a baloldal jön mocskos fasiszta vagyok, ha a jobb, büdös (b.) cigány. Ha ilyedõs lennék, kifutnék a világból!)
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 10. - 01:05:49 10/10
(824/1365)
1. Igen, de hogy "dolgoznék" vele folyamatosan, az túlzás. Jó idõt töltöttünk, ahol filmeztem-fényképeztem, itt, Magyarországon. Egészen nagyformátumú, pengeéles gondolkodású, mély és igazán figyelmes, komoly, letisztult, humorra fogékony embert ismertem meg.

2. http://nol.hu/cikk/491302/
A kommentet TGM felszólalása elõtt írtam, de látod, az idõ-matekban hasonló tendencia alapján számoltam. + konkrétabban, a hazámról beszéltem.
1/10
kadred 2008 máj. 09. - 20:55:15 1/10
(823/1365)
És Clarence Thomas szerepében talán Spíró György lesz?

http://chnm.gmu.edu/courses/122/hill/hilloutline2.htm
10/10
gyúrás nélkül, vazze! 2008 máj. 09. - 20:07:11 10/10
(822/1365)
Thurgood Marshallt meg Terrence Howard (Iron Man, Awake, Hustle and Flow, Crash).
De a lényeg, olvassatok és olvassatok!!!
http://www.amazon.com/Crusaders-Courts-Battles-Movement-Anniversary/dp/0974728608/
10/10
gyúrás nélkül, vazze! 2008 máj. 09. - 19:28:47 10/10
(821/1365)
(A filmben Jack Greenberget az a Topher Grace fogja alakítani, aki a Spiderman 3-ban Tobey Maguire legnagyobb ellensége volt. Addig is, mindenkinek jó olvasást!)
10/10
gyúrás nélkül, vazze! 2008 máj. 09. - 19:17:45 10/10
(820/1365)
1/10
Freeman és Kafa 2008 máj. 09. - 17:50:20 1/10 Előzmény romologus
(819/1365)
Nagyon köszönöm! A legnagyobb erkölcsi nagyság, ha valaki téved, belátni! Romológus, te oriás vagy!
romologus 2008 máj. 09. - 06:43:12
(818/1365)
Szeretnék helyesbíteni, és ha valakit megbántottam elnézést kérni! Kafa felhívta a figyelmemet egy igen fontos körülményre: mindenkinek joga van a saját identitását meghatározni. Ez alapvetõ emberi jog. Tehát: én roma vagyok, Kafa cigány, SA magyar, de "van benne egy vonóval". Mindannyian a magyar nép része vagyunk a cigány/roma/féligcigány idetintáson keresztül. Ha Kafa magánlevele jól írta le a fentieket, akkor ezek a vállalt önmeghatározások.
1/10
kadred 2008 máj. 08. - 22:51:03 1/10
(817/1365)
Egyszerre csak egy kérdést tegyél fel neki! Ha az elõzõt megválaszolta, jöhet a következõ. Bár nem sieti el a választ.
romologus 2008 máj. 08. - 22:48:42
(816/1365)
És ez a "Csak hát 2008 van, és még pár hónapig úgymond demokrácia." tényleg nagyon durva. Meg tudnád magyarázni Julika? Csak mi értjük nagyon félre?
romologus 2008 máj. 08. - 22:45:20
(815/1365)
Ö egy ügyvéd, aki néger polgárjogi aktivistákat, pl. Kinget is védte. Kicsit sarkítva látja a magyarországi romák helyzetét, de nála ez érthetõ. Szederkényinél is. Nála csak Kafa, a Tigris Igazgatója, meg én vagyok rossz roma.
1/10
kadred 2008 máj. 08. - 22:23:32 1/10
(814/1365)
Utolsó kísérlet, bár Kafa megüzente nekem, hogy reménytelenül beálltál arra, hogy nem akarsz semmit sem megérteni.

Nincs senki konkrét személy. (Se apukád, - akit akkor is tisztelünk, bár ezt kijelenteni miért kioktatás? -, se senki.) Van egy valami (gyár, folyóirat, iskola, Tsz, bármi). Annak leváltják a vezetõjét (bármi miatt, legyen akár igazságtalanul is, de láthatóan végérvényesen). Akkor, aki utáni jön, csak rossz lehet?

Nehogy válaszolj, mert még a végén kiderül, hogy nem is állunk szemben egymással. És jaj, akkor nem lesz ellenségkép, nem támadja senki a filmet, akkor meg minek csináltad? Pedig én megfogadtam, hogy ha egy pici gesztust látok tõled, átállok a film rajongói közé! Ez fenyegetés!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 08. - 22:05:22 10/10
(813/1365)
"Az alaphelyzet az, hogy valam klasz dolgot csinál valaki, aztán a fenntartó elveszi tõle, és az utódjára, aki megmenti azt a klasz dolgot a megszünéstõl, mégis méltatlanul rosszat mondanak rá. Na nem a Kistigris, DT és SA a fõszereplõ, hanem a Jelenkor, Tüskés Tibor és ..." És kicsoda? Ja, hogy "nem az apukámmal jössz"? Hát akkor kivel? A bokharai emírrel talán? És mégis "TELJES AZ ANALÓGIA"? Minek az analógiája mi a fenével? Megint leírsz valami eszement marhaságot, kadred ebbõl rám hivatkozva (!)"levezet" valamiféle teljesen követhetetlen izéket, mire romológus közli, hogy ez az "igazi vizsga" (???), hogy kinek milyen vizsgája, nem tudni, de mintha "a filmre" gondolna. Hát a film "vizsgája", ha van neki ilyenje, nem ez. Hogy három ilyen hülyeségre ki milyen negyediket mond. Gratulálok mindhármótoknak. Érteni ugyan nem értek a szövegeitekbõl mukkot sem, a filmhez sincs a világon semmi közük, de mintha Kafa mégis apukámmal kapcsolatban szeretne éppen kioktatni. Engemet. Jaj, gyerekek. Jaj. Hogy õneki, meg a Jelenkornak hol, mikor, mi volt a szerepe. Kadred meg, ha jól emlékszem, még beszélgetett is vele, meg az anyukámmal is, meg osztálytársa volt a Tibornak is, nekem meg iskolatársam, Kafa meg elalélt kadred felfoghatatlan nagyságával szembesülve, nem is tudom, nekem itt mi keresnivalóm. Jól elvagytok. Édesapámról viszont tényleg szálljatok le. A filmhez van pedig köze, hiszen azt a lánya rendezte. De nem veletek fogok róla, apámról értekezni.
romologus 2008 máj. 08. - 20:09:00
(812/1365)
Izgalmas a kérdésed Kadred! Ez a vizsga, amin meg lehet bukni, vagy magasabb szintre lehet jutni! Ezen áll vagy bukik, hogy a film valami mellett, vagy valakik ellen szól-e. Hogy ne legyen ilyen sarkított, vannak finom átmenetek: pl. Valami mellett, de annyira, hogy észre sem veszi, hogy valakiket elsöpör. vagy: Valami mellett, de azt csak valakik ellenében tudja meghatározni.
Kíváncsi vagyok a válaszra!
1/10
kadred 2008 máj. 08. - 19:25:34 1/10
(811/1365)
Zseniális!
1. változat Szederkényi (a Juli) után:

(SA) Akit most méltatlanul bántanak? Mert Derdák, teszem azt, SA-t sározza (esetleg)? SA a Tigrist nem "megmentette", sosem várt és fogadott volna el ilyen státuszt, hanem vezette, szintén (remélem több, mint 20 évig).

2. változat Szederkényi (a Juli) után:

(SA) Akit ha bántanak, akkor méltatlanul bántanak? ... SA a Tigrist nem "megmentette", sosem várt és fogadott volna el ilyen státuszt, hanem vezette, szintén (remélem több, mint 20 évig). Sok sikert hozzá!

Próba: Juli, te a 2. változatot le tudnád õszintén írni?
1/10
Freeman és Kafa 2008 máj. 08. - 17:41:37 1/10 Előzmény szederkényi juli
(810/1365)
1. Nem értem! Nem jövök az apukáddal, eszem ágában sincs! Te se jöttél a kaposvári színház maga konkrétságával, hanem a helyzettel. Tüskés Tibort nem ismerem, jobban mondva ha az utcán szembejönne, tudnám, ki õ, de nem beszéltem vele soha, és nem tudom, mit mond apukádról, de ha nem jót, akkor teljesebb az analógia! Minden esetre én hadd feltételezzek mindkettõjükrõl jót! Te nem tudnál mindkettõjükrõl jót feltételezni? vagy, hogy nincs párhuzam? Talán a Tigrisben nem két jó ember váltotta egymást, mint a Jelenkornál? Talán a Jelenkornál az utódra sárt kellene dobálni? Akkor a Tigris esetében miért kell? TELJES AZ ANALÓGIA, ÉS SENKIKT SEM SZABAD SÁROZNI!

2. Milyen gesztust tettél? Egyet írj! Pl. Szentmárton vagy a Tigris-beli besározottjaid felé. Ha van ilyen, vagy lesz ilyen, ezerrel a film pártján leszek!

3. Én úgy emlékszem, anyukádról is mindenki tisztelettel írt itt. Nem is lehet másként! Több barátomat tanította, mindenki csak jót tud róla mondani. Mi a problémád?

Hidd el, tényleg nem egymás ellen kellene energiáinkat használni!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 08. - 06:20:48 10/10
(809/1365)
Persze, értem, Kafa. Nem is oly rég jött kadred az anyukámmal, most te jössz a (több, mint 20 éve halott) apukámmal. Hogy nyilván neki "gesztusokat" kellett volna tennie Tüskés Tibornak? Vagy Tüskés lett volna Derdák, és apukám, aki "megmentette" a Jelenkort, a Somogyi Antal? Akit most méltatlanul bántanak? Mert Tüskés, teszem azt, apámat halála után 22 évvel is sározza esetleg? Apám a Jelenkort nem "megmentette", sosem várt és fogadott volna el ilyen státuszt, hanem szerkesztette, szintén több, mint 20 évig. Tüskést meg a diktatúra "kultúrpolitikájának" e szempontból csaknem legsötétebb bújtatott (nem statáriális) cenzúrája mozdította el a helyérõl, egy óvatlanul közölt Mészöly-novella miatt. Ha te a 2007-es Kistigris-ügy és e történet közt párhuzamot vonsz, megbocsáss, tényleg nem vagy eszednél. De ezt azért, szintén bocs, már sejtettük. Egyébként kezdettõl "gesztusokat" teszek. Például hasonlóan eszement megnyilvánulásokra reagálok végtelen türelemmel és empátiával.
1/10
Freeman és Kafa 2008 máj. 07. - 23:25:12 1/10
(808/1365)
Feléledt a fórum! És békét meg együtt a közös célokért hangokat hallok! Tényleg Juli, válaszolj Kadrednek meg Romolugusnak! Lehet, hogy ez egy új barátság kezdete, ahogy Garga Pitics mondta a Casablancában, vagy mivel keverem (direkt!)

Nagyon érdekes dolgot mesélt nekem valaki itt Pécsett tegnap. Az alaphelyzet az, hogy valam klasz dolgot csinál valalki, aztán a fenntartó elveszi tõle, és az utódjára, aki megmenti azt a klasz dolgot a megszünéstõl, mégis méltatlanul rosszat mondanak rá. Na nem a Kistigris, DT és SA a fõszereplõ, hanem a Jelenkor, Tüskés Tibor és ... Szóval Juli, ugye érted már, miért voltál igazságtalan!
1/10
kadred 2008 máj. 07. - 23:02:27 1/10
(807/1365)
Juli! A kommented több logikai sebbõl vérzik, de nem kívánom részletezni. Ugyanis Romológus kommentje után nem lenne etikus, akkor sem, ha a te kommentedbõl az derül ki, hogy nem akarod õt megérteni.
Egy kérdésem van, és megigérem, ha válaszod igen, beállok a film útját segítõk táborába!

A film sokaknak nem tetszik. Személyeket, csoportokat ért vele vélt (igen vélt is) és valós sérelem. Hajlandó lennél Romológus kommentjébõl kiindulva a másik oldal felé gesztust tenni? Egy picit valamiben engedni? Elhiszed, hogy megnyernéd õket? (Ha nem sikerülne, akkor te kerülhetnél ezzel erkölcsi fölénybe!
Szóval várom a válaszod, és ha igen, ugyanazt az energiát, amit a film hibái ellen vetettem be eddig, melléd állítom! Itt a kezem!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 07. - 22:04:39 10/10
(806/1365)
És még valamit. Ismeritek a nevet: Jack Greenberg? Nem a Macdonald's exfõnökérõl van szó. Hanem arról, aki Rosa Parks-sal, vagy pl. a Brown-üggyel említendõ 1 lapon. Lehet utánanézni. Vele töltöttem pl. a múlt hetem jó részét. Munka van. Azért más, mintha Fábry Sándorral. Bocs. Az a Merkelfilm.