liliteve 2012 szept. 21. - 21:30:53
(1870/2630)
Igazatok lehet, h a megtisztulàsos megnyilvánulàsa alapján még nem kellett volna rájönnie Nihalnak B-B viszonyra. De abból, h Bülent azt mondta, h mindent Bichter irányít, és rosszat akár neki, mégiscsak el kellene már gondolkoznia, h itt gm nem stimmel...

Spoiler


Korábban én is azt írtam, h Bichternek el kellett volna mennie a babàval és Behlülnek kellett volna meghalnia. De igazuk van azoknak akik azt írták, h Bichter csak Behlülben gondolkozik. Õ már nem akar Behlül nélkül élni. Éppen ezért van ez a ketsegbeestt és kapalòzàsa. Sztem mámai részben tudatosult benne, h vesztett. És azt hiszem a tegnapi részben elõkerült a pisztoly is.:(
handi99 2012 szept. 21. - 21:28:13
(1869/2630)
Senki sem olyan vak, mint aki nem akar látni.
handi99 2012 szept. 21. - 21:22:39
(1868/2630)
:( Ez az egyik oka, hogy Behlül bûnét nagyobbnak tartom, mint Bihterét.
liliom31 2012 szept. 21. - 21:19:50
(1867/2630)
Behlül támogatja és ez a fõ probléma :-( Egyébként mondta már Behlül Nihalnak, hogy szereti de igaz, hogy egy kezemen meg tudom számolni :-(
liliom31 2012 szept. 21. - 21:17:11
(1866/2630)
A forgatókönyvírókat eléggé megkötötte az a regény amely ennek a sorozatnak a alapjául szolgált. Még a 19 sz. végén egy Halid Ziya nevû író tollából született ez a történet. Állítólag megtörtént események szolgáltak alapjául. Az élet tud produkálni hajmeresztõ dolgokat, persze biztos azért a fantázia is közrejátszott a megírásában. :-)
handi99 2012 szept. 21. - 21:12:56
(1865/2630)
Értem, amit mondasz, de Nihalnak alapból feltételezni kellene, hogy a szavak mögött tartalom is van. Nem az a baj, hogy nem mondja neki napjában 5x, hanem az, hogy egyszer sem.
"Én ezért nem ítélem el Nihalt, hiszen lehet, hogy naív de támogatják is a naívságát." Szerintem nem támogtják annyira (Deniz asszony és Bihter nyiltan ellenezte a házasságot, Ahsen asszony szerint is várni kellene), csak az ellenzés legfõbb okát nem árulják el.
liliom31 2012 szept. 21. - 21:12:28
(1864/2630)
A szerelem önmagában csodálatos dolog. Ezért ennyire tragikus ez a történet, mert egy olyan szerelemet amelyre mindenki vágyik a végén bemocskolnak a hazugságaik által és úgy van ahogy írod, nem csak önmagukat teszik boldogtalanná, hanem mindazokat akik bennük bíztak lehúzzák magukkal a mélybe.
liliom31 2012 szept. 21. - 21:04:44
(1863/2630)
A szavak csak szavakat arra értettem, hogy bárkinek mondhatod azt, hogy szereted és sok mást is. Nincs semmi jelentõsége addig amíg nem töltöd meg tartalommal. Értelmet akkor nyernek a szavak ha a tetteink igazolják õket. Behlül sokszor mondta Bihternek, hogy szereti, meg, hogy soha nem engedi el stb. Mégis magára hagyta és kölcsönösen bántják egymást. Nihalnak azt mondta, hogy megtisztul általa, és nagyon fontos neki. Nihal mesélte Bihternek, hogy amikor elõszõr együtt voltak Behlüllel kb ugyan ezeket mondta neki, hogy õ különleges számára, mert tiszta, ártatlan. Az igaz, hogy nem mondja neki napjában 5x, hogy szereti de a tetteiben kiáll mellette, ragaszkodik hozzá, tiszteli. Nihal számára ez elég ahhoz, hogy azt gondoja, hogy Behlül szereti õt. Neki nincs össze hasonlítási alapja, hisz más férfi szerelmét még nem ismerte. Én ezért nem ítélem el Nihalt, hiszen lehet, hogy naív de támogatják is a naívságát.
_Selma 2012 szept. 21. - 20:55:28
(1862/2630)
Ja ja :D Bülent két kagylózásból mattot adott:))) gyakorlatilag mindenre rájött pár nap alatt, Adnan-nak ez 2000 részen keresztül sem sikerül:)
handi99 2012 szept. 21. - 20:48:14 Előzmény liliom31
(1861/2630)
"A szavak azok csak szavak."
Hmm, kíváncsi lennék, hogy ebben a topic-ban hányan szeretnék azt hallani a szeretett férfi szájából, hogy megtisztulok, a szeretlek helyett. Van egy olyan érzésem, hogy nem sokan lehetnek. ;)
10/10
Adanvariel 2012 szept. 21. - 20:44:06 10/10
(1860/2630)
Bülen-Nihal beszélgetés:
"-Nehogy otthagyd Behlült mindenféle pletyka miatt..Ne szerezd meg ezt az örömöt!..
-De kinek?
-Nem szabad bedõlnöd Bihternek.Nem a te érdekedben beszél.NEM SZERET TÉGED..
-Miket beszélsz?
-Õ nem szeret se téged se engem.Õ IRÁNYÍT MINDENKIT
..
-Bülent..
-Firdevs asszony és õ.Elakarnak távolítani engem
itthonról.Azt akarják,hogy Behlül és te szakítsatok.
-Te tudsz valamit?
-Nem mondtam,hogy apát ne bántsam,de hallottam õket beszélgetni.Ezek elakarnak postázni engem.Igen szó szerint így mondták.Az elõbb meg odalent nevetgéltek.Éppen,hogy csak nem bukfenceztek örömükben,hogy szétmentek.Nem tudom,hogy pontosan mit mondtak,de rólatok volt szó.MÁR EGYIKÕJÜKET SEM SZERETEM, EGY KICSIT SEM......."

Nah, ez kemény volt....
Olyan kettõs érzésem van Bihter-rel kapcsolatban...néha tök utálom, máskor meg sajnálom az érzései miatt...de Bülent szempontjából, valóban egy patkány a csaj, ezt aláírhatjuk....
(Lesz Bülent-nek egy kibukása, szerintem már a hétfõi részben, nah arra nagyon kíváncsi leszek magyarul..)
_Selma 2012 szept. 21. - 20:35:57 Előzmény liliom31
(1859/2630)
„Az viszont igaz, hogy Nihal nem szenvedélyes õ az érzelmeit más hõfokon éli meg, de ettõl még nem kevesebb az amit érez”

Persze, hogy nem kevesebb, éppen ezért különösen kegyetlen Behlültõl egy egész életet ígérni neki.
A szerelmükért, az érzelmeikért képtelen vagyok elítélni õket (B+B)…… hibáztak ugyan, de az igazi vétkük mégis az, hogy nem idõben szálltak ki, így magukkal rántottak jó néhány embert a mélybe.
Hero88 2012 szept. 21. - 20:21:17
(1858/2630)
Nekem az elején nagyon tetszett a sorozat. Ez az elsõ török sori amit rendesen nézek, az elõzõk nem fogtak meg.
De a vége miatt elég dühös vagyok. Így elrontani. Igazából nem is értem a készítõket. Persze kell valami csavar
, de ez? Végül is Behlül kezdte az egészet, Õ mászott rá Bihterre, és a végén még õ a rossz?! Persze, hogy bekattant a csaj, miután belement a dologba, mindent feláldozott volna, az a hülye meg egyszer se mert lépni, csak idõt kért folyton.

SPOILER!

Szóval ezért nem fair. A végén Behlüllel kéne kibabrálni durvábban, mert jó persze neki se happy end, de még is csak Bihtert nyírják ki. Lehetett volna hogy eljátssza a halálát, azt valahol egyedül felneveli a gyereket. Mert az is fura, hogy ez az erõs nõ ennyire gallyra megy. Az oké hogy megkattan, de öngyilkosság?!

Na mindegy. szerintem ez így abszolút nem élet szagú, pedig az eleje tényleg jó volt. Hû, ez hosszú komment lett:-)

Már csak egy szó: csalódtam.
liliom31 2012 szept. 21. - 20:15:07
(1857/2630)
A szavak azok csak szavak. Behlül nem biztos, hogy azért nem mondja Nihalnak könnyen, hogy szereti, mert nem érzi csak Bihter esetében annyiszor elmondta és mégis csak bántják egymást. Nem hinném, hogy Behlül tudatosan használja ki Nihalt csak meg akarja önmagát menteni. Én Nihalról azt gondolom, hogy õ valóban egy tiszta lelkû lány és tényleg szereti Behlült. Nihal már többször beszélt arról, hogy Behlül részérõl várja azt, hogy kimondja, hogy szereti õt, de kivárja míg a fiú ezt magától kimondja. Mivel õ nem tudja, hogy Behlül mit tett, Behlül szavait másképp is értelmezheti.pl: hogy nem volt még ennyire õszinte és tiszta kapcsolata stb. Szerintem ezekben a szavakban semmi olyan nincs ami rádöbbenthetné az igazságra. Az pedig, hogy néha megrendül a bizalma Behlülben fõleg Bihternek és Firdeusznak köszönhetõ. Ma is elmondta, hogy õ bízni akar Behlülben. Egyébként most pont Behlül teper Nihalnál és nem fordítva és Bihter az aki piócaként tapad Behlülre és nem Nihal. Az viszont igaz, hogy Nihal nem szenvedélyes õ az érzelmeit más hõfokon éli meg, de ettõl még nem kevesebb az amit érez. Végül is én mindig abból indulok ki mikor megítélem a szereplõket, hogy ki a bûnos, és ki a tisztességtelen és ez Bihter és Behlül. Ráadásul ahogy Bihter mostanában viselkedik az a megszállottságáról árulkodik. Elveszítette minden szociális érzékenységét, nincs tekintettel senkire. Csak egy célja van és az az, hogy Behlült vissza szerezze.
_Selma 2012 szept. 21. - 20:02:10
(1856/2630)
A kevesebb néha több.
A századjára is szájba rágjuk a nyilvánvalót sajnos a szappanoperák, v. telenovellák (kinek mi tetszik) alapeleme..... kell hozzá idegrendszer. Arról nem beszélve, hogy a sorozat elején ígéretes karaktereket /ez a vesszõparipám:))/ a végére teljesen leamortizálják. Ebben sajnos a törökök sem tudtak újat produkálni.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 21. - 19:50:30 7/10
(1855/2630)
Egyetértek. Ez már nem "rózsaszín szemüveg" ez már teljes vakság!
handi99 2012 szept. 21. - 19:35:44
(1854/2630)
Szeretném sajnálni Nihalt, de nem tudom. Ez már nem naivitás, hanem a határtalan ostobaság. Amikor Behlül azt mondta neki, hogy vele úgy érzi, hogy megtisztul, akkor már páros lábbal kellet volha kirúgni. Semmi szeretlek, imádlak... helyette megtisztulok...
7/10
kiskukac63 2012 szept. 21. - 19:25:27 7/10
(1853/2630)
Korábban hasonló lelkesedéssel néztem "A szív útjai" török sorozatot is. Sajnos, az utolsó 10-20 rész ott is eléggé unalmasnak tûnt, nem tudtak már mit hozzáadni az eseményekhez, volt amit hihetetlenül felgyorsítottak, közben a végkifejletet nem tudták jól elõkészíteni, összecsapták, szóval szinte már szenvedés volt nézni az utolsó részeket! Kezdem ugyanezt érezni ennél a filmsorozatnál is: valóban kicsit idegesítõvé, bosszantóvá vált. Nem értettem, miért Bülentet "léptetik elõ" mostanában kulcsfigurának?! (valószínû, ha nem mondja el Nihalnak, mit hallott, a nõvére nehezebben bocsátott volna meg Behlülnek!) Mi volt a jelentõsége, fontossága a néma Bihter+Besír találkozásnak?! (Hiszen tisztában vannak egymás dolgaival!)
Aztán: dráma zajlik a családban, Adnan meg békésen sakkozik?!
És hát Behlül: szerintem már sohasem fogja igazán, õszintén, szerelem-ittasan azt mondani Nihalnak, hogy: szeretlek.
""SPOILER""
Már csak arra vagyok kíváncsi, mely események hatására milyen átalakuláson fog átmenni Bihter, hogy csak azt az egyetlen megoldást látja, amit végül választ!
liliteve 2012 szept. 21. - 18:41:25
(1852/2630)
Komolyan mondom, kezd bosszantani ez a sorozat. Ez a Nihal lány nagyon buta lányt játszik. Hogy nem áll össze neki a kép? Figyeltètek, h Behlül mèg most sem mondtam ki Nihalnak, h szereti. Nyilván azért, mert. "kérlek ne hagyj, el, melletted olyan, mintha megtisztulnèk" vagy vm ilyesmit mondott...hát köszi, ez akár egy szerelmi vallomás?! :)

Kíváncsi vagyok Firdi mit talál még ki.

Bülentet én is sajnálom, mert Bichtert valóban az anyukàjanak tekintette és most összetört benne a kép, amit róla kialakított. Bichternek, ha senki másra, de erre a szegény fiúra legalább tekintettel kellene lennie. Fõleg azóta, h Bülent akkor, amikor elköltözött Bichter, mondta neki, h senki mást nem tudna anyának hívni. Az számomra nagyon megható jelenet volt.
antsa10 2012 szept. 21. - 18:19:28
(1851/2630)
Behlül exe kicsit olyan, mint Bihter. Vagy csak nekem tûnik úgy?
Tetszett az a jelenet, amikor a síró Bihter belebotlott a síró Besirbe!