Téma: Titanic

10/10
sanjust 2011 ápr. 12. - 00:12:53 10/10 Előzmény candy_floss
(630/1110)
"kíméljetek már meg attól, hogy hosszasabb elemzést írjak ezzel a filmmel kapcsolatban"
Még jó ,mert ha ez volt a rövid ,akkor mennyi lenne a hosszabb?:)
10/10
atis840 2011 ápr. 11. - 23:15:11 10/10 Előzmény candy_floss
(629/1110)
Az egyetlen véleményedre amit valóban én is értelmesnek találok, arra válaszolok! te azt írtad, hogy boldog ember az lehet igazán aki megtalálja a szíve párját, és természetesen az is egy nagy szempont, hogy mindezt ha elveszíti, benne van a dolgokban, hogy lehet soha nem találja majd meg újra!
Egyik válaszom erre az lenne, hogy Rose engedte el Jacket, hanem egyszerûen nem tudott rajta segíteni már többet, és szerintem abban reménykedett, hogy Jack a vízben is túléli majd...A másik dolog, hogy megígérte Jacknek, hogy soha nem adja fel, és azzal, hogy tovább lépett betartotta az ígéretét! A 3. dolog, hogy mindenki életében megtörténhet az, hogy elveszíti a párját különbözõ okok miatt, és ilyenkor az a legjobb teendõ, hogy a sírig gyászolunk, és a sírig leszünk boldogtalanok?
Visszatérve a többi dologra....
Szerintem csak egy idióta írja ki a saját adatlapjára, hogy 16 éves lány, ha nem annyi, mivel itt nagyon sokan veszik számításba azt, hogy aki ennyire degeneráló hozzászólást ír, az vajon hány éves lehet, mert azt azért hadd ne keljen kifejtenem, hogy mennyivel különbözik egy felnõtt, ill. egy tini lány véleménye, és szemlélete a dolgokról. És igen lehetnek egy 16 éves lánynak is nagyon érett véleményei, de én az elõzõ levelemben azért jöttem elõ a koroddal, mert azt a szánalmas véleményt, már nem tudtam hova tenni,csak az éretlenségedre, fõleg, hogy a végén még azt is megkérdezted, hogy vajon mi tetszhetett azoknak, aki 10 pontot adtak erre a filmre! Hát hallod ha ezt te 16 évesen, egyben éretlenül kérdezed meg, én szívesen elmesélem neked, úgy ahogy ezt megtettem az elõzõ levélben, de most hogy sejtem sokkal idõsebb vagy, így csak csodálkozok, hogy te ezt ennyire nem érzed?!! Mert az egy dolog hogy valakinek nem tetszik egy pl. fantasy film úgy mint nekem az Avatar, ami konkrétan azért nem tetszik, mert fantasy, de hogy egy kicsit se értsem, hogy másoknak ez mért tetszik...Egyébként alapból ez nem igazán fordul elõ nálam nagyobb filmeknél, de ha mégis elõfordul, sebaj mindenkinél meg lehet érteni, hiszen emberek vagyunk nem tudhatunk mindent alapon, valószínûleg én is felmennék és érdeklõdve kérdezném kinek mi tetszik benne, de biztosan nem azzal kezdeném a mondani valómat, hogy ez egy szánalom, de valaki írja meg miért jó, amikor tudom mennyi munka volt a filmben! Amúgy meg az a véleményem azokról akik az ilyen filmeket olyan jelzõkkel illetnek meg, hogy szánalmas, meg ha lehetne mínuszos elõjellel "jutalmaznák", hogy nincs meg bennük a tisztelet a készítõkkel szemben! Rendben van ki lehet fejteni a nem tetszést a film iránt, de olyan érvek legyenek mellette, aminek valami értelme is van! Ne ilyenekkel jöjjünk már elõ, hogy a látvány nem számít semmit sem, és ettõl nem lesz jobb film! De igenis számít! A látvány fõleg az efféle filmeknél alapkövetelmény, amit a Titanic készítõi maradéktalanul teljesítettek! Meg azok az alternatív befejezéseid, hát nevetséges, de ha mégsem úgy gondolod, akkor is érvnek nem elég arra, hogy miért szánalmas a film az biztos.
És még azt is írtad, hogy nincs mondanivalója, most nem fogom kifejteni mi volt a mondanivalója, de abban is biztos vagyok, hogy aki nem látja ennek a filmnek a mondani valóját, az nagyon is vak, és fogalma sincsen bizonyos dolgokról.
1/10
candy_floss 2011 ápr. 10. - 13:43:08 1/10
(628/1110)
elõzmény ( atis840, kosheen01 )

elõször is, köszönöm, hogy próbáltátok leírni, hogy elvileg miért jó ez a film. és igen, az érvek nem igazán meggyõzõek. alapjában azzal van a baj, hogy másként látjuk a dolgokat, és ez elég természetes és egyértelmû, mivel nincs két ugyanolyan ember, de érzés sem.

tudom, hogy nem tartozom senkinek magyarázattal vagy bármi mással, de ettõl függetlenül véleményemet közzé teszem.

honnan tudjátok, hogy az életkor vagy az irányítószám igaz-e, amit az adatlapra írnak az emberek. mert ha már így leírom, célszerû, hogy nem..
azon is gondolkodtam, hogy a 'férfit' jelölöm be, és akkor nem lennének elõítéletek azzal, ha nem hatódok meg valamin, illetve akkor talán nem lenne fura, ha keményen leírom amit gondolok.

nagy hiba megítélni valakit, még akkor is, ha 16 éves, hogy nem ért dolgokat.. nem tudhatod, hogy miken ment már keresztül. és ez inkább a véleményt/ítéletet író személy éretlenségét mutatja, és azt, hogy fel kéne fognia, hogy a korosztályok közt vannak különbségek, és nem minden esetben jelenti ez azt, hogy a fiatalok kevesebbet tudnak mondjuk az életrõl, vagy bármi másról. egy ember élhet 100 évet anélkül, hogy élt volna.

a mesék és az élet ellentéte.. hinni és rájönni dolgokra. nem tudom, szerencsére olyan gyerekkorom volt, hogy tudatában voltam a "kijózanító" életnek, és hinni is tudtam dolgokban. meg lehet tartani az egyensúlyt úgy gondolom, és ez nem is változott.

úgy kezdtem a mondanivalómat, hogy maga a film egyáltalán nem érdekelt.. a történet sem. a filmekben pedig inkább nézem a lelki folyamatokat, mintsem egy hajó elsüllyedését, mert engem az nem hat meg. lehet látványos is, de van képzelõerõm.

attól, hogy mennyi pénze, milyen gazdag volt a csaj, az ellentétet akarta kihozni a pasival szemben.. ( meg persze a nyálas párhuzamot, hogy igazából nincs is semmijük/senkijük ) és attól, hogy mit mutat kifelé, lehet más az álarc mögött ..khm feltüntetett életkorom.

"éretlen srác, földönfutó, semmije nincs, kivéve egy eredményt felmutatni nem tudó élete"
ezzel a durva ellentétet próbáltam volna mutatni, nem feltétlenül gondoltam csak az anyagiakra..

megpróbálom kifejteni úgy, ahogy én gondolom, és nem pedig úgy, mint a vélemény nélküli, általánosságokban megtalálható, elismerést megkövetelõ, minták elfogadását jelzõ, de önálló gondolkodást nem mutató, unalmas helyeslést..
a tárgybeli eredményei (ismétlem, tárgy, engem nem fog meg..) igen, lehet, hogy jó, meg szép, meg el kéne ismerni és lehet, hogy szabad volt ezek miatt, és boldog is talán. de õ tudja, hogy mi teszi õt boldoggá.. errõl nekem más a véleményem. azzal, hogy azt tette, amit szeretett volna, lehet, hogy szabadnak érezte magát, részben.

a pasit még mindig szegényesnek tartom belül, mert attól, hogy valaki szabad, még lélekben nem teljesen szabad vagy boldog. számomra az a leggazdagabb, aki boldog. igazán boldog pedig akkor lehet az ember, ha megtalálta azt akit szeret, a másik felét, aki kiegészíti. ha pedig megtalálta, de elveszíti, elengedi, utána már nem lehet igazán boldog. kompenzálhatja egy másik emberrel, lehet családja, de az nem ugyanaz. ezért nem szeretek ilyet látni és fura számomra, mikor ezt teszik az emberek. fel sem fogják, hogy ilyenkor mit engednek el, mert a másik felük nélkül az életben nagyon ritkán találkozhatnak az igazi boldogsággal, ami különleges, és ilyennek kellene lennie az egész életünknek. mert sokan azt hiszik, hogy boldogok, és tévednek.. szomorú, hogy le tudnak élni így egy életet. és sok ember azért nézi meg ezt a filmet mert annyi díjat kapott és van neve. pedig sok film van, ami megérdemelné, hogy ilyen, vagy ennél nagyobb híre legyen, mert azok talán többet adnának. sorry, én így gondolom.

kíméljetek már meg attól, hogy hosszasabb elemzést írjak ezzel a filmmel kapcsolatban, mert annyira unalmas volt, és még mindig nem érdekel, hogy kedvem sincs több dolgot írni róla, vagy utána járni, köszi.

láttam már pár filmet életemben. direkt nem figyelem, hogy mikor készült.. mert attól függetlenül, hogy mikor készült egy film, lehet mondjuk mai is, szuper teknikákkal, lehet 8d-s is.. és szánalmas is, ha nincs mondanivalója, amin az ember elgondolkozik és több lehet. ha látványvilágra vágyik valaki, menjen, és kiránduljon.. nem vonz az, hogy ülök a szobában és hú olyan mintha tényleg ott lenék.. nem érzem magamat azzal többnek, hogy most én azt láttam..

vélemény/hozzászólás, nem véletlenül van fent odaírva.. nem tetszhet mindenkinek ugyanaz a film. az pedig, hogy mikor megnézek itt porton egy filmrõl infót, képet, hozzászólást, és várom, hogy pozitív lesz.. hát az nagy hiba.. nem minden szép és jó és rózsaszín. nem fogok azért dicsérni egy filmet, hogy valakinek jó érzése legyen. bocs, hogy élek azzal, hogy van saját véleményem és le is írom.
10/10
atis840 2011 ápr. 10. - 00:13:07 10/10 Előzmény candy_floss
(627/1110)
Neked szántam az elõzõ hsz-emet, csak a késõi bejelentkezés miatt, külön üzenetként jelent meg, és nem válaszként...
10/10
atis840 2011 ápr. 09. - 23:47:55 10/10
(626/1110)
Spoilerek lehetnek benne....
Hát elõször úgy akartam kezdeni a mondanivalómat neked, hogy te vagy a szánalmas. Aki ennyire nem képes átérezni egy filmet, és csak szurkálódni tud, meg dobálózni mínuszos értékelõ számokkal, abban nincs érzés! De megnéztem, hogy hány éves vagy, így nem akarlak megbántani, mivel te még "csak" 16 éves vagy, és nem tudod még úgy értékelni azokat a dolgokat, amiken mások meghatódnak, nem tudod értékelni azt a hihetetlen munkát ami ahhoz kellett, hogy ezt a filmet megalkossák, és nyálangzásnak veszel egy szerintem nagyon is jól megírt szerelmi történetet. Az elkészített mása a hajónak (vagy ha minden igaz, ha jól tudom akkor csak egy részét készítették el, de ez most mindegy), ami hihetetlen nagy munka lehetett, az operatõri munkák, a több 100 színész akik az akkori viseletbe öltözve adták elõ magukat. A kiváló zenei aláfestések mind mind nagyon is elismerésre méltó. És a bár kissé szerintem is néhol nyálas részekbe fut 1-2 jelenet, de összességében maximálisan elismerem DiCaprio, és Kate Winslet szereplését a filmben. Csodálatosan megvalósították azt a nem akármilyen forgatókönyvet, amit Cameron írt. A sztorija bámulatos!!! Az alaptörténet ugye egy hajó elsõ, és egyben utolsó útjából indul ki, amit a nézõ a film elején nem gondolná, hogy egy komplex több szálon futó történetként él majd át fokozatosan a filmmel elõrehaladva. Az egyik fantasztikus szál, a két embercsoport, a nagyon szegények, és szemérmetlenül gazdag emberek megvalósítása jelentette, amit szerintem mindig mindenki szívesen látna egy kalap alatt bármilyen formában, fõleg úgy ahogy itt, ahol mindenkire hasonló sors vár majd, amit egymás ellenfordulva tudják csak megváltoztatni, amint láthatóvá válik nem éppen a jobb irányba fordítva ezzel a saját életüket...A két féle társadalomrétegen nyomatékosan látszik, hogy mennyire nem férnek meg egymás mellett, és ez sokszor a való életben is pontosan így van. És itt a filmben sok ezer halott áldozathoz vezet ez az ellentét. Itt ugye fõleg a kevés utassal eltávozott mentõcsónakokra gondolok, és azokra, akik úgy érezték többet érnek mint mások, és jobban megérdemlik a menekülésüket, egy harmadosztályú utassal szemben.
A másik szál, hát sokan nyálasnak tartják, én egy nagyon is kedves romantikus történetként fogadtam magamba. Mint mondtam valóban voltak benne nyálasabb részek, de úgy gondolom ezek feledhetõek voltak. Látszott, hogy mindkét színész nagy szívvel játszották el a szerepüket. Az egymásra találásukat, a szerelmi kötõdésüket egymás iránt, és a kitartásukat, a végsõkig, egészen addig amíg csak élnek. Jack halála, az utolsó mondatával, hogy "soha ne add fel!" amit Rose-nak szánt úgy érzem nagyon is jól eltalált befejezése ennek a szálnak, hiszen a történet úgy indult, hogy Rose megakart halni a film elején, mert megfulladt, a saját társadalmi rétegében, ahol minden csak a pénzrõl, és a magamutogatásról szólt. Jack viszont akkor megmentette nem csak az öngyilkosságtól, hanem a késõbbiek folyamán a lány lelkét azzal is, hogy megmutatta Rosenak az élet kissé szegényebb, de ugyanakkor, sokkal élettel telibb, és vidámabb oldalát is, ami boldogsággal teli, és ami sokkal szebb, mint az Óceán szíve nevû gyémánt...És ez az egy nap Jack utolsó mondatáig elég volt Rosenak ahhoz, hogy ne adja fel, és új életet kezdjen, kipróbáljon mindent, amit eddig még nem próbált ki (legalábbis a film utolsó jeleneteiben a fotók az asztalon errõl tanúskodtak, a lánya meg az utána következõ férje, pedig az élete újrakezdésérõl).Az egész történethez még azt is hozzá fûzném, hogy az is zseniális húzás volt, hogy mindezt a remek munkát úgy adták elõ, hogy a nagyon öreg Rose mama meséli el mint saját élményként megélve, ami számomra külön meglepetés volt. A hajó elkészítését, meg az elsüllyedését nem akarom kifejteni, mert nem is tudnám, csak annyit mondok 1997et írtunk még csak,de akkoriban nem emlékszek olyan filmre, ami megközelítette volna ezt a látványvilágot, kiváló munka volt!
A hajó elsüllyedése, és az emberek elképesztõ menekülése elképesztõ drámai alakítás volt mind zene, mind látványvilág terén, fõleg amikor a "nearer my god to thee" dallama kíséri végig a tragédiát! Nem vagyok az a nagyon meghatódó típus, de azokban a percekben még nekem is eleredtek a könnyeim, és nem szégyellem, mert ez a zene emlékeztetett a papám temetésére is egyben. Az emberek egymás ellenfordulása, a fejvesztett menekülés oktat arról, hogy milyenek vagyunk mi emberek valójában, és mire vagyunk képesek az életünk megmentése érdekében, és mire nem vagyunk képesek, amikor másokon kéne segítenünk.
Azt kérted írja le valaki mért olyan jó ez a film, hát válaszoltam, bár meg kell hogy mondjam, hogy a kifejtésemet a filmrõl fõleg azoknak írtam inkább, akik szintén hasonlóan nagy élménnyel gazdagodtak, amikor anno megnézték ezt a filmet, és szívesen jönnek fel ide néha-néha (úgy ahogy most ezt én is megtettem), hogy megnézzék a képeket, és néhány dicsérõ mondatot a filmmel kapcsolatban(bár utóbbi nem garantált sajnos).
1/10
candy_floss 2011 ápr. 08. - 22:59:39 1/10
(625/1110)
szánalom.
õszintén.. én terveztem, hogy úgy halok majd meg, hogy ezt a filmet nem nézem meg. és így utólag, inkább néztem volna egy mónika showt, mert még az is kevésbé fájt volna szerintem, és hatást/tartalmat tekintve szinte ott van. de barátnõim addig gyõzködtek, hogy be adtam a derekam.. rosszul tettem.

nem hatott meg benne semmi, csak felidegesített..
ez eleje unalmas, nem illik oda.
klísés ellentét: gazdag nõ, mindene megvan, unatkozik <-> éretlen srác, földönfutó, semmije nincs, kivéve egy eredményt felmutatni nem tudó élete.. de persze egymásba szeretnek. húha.. ennek kéne megfognia?
a vége felé pedig a nagy szerelmét hagyta megfagyni.. szép. próbálhatta volna mondjuk megmozdítani a hátsóját és odaengedni a pasit, vagy összerakni a maradványokból valamit, amire felmehetett volna (ja, de a veszteség, dráma hol maradt volna?.. chh.) vagy vele együtt fagyott volna meg (akkor talán értékelném 1/10re..)
de nem, hagyta meghalni, hogy mentse az "életét" (mert attól, hogy pénze van, belül szerintem elég szegény. pláne ha a másik fele meghal, és nélküle már nem lehetne boldog..). szóval megmenekült, és élte tovább az életét. széép. (haljunk meg a szerelmünkkel vagy éljünk hosszú, szar életet? õ döntött.)
és a végén.. istenem.. beledobja az egyetlen megmaradt tárgyi emlékét tõle? ugrott volna bele a vízbe.. azzal nagyobb hatást ért volna el számomra (adtam volna neki 2/10t..)
neem, nagyon nem tetszett a film

szánalmas maga a tartalom (..hogy ezt ennyire sokra értékelték..), színészi "munka", látvány.. és ez kapott ennyi oszkárt? hasamra ütve tudnék filmeket sorolni, amik megérdemelnék, de persze, nem kaptak..

ha értékelnem kéne, bajban lennék, mert nincs olyan szám -elvileg, mert negatív ilyenkor nem játszik persze..- 1-10 közt, ami a 0t karcolja alulról.

megköszönném, ha valaki elárulná, hogy ez a film elvileg miért olyan jó..
inkább egy vasárnap esti filmnek tenném be, amit unalmasan ismételnek évente és persze az ezt -tartalmatlan, egyestés, juj pityeregjünk- megkívánó "mindegy mit nézek, csak legyen valami"értelmiség nézné.
gratulálok. én sajnáltam, hogy elment az életembõl az a majd 3 óra..

egy pozitívuma van, de szerintem olyan rossz film, hogy még ezt sem érdemli meg: felér köbö 10altatóval.. ha valakinek alvásproblémái vannak, vagy csak hiperaktív és nyugtatóból hiányt szenved, annak elõszeretettel ajánlom.
8/10
LaciG 2011 márc. 23. - 17:28:02 8/10
(624/1110)
Az eleje (a nyálas rész) unalmas volt, de mikor végre belemegy abba a rohadt hegybe, és beindul az igazi történet, az nagyon tetszett. A hangulatteremtés szinte kifogástalan volt, és úgy az egészet élethûen ábrázolta. Egyszóval nagyon tetszett a film (második fele.)
10/10
Maximus Decimus 2011 márc. 19. - 15:42:52 10/10
(623/1110)
10/10 Lenyûgözõ film!
Shaba 2011 febr. 14. - 20:57:24
(622/1110)
Még érett elmével sem nõhetek én fel Cameron mester közemberi léptékkel nem mérhetõ zsenialitásához, a keze alól kikerült remekmû tehát tabu kell legyen számomra. A monumentális filmopus számos vetületének kielemzése kapcsán legfeljebb ha leszegett fejjel és behúzott füllel-farokkal eloldalognom volna csak ildomos, így aztán eszerint is cselekszem. Isten bocsássa meg nekem, hogy ezt az univerzális alkotást valaha is lepcses számra venni merészeltem. Módfelett röstellem. Legszívesebben elsüllyednék. Csak hát a tengerfenék már foglalt.
Shaba 2011 febr. 13. - 22:56:21
(621/1110)
Mindenképpen érdemes rá, azt hiszem, tekintettel a mû több síkon ábrázolt cselekményének összetettségére, ábrázolt karaktereinek szívbe markoló érzelemgazdagságára, miközben jelképi ereje is több mint megdöbbentõ, midõn az emberi egymásra utaltságot kéz a kézben megtestesítõ fiatal pár egy merész halálugrásnak is beillõ vetõdéssel az óceánban landol. Ez az elsõ pillantásra talán kissé snassznak tûnõ momentum szimbolizálja az emberi esendõség fátumát, jeleníti meg a merészség korról korra megújuló dinamikáját, mely fajtánkra annyira jellemzõ, sõt az önfeláldozás e nemes gesztusával utóbb elhullt hõsünk mintegy az újrakezdés szabadságával ajándékozza meg kedvesét, akinek életét a magáéval váltja meg – finoman kidolgozott és mesteri utalás ez az ókori népek kultuszaiban és mitológiájában oly hangsúlyosan kidomborított emberáldozatra. Meg a lékhalászat múlhatatlan örömének esetleges veszélyeire. (Tudom: szemét vagyok.)
Shaba 2011 febr. 13. - 20:07:05
(620/1110)
Jaj, ne rontsd el a játékunkat aktuálpolitikával meg félreértésekkel! Én Joseph Heller-re gondoltam (God knows), nem Heller Ágnesre. Viszont a Titanicnak is megvan a maga nagy tanulsága: süllyedni csakis a fenékig lehet, az alá már nem. Vö.: nívó és bányászbéka. Pedig Cameron erõsen megpróbálta...
velorexescsavo 2011 febr. 13. - 19:57:50
(619/1110)
"Heller azt az Isten tudjá-ban már megválaszolta. Úgy rémlik, nem az idealista megoldás mellett voksolt.)"
Naná, hogy nem. Mint a jelenleg folyó vizsgálat is mutatja, nem veti meg a materiális javakat.
velorexescsavo 2011 febr. 13. - 19:55:22
(618/1110)
Nem a Titanic II. a legjobb, hanem a Titanic V. Abban van Predator is meg Alien is.
Shaba 2011 febr. 13. - 19:50:06
(617/1110)
Sõt Flaubert és Maupassant kesernyés humora csillan ki a hétköznapi sorsok szálaiból szõtt cselekmény koszlott redõibõl... (Ami pedig a gazdag-szegény választás opciójára vonatkozó, közel sem életidegen felvetésedet illeti, Heller azt az Isten tudjá-ban már megválaszolta. Úgy rémlik, nem az idealista megoldás mellett voksolt.) Én, csodálattól eltelve, valósággal ittam lélektani igazságra szomjúhozó szememmel a vásznon történteket. Briliáns alakítások sora egy monumentális eposzban. Alig várom a folytatást... Mert könnyen lehet, hogy a Titanic II még ezt is felülmúlja majd.
Shaba 2011 febr. 13. - 18:43:57
(616/1110)
Mit hallok, mit olvasok!! Jesszus! Talán csak nem lélektani pancsnak tartod ezt a korszakos jelentõségû, hiteles játékkal zsúfolt, remekmívû alkotást? Meg vagyok botránkozva...
velorexescsavo 2011 febr. 13. - 18:39:09
(615/1110)
Mély emberismeretrõl tanúskodik a film. Általában ilyenek a nõk. A gazdag, jóképû võlegény helyett a szegény, kissé ápolatlan, rosszul öltözött fedélközi utast választják. Közben Celine Dion énekel és nagyon fáj a könyököm, ahogyan jön ki rajta. A nagyjelenet a hajó orrában különösen emlékezetes, mert láttam egy karikatúrát, ahol Kovács László és Lendvai Ildikó áll összeölelkezve a korláton. Hát az többet ért , mint ez a 100 Oscart begyûjtõ "film". Ha valakinek megvan a karikatúra, linkelje már be legyen olyan kedves, mert nem találom sehogyan sem.
10/10
szmarci8 2011 febr. 13. - 17:15:59 10/10 Előzmény stinky94941
(614/1110)
Kibaszott jó film! (10/10)
10/10
stinky94941 2011 febr. 05. - 23:19:42 10/10
(613/1110)
Klasszikus :) Gyönyörû film, 10/10, sõt inkább a legjobb!!! :)
2/10
Pandamanci 2011 jan. 22. - 19:59:40 2/10
(612/1110)
Dögunalmas...bealvós...hatásvadász...nagy nõ mellé pici pasi:S
offtopic
szekfuandras 2011 jan. 22. - 13:23:29 Előzmény RDoo
(611/1110)
Nézz már meg néhány hozzászólást...