9/10
ehajno 2012 okt. 06. - 12:48:58 9/10
(2110/2630)
:) bocsi, eszperantót akartam írni :)
9/10
ehajno 2012 okt. 06. - 12:45:06 9/10
(2109/2630)
Milyen magyar vagy te, hogy nem az anyanyelvedet akarod világnyelvként hallani? :(
Ha már ez a téma, akkor viszont egyetlen egy nép nyelve sem legyen, hanem egy "kreált" nyelv, mint pld. az eszperente volt - de nem jött be világnyelvként.
9/10
ehajno 2012 okt. 06. - 12:42:48 9/10
(2108/2630)
El sem hiszitek, hogy a hozzászólásokból mennyi minden kiderül rólatok, az életetekrõl (persze az enyémrõl is :), abból, ahogy egyes szereplõket szidalmaztok - holott nincs szegénynek akkora hatalmas nagy bûne, hogy ezeket vágjátok a fejéhez. Azt, hogy mindezt milyen "hangnemben" az is minõsíti a hozzászólót.

Aki pld. Denise asszonyra mindenféléket mond, nekem az az érzésem, hogy õ a saját tanárára, nevelõjére (esetleg közeli hozzátartozójára) "fúj". Minden megmozdulásában, vagy mozdulatlanságában hibát talál, beleköt. Soha nem jó, bármit is csinál. Õ is ember, vannak jó és rossz tulajdonságai, de eddig én még nem láttam, hogy olyan beszólása, vagy tette lett volna, amivel szítja a tüzet. Bizonyos népek, bizonyos neveltetésû emberek nem szólnak bele semmibe, nem alkotnak nyíltan véleményt (attól még van nekik, de hallgatnak). Õ ilyen. Denise a koránál jóval érettebb életfelfogású, aki már megfontolt, aki már sok mindenen keresztül ment, nem hoz hirtelen döntéseket. Denis asszony élete lehetne egy külön regény, szerintem nagyon érdekes lenne. Õ is volt fiatal, szerelmes. Elhagyták még gyermekként, majd a szerelme is... Érdekes, romantikus nõcis regény lehetne Denis élete.

Aztán itt van Behlül. Miért is köpködtök rá annyi mindent? Megcsalta õ Nihalt, amióta együtt vannak? Tudtommal nem. Csábítás volt elég nem csak Bihter, de az elõzõ szerelmei részérõl is, de nem csalta meg Nihalt. Szerintem õszintén szereti õt. Volt egy "felejthetõ" románca Bihterrel, de soha nem is akart tõle mást, csak "használni" (ahogy valaki írta nagyon érthetõen), de õ nem tervezett vele semmiféle jövõt. Ez már kiderült az elsõ percben! Csak a saját férfiasságát élte ki azzal, hogy Bihtert "becserkészte" de amint megkapta, már nem kellett belõle több (nem akart vele együtt élni, nem tudta, nem is akarta elképzelni a jövõjét vele). Szerelmet vallott többször is, de melyik férfi nem mondja az ágyban ezeket? Az éjszaka után viszont - már tiszta fejjel - nem kellett neki több Bihterbõl. Azon kívül Behlül szabad ember volt, Bihter viszont házas! Ha szeretem a férjem, és erkölcsileg érett vagyok, akkor nekem jöhetne tízezer Behlül is, akkor sem csalom meg a férjem! Mégis szinte minden hozzászólás egyedül Behlült tapossa a sárba. Akik ezeket írják, azok szerintem épp egy szerelmi csalódáson vannak túl, és minden dühüket szegény Behlülre szórják. Ettõl függetlenül nem szép dolog, amit Behlül csinált, de véleményem szerint nem annyira, ahogy néhányan írjátok.

A jellemtelenségérõl meg annyit, hogy ha te tettél valamit, amit legszívesebben törölnél az emlékeidbõl, te nem követnél el mindent, hogy megszerezd azt a bizonyítékot, amivel neked árthatnak? Dehogynem! És valóban igaz, hogy Besír aljas dolgot csinált! Errõl miért gondoljátok, hogy nem volt az? Felvett egy jelenetet, amivel zsarolni akart! Ez nem bûntett? Csak azért sajnáljátok, mert beteg? (Én is sajnálom, de ettõl még nagyon undorító dolgot mûvelt.)

Bihter viszont tényleg a sárga házba való. Egyértelmû jeleit mutatja egyfajta elmebetegségnek, amit ha nem kezelnek, akkor végzetes következménye lehet (akár önmaga, vagy mások ellen irányuló erõszakos cselekedetig). Ez lehet, hogy egyeseknél hisztinek tûnik, de valójában ez betegség. Azért gondolhatja az illetõ hisztinek, mert a Behlül iránt érzett, majd viszonzatlan szerelem váltotta ki, de ettõl még nagyon súlyos elme betegség.
õszike27 2012 okt. 06. - 11:30:50
(2107/2630)
"Visszatérve a filmre! Bihter ott kínlódik, mint a fábaszorult féreg és nem sajnálom egy cseppet sem.
Behlül sokszor ki akart szállni az (ügybõl) de ez a liba mindig ott kellette magát, kukucskált, mikor jön haza!
Véletlenül ott volt a szobája elõtt, ha meg nem sikerült, akkor telefonált."

Bihter szerelmes, és miért ne leskelõdhetne Behlül után, hogy az mikor jön haza?
Talán szegény Behlül ezért nem tud kiszállni az ügybõl, ahogy Te mondanád? A telefont nem kötelezõ felvenni, és
ha Mr Behlül õnagysága tényleg ki akart volna szállni, akkor jó messzire elköltözik a háztól és nem kéri meg
Nihal kezét, úgy, hogy az életbe nem gondolt még szerelemmel arra a szerencsétlen lányra.
_Selma 2012 okt. 06. - 11:29:56
(2106/2630)
OFF
Még jó hogy nem így gondolkodik mindenki a nyelvtanulásról, mert akkor sehol se lennénk. Nem akarom feltétlenül sarkosítani a mondandómat, de ha csak a kényelmi szempontokat és nem a kulturális vetületét nézzük egy másik nyelv „birtoklásának” akkor, mondjuk ti sem tudnátok ennyi sorozatot nézni, hiszen a szinkron is egy fordított anyag. És bármily meglepõ, de a motivációk tárháza határtalan, lehet film, zene, sport, utazás, és még sorolhatnám mi miatt/által kezdünk el foglalkozni egy másik nyelvvel. Ez persze nem kötelezõ, de az azért mégis meredek, amit gjanos leírt, miszerint felesleges több nyelv elsajátítása.

Ahogy a mondás tartja: „Annyi ember vagy, ahány nyelvet beszélsz”

Amikor a török nyelv, illetve kultúra az én érdeklõdésemet felkelltette, még rég nem néztem sorozatokat, pláne nem török sorozatokat, sõt megsúgom, hogy még akkor az internet sem volt hazánkban, de ha csak e miatt kezdeném el a nyelvet, akkor se lenne semmi baj szerintem.
Egy-két jobb sorozat meghozza a hangulatot a tanuláshoz, de sajnos az idõhiány, és nem mellesleg a lustaságom miatt nem úgy haladok vele, ahogy kellene:) ezen kéne változtatni!:)
Ha van rá mód én a filmeket, sorozatokat is felirattal szeretem nézni.


Mindenkinek jó hétvégét kívánok, én is „leléptem”;)
õszike27 2012 okt. 06. - 11:24:15
(2105/2630)
Miért gondolja mindenki, hogy Bihter megõrült? Azért mert a végét tudva mindenki erre asszociál?
Szerintem nem az õrültség jelei látszódnak rajta.Sértettségbõl viselkedik így.Behlül használta, eldobta, most pedig megalázza minden nap, minden szavával. Bihter pedig ezt nem tudja elviselni, dehogy ezért õrût lenne, azt nem hinném.
Kirohanásai , hisztijei vannak, de melyik elkényeztet libának nincsenek?

Bihter és Behlül kapcsolatához csak annyit, hogy Behlül viselkedése számomra bicskanyitogató. Jellemtelen, áruló.
Elárulta Bihtert és a szerelmüket. Szerintem EGYIKÜK SEM HIBÁS ,hogy szerelmesek lettek egymásba, az nem hiba , nem vétek, még így sem, hogy Bihter házas volt. (Õ ki is lépett volna a házaságából, õ vállalta volna a felelõséget)
De az amit most Behlül tesz ezzel a lánnyal, és Nihalal az nagyon undorító! Az én szememben Behlül az oka minden rossznak, ami a családdal történik.
Az Õ döntései miatt ( Bihter elcsábítása, Nihal kezének megkérése)történik most minden rossz.

Amúgy valóban az évszakok váltakozásából lehet érzékelni, hogy mennyi idõ is telt már el.
handi99 2012 okt. 06. - 11:14:10
(2104/2630)
"Behlül sokszor ki akart szállni az (ügybõl)": a szavai szerint, igen, de a tettei nem errõl tanúskodnak.
Téged nem zavar, hogy milyen csúnyán becsapja Nihalt?
Abban, hogy Adnan ellen vétettek Bihter és Behlül bûne és felelõssége egyforma, de Nihalt már csak Behlül hülyíti.
10/10
csikosi 2012 okt. 06. - 10:17:47 10/10 Előzmény mamucili
(2103/2630)
Végre valaki egyetért velem!
Azért viszont nem tanulok meg törökül,
hogy egy-egy leadott sorozatot, amit fél évig húznak
és elõre megnézhessem a végét.
Törökül tanulni nem érdemes, mivel az ott élõk még jobban beszélik a mi nyelvünket.
Visszatérve a filmre! Bihter ott kínlódik, mint a fábaszorult féreg és nem sajnálom egy cseppet sem.
Behlül sokszor ki akart szállni az (ügybõl) de ez a liba mindig ott kellette magát, kukucskált, mikor jön haza!
Véletlenül ott volt a szobája elõtt, ha meg nem sikerült, akkor telefonált.
Na mindegy már, úgyis nem sok van hátra az életébõl és a sorozatból.
Szia és üdv:
bloodofthedragon 2012 okt. 06. - 00:35:09
(2102/2630)
Na kicsit más irányba mentem el mert felteszem nem azokról beszélsz akik tudnak angolul de gondolj már bele, az emberek jelentõs része azért legalább alapvetõ társalgási szinten tud, hogy megértesse magát más ország béliekkel, de akkor részükrõl miért kell sajnálni hogy más nyelven is tanuljanak ha egyszerûen ÉRDEKLI? Tudom manapság ezt is inkább megvetik de létezik még tudás-és kultúraszeretet, nem minden csak a haszonra és praktikusságra megy,ezeknek a dolgoknak értéke van. De tegyük fel valaki nem tud angolul de tanul másnyelvet, nyilván okkal tanulja azt, mert sokat jár ki abba az országba vagy beszél onnan lévõkkel, vagy késõbb akar kimenni, szerintem ez teljesen normális.

Én törökül például csupán szórakozásból tanulok, tetszik a hangzása, nagyon szép kifejezéseik vannak, érdekel maga a kultúra és egyszer tervezek kimenni egy kis idõre Isztambulba. És lehet hogy mittudomén élõ szituban ott megijednék és inkább váltanék angolra, de mégis megtisztelném a törököket azzal, hogy egy alap szinten értek a saját nyelvükön. Szerintem ez még jobban is összeköt kultúrákat mint egy közös világnyelv.
bloodofthedragon 2012 okt. 06. - 00:13:54
(2101/2630)
Ez is hasznosnak tûnik:) meg "szereztem be" elektronikusan komplett könyveket is (bár ezeket is angol magyarázattal), akit érdekel, szívesen segítek.
bloodofthedragon 2012 okt. 06. - 00:12:31
(2100/2630)
Nem látom be miért, én például angol szakon vagyok és kellõképpen tudom már használni a nyelvet de ha egyszerûen érdekel egy adott ország kultúrája és tetszik a nyelv, és tudok is idõt szánni a tanulására, akkor miért ne. Továbbá minden országnak hozzátartozik a nemzeti öntudatához, persze a nemzetállam gondolata a mai globalizációs világban nem "divat", ami szerintem viszont egyáltalán nincs rendjén, bár elég széles körök szerint meg tetszetõs ez a...nevezzük utópiának. Egy ország nyelve saját kultúrájának reprezentációja és ez olyan amit évszázadok sem vehetnek el tõle, így vagy úgy, bármekkora világnyelv pl. az angol.
Lillith Morgan 2012 okt. 05. - 23:15:08
(2099/2630)
Iszonyatosan elhúzzák. Imádom a török sorozatokat, de ehhez nagyon értenek. A Seherezádét is néztem és már a hajamat téptem hogy összevesztek, kibékültek, összevesztek, kibékültek, összevesztek... és ezt kábé ezerszer.
Viszont Beren iszonyatosan jól játsza, hogy megõrült.
Bihtert rég be kellett volna pakolni egy szép gumiszobába, csak ugye körülötte vagy esze, vagy szeme nincs az embereknek. Ez ugye a viszony kapcsán szépen ki is derült.
Ugye aki tudja, az nem beszél, aki nem tudja, az nem látja (pedig csak a vaknak nem szúrja ki a szemét)
gjanos1 2012 okt. 05. - 22:39:34
(2098/2630)
Nem baj! csak bosszant ez a sok féle nyelv! Fölösleges! Stb.
bloodofthedragon 2012 okt. 05. - 22:19:25
(2097/2630)
Ezt most nem annyira értem:D
_Selma 2012 okt. 05. - 21:52:19 Előzmény kiskukac63
(2096/2630)
Deniz szerintem azért nem tudta elfogadni Besir döntését, mert már ki nem bírja állni Behlült, Bihtert és csatolt részeit, illetve a dolgaikat, eddig is csak a jó neveltsége akadályozta meg abban, hogy ne nyúljon olyan eszközökhöz, mint mondjuk Cemile, hogy kiderítsen valamit. Valószínûleg úgy gondolja, hogy Behlül kihasználta Besir gyenge állapotát, és befolyásolta abban, hogy hozzá kerüljön a CD. Látatlanban is érzi, hogy az volt az adu ász a kezében. Ez már az idegek harca, a vihar a levegõben lóg és ez láthatóan a Madmazel eddigi visszafogott viselkedésére is hatással van.

Cetinhez: dörzsölt az öreg, amúgy valószínû, hogy azért maradt ilyen kõ gazdag ennyi házasság után is, mert az elõzõ Cetinné-kel is kötött ilyen szerzõdést:)
_Selma 2012 okt. 05. - 21:50:34 Előzmény bloodofthedragon
(2095/2630)
huhhh nagyon köszi,ez most jól jön,fogom használni!:)
Nekem ez van a gépemen : http://www.rosettastone.eu/, kedvet kaptam, úgyhogy elõ is kaparom, anno a mandarint is kipróbáltam vele, háááát mit mondjak brutál voltam:))))
gjanos1 2012 okt. 05. - 21:10:56 Előzmény bloodofthedragon
(2094/2630)
Inkább legyen egy nyelv az egyész világon (pl:angolt) ebben a felvilágosult világban ha mindenki azt akit látunk értelmes embert!
Addig amig nincs azon röhögöm hogy Európában egymás nyelvét tanuljuk ahányszor születunk stb!
Na ez jó nagy költségvetés csinálhat és felesleges erõlködés is!
7/10
kiskukac63 2012 okt. 05. - 20:03:00 7/10
(2093/2630)
Vajon mit akart a madmazell a CD-vel?! Én most nagyon szemét húzásnak tartottam tõle, hogy elcsaklizta Szülejmantól, csak azért, mert Szülejmán a beosztottja, és a házában lakik?! Miért nem hitt neki és miért nem bírta elfogadni Besír újabb döntését?!
Firdi anyagi helyzetének felvázolása elég egyhangúra sikeredett!:)) De Cetin házassági szerzõdése bárkinek tényleg megalázó, mégha Firdeusra illik is!
Bihter és Behlül párbeszéde megint ütõsre sikerült! Én úgy láttam, Bihter ezután a jelenet után hozta meg végleges (és végzetes) döntését.
Bülent aranyos volt, mint mindig, és végre Adnan bácsinak is elkezdett valami derengeni!

""SPOILER""
Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy milyen momentum érleli meg Besírben azt, hogy a legvégén mindent eláruljon Adnannak?!
Vagy egyszerûen csak könnyû szívvel akar távozni a világból?!
""SPOILER VÉGE""
bloodofthedragon 2012 okt. 05. - 19:58:20
(2092/2630)
Aki szeretne törökül tanulni, itt egy nagyon jó ingyenes online forrás, ma akadtam rá: http://www.ielanguages.com/turkish.html Bár ehhez angolul is tudók elõnyben!!!

Egy ideje már elkezdtem (e-könyvekbõl) tanulni a nyelvet, az egyetem is lehetõséget adott rá, de valami 3 kurzust ölel föl, és ütközött kötelezõ óráimmal, amikrõl jobb nem "lelépni":/
_Selma 2012 okt. 05. - 18:29:15
(2091/2630)
Ahsen-nek az a furcsa, h a testvére végre felébredt a kábulatból és kicsit aláás a dolgoknak, amihez egyébként férjként, minden joga meglenne!? Hol él ez a nõ? A Madmazel alig bírta türtõztetni magát, hogy az arcába ne üvöltse a nyilvánvalót.

Nihalka ma az átlagosnál is jobban idegesített a barátnõjével egyetemben, kiütést kapok ettõl az idióta tini csacsogástól áhhhh

A Firdi Bihter párbeszédekben pedig soha nem csalódok, garantált a szórakozásom!:)))

Behlül nosztalgia a kocsiban megért egy misét;) és szépen összerakta, hogy gyakorlatilag már mindenki tud, vagy nagyon erõsen sejt mindent, persze azt meg mi tudjuk, hogy ez már jó ideje így van…. szorul a hurok:)
Bihter szavai telitalálat, volt, ahogy Behlülé is.

És a végére hagytam a Behlül Besir jelenetet, pofám leszakad, Besir az aljas ……
Még jó hogy Behlül baby nem feszítette keresztre magát ott helyben.