9/10
lilei 2012 jún. 07. - 22:18:52 9/10
(550/2630)
Ezt én sem értem, hogy miért...de mondjuk a nevelõnõ már tudja, Nihal meg azért nem látja, mert õ is szerelmes, Ezel szintén nem lát az orránál tovább....Adnan...na õ meg most békült ki egy jó nagyot a mûteremben Bichterrel...biztos ezért nem látja át a helyzetet:-)
Illiona 2012 jún. 07. - 20:13:22
(549/2630)
igen, ezt az utolsó pillanatig tudja fokozni
7/10
kiskukac63 2012 jún. 07. - 19:37:33 7/10
(548/2630)
Igen, Jemilérõl nekem is lesujtó véleményem van: olyan, mint egy kis szemtelen, piaci légy, azontúl, hogy folyton kotnyeleskedik,mindenbe beleüti az orrát, még gonosz is és úgy képes hazudni, mint a vízfolyás.És ezt még a késõbbiekben fokozni is tudja??? Szerintem a szülei nagyon elnézõen bánnak vele, hiába próbálják a jó felé terelgetni, lekopik róla. Ha jól látom, Õ egy kicsit "késõi" gyerek lehet, nyilván azért bánnak vele így a szülei.
Illiona 2012 jún. 07. - 18:48:49 Előzmény kiskukac63
(547/2630)
A személyzet a család mellett volt azokban az években amikor Adnan volt felesége meghalt. Igy nem a szokásos távolságtartó hagyományos kapcsolat alakult ki, hanem annál mélyebb, barátibb.
Ezt a helyzetet nagyon élvezték és értékelték az alkalmazottak, és ezt a elõnyös poziciójukat óvják Bihter és katja miatt.És Mivel Jemile a lányuk, igy azután az olyat is megengedhet magának, amit az öreg más cselédnek nem engedne meg.
Bihter az anyja házában biztos nem ezt a fajta kapcsolatot tanulta. És pont ebben a pozicióharcban árulja el Adnan Bihtert most és még nagyon sokszor.
Neszrin viszont most megtapasztalta, milyen az amikor a fagyi visszanyal, és milyen undorítóak tudnak lenni, amikor a magánéletet nem tisztelik. Õ tanul is ebbõl, de Jemile semmit nem fog tanulni.
Azt sem értem Adnan részérõl, hogy családtagként szereti az öreget és a családját, de akkor hogy tûri, hogy az öreg ugráljon, és futkosson. Vagy ott nem lehet nyugdíjba menni? Nekem az sem tetszett, ahogy az epertortát kézzel csinálta Bihter szülinapjára , nekem biztos nem lett volna gusztusom enni belõle.
antsa10 2012 jún. 07. - 18:25:33
(546/2630)
Csodálkoztam volna, ha Nihal nem dob egy hátast!
antsa10 2012 jún. 07. - 17:48:29
(545/2630)
De most komolyan! Firdin kívül hogy-hogy más nem veszi észre a dolgokat?
Ott ülnek az asztalnál mindenki vidám, csak B+B lógatja az orrát és zavarban van. Senkinek nem tûnik fel?
7/10
kiskukac63 2012 jún. 07. - 14:22:29 7/10
(544/2630)
Így már érthetõ, köszi.
Elég érdekesnek tartom ezt az ablakból kinézegetést, ablakba kiülést, leskelõdést, ez teljesen végigkísérte az eddigi összes részt. Amit még nem igazán tudok megemészteni, az a kiszolgáló személyzet túlzott és bántó érdeklõdése (és még finoman fogalmaztam!) a család élete iránt. Miért tûrik ezt a háziak?! O.K. hogy a cselédség gondoskodik róluk, de ezért gondolom, megkapják a fizetésüket. Nem tudom, ki hogy van vele, én inkább elmosogatok, meg vacsorát fõzök, meg szívesen kertészkedek, de senki ne üsse bele az orrát a magánszférámba! :)
Illiona 2012 jún. 07. - 14:04:02
(543/2630)
én már törökül végignéztem az egész sorit, ugyhogy csak a hosszú párbeszédeket nem tudom, hogy mi hangzott el, de a cselekményekkel tisztában vagyok.
A nevelõnõ személye olyan ami az elsõ pillanatban nagyon szimpatikus, mindenkinek szerintem, az elsõ részekben.
Ami számomra nem egy egyenes személyiség képét rajzolja, az a folyamatos leskelõdés.
A házban õ játsza a háziasszony szerepet,( pl a bevásárlólista) ezzel folyamatosan generálja a feszültséget a cselédség és Bihter között.
A maga negédes, behizelgõ, szinte természetellenesen kedves modorával mindenkit el tud kábítani, és mindenki egy olyan képet lát benne, amit õ akar. De milyen lehet a valódi arca?
Õ tanít zongorát a zongoristának készülõ Nihalnak, de õ maga nem játszik soha. Bülent nem szereti a zongoraórákat mégis kötelezõ neki, mert a nevelõnõ csak ahhoz ért. Behlült is tanította, akivel annyira tudta megszerettetni, hogy 2 évben egyszer ül csak le játszani.
Firdeusz asszonyt segitette, amikor bajban volt, de valóban neki akart segíteni, vagy csak Adnant akarta megvédeni a botránytól? Bihter elõtt el akarta titkolni ami az anyjával történt, merõ jóindulatból?
Ha egyenes jellem lenne, akkor más munkát keresett volna, amikor Bihter odaköltözött. De inkább mindig mindenbe beleüti naz orrát, és csak leskelõdik mindenki után.

Amiben viszont mindenkivel egyetértek az az, hogy a két gyereket tényleg szereti.
Illiona 2012 jún. 07. - 12:54:50
(542/2630)
Behlül szerintem nem annyira függ a pénztõl és a jóléttõl, hogy az befolyásolná a döntéseiben. Persze jól él, és elfogadja a nagybátyja pénzét, de amikor az életének a fontos dolgairól dönt, akkor nem ez az igazi befolyásoló tényezõ, hanem hogy õ akkor ott mit tart erkölcsösnek.
Nagyon tiszteli a nagybátyját, és értékeli amit gyerekkorában kapott. Most nem volt ahhoz elég lelkiereje, hogy elárulja. Persze igy majd mégjobban belesodródik a még nehezebb helyzetekbe, és a még nagyobb árulásba.
Én Adnan szerepét Behlül gyerekkorát illetõen amilyen pozitívnak itéltem meg a sori elején, azért epizódról epizódra változtattam a véleményem.
Behlül nem kérte azt, hogy Adnan vegye magához. Miközben anyagilag fényûzõ gyerekkora volt, de õ volt az egyetlen, ami abba a boldogtalan, mosolytalan házba egy kis életet vitt. Ha õ nem lett volna velük egészen Bihter megjelenéséig, ott a szenvedésbe haltak volna bele ekkorra. Õ képviselte a vidámságot, a csínytevéseket, a napfényt, az életet magát.
Vaqyis ha mindent mérlegre teszünk, akkor adott annyit a családnak, amennyit kapott!
Most még hamarabb mondta Bihternek hogy "akarlak" mint a szeretleket, emiatt azt hiszi tud majd magán uralkodni.
7/10
kiskukac63 2012 jún. 07. - 12:50:49 7/10
(541/2630)
Bocsi: "Bihtert VISZONT tény"
7/10
kiskukac63 2012 jún. 07. - 12:49:30 7/10
(540/2630)
Te már ismered elõre a cselekményt, vagy miért írod azt, hogy a nevelõnõ álnok? :))
Én úgy emlékszem, hogy Õ nem tudja azt, hogy Ahsen elmesélte a levelet Adnannak, csak azt sejti egy korábbi beszélgetésbõl, hogy Bihter ismeri annak tartalmát. Nem tudom, hogy késõbb hová fajul a helyzet, de szerintem az eddigiek alapján elég korrektül viselkedik Adnannal és a gyerekekkel, Firdeussal és Ahsennel viszont lehetséges, hogy érdekbõl kedves, Bihtert viszony tény, hogy csak távolról, fenntartásokkal kezeli, hiszen vetélytárs.
9/10
lilei 2012 jún. 07. - 10:57:56 9/10
(539/2630)
Hát lehet benne valami, hogy nem olyan érzelmi háttérrel indul, mint egy normál családban. Én csak azt a nagy lángolást nem látom benne, ami elszédíti az embereket amikor szerelmesek lesznek. Lehet ha majd egyszer már végre egymásé lesznek, onnan fog megváltozni egy kicsit. Akkor el is hiszi majd, hogy övé Bichter...de lehet, hogy nem:-)
7/10
kiskukac63 2012 jún. 07. - 10:31:29 7/10
(538/2630)
Én is így látom Behlül érzelmeit. Nem mentegetni akarom, de vsz. valamilyen szinten hatott rá gyerekkora, fiatal- kora. Ha jól emlékszem, kb. 9 éves korában veszítette el a szüleit. Igaz, hogy Adnantól mindent megkapott, ami az anyagiakat illeti, ám az a kötõdés, szeretet, ami az igazi szülõ-gyerek kapcsolatot jellemzi, nem teljesen adatott meg neki, márcsak azért sem, mert Adnan saját gyerekeit is a "madmasel" nevelte. Így nem igazán látott maga körül férj-i és apa-i mintát, nyilván nem kapott elég odafigyelést és csak élte az aranyifjak gondtalan életét! Kíváncsi leszek a folytatásra, változik-e valamit a személyisége Bicher hatására, és milyen irányban?
10/10
csikosi 2012 jún. 07. - 10:14:06 10/10 Előzmény lilei
(537/2630)
Persze a pénz beszél, a jólét se semmi az érdekükben.
Bihter provokálta ezt a hülyegyeket hosszú idõ óta.
Ha elválna akkor mehetne at anyjával a fenébe.
Azt sem hiszem el, hogy nem tudja magát visszafogni, de végülis ha jól akar élni.
9/10
lilei 2012 jún. 07. - 10:09:33 9/10
(536/2630)
Hát azt már szegény Besír is tudja, hogy Nihalnak Behlül a nagy kívánsága Hiszen a kívánságpapírkán a Behlül nevét írta fel, ami miatt Besír beleesett a vízbe, hogy megtudja a titkos vágyát:-)
Nihal már szerelmes...csak annyira kis szürke életet él, hogy még õ maga sem tudja, hogy ilyen érzelmei vannak:-)
7/10
kiskukac63 2012 jún. 07. - 09:45:51 7/10
(535/2630)
Szerintem lényeges momentum volt még, amikor Nihal a barátnõjével a bálról beszélt: Nihal az apját jelölte meg kísérõnek, a barátnõje meg rögtön azt mondta, hogy akkor õ elhívja Behlült. Nihal szeme erre villámokat szórt és közölte a barátnõvel, hogyha nem ér rá az apja, akkor Õ megy Behlüllel. Szóval nem kevésbé féltékeny a kicsike!
9/10
lilei 2012 jún. 07. - 07:50:47 9/10
(534/2630)
Ezel kapott egy jó munkaajánlatot Párizsban, és szeretné elfogadni. Behlül, hogy a saját lelkiismeretét nyugtassa pedig minél hamarabb, akár a napokban is szeretné elvenni feleségül Ezel-t, de annak most ez a munkalehetõség fontosabb. Behlül-t Adnan egész nap hivogatja telefonon az azerb.-i út miatt, de az olyan beszari, hogy nem meri felvenni a telefonjait, mert azt hiszi, hogy kitudódott a dolog amit Bichterrel terveztek. Végül egyszer, nagy vívódások után felveszi a telefont és megkönnyebbül, hogy csak emiatt a munka miatt akar vele beszélni és megigéri, hogy estére hazamegy személyesen megtárgyalni a projektet.
Bichter pedig kiengeszteli a mûteremben Adnan-t:-)...aminek igazából csak Firdeusz örül:-D
....bocsi...kicsit kiegészítettem:-)
8/10
mamucili 2012 jún. 06. - 23:27:14 8/10
(533/2630)
Köszönöm szépen, kedves vagy!
Illiona 2012 jún. 06. - 23:08:52
(532/2630)
A levelet Firdeusz a maga leleményes módján megszerezte, mielõtt Adnan megtalálta volna.
Bihter hazament, és csak hisztisnek tettette magát, és az egész balhézást arra kente. Az hogy elmenjen egyedül és új életet kezdjen, az a mai részben már nem jutott eszébe, de hát hát még sok van a 79. részig, és a sorozat irójának fenn kell tartania a feszültséget.
Bülent aranyos és humoros volt mint mindig.
A nevelõnõ negédes hangon próbálkozott Adnannál, de az simán elengedte, hogy másutt lakjon. Adnannak annyira lassan kezd derengeni a nevelõnõ álnoksága, hogy ez fajta naivitás már nem normális.
Behlül még mindig önmagával harcol, de Ezel nem partner, még csak észre sem veszi a szerelme lelki válságát.
Adnan, aki eddig (természetesen) észre sem vette Nihat és Behlül közötti robbanásközeli feszültséget, most együtt küldi a 2 fiút 5 napra Azerbajdzsánba.
8/10
mamucili 2012 jún. 06. - 22:47:53 8/10
(531/2630)
Szép estét! Ma nem tudtam nézni a filmet, ha valaki lenne szíves pár szóval leírni, mi történt a mai részben, volt-e bonyodalom a levél körül. Elõre is köszönöm!