9/10
lilei 2012 júl. 10. - 21:35:51 9/10
(870/2630)
sztem meg nem bújt....aznap éjjel a kanapén elaludt ruhában, Behlül ült egész éjjel mellete...és nem emlékszem arra, hogy mutatták volna õket intim helyzetben a kis házikóban amikor is az erõszak után odamenekült Bichter.
bloodofthedragon 2012 júl. 10. - 21:34:34
(869/2630)
Meglátjuk, én nyitott vagyok, csak jelenleg ez a véleményem, és igyekszem a dolgokat a maguk jelenjében értelmezni attól függetlenül, hogy én is tudok - sajnos a kelleténél többet - a továbbiakról és a végkifejletrõl egyet s mást.:) Egy szó mint száz, szerintem az események alakulásában nem lehet egyedül Behült okolni, Bihter legalább annyira elviselhetetlen, csak másként. Kettejük viszonyában nem tekintem áldozatnak, Adnan és Firdeus részérõl már inkább. Egyébként meg ha annyira zavarja Behül teszetoszasága, mondja el õ maga Adnannak, hiszen eredetileg is így tervezte, a továbbiakban is ez lenne a logikus hozzáállás, nem? Hirtelen mi zavarta meg? Ha megtenné, a továbbiakban nem mindegy, hogy Behül mit gondol?:D

Na mindegy, amúgy jelenleg minden annyira a feje tetején áll ahogy csak lehet, és ebben a kavalkádban hiányoznak az üdítõ karakterek, Bülent is tök keveset szerepel, meg hol van Riza kapitány? Meg eleve Szülejmánt és a többieket is egyre kevesebbszer mutatják, nagyon kiélezõdött a sorozat drámai vonala. Ezel és Himni áskálódását (lehet, hogy rosszul írtama nevét) teljesen feleslegesnek tartom, valahogy nagyon nem villanyoz fel a cselekményszál, gondolom ez a regénybe se volt csak kellett a kötelezõ rosszfiú-elem.
7/10
kiskukac63 2012 júl. 10. - 21:09:39 7/10
(868/2630)
Szrintem is. Lassan lehetne gyártani egy szállóigét: "Dícsérjen meg Téged a Firdeus!' :))
7/10
kiskukac63 2012 júl. 10. - 21:07:47 7/10
(867/2630)
"Arra a végkövetkeztésre jutni pedig, hogy nem szereti eléggé Bihtert, falrengetõ ostobaság, elnézést.' Kíváncsi leszek, hogy a késõbbi események megváltoztatják-e egy picit majd a véleményedet! :)
10/10
Adanvariel 2012 júl. 10. - 20:23:01 10/10
(866/2630)
Nah, a mai részben számomra egyértelmûen kiderült, hogy Bihter egy áldozat és nem csak az anyja, hanem a nõvére is tõle teszi függõvé a jövõjét..Milyen érdekesen kiderülnek itt a dolgok,így a vége felé..nem gondoltam volna a Peyker-rõl, hogy ennyire ezt gondolja, hogy ha a Bihter házassága bukik, akkor õk is mennek a levesbe...
Magyarul minden a Bihteren múlik szépen ráépítették a kis jövõjüket...
Ez annyira szánalmas amúgy. Szegény csaj, csapdában van. Az anyja meg miféle egy antikrisztus basszus..ha ilyen helyzetben lenne a gyerekem és látnám, hogy boldogtalan, fognám a kezét és lelépnénk..
***SPOILER***

Elnézve az utolsó képsorokat, a Firdeus meg is kapta a büntetését...

***SPOILER***
bloodofthedragon 2012 júl. 10. - 19:32:36
(865/2630)
"Ahhoz talán le is kellett volna feküdni":DD

A korábbiakhoz hozzászólva: lehet Behült kritizálni, kell is, hogy méylebben megérthessük a dolgokat, de ne felejtsük már el az emberi faktort, hogy egyrészt mi játszódhat le miért benne, meg körülötte. Valóban, tény, hogy õ a férfi, és nem mondom hogy nem hiszek a nemi szerepek egyes tradícionális hagyományos tényezõiben, de ezzel nincs elintézve a dolog, ez alapján nem ítélkezhetünk, az önmagában semmit nem old meg egy ember életében hogy õ most kéremszépen férfi vagy nõ, nyilván ad némi alapvetõ kötelességet és erényt de gondoljuk már végig, hogy mint emberben mi játszódhat le. Arra a végkövetkeztésre jutni pedig, hogy nem szereti eléggé Bihtert, falrengetõ ostobaság, elnézést. Én továbbá úgy gondolom hogy Behül szarakodása részben csak azt jellemzi hogy nem olyan felelõtlen (bizony!) mint kedves Bihter. Ezt persze nem kötelezõ elfogadni, de így is lehet értelmezni. Két dolog a tisztelet a bácsikája iránt meg hogy (rossz emberbe) szerelmes.
handi99 2012 júl. 10. - 19:27:36 Előzmény ehajno
(864/2630)
Nem. Behlül, mint férfi. :O Õ egy kisfiú, aki nem akar felnõni.
liliom31 2012 júl. 10. - 19:02:11
(863/2630)
A meztelen felsõtestes támadás :-) Ez nagyon jó. Attól félek, hogy ezt a film producerek írták bele a forgatókönyvbe, hogy nézettebb legyen a sorozat, amúgy Bihter mai fehér ruhája sem volt semmi, kb be lehetett látni a köldökéig.

*** SPOILER ***Behlül már többször mutatta meg felsõtestét Nihalnak és még fogja is, de a film vége felé valamitõl kissé meghízik és akkor már nem fogják mutogatni a pocakját, meg elég bili frizurája lesz, olyan vicces és mindig nevettem amikor néztem.***SPOiLER VÉGE***
liliom31 2012 júl. 10. - 18:53:25
(862/2630)
Én már leírtam korábban és továbbra is azt tartom, hogy mindegy ki kezdte a kapcsolatot. Két ember kell mindenhez és itt is mind a ketten egyformán felelõssek. Az a baj, hogy csak abban egyeznek meg, hogy akarják egymás testét és talán a lelkük egy részét, de egészen nem akarják a másikat. Bihter erõszakosan akarja Behlült irányítani és ez csak ellenálást vált ki a fiúból. Szerintem ez csak úgy lenne megoldható, ha Bihter elhagyná Adnant, elmenne egyedül és Behlül amikor már mindent el tudott magában rendezni követné õt. Csahogy és ezt is többször leírtam Bihter sem képes egyedül nekiindulni, õ olyan dolgot vár el Behlültõl az ami õ soha nem lesz, mégpedig, hogy erõs és határozott férfi legyen. Behlül nem férfi a szememben, csak egy sebzett kisfiú. Idõvel az lehetne, de nem Bihter mellett.

Amúgy a mai részben nagyon jó volt amit mondott Bihter szobájában Behlül " Igen gyáva vagyok, nyomorult, hogy szakadna le az ég, de akkor is nagyon szeretlek " Valahogy így mondta, nagyon vicces volt:-)

A sorozat producerei nem véletlenül adták Beren Saatnak és Kivanc Tatlitugnek a szerepet. Tudták, hogy emiatt nézettebb lesz a sorozat és valahogy a nézõk nekik jobban megbocsájtanak mindent.

Jóképû a színész, de azért szerintem nem kell tõle elájulni. Nézzétek meg a Küzey Güneyben ott elég gyomorbajos kinézete van és a kapa kiáll a szájából, meg dadog is de nekem mégis sokkal szimpatikusabb. Szerinem az a szerep biztos jobban tetszik neki, mint ez a bájgúnár senkiházi:-)
r.sz.e75 2012 júl. 10. - 18:44:56
(861/2630)
Oké, nem vitatkozom...
A megerõszakolt nõk ilyenek, h. bújnak még aznap egy másik hapsihoz!
antsa10 2012 júl. 10. - 18:41:21
(860/2630)
Bihter milyen kis gonosz! Behlül meg milyen "lelkes" volt az ünneplés hallatán!
Firditõl kezdek behányni! Bihter visszavágásai szánalmasak! Behlül végre belátta gyengeségét!
Kiváncsi lennék Bihter mit akarhatott Behlültõl, amikor felment hozzá?!
7/10
kiskukac63 2012 júl. 10. - 18:34:32 7/10
(859/2630)
Bihter elmondta Behlülnek, hogy igenis, Adnan megerõszakolta (semmi oka nem volt arra, hogy ezt hazudja) és minden körülmény is erre utalt. Nyilván egy kicsit más értelmezést nyer férj-feleség között, de az erõszak akkor is erõszak, fizikai és lelki értelemben egyaránt. Arra leszek kiváncsi,hogy vajon Bihter ezt elmondja-e valaha az anyjának, vagy valaki másnak?!
A mai részben úgy látszik, Behlül beindította Nihalnál is a "meztelen felsõtestes támadást"!
r.sz.e75 2012 júl. 10. - 18:20:00 Előzmény lilei
(858/2630)
Az erõszakot gondolom még Törökországban is büntetik...
A férj azért roskadt magába, mert bántotta a dolog, h. agresszívabb volt, nem a megszokott nyugalom. ha vkit megerõszakolnak nem bújik 3.nap után az elkövetõhöz...(pl. mai részben).
handi99 2012 júl. 10. - 12:22:05
(857/2630)
A teafõzés volt elõbb.
7/10
kiskukac63 2012 júl. 10. - 11:54:14 7/10
(856/2630)
Sokmindenben igazad van.Én abban viszont teljesen Bihter "pártján vagyok", hogy ez az állapot tarthatatlan, nem lehet hosszabb távon hazugságban élni, folyamatosan bújkálni, rettegni a lebukástól, ez teljesen felõrli az érintetteket, tehát valamilyen szinten igenis színt kell vallani, felvállalni az érzéseket, vagy lezárni a dolgokat! És Behlül errõl soha nem beszélt!
A kölcsönös parfüm-szaglászás nem a teafõzés elõtt volt?! Szerintem már akkor is elindult valami közöttük, és nehéz egyértelmûen állást foglalni, hogy ki kezdeményezett! "Könnyû Katát táncba vinni...."
9/10
pankor 2012 júl. 10. - 11:12:25 9/10
(855/2630)
Na ne, Bihter csak kedves volt. Behlül beteg volt. Õ ott még semmit sem érzett iránta, ellenben Behlül ott kezdte el forgatni a fejét. Ne már hogy egy szimpla kedvesség a csábítás elsõ jele. Azt ne mond hogy az volt a Bihter hibája hogy kivágott volt a blúza. Könyörgöm
9/10
ehajno 2012 júl. 10. - 11:01:44 9/10
(854/2630)
Ennél a bizonyos teafõzésnél jóval elõbb történt, hogy ment fel a gyerekekhez elköszönni Bihter, és akkor lépett ki Behlül a fürdõszobából egy szál törölközõben? Na akkor indult el az érzés Bihterben, hogy ez a fiatal, életerõs, csodaszép férfi kell neki. Az elõbb már írtam, hogy Bihter "férfiként" viselkedik.

Különben azt hiszem, hogy még senki sem írta, hogy 2002-ben Kivanc Tatlitug-ot (Behlül) a világ legszebb férfi modelljévé választották, aktív kosárlabdázó is volt, vagyis tényleg nagyon mutatós, szép férfi.
9/10
ehajno 2012 júl. 10. - 10:53:29 9/10
(853/2630)
Senki nem gondol úgy Behlülre, hogy õ egy FÉRFI?
Egy férfi, aki szeret és tud is hódítani. Akinek ez az életeleme, hogy Õ hódítson meg egy nõt, õ irányítsa, õ tartsa el...
#SPOILER#
Nos, itt viszont az elsõ lépéseket Bihter tette meg. Itt felborult a lelki egyensúlya Behlülnek, mert most nem érzi magát igazi férfinak ezáltal. Most így nem õ irányít, hanem õt akarják irányítani (amit ugye egyik férfi sem visel el - kivéve az anyuci kedvencét, akit a szülõanyja irányít élete végéig - de Behlül nem ilyen).

Mivel az eredeti történet (a regény) az elmúlt század elején játszódik, akkor még erõsebb volt a két nem közötti különbség. A férfi hódít, megszerez, eltart - a nõ viszont minden gondolatát lesi az urának.
Behlül összezavarodott, mert egy férfi a nõ mellett lesz igazi férfi, de itt Bihter átvette a férfi szerepet. Behlülnek kellett volna idõt hagynia, hogy õ kérje meg Bihtert, hogy hagyja el Adnant. Erre mi történt? Bihter szinte "felajánlotta", és máris lépni akart. Szerintem ez nagyon bezavar Behlülnél ez a gyors tempó. Érzi, hogy kicsúszott a kezei közül az irányítás. Ez nem azt jelenti, hogy õ nem szereti Bihtert. Most úgy áll a helyzet, hogy Bihter egy kisfiúnak nézi Behlült, akit Õ irányít, Õ mondja meg, hogy mit és mikor tegyen. Na ezt nem lehet egyetlen egy férfivel sem megtenni.
Pedig milyen szépen kezdett alakulni azzal, amikor Behlül kivette a házat. Reggelit készített, elment vásárolni...mint egy szerelmes FÉRFI, aki teljesen meg akarja hódítani, szerezni és megtartani a kiszemelt Nõt.

Ekkor kavart be Nihal azzal, hogy odament a házhoz. Felborult minden. Behlül is és Bihter is elkezdett kapkodni, egy pillanat alatt teljes felfordulás lett - mert még nem voltak annyi ideig együtt, hogy egy ilyen helyzetnél mindketten határozottak tudjanak lenni. Nem is tudtak még beszélgetni, azonkívül ugye hogy Bihter akar irányítani, ez elég gondot, fejtörést okoz különben is Behlülnek.

És bizony, Bihter egy iszonyú önzõ nõ. Attól még szerelmes Behlülbe, feláldozna érte mindent, de nem gondol a másikra. Nem jut eszébe, hogy Behlül a családját, a lelki támaszát veszítené el, ha most Bihterrel elszökne mert senkije sem maradna?
Nem érdekli.
Valóban én is úgy érzem, hogy nem hagy idõt maguknak. Behlül ezt minden hisztinél mondja is, de Bihtert nem érdekli. Csak a saját menekülni vágyása érdekli, csak az jár a fejében, hogy Õ el tudjon menekülni.
#SPOILER VÉGE#

Én így értelmezem Behlül és Bihter kapcsolatát ezen a szinten, ahol most tart a film.
10/10
csikosi 2012 júl. 10. - 10:41:42 10/10
(852/2630)
szerintem pedig bihter kezdte az egész csábítást. Annak idején õ szaladgált az anyuci csodateájával, mikor behlül rosszul érezte magát.
Azóta is mindig õ hívogatta.
Nem bír a vérével ez a liba.
Megérdemli a sorsát, meg az anyja is.
liliom31 2012 júl. 10. - 10:30:07
(851/2630)
Elég egyértelmûen viselkedik Behlül. Pont amiket ti is írtatok. Nem néz az emberek szemébe, ha fél valakitõl, vagy ha ha olyan emberrel beszél aki ellen vétett. A másik és ebben hasonlítanak Bihterrel, hogy ha rajtakapják egy súnyiságán, még õ kezd el támadni és össze-vissza beszél, csak pont a lényegrõl nem. Most is hogy Bihter sarokba szorítja õt bla bla bla. Csak az igazi érzéseirõl nem beszél. Az a baj, hogy Bihter és Behlül is egymásból a legrosszabbat hozza ki. Nekem az a véleményem, hogy az igazi szerelmünk mellett jobb emberré válunk nem pedig rosszabbá.
Bihter pedig azzal, hogy megcsókolta Adnant mutatta meg, hogy mennyire el van veszve. Szerintem nem csak féltékennyé akarta tenni Behlült, hanem egyfajta bosszú is volt ez, csakhogy saját magával tette a legrosszabbat ezzel. Adnan pedig szánalmas ahogy viselkedik. Egy ilyen idõs embernek már több esze kellene, hogy legyen. Látszik, hogy teljesen bele van esve Bihterbe.

Kiváncsi vagyok, hogy Himli és Elif (Ezel) mit fognak kitalálni a Ziyagil család ellen?