9/10
lilei 2012 okt. 15. - 21:58:06 9/10
(2470/2630)
Én is elköszönök mindenkitõl:-)...nagyon-nagyon tetszett a sorozat...mindene....zenéje...szereplõi...magyar hangjai...elgondolkodtató történése...gratula a törököknek:-)
Én szerettem a szereplõket...annál jobban nem lehet egy szerepbe bújni, hogy ilyen érzelmi reakciókat válton ki a nézõkbõl!
Az életben mindenki okosabb...de lehet , hogy azért vannak olyan hibák amiket simán elkövetünk, vagy részeseivé válunk:-)...és ezért jó egy ilyen sorozat, mert tudunk együttérezni, meghasonulni...klassz volt!
Mindenkinek további jó forumozást...hátha találkozunk még!!!:-)
_Selma 2012 okt. 15. - 21:23:12
(2469/2630)
Huhhh én is felugrottam még egy kicsit, de nem búcsúzkodni, mert az utálok!!!)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz a topicot éltetve!:) Még ha én intenzíven csak 1,5 hónapot is posztoltam, nagyon jól éreztem magam veletek. Remélem esetleg „máshol” is találkozunk.
Kiskukac utolsó mondata örök igazság, és ez nemcsak a filmvászonra, hanem a való életre is vonatkozik.
8/10
mamucili 2012 okt. 15. - 21:22:54 8/10
(2468/2630)
Abszolut egyetértek Veled abban, amit tanulságként leírtál.
És nekem is hiányozni fognak.
liliteve 2012 okt. 15. - 20:46:03
(2467/2630)
Érdekes és egyben igaz amit leìrtàl.:) én is köszönöm, h bekapcsolòdhattam a beszélgetèsekbe. Sztem a sorozat milyensègèt mi sem példázza jobban mint w hozzászólások száma és tartalma. Olvassatok bele ezzel szemben egy mexikói sorozat topikjàba...
_Selma 2012 okt. 15. - 19:17:01
(2466/2630)
dettó!:)
7/10
kiskukac63 2012 okt. 15. - 19:12:23 7/10
(2465/2630)
Én örültem, hogy leadták ma a vágatlan befejezõ részt. Olvastam és néztem több fordítást, de ez, a magyar tetszett a legjobban, bár nem volt abszolút szöveghû, de kerek volt, érthetõ, találó és Zalán hangja is nagyon jól szólt. Úgy gondolom, így teljesen világos lett Behlül lelkivilága, gondolatai. Részemrõl zárásként írnék még egy pár gondolatot és megköszönöm én is mindenkinek az itteni "együttlétet".
Nihal a történtek után szinte újra gyerek lett, és jól állt neki megint ez a szerep. Kicsit erõszakosan és akaratosan lett felnõtt, "szerelemre és házasságra érett" nõ. Keserú leckét adott neki az élet, de még nyitva számára a világ, remélem, késõbb boldog lett.
Furcsa volt, amikor Adnan a teliholdról beszélt: látszott Nihal arcán, hogy egyáltalán nem az apja által említett öröm fogja áthatni egyelõre, amikor meglátja, hiszen eszébe jut mindig Behlüllel töltött elsõ (egyetlen?!) éjszakája.
Bülentet nagyon sajnáltam a kórházas jelenetnél, amikor sírva elrohant Besír említésekor. Szegény kamasz, egyszerre vesztette el két jó barátját, reméljük, neki is tartogatott az élet még kárpótlást.
Besír kapcsán még azon gondolkodtam, vajon tudta-e, hogy Adnan el fog válni Bihtertõl?! S ha tudta volna, vajon akkor is így dönt, hogy mindent elmond a ház urának?! Hiszen attól kezdve Bihter nem ártott volna tovább Adnannak, Nihal boldog lett volna Behlüllel (egy darabig biztos) és Besír mindig azt hangoztatta, hogy neki Nihal boldogsága az elsõ! (amirõl nem tudunk, az nem fáj!)
Szerintem Adnan a "méreg" említésénél Bihterre gondolt, mert utána rögtön a hálószobájukat mutatták, benne az egyetlen állótükörrel. Vsz.Behlült még csak közvetlenül sem szerette volna emlegetni a lánya elõtt!
A madmazell pedig próbált lazább, emberibb formát mutatni a frizurájával és öltözetével. (Engem személy szerint nem tudott teljesen meggyõzni kizárólagosan pozitív személyiségérõl!)
Számomra a film leegyszerûsített tanulsága az, hogy bármilyen helyzetbe is kerülünk, az õszinteség az egyetlen célravezetõ magatartás.
alanis 2012 okt. 15. - 19:10:52 Előzmény _Selma
(2464/2630)
óóó pedig mennyivel több volt ez! én imádtam az évõdéseiket, ahogy bámulták egymást, vagy éppen ahogy bántották egymást, vagy egy-egy elcsent érintést. annyira hihetõ volt, hogy szenved mindkettõ. mikor miért.

hiába sikeredett fájdalmasra a vége, hiányozni fognak.
9/10
ehajno 2012 okt. 15. - 19:07:40 9/10
(2463/2630)
Ez vagyok én is pld. Nekem is csak úgy tûnt, hogy Behlül nem szerelmes, csak egy prédának tekinti, mint addig az összes nõt, aki az útjába került. :(
_Selma 2012 okt. 15. - 19:06:36
(2462/2630)
jav. nézünk
_Selma 2012 okt. 15. - 19:04:39
(2461/2630)
Tényleg más szemüvegen keresztül nézzünk egy filmet v. sorozatot:))
Annyira furcsa számomra, hogy sokaknak csak a fizikális vonzódás jött le belõlük (B+B).
9/10
ehajno 2012 okt. 15. - 19:04:24 9/10
(2460/2630)
Remélem a közeljövõben majd az M1, mûsorra fogja tûzni, mert ott reklám nélkül, csakis a filmre lehet koncentrálni. És szerintem ezt nem délután kellett volna leadni, ezt nem értheti meg egy olyan fiatal, aki még életében nem volt eszementen, õrülten szerelmes, nem házas, aki nem tudhatja még (koránál fogva) ezeket a nehéz, bonyolult érzelmi helyzeteket megérteni. Ez a sorozat egyértelmûen felnõttek számára készült film. Bizonyíték rá, ahogy itt a fórumon, mi felnõttek is különbözõ módon értelmezzük ugyanazt a jelenetet. :)
Találkozunk valami hasonlóan színvonalas film fórumán! Üdvözlet mindenkinek!
handi99 2012 okt. 15. - 19:02:09
(2459/2630)
Kíváncsi lettem volna, hogy Bihter, hogy viselte volna el a botrányt. Annyit szidta/kritizálta az anyját, hogy érdekes lett volna, hogy hogyan viselte volna el, amikor felette mondanak ítéletet az emberek.
9/10
ehajno 2012 okt. 15. - 18:55:31 9/10
(2458/2630)
Behlül ezek szerint szerelmes volt Bihterbe! Nekem nem nagyon jött le így a film közben - de ebben valószínûleg én vagyok a hibás. :)
Nihalról meg annyira érzelmesen beszélt - nagy fájdalma, hogy nem lehetett a felesége. Úgy éreztem, hogy ez nagyon bántja. Van olyan, amikor szerelmes az ember, de mégis egy másik valakit választ, mert ott nem csak szerelmet, de szeretetet is remél. Nihaltól mindezt megkapta volna.
liliteve 2012 okt. 15. - 18:47:40
(2457/2630)
Köszi az infót!
liliteve 2012 okt. 15. - 18:46:35
(2456/2630)
Ez jó. Akár lehetett volna így is. De ezeket én is hiányoltam.
handi99 2012 okt. 15. - 18:45:40
(2455/2630)
Azt hiszem én sem. Valószínûnek tartom, hogy Adnan azonnal mentõt hívott Nihal számára. ... és Nihal szerintem sem találkozott Behlüllel.
offtopic
handi99 2012 okt. 15. - 18:43:10
(2454/2630)
Mexikó nem vette meg, ellenben az amerikai (spanyol nyelvû) Telemundo igen. (A Telemundo tulajdonosa a NBC Universal.) A trailer szerint ott is öngyilkosság lesz a vége, de mivel még egyetlen jelenetet sem forgattak le, így akár változtathatnak is rajta. A Telemundo sorozatai nem mindig végzõdnek happy enddel. Volt már rá példa, hogy a fõszereplõnõ meghalt, így a nézõik számára ez nem lenne újdonság.
alanis 2012 okt. 15. - 18:43:00
(2453/2630)
nem hiszem, hogy én látni szerettem volna Nihal reakcióját. ahogy megismertük Adnant, én úgy képzelem, hogy nem is engedte a szoba közelébe, hanem megfogta és kivitte a házból. Behlüllel nem is találkozott már. én így képzelem el.

vagy lehet csak így akarnám megkímélni Nihalt a még nagyobb sokktól. látni a halott Bihtert, aki a szerelem miatt öngyilkos lett és egy, a szerelme holtteste mellett zokogó Behlült.
_Selma 2012 okt. 15. - 18:40:04
(2452/2630)
Bihter + Behlül alap, megspékelve egy nagy adag Firdivel.
mulao 2012 okt. 15. - 18:37:48
(2451/2630)
Ez kb 10-15-20 perccel volt hosszabb, mint a tegnapi rész, talán azért ismételtek, mert a fenn maradó vég egy külön, mai epizódként túl rövid lett volna és nem tudták volna mivel kitölteni a Híradóig való üres idõt,s a túlzottan hosszú reklám se megoldás. Amúgy tetszik, hogy nem happy end lett a vége, de nekem kevés is, mert pont a lényeget nem látjuk, pl pontosan mi történt miután Bichter meghúzta a ravaszt, hogyan fogata Nihal, hogy Bechrül nem õt szereti, stb. Szóval összességében nekem olyan lezáratlannak tûnik.