andy_balog 2012 jún. 21. - 17:39:31
(650/2630)
Nihalnak be van festve a haja? vagy miert vilagosabb kb. a feletol?
antsa10 2012 jún. 21. - 16:47:18
(649/2630)
Forbidden love-ként található meg? Hát sajnos itthon nincs keletje a török irodalomnak. Anno a Szív útjait szerettem volna elolvasni, de az sincs magyar fordításban. Güntekintõl csak a Madárka van lefordítva, de még antikváriumban sem lehet megkapni! :-((
9/10
lilei 2012 jún. 21. - 15:52:21 9/10
(648/2630)
...hát azért nagyon élethûen tudják csókolgatni egymást:-)
liliom31 2012 jún. 21. - 15:35:02
(647/2630)
Sajnos a teljes könyvet nem, (bár nem is könyv inkább novella) csak részleteket, amit az interneten angolul megtaláltam és lefordítottam. Nem találtam meg magyar kiadásban, pedig érdekelt. Egyébként az író Halid Ziya, ha jól tudom egy a családjában megtörtént valós események alapján írta meg az 1800 évek végén.

Gondolom a forgatókönyvírók próbálták modernizálni a történetet. Ezért írtam, hogy a történet logikája nekem kicsit sántít, de a színészeket jól válogatták össze.

A Bihtert és Behlült alakító színészeket a való életben is próbálták összehozni, pedig az életben mindegyiknek megvan a maga párja. A színésznek valami szépségkirálynõ, a színésznõnek meg egy híres török zenész. :-)
antsa10 2012 jún. 21. - 13:34:32
(646/2630)
Olvastad a könyvet?
9/10
lilei 2012 jún. 21. - 13:18:00 9/10
(645/2630)
Hát akkor egy kicsit más a film. De szerintem õk csak amiatt kínlódnak, hogy Behlül a bácsikáját...és persze az anyagi biztonságot sajnálná, Bichter pedig azt, hogy õ is ugyanolyan lett mint az anyja , aki miatt meghalt az apja.
És persze õ még ráadásként lassan teljesen eltávolodik, eltaszítódik Adnan-tól. Kinek kell egy ilyen klassz férfitest után egy szottyadt bácsika?
liliom31 2012 jún. 21. - 12:48:16
(644/2630)
A valós életben engem is irritálnak az olyan lányok, mint Nihal. De ebben a filmben, mivel látom, hogy mik a körülmények, õ az egyetlen akit fel tudok menteni a viselkedéséért. Neki tényleg csak annyi a hibája, hogy rajong Behlülért, de nem õ a tisztességtelen, és a gyáva, a jellemtelen és az áruló!

Szerintem a történet logikája sok helyen sántít, de az tény, hogy izgalmas ezért is nézzük.Tényleg logikátlan az, hogy ha Behlül és Bihter ennyire szeretik egymást de ennyire szenvednek a bûnük miatt, akkor mibõl gondolják, hogy ha ezt így folytatják anélkül, hogy színt vallanának, akkor ebbõl bármi jó sülhet ki.

Az eredeti könyvben, nem ez volt a történet. Ott Behlül csak kamatyolt a bácsikája feleségével de nem volt belé szerelmes. A regényben Nihalba volt szerelmes és azért nem vallott színt Bihterrel való kapcsolatáról, mert nem is akart Bihterrel maradni. De a filmben kicsit máskép fest a történet?
9/10
lilei 2012 jún. 21. - 11:16:12 9/10
(643/2630)
Szerintem Nihal nem téveszt össze semmiféle érzést. Neki ez olyan gyerekes dolog, hogy azt gondolja, hogy továbbfolytatódik Behlüllel az a kapcsolata ami eddig is volt...ki akarja sajátítani magának, fõleg, hogy Ezellel is szakított. Eljárni bulizgatni, belekarolni, megölelni, megpuszilni. Szerintem ennél többet nem is gondol bele ebbe a dologba mégha a kívánságpapírra a Behlül nevét írta is fel annak idején. Az õ beszûkült világában ennyi pont elég ahhoz, hogy azt mondja: Behlül az övé:-)
Eközben pedig Bichter egyre féltékenyebb lesz õrá is, mert Behlülnél viszont látja azt, hogy felfigyelt, megakadt a szeme a lányon.
Bichter csak azt bánja sztem, hogy ugyanolyan lett, mint az anyja...azért sír....igazából õ nem Adnan-t sajnálja.
zandra 2012 jún. 21. - 10:53:10
(642/2630)
Komolyan nem értem ezt a Bihtert, ha így bõg és ennyire undorodik magától, amiért ribanc, mint az anyja, és annnnnyira szerelmes, (vagy olyan hülye) hogy képes kockáztatni, és egy üvegházban szexelni, akkor miért nem hagyja el Adnant, aki ráadásul kijelentette, hogy ha legközelebb felhozza a válást, õ bizony elválik?
De ez a málé Behlül is elég marha, mennyivel kisebb árulás az, ha a szeretõje lesz a nagybátyja feleségének, mintha suttyomban elszöknek?

A másik aki idegesít ez a hülye kis Nihal (meg az állandóan elkenõdött sminkje, amitõl tiszta züllött hatása van), szánalmas ahogy fut Behlül után, amikor világosan látszik, hogy nem akar tõle semmit. Ha meg összekeveri a testvéri szeretet a szerelemmel, akkor ott elég nagy probléma lehet...
9/10
lilei 2012 jún. 20. - 22:21:07 9/10
(641/2630)
Szerintem is jól játssza a zavarodott szeretõt:-)...dehát azt sem tudja, hogy ki látta meg. Mindenkiben azt keresi aki lebuktathatja õt:-) ...Behlül meg eközben jól leissza magát...fürcsizik a tengerben...szóval van felelõsségérzet rendesen:-)
Nihal telefonját sem fogadja...de miért?....amúgy így sokkal gyanúsabbak.
7/10
kiskukac63 2012 jún. 20. - 21:12:26 7/10
(640/2630)
Nagyon izgi volt a mai rész. Bihter borzasztóan viselkedik, saját magával sincs tisztában. Ha kizárólag titkos kapcsolatot akar, és retteg attól, hogy kitudódik,akkor sokkal jobban kellene uralkodnia magán, eszméletlen, hogy minden azonnal az arcára van írva, és nagyon esetlenül hazudozik! Ha meg teríteni akarja a lapjait, le akar bukni, és ennyire nem vigyáz a mimikájára és gesztusaira, akkor meg miért nem áll Adnan elé kerek-perec?! Nihalnak meg jól jött ez az egy év halasztás: mással sem kell foglalkoznia, csak futhat Behlül után. A kerti talákozón éjszaka találó volt a metafóra,ami Adnan szájából hangzott el: "piszkos lett a ruhád!"
Illiona 2012 jún. 20. - 20:41:45
(639/2630)
Nihát esetében azt nem tudom elfogadni, hogy milyen ragaszkodással van az apja iránt. küzd annak a figyelméért, szeretetéért. Ha azt vesszük, hogy a török társadalom családcentrikusabb, és társadalmi elvárás a szülõ tisztelete, akkor is tulzás Nihat részérõl ez a megfelelni akarás. Õ is látja a saját apja személyiségének a sötét foltjait, hogy nem tisszeséges ember, nem kellene felé a jó gyereket alakítani. Nihát megalkuvása az apja iránt kétségeket ébreszt a saját tisztességével szemben, pedig erre még nem adott okot.
Õ soha nem lesz igazi versenytársa Behlülnek, mert hiányzik belõle az a spiritusz, ami Behlülben alapból megvan, és ez kell az üzleti életben,ráadásul hogyan lenne vetélytárs Adnan fogadott fiával szemben? Ha érezné hol a helye, elégedett, boldog ember lehetne. Persze Pejker is rendelkezik Firdeusz kavaró természetével, Nihattal jó párost alkotnak.
Illiona 2012 jún. 20. - 20:26:35
(638/2630)
Nihál túlzó naivitásáért sokan felelõsek. Szegény kislányt mindentõl óvta az egész ház, és épp emiatt azt sem tudja mi fán terem a szerelem, a szenvedélyrõl pedig fogalma sincs. Így a felébredezõ ösztönei az egyetlen hímhez viszik, Behlülhöz, és a testvéri szeretetbe belemagyaráz mindent, olyan lett mint a kullancs, még Ezelnél is rosszabb.
A mai részben is a nevelõnõ hadovált valami zavarosat az ÉLETrõl, amirõl persze azt sem tudja mi fán terem. De ezért az apja is hibás, és a nagynénje is. Úgy megóvják a széltõl, hogy az elsõ viharba belehal.
liliom31 2012 jún. 20. - 20:16:22
(637/2630)
Valószínûleg azért nem a barátnõje nyakán lóg, mert nem belé szerelmes :-)

Szegény õ nem tudhatja, hogy a mostohája lett a legnagyobb riválisa. Én azokat tartom felelõsnek Nihal elvakultságáért akik rájöttek Behlül és Bihter kapcsolatára és mégsem teregetnek ki, annak ellenére, hogy tudják, hogy szegény lány szerelmes. Õ meg egyre jobban belelovalja magát és reménykedik. :-(

Riza kapitány ma is jót alakított. " A nyalka legényeket is elviheti az ár"
Bülent is édes volt, mikor pakoltak. " Majd a férfiak megcsinálják"

Bihternek nem túl jó az alibi kreáló érzéke. Azt hazudja Adnannak, hogy Pejkerékhez. Nem gondolja, hogy kiderülhet, hogy nem is volt ott ?
antsa10 2012 jún. 20. - 18:53:10
(636/2630)
Egyre jobban idegesít ez a Nihal! Olyan, mint egy kis pióca! Miért nem a barátnõje nyakán lóg?
antsa10 2012 jún. 20. - 18:46:25
(635/2630)
Szerintem meg Besir!
bloodofthedragon 2012 jún. 20. - 17:35:51
(634/2630)
Most már tuti a Madmoiselle látta meg õket, bár õ mindig furán viselkedik. Azért kivárom az epizód végét
liliom31 2012 jún. 20. - 15:44:25
(633/2630)
Igen én is tudom, csak azok kedvéért akik nem látták nem írok egyértelmûen:-)Igen nemsokára amúgy is kiderül, hogy ki látta meg õket. Szerintem most kezd igazán érdekes lenni a történet, ahogy bonyolódnak az események.

Riza kapitány még gondolom nem lett hivatalosan bejelentve a házba. Szerintem ez úgy lehet, hogy addig nem illik vendégeket fogadni az alkalmazottaknak amíg erre nem ad engedélyt a ház ura. Szerintem is aranyosak együtt.:-)

Az lehet, hogy Törökországban van szünet az évadok között, de nem darabolják fel így a filmet, mint nálunk. Szegény színészeknek kell is a pihenés, gondolom reggeltõl estig forgatnak. Ezt a filmet is 2 évig forgatták. Gondolom közben jól összeszoknak a szereplõk, meg a stáb, mint egy nagy család.

A mai rész is izgalmas lesz :-)
9/10
lilei 2012 jún. 20. - 14:06:42 9/10
(632/2630)
Még most tartunk a törökök szerinti 39.résznél...amúgy náluk 79...nálunk meg felezve.
Ne legyen már még vége...én szeretem:-)
bloodofthedragon 2012 jún. 20. - 12:39:58
(631/2630)
azt hittem a héten vége is lesz aztán jöttem rá hogy a törököknél kétszer ilyen hosszú egy epizód:D megnyugtató