bloodofthedragon 2012 okt. 01. - 18:14:01
(1970/2630)
Azt hiszem lemaradtam valamirõl, a Madmoiselle már tud valamit B+B-rõl?
bloodofthedragon 2012 okt. 01. - 17:29:10
(1969/2630)
Valamennyire egyet tudok érteni mindenkivel, de fenntartom, hogy Adnan válláról sem lehet maradéktalanul levenni a terhet. Egyébként nem is tett érte sokat hogy a feleségével meghitt, egészséges kapcsolata legyen (nem mintha ez Bihteren segített volna), a pénz meg nem képes mindent elérni.
10/10
Alibaba24 2012 okt. 01. - 10:30:12 10/10 Előzmény kiskukac63
(1968/2630)
Én szeretem a szép verseket,és ezt is olyan jó újra olvasni....
Úgyhogy tényleg szép és illik B+B kapcsolatára!
_Selma 2012 okt. 01. - 02:03:37 Előzmény bloodofthedragon
(1967/2630)
Fõbûnöst keresni valóban felesleges, ez a story annál jóval összetettebb.
Adnan karaktere különben engem is irritál, de pont az lenne sablonos, ha az õ vállára helyeznénk a nagyobb súlyt.

Adnan felelõssége az egészben?
Az elhamarkodott házasságában már az elején jelen levõ (elsõ abortusz) áthidalhatatlan problémákban igen, de, hogy ez lett volna a B+B kapcsolat alapköve azt nem gondolnám.
Egyetértek elõttem szólókkal abban, hogy A. nem törekedett eléggé arra, hogy Bihter zökkenõ mentesebben illeszkedjen be a család életébe, de nem tudom, hogy ettõl más lett volna e a végkifejlet. Valamint felelõssége volt még abban is, hogy Firdi oly sokáig ûzhette áldásos tevékenységét az õ házában, igen befolyásolva ezzel mindenki életét!
Azt írod, hogy Adnan önzõ volt, hogy beállított ezzel a nõvel. Tudod, az, aki váratlanul, ideje korán elveszti a társát kivel az egész életét akarta leélni, és gyakorlatilag évekig eltemetkezik a gyászban, majd váratlanul kap egy új esélyt a sorstól, hogy ismét szerelmet érezhessen, az annyira szeretné ezt újra élni, hogy talán túl görcsösen kap utána, ez okozhat elhamarkodott lépéseket, de nyilván senki nem gondol végzetes dolgokra, és ezért senki nem ítélhetõ el szerintem. Az, hogy ilyen hosszú gyászidõ elteltével önzõség v. nem új asszonyt hozni a házba azt mindenki maga döntse el.
Arra, hogy az új feleség valóban a megfelelõ lesz nincs garancia.
És azért valljuk be a megismerkedésük elején Bihter rendesen elõadta a riadt madárkát, szerintem egy dörzsöltebb fazont is ugyanúgy megtévesztett volna a viselkedése. De azt elismerem, hogy ha a házassághoz nem is, a gyerekekhez még tényleg éretlen volt.

És itt van még a fess unokaöcs a házban témakör.
Tegyük fel, Behlül csak kéthetente jár a bácsikája házába látogatóba, és amúgy saját lakásában él, szerinted, akkor nem alakulhatott volna ki kettõjük között Bihter-el vonzás? Dehogynem. Ugyanis nem összezártságból, unalomból, mások bosszantására, v. egyéb passzióból alakult ki köztük ez a viszony.
Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy jó kinéznénk ha a házasságkötés elõtt, azt kéne mérlegelni, hogy éppen a családból ki csábíthatja el vagy nem a leendõ házastársunkat. Nyilván Adnan erre nem gondolt, furcsa is lett volna, ha ezt teszi. És miért is? Mert megbízott a szeretteiben. Behlülben is, annak ellenére, hogy tisztában volt a csapodárságával.

A látottak alapján én úgy gondolom, hogy a Bihter Behlül kapcsolat kialakulása abszolút a környezetük hatáskörén kívül és pláne nem a mások felelõsségén múlott. Csak és kizárólagosan az õ döntésük végett született, és az ebbõl fakadt helyzetek is õket terhelik egyformán. Mégis ki mást??

Ezektõl függetlenül szerintem is nagyon meredek ekkora korkülönbséggel házasodni, de nem feltétlenül és kifejezetten csak attól félve, hogy megcsalnak (mert azt akkor is megtehetik, ha szép vagy, ha mindent beleadsz, vagy ha azonos korosztály vagytok), hanem mert szinte képtelenség áthidalni a generációs különbségeket, én inkább ettõl tartanék, ha ilyen helyzetben lennék.
nituli 2012 szept. 30. - 23:50:11
(1966/2630)
Szóval, ha abból indulunk ki, hogy akkor bûnös valaki, ha SZÁNDÉKOSAN bánt meg valakit, akkor véleményem szerint Adnan nem bûnös, esetleg VÉTKES, hiszen nem bántott meg senkit SZÁNDÉKOSAN, viszont viselkedésével elõsegítette Bihter és Behlül kapcsolatát.
Mindemellett egy ilyen sótlan férjet sem kötelezõ megcsalni a feleségnek, na itt jön a képbe B&B bûne...
nituli 2012 szept. 30. - 23:40:10
(1965/2630)
Szia!
Én nem mondanám, hogy Adnan bûnös, de az biztos, hogy az elhamarkodott házassággal, a felesége ill. környezete iránti vakságával erõsen hozzájárult ahhoz, hogy kialakult ez a helyzet. Sosem vette észre, ha Bihter erõltetten mosolygott, vagy ha azt hazudta, hogy jól érezte magát valamilyen családi rendezvényen, stb. Persze ezekben a szituációkban elsõsorban Bihter a hibás, ha hazudott, nem mondta meg õszintén, mit érez...de mégis, az egész házasság mindkét részrõl eleve õszintétlenül indult és úgy is folytatódott. Benne volt a szituációban, hogy a magányos, meg-nem-értett, fiatal asszonyka keres magának valakit...
Hát ez van, így a vége felé már érezni a tragédia elõszelét...bár nem tudom, mi lesz a vége, csak sejtem.
Illiona 2012 szept. 30. - 19:31:19
(1964/2630)
Egyetértek veled.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 30. - 18:31:28 7/10
(1963/2630)
Korábban én is írtam már ilyeneket, sokmindenben osztom a véleményedet! Én sem éreztem soha, hogy Bihter és Adnan házassága egyértelmûen szeretetteli, igazi életközösség. Ha már ilyen elhamarkodottan köttetett meg, Adnan fellángolása és Bihter bosszúja miatt, sokkal több idõt kellett volna együtt tölteniük, hogy igazán megismerjék egymást. Azért az elején még nem volt Bihternek Behlül, és Adnan nem igazán segítette akkor sem Bihter beilleszkedését, kapcsolatépítését akár a gyerekekkel, akár a személyzettel, sõt többször, amikor Bihter mellé illett volna állnia, nem tette meg! Alig voltak kettesben, valaki(k) mindig ott serte-pertéltek körülöttük, és nem volt lehetõségük megismerni igazán egymás testét-lelkét, gondolatait, életszemléletét, munkáját, gondjait stb. Valahogy össze kellett volna csiszolódni Bihter fiatalos lendületének és Adnan korosabb tempójának, de erre nem adtak egymásnak esélyt. Adnant állandó elfoglaltsága, naivitása és túlzott magabiztossága maggátolta abban, hogy idõben "vegye" a Bihter és Behlül körüli árulkodó jeleket.(Egy Hilmi-típusú pasit vsz.nem tudtak volna így megvezetni!)
liliom31 2012 szept. 30. - 17:37:54
(1962/2630)
Szerintem egyáltalán nem meglepõ, hogy Behlül és Bihter kerül inkább terítékre amikor bírálatot írunk le a szereplõkkel kapcsolatban, mert hát õk ketten a film fõszereplõi és e mellett a tettükkel a film fõ konfliktus okozói is. Bár tudom jó volna a két vonzó fõszereplõ válláról minden felelõsséget levenni és a csúnya öreg Adnan vállára tenni, de én ezzel nem értek egyet, akár sablonos akár nem :-)

Az én értékrendem szerint elsõ sorban mindenki a saját sorsáért felelõs, emellett felelõsek vagyunk a tetteinkért ha azzal más életében kárt okozunk. Adnan nem azzal követett el hibát, hogy egy fiatal lányt vett el feleségül, (hiszen egy magabiztos férfinek miért támadtak volna ilyen kétségei, miért aggódott volna azért, hogy egy fiatal ficsúr akit mellesleg a fiaként szeret elszeretheti a feleségét? ) hanem azzal, hogy úgy vitte bele ezt a nõt a gyermekei életében, hogy egyáltalán nem ismerte. Adnannak szülõként van felelõssége a gyermekeivel szemben, de Bihterrel kapcsolatban nincs. Bihtert senki nem kényszerítette, hogy hozzá menjen Adnanhoz, mint ahogy Adnant sem kényszerítette senki, hogy Bihtert elvegye.

Adnan és Nihal nem bûnösök az én szembemben. Legalábbis másnak nem ártottak csakis maguknak. Mindketten olyan emberben bíztak akik ezt nem érdemelték meg. Voltak tévedéseik de nem hiszem, hogy bármelyikõjük megérdemli azt a tanulópénzt amit ezért fizetniük kell. Bihter és Behlül esetében más a helyzet. Mindkettõjük életében vannak események, amelyek által látjuk az emberi oldalukat és néha részvéttel viseltetünk irántuk. Azonban õk ketten azok akik nem csak magukkal szemben vétettek nagyot, hanem egymással és azokkal az emberekkel szemben is akik bennük megbíztak, szerették õket, segítették õket.
bloodofthedragon 2012 szept. 30. - 16:54:16
(1961/2630)
tévedtem, ezek csak részletek, bocsi!
bloodofthedragon 2012 szept. 30. - 16:53:22 Előzmény kiskukac63
(1960/2630)
Még nem volt hozzá szerencsém de ha valakit érdekel, most látom hogy meg is lehet tekinteni az rtl2 honlapján ingyenesen az elsõ két részt: http://www.rtl2.hu/sorozatok/vegsoakarat
bloodofthedragon 2012 szept. 30. - 16:47:38
(1959/2630)
Pont nem ide tartozik de kíváncsi vagyok ki gondolja még így, azon tanakodtam, hogy mennyivel nagyobb Adnan felelõssége az egészben, mint a két fõszereplõnek. Divatszámba megy Bihter, de méginkább, sablonszerûen Behlül osztása, és bár mindkettõben van igazság, gondoljunk csak bele, Adnan, felelõsségteljes felnõtt emberként, ebben a korban önzõ módon beállít ezzel a nõvel aki alig idõsebb a saját lányánál, mindezt úgy, hogy mellékesen egy fess fiatalember is leledzik Ziyagiléknál. Hmmm! Érdekes. Mindemellett Adnanban én borzasztó egoizmust és birtoklási vágyat látok, Bihterben inkább élvezi, hogy az övé, minthogy valóban szeresse, még a sorozat végén se látunk az arcán bármiféle érzelmet. Úgy gondolom felesleges fõbûnöst keresni, de nálam õ vezetné a rangsort. Ja, és mérhetetlenül irritál is.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 30. - 12:06:21 7/10 Előzmény liliom31
(1958/2630)
Minden teljesen rendben van! Puszi:)
10/10
HarisnyásPippy 2012 szept. 30. - 10:44:59 10/10 Előzmény kiskukac63
(1957/2630)
Köszi, azt a sorozatot már láttam, igaz nem minden részt, de nagyon jó.Itt egy török sorozat, igaz még magyar tv nem adta, de nekem nagyon elnyerte a tetszésem, aki teheti nézzen bele, de lehet hogy már valaki látta is. A címe Muhteºem Yüzyıl.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 30. - 10:12:14 7/10
(1956/2630)
Teljesen igazad van, ez fontos mondat volt Bihter szájából! Zsarolásnak hatott Behlül felé: megízleltette vele a mámort, a beteljesülést pedig feltételhez kötötte! Ügyes!:O
9/10
ehajno 2012 szept. 30. - 09:38:24 9/10 Előzmény kiskukac63
(1955/2630)
Na ez az! Ez valóban róluk is szólhatna.
9/10
ehajno 2012 szept. 30. - 09:36:24 9/10 Előzmény édesmaya
(1954/2630)
Szerintem ez tök nem illik Bihter és Behlül kapcsolatára! Ez egy mély szerelmi érzésrõl szól ez a dal, inkább plátói szerelem. Behlül és Bihter kapcsolata egyáltalán nem az! Ez a vad, szenvedélyes szerelem, vagy csak simán testi vágy.
9/10
lilei 2012 szept. 30. - 00:27:15 9/10 Előzmény kiskukac63
(1953/2630)
Azt azért hozzá kell tenni, hogy azt mondta, hogy akkor lesznek újra együtt, ha Nihalt elhagyja...szerintem ez kicsit még fontos volt itt.
9/10
lilei 2012 szept. 30. - 00:15:57 9/10 Előzmény _Selma
(1952/2630)
Köszönön Selma:-)
liliom31 2012 szept. 29. - 23:11:38
(1951/2630)
Ne haragudj a figyelmetlenségemért. Köszönöm, hogy leírtad a verset, így elolvasva még találóbbnak érzem erre az utolsó Bihter-Behlül jelenetre. :-)