7/10
kiskukac63 2012 okt. 06. - 18:16:10 7/10
(2130/2630)
Jó lenne, ha továbbra is a filmrõl lenne szó ebben a fórumban, és az is jó lenne, ha mások véleményének, személyiségének minõsítése nélkül, az alaptalan prejudikációk mellõzésével!! Én személy szerint szívesen elolvasom az összes hozzászólást, ami a film történéseirõl szól, értékeli az eseményeket, elemzi a karaktereket és sokszor jártam úgy, hogy olyan gondolatot is találtam, ami nem teljesen egyezett saját véleményemmel, és mégis tetszett, elgondolkoztatott, vagy olyan szempontot tartalmazott, ami elsõre eszembe sem jutott, késõbb mégis fontos volt.
bloodofthedragon 2012 okt. 06. - 18:15:06
(2129/2630)
Jó, én ezt most annyira nem szeretném folytatni...
bloodofthedragon 2012 okt. 06. - 18:14:00
(2128/2630)
Igen, Nihal sajnos magával tol ki és Firdeus csak adta alá a lovat most meg fordítva, Nihalnak meg nem tetszik mert csak azt hajlandó elfogadni amit õ is hallani akar. A szomorú az hogy ezeknek nincs tudatában tapasztalatlanságából kifolyólag és személy szerint õt sajnálom a legjobban az egészben, nem érdemelte volna meg a sorsát. De többek között ezért is hiteles a sorozat: nem mindenki azt kapja, amit megérdemel...
gjanos1 2012 okt. 06. - 18:12:19
(2127/2630)
Jól van na !
Én marha hozzád szóltam !
De sajnos ez van!
alanis 2012 okt. 06. - 18:08:19
(2126/2630)
egyetértek. ebben a sorozatban pont az a jó, hogy egyik karakter sem csak tisztán fehér vagy fekete, hanem mindegyik árnyalt. mindegyiknek vannak erényei és hibái. persze személy szerint némelyikkel elnézõbb vagyok, még akkor is ha látom, mekkora galibákat okoz ill. hogy megérdemli-e amit kap vagy sem.

Nihalt én nem tartom butának, csak nagyon tapasztalatnak szerelmi téren. összes döntése, lépése, tette ebbõl fakad. ez Behlülnek jól is jön. egy tapasztaltabb barátnõ már rég rájött volna mindenre.

ami mostanában Nihalban idegesít, hogy mennyire sarkosan viszonyul emberekhez. Firdeust, mikor az mellszélességgel támogatta Behlüllel kp.ban, kedvelte, szinte felnézett rá. most, hogy Bülent kihallgatta azt az ominózus beszélgetést anya-lánya között, közellenséggé vált számára a nõ. ez persze érthetõ is. csak pont a fiatal kora, a naivitása, a tapasztalatlansága az, ami ekkor megakadályozta, hogy feltegyen bizonyos kérdéseket, amiket más feltett volna. mert ez a párbeszéd a megszellõztetett állítólagos Bihter-Behlül viszony után történt jóval. még akkor sem kezdett el kételkedni. sõt, a kérdés, hogy MIÉRT akarják ezek megfúrni az esküvõmet, sem merült fel benne. pedig ezen el kellett volna gondolkodnia.
bloodofthedragon 2012 okt. 06. - 17:58:57
(2125/2630)
1Nem "erre fel" akarok, és még mindig nem értem a problémádat ezzel kapcsolatban, had tanuljak már amit akarok ha érdekel! 2 senki nem nevezett marhának, úgy gondolom elég emberien fejeztem ki a véleményem az egyébként igen is megkérdõjelezhetõ érveidrõl.
bloodofthedragon 2012 okt. 06. - 17:53:36
(2124/2630)
Most mi? xD én csak annyit írtam az érdeklõdõknek miután más is volt hogy vannak anyagaim török nyelvhez ha érdekel valakit, semmi rosszat.
gjanos1 2012 okt. 06. - 17:53:18
(2123/2630)
Nézz vissza a hozzá szólásokat, mutattam egy linket hogy hol lehet végig nézni a filmet!
Erre fel az egyik hozzá szóló Török nyelvet akar tanulni!
Én marha hozzá szóltam !
Ezekkel nem lehet véleményt mondani!
liliom31 2012 okt. 06. - 17:49:07
(2122/2630)
Szerintem nincs azzal semmi gond ha másképp gondolkodunk dolgokról. Nyilván amikor hozzászólunk a sorozatban történtekhez akkor a saját életünk, tapasztalataink óhatatlanul befolyásolnak minket.

Én sem szeretem amikor egy-egy karaktert tesznek felelõssé mindenért, mert én úgy gondolom, hogy ebben a filmben nincs fõgonosz. Bihter sem az és Behlül sem, még Firdeusz asszony sem. Én továbbra sem tudok olyan embert mondani aki egyedül felelõs lenne mindenért, az viszont tény, hogy a bûn az bûn és nem lehet semmissé tenni, de meg kell próbálni jóvátenni és Behlül legalább próbálkozik. Õ ráeszmélt a bûnére, bár szeretné elfelejteni. Bihter viszont elveszett benne és szerintem ez nem csak hiszti, hanem olyan súlyos orvosi probléma amihez segítségre lenne szüksége, csak senkitõl nem kapja meg ezt.

Én például azzal nem értek egyet amikor sokan Nihalt szidják és idegesítõnek, butának tartják, de elfogadom, hogy sokan így látják. Amikor Nihal féltékenykedik Behlülre akkor õ rossz amikor Bihter teszi ugyanezt akkor ugyanazon hozzászólok szerint teljesen meg lehet érteni. Én kedvelem Nihal karakterét õ az ellenpólus a történetben.

Azzal pedig kedves hozzászóló amit arról írtál, hogy egy nyelvet kellene közösség tenni, pl az angolt én sem tudok egyet érteni, de sajnálom, mert arra következtetek belõle, hogy nagyon sok keserûség és csalódás ért téged. A Magyar nyelv az egyik legszebb nyelv a világon nekem, és soha nem szeretnék más nyelvet anyanyelvemnek, pedig az én õseim mind Európa más országaiból jöttek erre a földre, és ez Magyarországon sok emberre elmondható. De aki Magyar és nem csak nyelvében, hanem szívében, annak el kell fogadnia, hogy neki kell jobban alkalmazkodnia a többi országhoz, mert a mi nyelvünk nem rokona a többi Európai nyelvnek. Nekünk Keleten vannak nyelv rokonaink. Pl: a Törökök is sokkal jobban elfogadnak minket, vagy a Japánok, mint a szomszédos országok.
10/10
csikosi 2012 okt. 06. - 17:32:53 10/10
(2121/2630)
mi a köze ennek a filmnek a politikához?
10/10
csikosi 2012 okt. 06. - 17:31:40 10/10
(2120/2630)
Ez már a te dolgod.
handi99 2012 okt. 06. - 17:23:31
(2119/2630)
Rosszul emlékszel. Az eljegyzés után Behlül többször is lefeküdt Bihterrel, szóval megcsalta.
gjanos1 2012 okt. 06. - 17:13:45
(2118/2630)
Ha azt halljuk a politikában (kár volt itt bele mennyi) kiadás csökkentés és össze fogásra van szükség és integráció stb., akkor ???????
Ha késõbb sok országban sikerül integrálódni, akkor már lesz kérdés vagyis nem lesz értelme bizonyos dolgot fen tartani és mehetne múzeumba!
Ha nem lesz pl:integrálódás, akkor baj van, megismétlõdik a sötét középkör és a világháborúk stb?
Még egyszer amit írtam azt nem kell elfogadni csak........
10/10
csikosi 2012 okt. 06. - 17:06:11 10/10
(2117/2630)
Nihalt meg úgy emlékszem nem csalta meg!
Csak ez a liba szerette volna.
10/10
csikosi 2012 okt. 06. - 17:04:09 10/10
(2116/2630)
Én régóta azt szerettem volna, hogy lássa végre Adnan, hogy milyen kígyó-szemét felesége és anyósa van, akiket több éve eltart, tulajdonképpen...
Besir és még sajnálom is.
handi99 2012 okt. 06. - 14:41:01
(2115/2630)
"Aztán itt van Behlül. Miért is köpködtök rá annyi mindent? Megcsalta õ Nihalt, amióta együtt vannak? Tudtommal nem."
Ez nem rajta múlt. Elég csak arra gondolni, hogy mi történt az avaron v. mi történhetett volna, ha nem egy születésnapi buli várja a mégegyszerutoljáraegyütt helyett. Behlülrõl nem tudom elképzelni, hogy hosszabb idõn keresztül hûséges legyen Nihalhoz, mert a látottak alapján õ, mint NÕ hidegen hagyja. Elõbb-utobb akadt volna egy (v. több) olyan nõ aki elkapja egy éjszakára.
"Azon kívül Behlül szabad ember volt, Bihter viszont házas!"
Kicsit sem elhanyagolható tény, hogy a férj az õ nagybátyja. Az az ember, aki mikor árván maradt és az igazi nagybátyjának nem kellett, akkor magához vette és felnevelte. Noha számomra továbbra sem ez a legnagyobb vétke, hanem az, ahogyan kihasználja Nihal naivitását és ártatlanságát a saját bûne takargatására.

"Besír aljas dolgot csinált! Errõl miért gondoljátok, hogy nem volt az? Felvett egy jelenetet, amivel zsarolni akart!"
Nem, nem akart. Elõször el akarta (sõt el is küldte) Adnannak a cd-t, hogy az tudja meg, hogy mit mûvel a háta mögött Bihter és Behlül.
alanis 2012 okt. 06. - 13:23:34
(2114/2630)
annak ellenére, hogy is végzõdik a történet, Bihter és Behlül "megérdemelnék" volna egymást. igenis színt kellett volna már réges régen vallaniuk. persze iszonyat fájdalmat okoztak volna Adnannak, Nihalnak, de messze nem akkorát, mint amekkora tanulópénzt pl. Nihalnak a végén fizetnie kell majd.

ha idõben lépnek, lehet már rég nem lennének egy pár, mert totál kicsinálták volna egymást. vagy kiderült volna, nem is volt az a szerelem olyan nagy, mint amekkorának azt õk hitték. de lehet a sok küzdelem árán betörték volna egymást és a végén boldogok lehettek volna egymással. ki tudja. most már ezt nem tudjuk meg sosem. mint ahogy õk maguk sem. esélyt sem adtak maguknak, a szerelemnek, a boldogságnak. mára valóban csak egymás bántása, sértegetése, zsarolása maradt. ahol már a szerelem mint emlék elhalványul. :(
gjanos1 2012 okt. 06. - 13:20:14
(2113/2630)
Elnézést Tõled, mert nem írtam miért gondolkodom így, hogy jobb lenne világnyelv!
Nem a sok színû kultúra ellen vagyok, mert ennek nincs köze hozzá, ha mégis akkor már nincs értelme föntartani (hasonlít ahhoz mint a régi mobilt hasznánál az új helyett)

Ha azt halljuk a politikában (kár volt itt bele mennyi) kiadás csökkentés és össze fogásra van szükség, akkor ???????

Nem kell elfogani amit írtam de sajna ezt kell írni még:
Nem elég az a sok ország?
Még olcsóbb lenne, nem magyarul beszélnénk, hanem csak angolul! (a többi országon is)
Hát igen kevesebbet tanulni ! pl: Nyelvet! Mert felesleges Európában az a sok nyelv!
1848-ban már lett volna lehetõség mondhatjuk csak a szabadság harc elhibázta! Vagy 1000 -ben
Szabadság egyenlõség testvériség stb.
Jó hangzik! Csak e mögött nincsenek tettek!
Akkor én mit ünnepeljek! Pl nem vesznek fel dolgozni ha nem tudok angolul stb!
Akkor?
(mivel fogyatékkal élek és súlyos beszédhibás vagyok) más nem  mondhatok!
Ennyit az ünnepekrõl!
Talán majd az EU megoldja 100 év alatt, ha rájönnek (az összes ország) hogy milyen húlyék vagyunk (vagytok), egymás nyelvén tanuljuk! Vagyis ahány születés annyiszor!
Sajnos ez van !!
alanis 2012 okt. 06. - 13:12:53
(2112/2630)
azért szentté ne avassunk már Behlült!

"Megcsalta õ Nihalt, amióta együtt vannak? Tudtommal nem."
de ehhez nem õ kellett. hanem Bihter úgymond zsarolása, miszerint addig nem lesz újra az övé, amíg Nihallal van együtt. ott az avaron, ha Bihter ezt nem mondja ki, lefekszenek egymással. na ennyit az "úr" hûségéhez.
tegnapi részben meg... ahogy a kocsiban visszaemlékezett a Bihter-es idõszakra. ahogy bevágták az arcát, nem igazán az idegességet, a feszültséget láttam az arcán. volt ott minden. megbújva szerelem is, hiába tagadja.
magában forrong, küzd az érzéseivel, amiket még mindig táplál Bihter iránt. ez egy szenvedélyes szerelem, amit nevezhetünk pusztítónak is, mert csak tönkreteszi mindkét felet. valamint van benne érzelem Nihal iránt, aki a békés kikötõt jelenti számára. elhiszem, amikor azt mondja, szereti a lányt, de amikor kettesben vannak, átöleli, megcsókolja, hát nem tudom... nem érzem rajta azt a mély, igazi szerelmet, amit egy esküvõ elõtt álló férfinak kéne éreznie, mutatnia a menyasszonya iránt.
az utóbbi idõben a legnagyobb érzelmi kitörése furcsa mód a nászajándék, jacht hírén tört ki. ez mit mond Behlülrõl?!

"Ha szeretem a férjem, és erkölcsileg érett vagyok, akkor nekem jöhetne tízezer Behlül is, akkor sem csalom meg a férjem!"
Behlül aztán erkölcsileg a topon van ugye? õ nem döfött kést annak az embernek a hátába és családjába, akik magukhoz vették és felnevelték? akiknek végül is egy szeretõ családi hátteret köszönhet? akiknek hála jólétben nõtt föl és még mindig dúskál a javakban? erkölcsileg igenis egy nulla a fiú.

Bihtert nem mentem fel. sõt! de ahogy már valaki írta, itt már Behlül inkább a hunyó a történtekért, mint Bihter. Bihter kétségbeesetten küzd egy olyan szerelemért, amiért nem érdemes, bebeszélte magának, hogy neki csakis Behlül jelentheti a boldogságot. Behlül ugyanilyen kétségbeesetten ellen akar állni Bihter minden bevetésének és görcsösen kapaszkodik Nihalba, aki által úgy érzi megmenekülhet, vagyis megtisztulhat, amit az utóbbi részekben annyira szeret hangoztatni.

bocsi, hosszú lettem. ;)
bloodofthedragon 2012 okt. 06. - 13:12:46
(2111/2630)
Teljesen igazad van, érdekes, amiket ír. Én azt szeretem amikor egyes emberek olyan (rossz) dolgokat belemagyaráznak karakterekbe amikrõl egy árva szó nem esik (pl. Behlül - pénzsóvárság miatt van Nihallal, de beszélhetnék más karakterekrõl), vagy éppen sokkal többrõl van szó, néha ezesetben sajnos semmi mást nem árul el az emberrõl csak hogy kicsit közönségesen, sarkítva lát az események és szereplõk mögé holott annyi mindent ki lehetne olvasni az egészbõl még belemagyarázás nélkül is...