liliom31 2012 aug. 22. - 19:02:26 Előzmény lilei
(1470/2630)
igen azzal én is egyet értek, hogy azok akik tudnak Bihter és Behlül viszonyáról és mégsem mondják el, ugyanúgy ártanak. Fõleg Besír akinek még bizonyítéka is van. Talán félnek, fõleg Besír és a Madmazel, hogy õket fogják meggyûlölni ha kitálalnak.

Azért szerintem még tartogat izgalmakat a sorozat érdemes még nézni.
liliom31 2012 aug. 22. - 18:57:18
(1469/2630)
Igen egyet értek veled. Abban is, hogy kár Behlülért, mert sokszor megmutatja, hogy hatalmas szíve van. Érdekes az, hogy Behlül miért is lett ilyen amilyen. Szerintem azért mert árva. Ahhoz az egy biztos ponthoz ragaszkodik ami jutott neki az életben, és ez Adnan és családja. Talán ezért nem tud a vágyaiért megküzdeni és botlik meg újra és újra. Persze ez nem ad neki felmentést csak egy magyarázat lehet arra, hogy miért követi el ezeket a hibákat annak ellenére, hogy tudatában van mindennek. A gyökér nélküli fát az elsõ nagy szél kidönti. :-(

A másik a nagy pillanatok. Némelyik rész annyira kidolgozott és mély és ami fõ egyáltalán nem túlzó, csak egyszerûen szép. :-)
7/10
kiskukac63 2012 aug. 22. - 15:54:46 7/10
(1468/2630)
Behlültõl szép gesztus volt, hogy "gondoskodott" Bülent nyitótáncáról! Kár ezért a fiúért, többször megmutatta már, hogy hatalmas szíve van :)
Vannak "nagy pillanatai" ennek a filmsorozatnak (a növényház, a tengerparti ház meglepije, Adnan verse a 10. évfordulón,stb.) de a tegnapi tangó is ide illik. A színészek, a ruhák, a zene, a koreográfia: egyszerûen minden tökéletes, magával ragadó volt. Adnanon és Nihalon is látszott, hogy szinte nem akarják látni, ami mindenki számára nyilvánvaló.
9/10
lilei 2012 aug. 22. - 13:07:33 9/10
(1467/2630)
Az a baj, hogy ez az életben is így van...sokszor...a jó után jön a kínlódás...csak azt mutatja a film ami amúgy is hétköznapian megtörténik, ha valaki elveszíti a szerelmét:-( Na nem arra az alapesetre gondolok, hogy öreg férj, fiatal feleség , megcsalás, hanem nekem is volt már féltékenységre okom...és az nagyon meg tudja keseríteni az embert. Csak kinlódik és hülye eszközökhöz folyamodik, hogy visszaszerezze a párját:-)Ugyanúgy mint Bichter...jó a végén rá kell jönni józan ésszel, hogy nem éri meg sokszor a küzdelem...dehát...átéljük, megcsináljuk:-)
10/10
csikosi 2012 aug. 22. - 10:08:51 10/10 Előzmény lilei
(1466/2630)
Hát lányok már éppen ideje lenne a végének!
Nem emlékszem már, tán 150 részes?
Innen már csak a kínlódás történik.
Üdv:
9/10
lilei 2012 aug. 21. - 22:14:44 9/10
(1465/2630)
Igazad van, egyetértek...de ezek a mozdulatok...na ez több volt, mint amit egy tánc megkívánt:-)...akkor is ha ilyen erotikus táncról van szó:-)Már leírtam sokszor:...sokan voltak akik tisztában vannak a megcsalással, mégsem mondják el...õk miért vajon?...kit védenek ezzel?
Amúgy már lassan mindenkinek összeáll a kép:-)
Tudom, hogy lesz egy csavar is a dologban...akkor mindenki megnyugszik egy kicsit...de már hamarosan közeledünk a végéhez a történetnek:-(
Behlül is inkább azon gondolkozna, hogy mit mondjon a bácsikájának amikor majd megkérdezi, hogy miért nem az igazat mondta amiért leütötte Hilmit:-)...inkább udvarolgat Bichternek, jópofizik vele. Valahogy ezt a fiút mindíg megtalálja a szerencséje, hogy nem bukik le:-)
liliom31 2012 aug. 21. - 20:16:14
(1464/2630)
Sok, külsõ szemlélõnek egyértelmû helyzetet el tud fedni az emberben a bizalom, szeretet, a hit valakiben. Ezért lehet sok embert úgy átejteni akár egy életen keresztül, hogy a végén mikor minden kiderül nem tudja, hogy hogyan nem vette észre azt amit rajta kívül mindenki. Vajon ki az akit ilyenkor el lehet ítélni. Azt aki vak volt, mert bízott valakiben és hinni akart, vagy azt aki visszaélt ezzel a bizalommal? Vajon ki az aki a legnagyobb pofont kapja az élettõl amikor mindez kiderül? Az aki csalt, vagy akit megcsaltak?
antsa10 2012 aug. 21. - 19:34:14
(1463/2630)
Totál egyetértek!
9/10
lilei 2012 aug. 21. - 19:16:46 9/10
(1462/2630)
Na most ha Adnan még mindíg kételkedik, akkor meg is érdemli. Nem az a feltûnõ, hogy azok ketten táncolnak, hanem AHOGYAN táncolnak. Na mármost szerintem egy kamasz lánynak is leesne, hogy ezek közt van valami, nemhogy egy tapasztalt vénembernek!!!
10/10
piros1952 2012 aug. 21. - 13:06:57 10/10 Előzmény liliom31
(1461/2630)
Kedves Liliom, írtam neked privátban.
9/10
ehajno 2012 aug. 19. - 11:47:23 9/10 Előzmény kiskukac63
(1460/2630)
Köszönöm! Annyira hiányzott, hogy nem láttam azt a két részt. Most legalább képben vagyok, hogy mi történt közben.
Most várhatok megint két napot, mert csak kedden lesz a folytatás. :(
Kellemes idõtöltést kívánok az ünnepre!
liliom31 2012 aug. 19. - 10:40:09
(1459/2630)
***SPOIlER***

Igen kb ez volt :

I always..I always-There was a way to go, -I was wasn't that kind of a man, -that honorless..., -Everybody had a way to go, - I am a damn coward!, -I couldn't make it, -I am a damn wothless, - Nothing I am, - I couldn't make it to hold your hang, - A man who sad-" my son"to me, - I stabbed from behinde, - Nihal...Ah Nihal...I am a murderer, - me included..., - i am everybody's murderer, - I will always be a prisoner of this agony,- I am ashamed to say this, - but...i..you...so much, -No i will, - Do what was expected from me, - Doing something else, - I don't dare to, -You saw it to, - As i always do when i fell insecure..., - As i always don't dare to make things mine ..and let everything i love behind, - I'll leave (now too), - Alriht my love, - Behlül, Behlül runs away!

Remélem magyarul érthetõbb lesz, bár az is igaz, hogy talán ez a zavartság illik Behlül lelkiállapotához. Minden esetre én azt gyanítom, hogy szándékosan hagyták a nézõre azt, hogy maga döntse el valójában mit is érzett, és akart Behlül. Talán pont az a lényeg, hogy õ maga sem tudta és nagy árat fizetett azért, hogy megtalálja önmagát.

***SPOILER VÉGE***
10/10
Adanvariel 2012 aug. 18. - 20:39:28 10/10
(1458/2630)
***SPOILER***

Most újranéztem youtube-on Behlül monológját és valami ilyesmi volt:
(saját fordítás..)

"..volt egy lehetõség, ahogy lennie kellett volna.. de én nem vagyok olyan ember, én
egy rohadék vagyok...én egy vesztes vagyok, nem tudtam megtenni..
egy hülye ember, egy semmi..nem tudtam megfogni a kezed..
Az ember, aki fiának nevezett..átvertem..Nihal..oh, Nihal..Én egy gyilkos vagyok, engem leszámítva, én vagyok
mindenki gyilkosa, egész életemben emiatt kell szenvednem.
Szégyenkezve mondom ezt de ..én...szeretl...
..és most pedig, én azt teszem ami a legjobban megy nekem...mert a helyes dolgot tenni, ahhoz én nem értek. Ezt Te is láttad....tehát most azt mondom...mint mindig, amikor bajba kerülök...vagy dolgokat, amiket sose mertem megtenni, felvállalni..mert mindent és mindenkit elhagyok,...most elmegyek..
..szerelmem...Behül most lelép..."

Valami ilyesmi szabad fordításban, az angol szerint. De lehet valahogy más lesz majd szinkronnal.

***SPOILER VÉGE***
7/10
kiskukac63 2012 aug. 18. - 18:56:42 7/10
(1457/2630)
"""SPOILER"""
Köszi, hogy leírtad ezeket, én csak bele-belepörgetve, törökül, felirat nélkül lestem bele az utolsó részbe. Ezek szerint nem egyértelmû a dolog, kíváncsi leszek, hogy a magyar fordítás mit ad vissza majd mindebbõl?! Behlül nyilván igen zaklatott, amikor ezekrõl vall, meg korábban sem igazán volt a szavak embere, vsz. még sokminden nem is tisztult le benne. Korábban néztem "A szív útjai"-t, akkor szerettem bele a török sorozatokba.:)Ott is a vége felé közeledve több kérdést szándékosan nyitva hagyott a rendezõ/forgatókönyvíró, teret engedve a nézõknek, hogy értelmezzék és folytassák saját gondolataik, vágyaik alapján.
"""SPOILER VÉGE"""
offtopic
liliom31 2012 aug. 18. - 17:32:40
(1456/2630)
***SPOILER***

Én láttam Behlül utolsó monológját mégpedig angol felirattal, de akkor sem derült ki számomra mik az igazi érzései. Nekem olyan zavaros volt, mintha a forgatókönyv írók azt akarnák, hogy mindenki gondoljon amit akar. Azt mondta benne, hogy sajnálja, hogy elengedte Bihter kezét és, hogy õ egy rossz ember, mert mindenkit tönkre tett akit valaha szeretett. Azt is mondta, hogy soha nem volt képes megtenni azt amit szeretett volna és Bihter látta ezt. Ki akarta mondani, hogy nagyon szerette Bihtert de nem tudta mert még a sírjánál is szégyelte magát. Beszélt Adnanról, aki a fiának hívta õt és õ hátba szúrta, de Nihalról egy szót sem mondott csak azt, hogy Nihal (olyan kétségbeesett hangon) utána ismét AH Nihal...majd hosszú csend következett miközben behunyta a szemét, mintha a gondolataival akarná elérni õt, aztán sírva fakadt és azt mondta, hogy õ mindenki gyilkosa. Ezt sok mindenre érthetem. Arra is, hogy csak bûntudata volt, de arra is, hogy fáj neki, hogy elveszítette. Bihter iránti érzései egyértelmûbbek voltak. Õt szerette, de még halálában sem tudta felválalni.

Te mit gondolsz errõl?

***SPOILER VÉGE***
7/10
kiskukac63 2012 aug. 18. - 15:31:22 7/10
(1455/2630)
Behlülnél még az is meglehet, hogy a film végére sem fogjuk tudni egyértelmûen, hogy tényleg szerelemmel szereti-e Nihalt?! Azt mondják, igazi, mindent elsöprõ, mély szerelem csak egyszer van mindenki életében, s szerencsés az, aki ilyenkor megtalálja az életre szóló párját is. Biztosak lehetünk benne, hogy Behlül szereti Nihalt, sokmindenre képes érte és a boldogságáért, talán még a saját boldogságát is feláldozná ezért. De az utolsó pillanatig köti Besírnek tett ígérete, illetve a rettegés, hogy kitudódik bûnös viszonyuk Bihterrel, így valóban nehéz megítélni egyértelmûen, hogy milyen igazi érzéseket táplál a lány iránt.

"""SPOILER"""
Hacsak a legvégén a temetõi monológjában el nem árulja!
"""SPOILER VÉGE"""
liliom31 2012 aug. 18. - 13:51:32
(1454/2630)
Igen egy Shakespeare idézet nagyon jól leírja ezt:

" Mindenekfölött légy hû magadhoz, így, mint napra éj következik, hogy ál máshoz se lész. Isten veled, áldásom benned ezt érlelje meg majd!"

Nekem ez a mondat a bibliám. Szerintem fontos, hogy igazan éljünk de az nem jó ha csak azért, hogy másoknak megfeleljünk, mert ez kényszer lenne és megmérgezné az életünket. Azért próbáljunk meg igaz életet élni, mert igényünk van arra, hogy mentesítsük magunkat minden gyûlölettõl, irigységtõl, kicsinyességtõl, hatalomvágytól stb amely tönkreteszi az emberek életét. Nem utolsó sorban pedig szeressünk úgy, hogy felemeljük magunkhoz az embereket nem pedig letaszítjuk õket a mélybe.

Igen megnéztem én is ezt a "VEDA" party-t. Aranyosak voltak ahogy a szereplõk a végén megölelték egymást. Amikor Kivanc megölelte Hazalt olyan volt, mintha bocsánatot kért volna tõle. Tudom, hogy nem így volt, biztos csak szomorúak voltak mert véget ért, hiszen 2 évig úgy életek együtt, mint egy család. Beren Saat is elment bicegve, mert kificamította a lábát. Gondolom ez egy zárkötû party volt, így mindenki nem tudott elmenni rá.
10/10
Adanvariel 2012 aug. 18. - 12:36:50 10/10
(1453/2630)
Én - többek között - azt tanultam ebbõl a történetbõl, hogy ne mások elvárásai szerint éljük az életünket, hanem álljunk ki magunkért és tegyük azt, ami MINKET tesz boldoggá. (Egyébként a Büszkeség és balítéletbõl is részben ezt tanultam meg.)

Bihter sokszor az anyja hatása alatt áll, Firdevs intézkedik az életében, félti a helyzetüket és nem érdekli, hogy a lánya egyáltalán nem is boldog. Bihter meg hagyja magát, el kellett volna már húznia onnan.Meg gyenge elengedni a Behlül-t..de én Behlül-el se így viselkednék, nem keresném, nem hívogatnám. Ha már az esküvõt tervezik...én csak szomorú lennék, lemondanék róla, akármekkora is a szerelem..szerintem nem is keresném a társaságát...de Adnan-nal se tudnék együtt maradni, így hagynám az egészet a fenébe és elköltöznék onnan. Komolyan ezt tenném.

Nagyon elgondolkodtató történet...2010. júniusában volt az utolsó rész premierje Törökországban, kibéreltek egy nagy hajót és rá volt írva hogy ASKI MEMNU VERDE (Tiltott szerelem finálé)
Egy hatalmas kivetítõn adták le az utolsó részt, és ott volt mindenki..Mutatták az arcokat, miközben nézték az utolsó jeleneteket, olyan aranyos volt Hazal Kaya (Nihal) teljesen elérzékenyült:) Akit érdekel, youtube-on fent van az egész esemény! :))
De jó lenne ha a magyarok is csinálnának ilyen színvonalú, egész estét sorozatokat! Hangulatos lenne, úgy értem, ha török lennék, tuti elmentem volna erre a vetítésre..:)))
Nah, mindegy ez csakúgy eszembe jutott. :D
liliom31 2012 aug. 18. - 11:33:15
(1452/2630)
Igen Adnan úrnak is vannak hibái, de már most fizet értük. Az õ bûne, hogy bevitt a családjába egy fiatal lányt akit alig ismert. Adnan a megfontolt üzletembernek talán ez volt élete legesztelenebb cselekedete. Azután pedig erõszakkal csikart ki "szerelmet" a lánytól.

***SPOLER***

A Nihalos dolog esetében nem tudom eldönteni mi játszódik le majd igazából Behlülben, mert pont azoknál a részeknél nem volt felirat. Az látszik rajta, hogy nem boldog, de boldoggá akarja tenni Nihalt. Az is látszik rajta, hogy nem bír elszakadni Bihtertõl pedig nagyon igyekszik, és az is látszik rajta, hogy amikor Nihalal kettesben vannak akkor nyugodt, kisimúl az arca. Lehet, hogy csak beletörõdik végül a sorsába, vagy már nyugalomra vágyik az is lehet, hogy így akar vezekelni nem tudom. Mindenesetre a 76. részben (152) Nihallal a hajón annyira meghittnek tûnik a kapcsolatuk, Behlül arca annyira elégedett. Amikor haza érnek megint borús lesz a tekintete ahogy Bihtert meglátja. A másik amire kiváncsi vagyok az ugyanebben a részben Besír és közte lezajló monológ a kertben. Amikor Besír megkérdezi tõle, hogy igazán szereti e Nihalt és õ valami olyasmit mond, hogy nem azért van Nihallal , hogy tisztára mossa magát a bûntõl, hanem azért mert õ igazán szereti Nihalt és boldoggá akarja tenni. Lehet, hogy hazudik nem tudom, csak ezt akarja érezni.

***SPOILER VÉGE***
liliom31 2012 aug. 18. - 11:20:19
(1451/2630)
Ez esetben különösen megtisztelõ, hogy olvashattam a soraidat. Ha megírod akár privát üzenetben nekem, hogy milyen könyveket írtál biztosan, lehet, hogy kiderül, hogy már olvastam is tõled. Így sajnos nem tudom, mert az anonimitás miatt nem tudom az igazi neved. Nagyon szeretem az igényes szép nagybetûs MAGYAR IRODALMAT. Különösen mert nagyon szeretem a nyelvünket, fontosnak tartom, hogy ápoljuk és szépen írjunk és beszéljünk a nyelvünkön. A soraid pedig amellett, hogy nagyon szépen volt megfogalmazva, tartalmilag is összefoglalták azt amit én itt kb 20 hozzászólásban próbáltam. Lehet, hogy vaskalaposnak tûnök, de én az erkölcsöt a pozitív emberi értékeket mindennél fontosabbnak tartom. Iránymutatást adnak, hogy eligazodjunk az életben. Tudom a saját példámból. Akit megpróbáltatások elé állít az élet két útja van. Vagy hagyja magát lehúzni a mélybe, vagy megpróbál kikecmeregni. Én mindig szerettem volna ilyen spontán lenni és szenvedélyes, sodródni az érzéseim által. De tudtam, hogy ha ezt megteszem elvesztem a kontrollt az életem felett, másképp nem tudom megõrizni önmagam csak ha mindig úgy cselekszem, hogy bele tudjak nézni a tükörbe. Ebben a filmben többször nagy jelentõsége van a tükörnek, amelybe nem tudnak bele nézni az emberek, fõleg Bihter. Õk ketten Behlül és Bihter elindultak egy úton, ahonnan nincs visszaút és a végén ott a szakadék, nem lehet más az út végén csak a mélység.