Téma: Tina

10/10
andru1@freestart.hu 2023 jún. 21. - 00:13:56 10/10
(4/4)
Fantasztikus nő volt!
7/10
itsme1 2022 dec. 24. - 15:45:34 7/10
(3/4)
2021-ben még mindig csóró Ike Turnerrel kell foglalkozni? Semmi újat nem tudtam meg Tináról, pedig tényleg érdekelt volna. Ezt leszámítva a dokumentumfilm profi munka, sok archív bejátszással.
10/10
Drizari 2022 máj. 22. - 17:05:02 10/10 Előzmény Cukros csirkecomb
(2/4)
A dokumentumfilm nem csócsálta keresztbe-kasba családi abúzusát, mindössze dokumentumfilmhez méltón bemutatta, hogy szóló sztár korában is inkább ezzel foglalkoztak, mintsem felfelé ívelő karrierjével. Emiatt volt kénytelen könyvben elmondani történetét, hogy megszabaduljon az állandó kérdezősködésektől. Ettől kezdve a válasz lehetett az, hogy olvassák el a könyvében.
És 10/10
8/10
Cukros csirkecomb 2021 nov. 24. - 23:27:14 8/10
(1/4)
Mivel nincs még itt hozzászólás, írok egyet. Előrebocsátom: imádom Tinát, a csodálatos hangját, a zenéjét, táncát, az egész magával ragadó személyiségét. Ezért egy Tina Turner filmet nem tudok lepontozni. De sok hiányérzetem volt a filmmel... Például nem értettem, hogy ha az interjú közben is többször elmondta szegény, hogy nehéz neki, hogy újra meg újra az Ike csontot rágja a média, mert így nem tud továbblépni, ennek ellenére ez a film is ezt a témát csócsálja keresztbe-kasba. És számomra nagyon izgalmas témák kimaradtak, kb. mintha Tina karrierje a 90-es évek közepén véget ért volna. Ez a fantasztikusan energikus művész még 70 éves korában turnézott! Nagyon kevés szó esett a buddhizmusáról, pedig a mélypontról való kilábalásban nagy szerepe volt. Az elmúlt években csodálatos mantrákat és imákat énekelt fel, melyek születésének körülményei, az ehhez vezető belső út a filmből teljesen kimarad. Ezért a forgatókönyv és a koncepció nálam gyenge pontot kap, max 5-öt, ezt húzza fel a zenei élmény, ami természetesen 10 pont (vagy inkább 12...).