gjanos1 2012 okt. 05. - 17:54:13
(2090/2630)
itt lehet látni az összes részét
http://www.facebook.com/notes/ask-i-memnu-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%B4%D9%82-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%85%D9%86%D9%88%D8%B9/arabic-ask-i-memnu-episodes/113151265405025

igaz máskép vannak a részek de azt is lehet látni milyen kihagyások vannak a TV2-n!
De legalább rövidebb a Játék!
liliteve 2012 okt. 05. - 17:44:18
(2089/2630)
Valóban! Ààà....
Jó nagy balfèk ez a Madmazel!
alanis 2012 okt. 05. - 17:35:21
(2088/2630)
nem volt semmi Behlül. ez felért egy beismeréssel a részérõl. de az az önelégült ábrázat a kocsiban... ritka irritáló és tenyérbemászó volt.
liliteve 2012 okt. 05. - 15:38:22
(2087/2630)
Én is azt gondolom, h mindenkire máshogy hat, máshogyreagal Bichter és Behlül kapcsolatàra. És ez így van jól. Én személy szerint változatlanul egy szemèt alaknak tartom Behlült, nem hiszem el egy szavát sem, tegnap kifejtettek már, h miért. Bichtert meg sajnálom, igazán nem tudom megmondani miért. Igaz én nem nézem elejétõl a sorozatot...biztos másabb lenne a véleményem róla, persze az aroganciàja, nyegle, leereszkedõ viselkedése nem tetszik, ahogy a cselèdeikel bánik...
8/10
mamucili 2012 okt. 05. - 15:04:11 8/10
(2086/2630)
Teljes mértékben igazat adok Neked kedves csikosi, így, vagy úgy, de mindig a nõ dönt. És Bihter ebbe betegedett bele, hogy most nem õ dönthet. Õ mindent feláldozott volna -persze Adnan pénzét kicsit megcsapolva - , ha Behlülben nemcsak kémiailag, hanem fizikailag is partnerre talál. Így, hogy egyre inkább kicsúszott a kezébõl az irányítás, az idegei felmondják a szolgálatot. Bár a kezdetektõl igen érdekesen reagálta le a kisebb, nagyobb konfliktusokat. Néha az volt az érzésem, hogy egy jól irányzott pofon nem ártana neki.(Nem vagyok erõszakpárti!)
7/10
kiskukac63 2012 okt. 05. - 14:57:23 7/10
(2085/2630)
Én a tegnapi részben mindaddig mindent elhittem Behlülnek, sõt átéreztem a gondolatait és õszintén sajnáltam is a helyzete miatt, amíg csak Õ beszélt. Aztán elkezdett beszélni Besír, és Behlül az arcjátékával és további reakcióival, viselkedésével közben mindent felülírt. Ezért van az, hogy hiszek is egy kicsit neki, meg nem is! Én továbbra sem látok semmi õszinte bizonyítékot arra, hogy Nihalba már szerelmes volna. Igen, természetesen szereti, mert Nihal megérdemli, ahogyan ezt Behlül is megfogalmazta. Az igazi szerelmet általában nem tudjuk "indokolni", általában csak: szeretem,mert szeretem!
10/10
csikosi 2012 okt. 05. - 14:57:21 10/10
(2084/2630)
Már igazából mindenki tudja a végét, de én akkor is bihtert hibáztatom mindenért.
_Selma 2012 okt. 05. - 12:52:22
(2083/2630)
Át lett már itt rágva mindenféle megközelítésbõl kismilliószor a ki a hibás téma. Különbözõ vetülete van a nézõkre a történéseknek, ki Behlült, ki Bihtert, ki Adnant, Nihalt és Firdit látja, tartja hibásnak. Én úgy gondolom, és ezt párszor kifejtettem, h amit ketten követtek el mások, illetve magukkal szemben (és nem mellesleg ez a történet gerince) azért mindketten hibásak és felelõsek érte egyformán. Olyan nincs, hogy csak az egyik, meg csak a másik.
De a te megközelítésedbõl kiindulva, neked happy end lesz a vége, no nem baj legalább az egyikünk örül (remélem nem érted ezt félre, nem ironizálni akartam, csak szimplán ezt gondolom;) )
10/10
csikosi 2012 okt. 05. - 12:11:52 10/10
(2082/2630)
Végülis itt az az igazság, hogy behlül egy szabad ember volt és bihter meg házas.
Mindegy mostmár, hogy miért ment hozzá adnanhoz, de szerinted ki a hibás??
Annak idején vissza is utasíthatta volna a közeledést, de rágerjedt behlülre.
(Hozom az anyám által fõzött teát, hogy meggyógyulj végre!)
Én nem sajnálom egy cseppet sem bihtert.
Felforgatta az egész házat, mindekit elüldözött a szerelemért és megérdemli a sorsát!
Fundárkodott az anyjával együtt.
Nekem ez a véleményem, hogy mindig a nõ dönt.
_Selma 2012 okt. 05. - 11:45:35
(2081/2630)
Szerintem sem szerelmes, de a lényeg, hogy vele képzeli a jövõjét, és ezt Bihter képtelen kezelni, megjegyzem tényleg rohadt nehéz ehhez asszisztálni, jópofizni, tekintve a kettejük közt történteket. Viszont továbbra is fenntartom, hogy nem csak anyagi megfontolások vezérlik Behlült, csatlakozva Liliom véleményéhez én sem tudom õt ennyire feketén látni…..
_Selma 2012 okt. 05. - 11:32:58 Előzmény rapidf30
(2080/2630)
:D:D:D erre én is gondoltam, amikor elõször láttam, de sajnos a Madmazel egy ilyen megoldáshoz túl merev:) Bezzeg Cemile elrendezte volna se perc alatt ezt a CD ügyet:)) mekkora pofára esés lett volna már Behlülnek egy London Philharmonic dupla válogatás:)))))
bloodofthedragon 2012 okt. 05. - 09:11:42
(2079/2630)
Mivel a sorozat elég nagy idõkihagyásokkal operál - néha azt is csak az idõjárásból tudjuk hogy kb. milyen évszak van), bármikor bejárhatott amikor 1.mondjuk épp nem õ volt a középpontban pár jelenet erejéig és tényleg nem olyan léhûtõ mint látjuk 2.a megmutatott történéseken kívül. vagy gonodljunk bele, a sorozat csak 2 évet ölel fel, elõtte lehet hogy már lazán teljesített mondjuk szükséges kurzusokat hogy eljusson a diploma közelében 3. lehet, hogy protekcióval tart itt, bár ez irreális kicsit mert bizonyos elõfeltételeket nem elhet elkerülni
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 okt. 05. - 07:18:42 10/10 Előzmény _Selma
(2078/2630)
Szerintem Behlül egyáltalán nem szerelmes Nihalba - csak a pénzbe és a jólétbe, amit majd Nihal révén reméli, hogy megkapja. Szánalmas volt a Besirrel való jelenete, Besir is elég szemét Bihterrel szemben, Behlülrõl nem is beszélve! Érdekes, mikor járt egyetemre, mikor tanult Behlül, hogy egy hét múlva diplomázik? Én úgy emlékszem, hogy állandóan - egy-két kivételtõl eltekintve - az egyetem mellé járt (ezt mondták is neki a barátai), és sohasem tanult. Jó, tudom, ez film, minden részletet nem lehet megmutatni, de ez elég feltûnõ, fõleg Behlült ismerve.
_Selma 2012 okt. 05. - 00:28:01
(2077/2630)
„De az õ természete más kívánna meg, amit nem képes felvállalni”
ez a kulcs mondat, pontosan ez a valami (talán nevezhetjük elveszettségnek) vonzotta a kémián túl Bihterhez, ezért lettek volna õk annyira jók együtt, utalt is a lány pár résszel ezelõtt erre : „-minden annyira más lehetett volna….”
Én úgy érzem, h õ pontosan annyira fuldoklik, mint Bihter, csak amíg a lány ezt megéli,addig a fiú elfolytja.
liliom31 2012 okt. 05. - 00:03:06
(2076/2630)
Sajnos én sem tudom, milyen volt a könyv béli személyisége, de itt a filmben is igazi talány a számomra. Túl egyszerû azt mondani róla, hogy gyáva és gerinctelen ember. A szabadságvágya szerintem is igaz, és onnan eredhet, hogy soha nem azt teszi amit igazán szeretne megtenni. Szerintem ez azért van, mert igazán feltételek nélkül az embert csak a családja szereti, de az biztos, hogy a család tartást ad, magabiztosságot, gyökereket. Behlül ennek hiányában, ragaszkodik Adnanhoz és a családjához, mert õk az egyetlen biztos pont az életében. De az õ természete más kívánna meg, amit nem képes felvállalni. Neki az lenne a legjobb ha teljesen Önmagára lenne utalva, akkor talán ember válna belõle. Õt egy hajón tudom elképzelni a halászok között. Mindig azt mondta, hogy imád közöttük lenni. Mivel diplomája van, nyelveket beszél és elég jó a megjelenése pillanat alatt lépdeshetne felfelé a raglétrán és egy-kettõ magas pozíciót érhetne el. Ezzel nõne az Önbizalma, kiélhetné a szabadság vágyát is és talán megtanulná mi a felelõsség vállalás, a munka stb.
_Selma 2012 okt. 04. - 23:49:35
(2075/2630)
Miért lennél naiv, csak mert neked más jön le, még nem vagy az, dehogy!
Azért is kérdeztem, Behlül könyvbeli „személyiségérõl”, mert én annyira nem tudok elmenni rajta….
Sõt elsõsorban azt érzem, hogy érzelmei ellenére igazán egyik nõt sem választaná már ha lehetne (ha lenne hozzá ereje), hanem inkább a szabadságot, és lehet, hogy elcsépelt szófordulat volt a tegnapi elszólása a hajón, hogy õ igazán itt szeret lenni, mert „ itt szabadnak érzem magam”, de pl. engem ez megerõsített fentebb írt teóriámban. Jó, persze tudom a nyílt vízen mindenki szabadnak érzi magát:) de mégis én egyre jobban ezt érzem vele kapcsolatban.
Azt én sem gondolom, hogy csak kizárólagosan az anyagi érdekek vezetnék, de ne felejtsük el, hogy mikor Firdi megszorongatta – hogy 1 szempillantás alatt tönkre tehetné- akkor, egy olyan arcát láthattuk meg Behlülnek, ami nem feltétlen azt tükrözte, hogy csak és kizárólagosan a Nihal iránti szerelmét nem akarja, hogy bemocskolják, hanem a jól elképzelt, gondtalan életét is féltette rendesen……..
Igen, olvastam itt - mert írtátok- h a könyvben Nihalba volt szerelmes, Bihtert meg csak használta, ez oké, de én inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyivel volt érthetõbb a regényben, hogy a fiú mit miért, és persze ami legfontosabb, h mennyire õszintén tett. Mert ez a mai is számomra nem volt teljesen egyértelmû. Hittem is meg nem is, pontosabban hinni akartam, de csak mert olyan cuki, és állandóan levesz a lábamról, mint azt a szerencsétlen Bihtert is:))) )
liliom31 2012 okt. 04. - 23:01:09
(2074/2630)
Lehet, hogy én nagyon naív vagyok de én úgy gondolom, hogy Behlül vallomása nem volt hazugság. És én a szavaiból nem a szeretet szót hallottam ki. Azt mondta szereti Nihalt és magyarázatot adott arra, hogy miért visszafogott a lánnyal, mert úgy érzi és jogosan, hogy nem érdemli meg Nihal szerelmét. A szerelemnek sok arca van. Én elhittem neki, hogy szereti Nihalt, persze az igazi végzete Bihter.

Behlül azt az örök érvényû szabályt felejtette el ami "A kisherceg"-ben van. "Mindörökké felelõs lettél azért akit megszelídítettél". Egyébként A kisherceg van tetoválva Hazal Kaya (Nihal) bokájára is. :-)

Persze az is igaz, hogy Behlül szerintem azért viselkedik többek között ilyen ellenségesen Bihterrel, mert a saját bûnét testesíti meg. Õt bántja ahelyett, hogy elsüllyedne a föld alá. E helyett saját magát próbálja menteni. Nincs annál gusztustalanabb dolog, mint ha akik egykor szerették egymást késõbb még a szép pillanatokat is bemocskolják, semmisség akarják tenni. Behlül ezt teszi. Az pedig tény, hogy azért a luxus ajándékok ezt a túlélést kellemesebbé teszik, de nem hinném, hogy ezért csinálja.

Bihter pedig, szegény számára már nincs remény. Nihalt még fel tudom menteni a vaksága miatt, mert õ nem tud semmirõl, de Bihter?

Én nem olvastam a könyvet csak a részletes tartalmát. Abban Behlül tényleg szerelmes volt Nihalba és Bihterrel csak viszonya volt. Ott is ilyen szélcsap természete volt, de többet nem tudok róla.
8/10
mamucili 2012 okt. 04. - 21:48:53 8/10
(2073/2630)
Jááááááj! Nem láttam a mai részt, csak a legvégét, a cd-t, így a hozzászólásaitokból próbálok következtetni a történtekre.
7/10
kiskukac63 2012 okt. 04. - 20:41:58 7/10
(2072/2630)
Azért azt a tartást és színjátékot tanítani kellene, ahogyan Firdi egy számára vesztes történetbõl méltósággal távozik. Virágnyelven beszél Bihterrel a telefonban, és majdnem helyrepofozza a helyzetet! Még Cetin érezte magát kellemetlenül, sikerült elhitetnie Vele, hogy tapintatlan volt és igazságtalan, nem gyõz sûrû elnézéseket kérni!
Zita0976 2012 okt. 04. - 20:35:30
(2071/2630)
Behlül "vallomása "szánalmas volt ,menteni próbálja a bõrét nehogy kiessen a kiskosárból!