10/10
piros1952 2012 aug. 29. - 15:39:30 10/10
(1550/2630)
Zadranya, kedves, ne felejtsd el, hogy ez egy szerep :), és ezek szerint nagyszerûen játssza a Bihtert megformáló színésznõ.
A dühödet megértem, és gondolom, az életben is így hatnak rád a Bihterhez hasonló emberek.
A düh rossz érzés. Azt (is) harapja, aki érzi.
Nem tudom felmenteni én sem Bihtert (mert felnõtt, és a felnõtt felelõs önmagáért), de értem õt. (Nem megértem, hanem értem.)
Azért van baja mindenkivel - és ez az életben is rendszerint így van -, mert önmagával van baja. Ha így nézed majd azokat, akik mindennel elégedetlenek, lekezelõen, lenézõen bánnak másokkal, akiknek mindenkivel bajuk van - akkor talán könnyebben el tudod viselni õket, együtt tudsz élni velük. Akkor nem(csak) azt kérdezed: mi baja van másokkal?... hanem azt (is): mi a baja (neki, magával).
Értelmetlen, céltalan, üres az élete. Kívülrõl nem válthatja meg senki.
missvicky 2012 aug. 29. - 15:37:26
(1549/2630)
Nézzétek, mit találtam! Habár, lehet, hogy ismeritek... :-) (Vigyázat! Forró!)
http://youtu.be/8ztR-wmB1Bw
10/10
piros1952 2012 aug. 29. - 15:30:58 10/10
(1548/2630)
Érdekes ez a sokféle vélemény :). Az, hogy mennyire eltérõ dolgokat véltek látni (vélek látni :)) ugyanazon viselkedés mögött. Én is úgy vélem, hogy a Mademoiselle-ben nincs rosszindulat. Finom szövetbõl szõtték a lelkét, durva szálak nincsenek benne. Anyai szeretettel szereti a két gyereket, és számomra vonzó a tapintatossága, a háttérbe húzódása. Más nõ kihasználta volna, hogy Adnan hozzá menekült, õ nem. "Erre a választ nem itt fogja megkapni..." - mondta.
Az, hogy Adnan ösztönösen hozzá fordul, ha baja van, azt mutatja, hogy õ az igazi lelki társa.
Remélem, rájön egyszer erre Adnan is (bár õ nem nézi velem a sorozatot :)).

Nihal ártatlan és tapasztalatlan - ugyanakkor néha meglepõen érett módon viselkedik. Az ártatlan szerelem mondatja vele azokat a szavakat Behlülnek, távol áll tõle mindenféle érzelmi zsarolás (Lilioméval egyezik a véleményem).

Nem tudom, Bihter volt-e valaha ártatlan (nem fizikailag, hanem lelkileg).

Az író, a film készítõi örülnének, ha olvasnák a hozzászólásaitokat (a dühötöknek is örülnének :)), hiszen azt lehet kiolvasni belõlük, hogy életre keltek bennetek is a szereplõk, nemcsak a tv képernyõjén... Úgy viszonyultok hozzájuk, mint valóságos, létezõ emberekhez.
missvicky 2012 aug. 29. - 15:20:41 Előzmény anett34
(1547/2630)
Igen! Köszönöm! :-)
zadranya 2012 aug. 29. - 12:11:10
(1546/2630)
sokszor megfogadom, hogy nem nézem tovább ezt a sorozatot és mindezt Bihter miatt, az ahogy az emberekkel bánik, ahogy lenézi az alkalmazottakat, ahogy semmibeveszi az alapvetõ udvariassági formákat,
a hisztérikáját, a mû mosolygását, ami mögött ki tudja milyen undor lapul,
egyszerûen a számomra egy erkölcsi és emberi nulla, idegesítõ

az elsõ részekben nagyon kedveltem, de ez már elmult sikerült teljesen ellenszenvessé tennie magát ezzel a viselkedéssel, gõggel, hazudozással, kétszínûséggel, undorító ez a nõ, megérdemli a "sorsát",
zadranya 2012 aug. 29. - 12:02:49 Előzmény pankor
(1545/2630)
Ha az neked érzelmi zsarolás, hogy a "menyasszony" a võlegényének elmondja, hogy szereti, hogy nem tudja elképzelni az életét, hogy ártatlannak gondolja és nem hiszi el a rágalmakat, akkor nagyon rosszul definiálod ezt a kifejezést.
Ez egy vallomás volt, egy tiszta, egyszerû kislány vallomása a FÉRFINEK, akit évek óta imád, akit most kezdett el csak "magáénak érezni", és nem akarja elveszíteni.
zandra 2012 aug. 29. - 10:59:30 Előzmény Illiona
(1544/2630)
Úristen! Nem vagy te egy kicsit elfogult? Fogalmam sincs, hogy látsz bele ilyen jól a Mademoiselle lelki világába, azt meg fõleg nem, honnan tudsz ennyit a szexuális szokásairól. Mert Bihter mellett aztán szenvedélyes, erotikától fûtött életet él...lehúzhatja a cipzárját, meg néha meglesheti fürdés közben, LOL.
Szerintem ha mindig Adnan mellett akarna lenni, akkor eleve nem ment volna el a házból.

Nihalban nem tudom milyen gonoszságot meg potenciális fúriát látsz. Firdeuszt a saját anyagi érdekei vezérlik, Nihal viszont csak szerelmes, gyerekes és idegesítõ módon, de õ nem árt vele senkinek, vagy legalábbis nem tud róla.
7/10
kiskukac63 2012 aug. 29. - 10:06:43 7/10
(1543/2630)
Behlül szerintem a mentõautóban véglegesen eldöntötte szorongatott helyzetében, hogy Bihterbõl "kiszeret", Nihalba meg megpróbál "beleszeretni". Ezzel egyrészt teljesíti Besírnek tett ígéretét, amivel befoghatja a száját (Nihal szemében ugyanis megjelent a könnycsepp!) és valamilyen szinten vezekel az Adnan ellen elkövetett aljassága miatt is.
Úgy tûnik, saját boldogságát is feláldozza!
10/10
csikosi 2012 aug. 29. - 09:17:00 10/10 Előzmény liliom31
(1542/2630)
Igazad van!
Bihter ugyanolyan fúria lett, mint ez a szemét anyja, na az meg félti a jólétet magakörül.
Hát Behlülben van csak egy kis jóérzés és lelkiismeretfurdalás a nagybátyja iránt, ez a szemét bihter nem törõdik senkivel.
Ráadásul még õ van megsértõdve.
Pusz
7/10
kiskukac63 2012 aug. 29. - 08:37:35 7/10 Előzmény Illiona
(1541/2630)
Egyetértek a gondolataiddal! :) Emlékszem, már a legelsõ rész megtekintése után is a legerõsebb benyomást Nihal kisasszony tette rám a nem éppen pozitív viselkedésével:igazi fúriaként fogadta a hírt, hogy az apja új feleséget hoz a házba! A tegnapi részben pedig túllépte azt a bizonyos határt: nagyon gonoszul, igazságtalanul és önzõen viselkedett az apjával, elfelejtve mindazt, amit csak neki köszönhet (és itt nem feltétlenül csak az anyagiakra gondolok!). S mindezt pusztán azért, mert veszélyben érezte beteges, elvakult szerelmének beteljesülését Behlüllel!
Illiona 2012 aug. 28. - 23:34:03
(1540/2630)
Nihált lehetne valóban ártatlannak is tekinteni de szerintem mégsem az. Az igaz hogy talán még nem tudatosan, de benne megvan Firdeusz minden rossz tulajdonságának a csírája. A mesterkedés, a ráakaszkodás más emberekre, a dolgoknak csak a sajár szemszögbõl való figyelembevétéle mind benne van. Még 5 évet adnék az ártatlankának és igazi fúriát, zsarnokoskodó akarnokot láthatnánk. Most amiben lehetõsége volt, abban már megmutatta, mire lesz majd képes ha nagy lesz. ( leskelõdés, hallgatózás, a másik oxigénhez jutásának akadályozása, önzés minden mennyiségben. )

Nihal Denise igazi jó tanítványa. Denize szerintem semmit nem akar, hallgatásával senkinek sem akar jót, kizárólag csak magára gondol, szeretné magát átmenteni a jövõnek, hogy mindig Adnan mellett lehessen, a Bihter utáni idõben, hogy Adnannak majd õ biztosíthassa az eseménytelen szenvedélytõl, erotikától, élettõl mentes semmilyen életet.
zandra 2012 aug. 28. - 23:29:41
(1539/2630)
Csak azt az apróságot felejted el, hogy Nihalnak a VÕLEGÉNYE Behlül, míg a már házas Ziagil asszony Õbihterségének a szeretõje.
Nihal azt képzeli, hogy kettejüknek megalapozott jövõje van,ellenben Bihter már ismeri Behlült, tudja (tudnia kéne), hogy egy málészáj, és ezért nekik soha nem lehet normális kapcsolatuk, épp ezért szánalmasabb sokkal az õ ragaszkodása, mint a 18 éves, naiv, elszõszerelmes kislánynak.
liliom31 2012 aug. 28. - 22:38:11
(1538/2630)
Én az érzelmi zsarolás fogalmát másképp értelmezem. Szerintem az az érzelmi zsarolás ha tudjuk valaki valós érzéseit ami ellentétes azzal amit mi szeretnénk és ennek ellenére rá akarjuk bírni arra a dologra, érzelemre úgy, hogy az illetõ lelkiismeretére építünk, manipuláljuk.

Nihal nem tudja Behlül valós indokait, mivel Behlül hazudik neki, mint a vízfolyás. Igen, Nihal szereti Behlült és elvakultan. De azt gondolja, hogy azért akar elmenni, mert ezek a szerinte gyalázatos és kreált vádak megsértették õt . Annyi volt Nihal részérõl túlzás, hogy azt mondta meghal ha Behlül elhagyja, de azt is elmondta, hogy õ bízik Behlülbe. Behlülnek lehetõsége lett volna elmondani neki, már korábban, hogy nem szereti. Ha ebben az esetben is vissza akarta volna tartani õt Nihal ilyen indokokkal na az tényleg érzelmi zsarolás lett volna. De így!

Egyébként nem tudom miért írjátok, hogy Nihal tetteti, hogy ilyen ártatlan. Volt valaha tisztességtelen cselekedete? Õ valahol ugyanaz az eset, mint a Madmazel. Néha vannak rossz döntései az emberekkel kapcsolatban, de alapvetõen tisztességes és jó szándékú ember. Bihter egy lapon sem lehet vele említeni. Nihal rendesen viselkedik az alkalmazottakkal. Még akkor is figyel az öccsére ha éppen más senki. Aggódik az apja miatt. De még Bihterrel is sokszor megértõ, és az apja miatt próbálja megkedvelni.
9/10
pankor 2012 aug. 28. - 20:34:40 9/10
(1537/2630)
Mindig Bihtert cseszteti mindenki h rámászik Behlülre, nem engedi, mindenképpen magához akarja láncolni...hát a mai részben bebizonyosodott, hogy Nihal is ugyanezt teszi, csak õ közben ártatlannak tetteti magát...
ennél nagyobb érzelmi zsarolást mint amit a mentõautóban elõadott....
és ez persze Behlülnek annyira bejött...
szánalmas!
zandra 2012 aug. 28. - 19:54:42
(1536/2630)
Nem tudom mit akartok mindenféle álszentséget tulajdonítani szegény Mademosiellenek, ezek fiktív karakterek, és egyértelmû, hogy õ szinte makulátlan fehérre lett megírva (az eddigiek alapján). Mondjuk lehet, én látom rosszul, de én semmiféle rosszindulatot nem vettem még soha észre rajta. Jó, kicsit kíváncsibb, mint amilyennek mutatja magát, de ezt se sunyi, gonoszkodó módon teszi, csak jó a megfigyelõkészsége. Nem ártana, ha Adnannak meg Nihalnak is juttatna belõle :P

Szegény Adnant ma nagyon megsajnáltam, Hisztispicsa kisasszony Nihalt,megutáltam. Bihterttõl pedig még jobban megundorodtam, nem hiszem el, hogy még ilyenkor is a viszketésével elfoglalva. Fehér májú, mondom én.

SPOILER
Egyedül az nyugtat meg, hogy a végén úgy is az öregnek lesz igaza :-)) Aztán meg majd gyûlölködhet a hülye liba az apjára.

Bocsi, de ez a sorozat ezt hozza ki belõlem :D
nituli 2012 aug. 28. - 16:06:38
(1535/2630)
Kíváncsi vagyok, hogy Sayit vajon elmondja-e Nihatnak, hogy õk rendezték át a parti házat? Tegnap nagyon úgy tûnt, hogy elégedetlen a Hilmitõl kapott összeggel....
nituli 2012 aug. 28. - 16:01:11 Előzmény kiskukac63
(1534/2630)
Szerintem Deniz asszony azért hívta fel Besírt, hogy megtudja az õ álláspontját. És mivel Besír úgy nyilatkozott, hogy gyalázatos az, aki elhiszi a pletykát, ja, és még azt is, hogy Adnan, Nihal és az öccse nem ezt érdemlik (gondoljon mindenki arra, amire akar: vagyis hogy az ilyen mocskolódásokat nem érdemlik, vagy a B&B páros hûtlenségét), szóval ezek után Deniz asszony is belátta, hogy nem jött el az õ nagy pillanata, ha nem akarja mély bánatba és csalódásba taszítani "családját". Szerintem legalábbis ezért nem szította a kétségeket.
anett34 2012 aug. 28. - 14:55:47
(1533/2630)
http://www.youtube.com/watch?v=D-apfAxb9aY
nézd meg erre gondoltál missvicky???
missvicky 2012 aug. 28. - 14:44:58
(1532/2630)
Mindent megtalálok! :-)
http://youtu.be/Uqg8jQ8e7lo
missvicky 2012 aug. 28. - 14:37:14
(1531/2630)
Tegnap volt benne egy gyönyörû dal, amit vagy nem vagy nagyon ritkán szoktak játszani. Ha jól emlékszem, mikor a fiatal pár elkezdett csomagolni. Tudja valaki a dal címét, elõadóját? Szeretném a YT-on megtalálni. Elõre is köszönöm!