Téma: Titanic

breeder 2014 jún. 06. - 01:37:35
(1029/1109)
Szerintem ez a Titanic címû film tipikusan mainstream kategória! :)
Lehet szeretni, utálni, de egy valami biztos, nem egy huszadrangú film.

6/10
breeder 2014 jún. 06. - 01:32:47 Előzmény zottyo534
(1028/1109)
"http://www.youtube.com/watch?v=KolfEhV-KiA"

Háááát ez hatalmas! Sírva röhögtem végig! :,D
breeder 2014 jún. 06. - 01:30:24 Előzmény ad mala
(1027/1109)
Nincsen az a zene, amit nem lehetne megunni! XD
10/10
lotto 2014 jún. 04. - 10:58:49 10/10 Előzmény Cullangka
(1026/1109)
Én is még kamaszkoromban láttam elõször moziban, de a romantikus szál legalább annyira megfogott mint maga a történés. Sokan nem bírták visszatartani könnyes szemmel álltak föl a movie végén.
Kitûnõ rendezés és szereposztás, kár hogy ma már nemtudnak ilyen kaliberû filmeket kreálni, csak a gagyiskodás megy.!
10/10
Cullangka 2014 febr. 17. - 20:29:54 10/10 Előzmény méregfog
(1025/1109)
Visszaolvasva a kommentet amire válaszoltál elgondolkodtat.. Szerintem nagyon is szép emléket állÍt a történelem egyik szomorú napjának. Konkrétan nem emlékszem, hogy történelem órán vagy más órán szóba jött volna a Titanic története, vagy tv-ben 1-2 dokumentumfilm ami már jóval a mese csatornákon tul vetitenek, hány gyerek ismerné ezen emberek sorsát? Márpedig szerintem ismerni kell.
Kicsi voltam mikor elõszõr láttam a filmet de még mindig emlékszem milyen volt nézni, a romantikus szál akkor még nem fogott meg (anélkül nem lehetett volna igy megcsinálni) hanem maga a történés. Nagyon is jó, hogy megcsinálták szerintem ilyen formában, nem aprózták el, akkori technológiákhoz képest ámulatosat alkottak még a 10/10 is kevés
5/10
kazama90 2014 febr. 17. - 02:05:12 5/10 Előzmény Keló Scofield
(1024/1109)
szeretem ezt a filmet,a kedvenc szereplõm a jéghegy :D
10/5.
10/10
Keló Scofield 2014 febr. 16. - 00:03:59 10/10
(1023/1109)
Azt hiszem ez a legjobb rendezésû katasztrófafilm a világon. És nem kellettek földönkívûliek:) 10/10
10/10
méregfog 2014 febr. 15. - 18:25:02 10/10
(1022/1109)
Elég ízléstelenre sikeredett a beírásod! Gondolom minden film, amely valamilyen megtörtént eseményt dolgoz fel és, abban emberek vesztették az életüket, nálad a halottak meggyalázásával egyenértékû...
Nekem merõben más a véleményem, még akkor is, ha ez hasznot hoz a filmiparnak.(Persze errõl mi nézõk tehetünk, ha már itt tartunk.)
Engem egyébként elgondolkodtatnak ezek a filmek. Beleértve az összes háborús mûvet, vagy egyéb katasztrófafilmeket, esetleg megtörtént bûnesetekrõl forgatott mozikat, vagy más effélét, efféléket.
Elgondolkodtat az, hogy mivé tudunk lenni emberek, ha valami rendkívüli esemény történik velünk. Mit teszünk bizonyos helyzetekben, vagy hogy fordulunk ki magunkból.
Szerintem nagyon sokat lehet(ne) tanulni az ilyen "halottgyalázós" filmekbõl!
Ami a konkrét filmet illeti, szerintem nagyszerû alkotás, mely egy romantikus történetbe lett csomagolva. Minden zseniális benne!
1/10
Értetlenke 2014 febr. 15. - 16:11:14 1/10
(1021/1109)
Na! Ma este ismét leadják az áldozatok meggyalázásáról készült cellulóz hulladékot...
9/10
Zoli9898 2014 febr. 14. - 20:39:53 9/10
(1020/1109)
Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek!(Mt.7.3)

Ez jutott elõször eszembe, a film stáblistája alatt. Ugyanis sokat hallottam már James Cameron 11 Oscar-díjas produkciójáról, amely már annyi vita és argumentáció központját képezte. Sõt jeleneteket is láttam belõle. Így aztán mindig is az a tudat élt bennem, hogy ez nem más, mint toronyba halmozott érdektelen giccs és tömény klisék tengere. Aztán elérkezett az „Ítélet napja”, azonban nem John Conor számára és nem Cameron rendezésében, hanem az én számomra, az Úristen rendezésében. Ugyanis beteg lettem. Míg otthon feküdtem és édesanyámmal néztem a televíziót, egyszer csak megjelent a „Titanic” reklámja a színvonalas kínálatú kereskedelmi csatornák egyikén. Édesanyám pedig azt mondta, hogy szívesen megnézné velem. Nem volt más választásom, beleegyeztem. Persze azt kikötöttem, hogy TV-ben semmiképp, ugyanis plusz egy órányi reklámblokkot nem vagyok hajlandó elviselni. Így hát kölcsönkértem keresztanyámtól, akinek megvan DVD-n és elkezdõdött a „Halál három és egynegyed órája”.

Én lepõdtem azonban meg a legjobban, mikor az elsõ háromnegyed óra után önfeledten szórakoztam. A film atmoszférája teljesen beszippantott és bár nem vagyok a szerelmes filmek híve-rossz tapasztalatok miatt-mégis minden percét élveztem. Nem unatkoztam, együtt izgultam a karakterekkel. A látvány kifogástalan, bár ez azért várható volt egy olyan embertõl, mint James Cameron. Betegségemet vidám és izgalmas pillanatokkal töltötte meg és úgy röpült el ez a három és egynegyed óra, hogy egyszer sem ásítottam, nem unatkoztam. Végül is úgy keltem fel az ágyból, hogy egy jó filmet láttam. Aztán késõbb utánagondoltam, mit is láttam? Valóban benne voltak azok a klisés elemek, melyek hatására ódzkodtam a film megtekintésétõl. Azt kell, mondjam igen. Benne vannak azok a tipikus „utolsó pillanatban megmenekülõs”, „síros elválós”, „gonosz, lelketlen gazdagok, kontra erkölcsös szegények” jelenetek. Nem értettem, hogy ennek ellenére miért tetszett mégis. Arra gyanakodtam, hogy már tudathasadásom lehet, mikor rájöttem, hogy miért is tetszett. Mert bár matematikailag kevés rá az esély, hogy az összes ilyen klisé elõforduljon két ember életében, mégis megtörténhet. Ezt látta meg James Cameron, hogy egy ilyen különleges eseménybe bele lehet ültetni ilyen figurákat és garantált a siker. Miért? Mert az embereknek ilyen is kell, ami szórakoztat, izgalomba hoz, magával ránt, és mást nem akar.

Tanulva tehát hibáimból és megváltozni igyekezvén szeretném összegezni a filmet. Véleményem szerint egy olyan film lett a Titanic, amely megható (na, jó kimondtam), izgalmas, látványvilágilag pazar és még a zenéje is szép. Bár tagadhatatlan, hogy a mondanivalója nincs mindig a helyén és olykor eléggé naiv is. De mégis nekem tetszett. Egy évben egyszer-kétszer ilyenre is szükségünk van. James Cameron tálalásában pedig nem csak hogy fogyasztható, hanem egyenesen „ízletes” is. 9/10
stenmore- 2013 dec. 25. - 00:09:20
(1019/1109)
Kicsit tele van a hócipõm a láthatólag divatos nézettel hogy így nyálas szál meg úgy nyálas szál meg hatásvadász stb stb.Jó hogy nem azzal jönnek hogy hatásvadászat az hogy a Titanic az elsõ útján elsüllyedt:Kíváncsi lennék hogy amikor pl megdõlt a hajó ,akkor ezek az emberek arra gondolnának é hogy milyen hatásvadász ez a sok sikoltozó ember ez az egész pánik.Márpedig ilyen az élet hogy bármi megtörténhet nemcsak olasz neorealista sztorik pl.És miért ne lehetne egy ilyen hajón egy szerelmespár mondjuk,akikkel ez történik meg?
Nyilván ez egy fantázia elem ,de lehet a valóság ami megtörtént pl, még "nyálasabb is"Pláne egy ilyen katasztrófa helyzetben.
Amikor pl a WTC merényletkor az utolsó gép az utasok ellenállása miatt lezuhant és mindenki meghalt, atelefonokba elõzõleg rengetegszer mondták a hozzátartozóiknak az áldozatok, hogy mennyire szeretik õket.Na most akkor ez ténykérdés ,és akkor ez is nyálas lenne egy filmen?
Úgyhogy gondókogggyunk és ne szajkózzunk butaságokat,napersze lelkivilág és empátia az nem vásárolható meg pénzen,vagy van vagy nincs.
talpfaszamlalo 2013 dec. 16. - 12:04:55
(1018/1109)
Swarci, nem lett volna jó, mert mindenkit megmentett volna. :)

A film amúgy nem rossz, jó a rendezés, a kivitelezés, nem spóroltak a technikán és az effekteken valóban, de a nyálas szál nagyon pocsék.
Sárga_rigó 2013 okt. 15. - 16:14:01
(1017/1109)
Köszi, mindkettõtöknek! Nagyon szép, szeretem hallgatni.
repasikrisztike97 2013 okt. 08. - 18:18:17
(1016/1109)
Nearer My God To Thee(Hadd menjek,Istenem,mindig feléd).
offtopic
zottyo534 2013 okt. 08. - 14:38:18
(1015/1109)
Remélem nem túloztam el:
http://www.youtube.com/watch?v=v1mQT1u_45I
Sárga_rigó 2013 okt. 08. - 12:52:56
(1014/1109)
Azt esetleg tudja valaki, hogy mi az a zenemû, amit a zenekar legutoljára játszik? Amikor egyszer elköszönnek, elkezdenek feloszlani, aztán egyik hegedûs ott marad és elkezd játszani és akkor többiek is visszaállnak? Köszi
1/10
offtopic
Meklód fia 2013 okt. 08. - 12:15:30 1/10
(1013/1109)
a végsõ jelenetre volt rá több utalás is elõtte a filmben. Meg kéne nézned még egyszer és megértenéd.
10/10
2ruzsamagdi3-4ever 2013 okt. 08. - 12:09:19 10/10
(1012/1109)
A végén ugye Kate winslet" amikor az emlékeitt mutatja ugxe õ csak képzelte hogy hogy hozzáment Jack-hez?
Ugye meghalt benne Jack? mert én azt vettem ki a filmbõl...
Nekem tetszik a film, a 2 nem léáttam de nem is akarom mert eész más a sztori és a szereplõk is és úgy már nem érdekel.....
Nezo_nezo 2013 okt. 05. - 22:48:19
(1011/1109)
Nagyon szép film. Amikor moziban adták - nem mostanában :) -, direkt nem néztem meg, mert csõdültek az emberek a Titanicra, és amúgy sem vagyok egy majmolós típus. Úgyhogy elõször csak pár éve láttam :) Most csak a végét, és itt is ragadtam. Csodálatosan szép, érzelmekkel teli, és a katasztrófa helyzetben megmutatja az ember gyarlóságait. DiCaprio-t annak idején nyálasnak találtam, többek között ez is visszatartott, hogy akkor (moziban) megnézzem, de be kellett látnom, hogy már akkor is igencsak tehetséges színész volt, és ez az évek múlásával csak fokozódott. Nagyon szépen és jól kinõtte magát - szerintem -, nagyszerû alakításai vannak.
Pl. a "Kapj el, ha tudsz" az egyik kedvenc filmem! Akármikor adják szívesen megnézem. Mint ahogy ezt is, bár ez inkább hangulatfüggõ is egyben :)
10/10
jLKKKKKKKKKKKKK 2013 okt. 05. - 19:58:31 10/10
(1010/1109)
röviden: erõs 10pont !!!