Téma: Tizenhárom

lenccs 2011 jan. 29. - 16:35:16
(170/210)
Ez a film...meg- és felrázó! Mestermunka. A két fõszereplõ lány iszonyatosan jól játszik! Nemében: 10/10
99x 2011 jan. 28. - 23:08:45
(169/210)
Régen nem volt ez.. jó tudom azóta sok minden változott, a társadalom, az emberek felfogása, na de épp ezaz, hogy rossz irányba. Lehetne ellene tenni, csak a felfogás kérdése.
na de akkor is, még 20 évvel ezelõtt sem voltak ilyen problémák.
atlagember 2011 jan. 01. - 15:01:26 Előzmény leja
(168/210)
Szerintem pedig pont, hogy jó a 13. Egyébként is annyinak néznek ki, meg úgy is viselkednek. Meg hogy neked még nem jött meg, xD, csak késõn érõ vagy...
10/10
offtopic
leja 2010 dec. 07. - 18:15:22 10/10
(167/210)
egyrészt társadalmi osztály és vérmérséklet függõ, másrészt a meghökkentõ példák nagyobb figyelmet kapnak. 10 éve is volt, aki elemis korában szült, akik 13 évesen már szexeltek, nameg akikrõl azt hittük... de nem ez az általános. és szerintem ez nem változik ilyen gyorsan
10/10
leja 2010 dec. 05. - 23:26:54 10/10 Előzmény pelu
(166/210)
én is azt mondom, hogy lehetett volna 15 a címe... visszagondolva az ezredfordulóra, amikor annyi voltam, hasonló problémákkal. 13 évesen még meg sem jött. ehh
8/10
pelu 2010 nov. 29. - 10:16:45 8/10
(165/210)
Egyben van a film, érdemes megnézni. Fõleg, akinek van lánya. Lehet belõle tanulni. Szerintem 13 évesen még nem ilyen durva a helyzet, legalábbis Mo.-n nem, de talán tényleg ettõl a kortól kezdõdnek el az ehhez hasonló negatív folyamatok. Nagyon sokat számít, h ki milyen társaságba kerül, mert az nagyon erõs hatást gyakorolhat az emberre. És ilyenkor mondhat bárki bármit, csak a társaság számít.
99x 2010 okt. 23. - 01:14:36
(164/210)
Mi a baj ezzel a mai világgal.. Én sosem értettem miért kell belekötni egymásba az embereknek és miért kell másra rákényszeríteni azt amit nem akar..
Ez ellen a legjobb ha mindenki felveszi a közönyösséget, és magában teremt belsõ harmóniát, vagyis valamiféle "különbékét" köt és vállalja önmagát..
az is szörnyû, hogy a legtöbb tinédzser hogy nem látja a következményét ennek a kicsapongó életmódnak!!?
5/10
Dudlicsek 2010 okt. 21. - 18:55:20 5/10
(163/210)
Aki a 13.évébe lép, azt már vonzza a szerelem mint a lépesméz.
Ez azon életkor, amely lépre megy-és az ingatag lápon tévelyeg.
A megtartó gyermekkorra árnyék hárul-a tojáshéj már reped hátul.
9/10
minerva9 2010 okt. 21. - 12:57:02 9/10
(162/210)
Regényeket szeretek olvasni! :)
9/10
minerva9 2010 okt. 12. - 16:38:35 9/10
(161/210)
Ebben a világban az a legriasztóbb, hogy fõleg a fiatalkorú bûnözõk száma növekszik rohamos mértékben. Ez pedig elsõsorban a nevelés hiányának tudható be. A felnövekvõ nemzedéknek nincs kitõl átvennie azt az erkölcsi értékrendet, ami megtartaná õket a helyes úton.
9/10
minerva9 2010 szept. 08. - 17:24:43 9/10
(160/210)
Az elkényeztetett fiatalok semmiért sem éreznek fele¬lõsséget, semmit sem várnak el maguktól, és nem tudnak mit kezdeni önmagukkal. Úgy érzik, hogy nem fontosak senkinek, nekik sem fontos semmi, és az egész életük üres, tartalmatlan dolgok ismétlõdése. Amikor a fásultság, a határtalan unalom már szinte fizikai fájdalmat okoz nekik, a szokatlanság mámorába menekülnek. Az egyhangúság elûzésének vágyától hajtva csapatokba verõdnek, és kóborlásaik során egyetlen cél vezeti õket, hogy valami tilosat tegyenek. Kalandos lopásokkal próbálják felpezsdíteni az életüket, de ha jobb ötletük nincs, akkor megrongálják az utcai auto¬matákat, tönkreteszik a telefonfülkéket, vagy összetörik az õrizetlenül hagyott gépkocsikat. Minden értelmes magyarázat nélkül belekötnek embertársaikba, és idõs, beteg járókelõket vernek össze, csupán unalomból. Közben bárgyú vigyorral biztatják egymást a korábban rájuk rakódott civilizációs máz maradéktalan lekoptatására. Egy idõ után azonban ezt sem tartják elég érdekesnek, és különbözõ ajzószerekkel próbálják feldobni, színe¬sebbé tenni az életüket. Ehhez egyre erõsebb narkotikumokat használnak, míg végül unalomból, egy kábítószeres túladagolás folytán meghalnak.
A bandába verõdés másik oka, hogy misztikus húrt pendít meg a fiatalokban. Korunk hitetlen társadalma már semmi jelentõséget sem tulajdonít a mítoszoknak, pedig a mitológia civilizációnk kútfõje. A fejlõdõ lélek igényli a mesét, a hõsi elbeszéléseket, mert ezekbõl merít mintát magának. Miután a modern világban nem találják meg a mitologikus kellékeket, bandákba tömörülnek, ahol van vezetõ, vannak rituálék, beavatási szertartások. A kevésbé bátrak hazug, felelõtlen játékokat ûznek. A tár¬sa¬dalmat játékszerként kezelõk csoport¬jába többnyire szertelen, kisszerû lányok tartoznak. Nincs egyéniségük, nin¬csenek céljaik, és nin¬csenek gátlásaik. Az életet úgy tekintik, mint egy nagy játszótér, ahol következmények nélkül kedvük¬re kitom¬bolhatják magukat. Romlottak, élõsdi módjára élnek a pusztítás részeg mámorában. Ha valaki nem elég elõvigyázatos, és tartósan összeköti velük az életét, biztos lehet benne, hogy a sorsa katasztrófába torkollik. Nevelés hiá¬nyában ugyanis ezekbõl a lányokból teljes mértékben hiány¬zik az erkölcsi érzék, az emberi tartás. A jellem, a becsület, a szavahihetõség számukra isme¬retlen fogalmak.
10/10
scarlett_23 2010 szept. 07. - 09:50:07 10/10
(159/210)
Teljesen magával ragadott ez a film. Hihetetlenül jó, egyik kedvencem lett. Fantasztikus alkotás, Nikki Reed és Evan Rachel Wood pedig hihetetlenül jól játszották a szerepüket, mindent úgy át tudtak érezni.. nagyon jó színésznõk:)
Holly Hunter is nagyon jó volt, de õ nyilván már tapasztaltabb. Nikki Reednek meg ez az elsõ filmje.
10 pont:) Minden szempontból tökéletes film.
offtopic
Noncika 2010 aug. 30. - 14:02:11
(158/210)
Köszönöm, hogy megírtad ezeket a törölt jelenteteket:) Tetszettek, szerintem benne lehettek volna a filmben...
Am Tracy-nek is voltak barátai, mégis vonzotta Evie menõsége, az általa nyújtotta világ, így otthogyta az igaz barátait. Amúgy én is együtt tudtam érezni Tracyvel. Azért ennyire durva dolgok velem szerencsére nem történtek, de fiatalabb koromban és is ittam, cigiztem, csak azért, hogy kicsit menõbbnek tünjek, pedig voltak rendes barátaim is, mégis másra vágytam. Néha vagdostam magam borotvapengével (nem öngyilkossági szándékból, csak hogy így vezessem le a bennem felgyülemlõ stresszt). Azért az, hogy rendes családi hátterem van és hogy a barátaim aggódtak értem segített, hogy ne tudjak mélyebbre kerülni és már nem érdekel, hogy nem tartozom a menõk közé, jól érzem magam úgy ahogy vagyok.
Tracy is rájött, hogy nem lehet olyan mint Evie, bármit is csinál.
9/10
minerva9 2010 aug. 28. - 21:03:20 9/10
(157/210)
Rendben
9/10
minerva9 2010 aug. 28. - 19:47:48 9/10
(156/210)
Minden elismerésem amúgy hogy 16 évesen (az adatlapodon) igy gondolkodol..A jó irányban haladsz! Aki ennek a filmnek a mondanivalóját felfogja és mögé lát ebben a korban az minden elismerést megérdemel..De hissz ez kenne a célja ennek a filmnek,és ha az iskolákban levetitenék,szerintem a többség nem igazán látná valódi célját a filmnek,valszeg az "éljünk a mának" életérzés jönne át a legjobban..Fiatalon próbáljon ki az ember sok mindent,legyen örült ha kell,de "KORLÁTOKON BELÜL" muszály korlátoknak lennie,külömben hatalmasat zuhanhatsz,ahonann már lehet nem fogol többé felálni,és akkor már késö..jut eszembe ajánlok neked egy filmet ami ugyanenyire megdöbbentö és ugyanilyen félelmetes valóságot tükröz..Szerintem te feltudnád fogni a mondanivalóját a filmnek,ebben nem is kételkedem..
9/10
minerva9 2010 aug. 28. - 14:26:45 9/10
(155/210)
De az képtelenség hogy egy suliban csak vagányak legyenek,szerintem biztosan vannak visszábhúzodó emberkék is,azokat kell megkeresni,biztos lehet találni legalább 1 ilyen személyt,és akkor már nem vagy egyedül,ketten könnyebb..Én amikor sulis voltam általában több személyiséget is elötudtam hozni magamból,általában visszábhuzodó voltam,de tudták ha belém kötnek akkor felveszek egy másik személyiséget egy pillanatra és akkor az nem lessz jó nekik,szóval ebböl tanultak,és békén hagytak..Álarc mögé lehet bújni,inkább tartsanak titokzatosnak,mint kicsapongónak..Mindig olyan személyiséget vegyél fel amilyen helyzetben vagy..
9/10
minerva9 2010 aug. 28. - 09:00:47 9/10
(154/210)
Akkor már értem miért áll hozzád annyira közel ez a film,kicsit olyan Tracy-nek érzed magad,ki szeretne beileszkedni a suliba..Igazából mi erösitene meg jobban minket hanem a rossz dolgok? Hissz ha minden könnyen menne akkor lehet unalmas lenne az élet,de muszály megerösödnünk lelkileg,igy a jövöben könnyebben vesszük az akadályokat..
9/10
minerva9 2010 aug. 27. - 22:05:20 9/10
(153/210)
Még annyi jutott eszembe,hogy azért jobb ketten mint egyedül,mert ha eggyik elesik a másik feltudja álitani,de jajjjj annak aki egyedül van és nincs ki felálitsa..Ennek a lényege igazából megmutatkozik amikor Tracy vagdalta magát,mindent magába fojtott,és valahogy (Evie Zamora) személyisége sem az a lelkies fajtának látszott,hissz végül mégis véget ért a barátságuk,nem voltak igazi barátnõk,egy igazi barátnõ szerintem nem hagyja cserben a másikat,ha kell az életét is feláldozná a másikért,látta hogy milyen helyzetben volt,hogy nem szakadt meg a szive?
E helyett elmenekült,ahelyett hogy átölete volna,hogy éreztesse vele számithat rá..De persze ez jellemtöl függ leginkább,lehet túlságosan is elragadtatam magam,de én ilyen vagyok,lehet túl érzékeny,de legalább öszinte..Egyedül az édesanyja tartott ki mellete mindvégig,ilyen egy igazi szeretö anyja,a krizis helyzetekben is mellete van gyermeke mellett,semmi kétség szereti lányát..
9/10
minerva9 2010 aug. 27. - 21:41:12 9/10
(152/210)
Minden tudásomat összedve is csak annyit tudok mondani,csak úgy lehet megúszni ezt a mai világban ha keresünk 1 hozzánk hasonló barátnöt aki ugyanolyan mint mi,és elvagyunk ketten,azaz,ha rá figyelünk,és elvagyunk a magunk társaságába,v mi értelmeset biztos tud találni az ember amiröl lehet beszélgetni,és akkor nem vesszük úgy figyelembe õket,hissz akkor már van egy saját kialakitott világunk a barátnömmel,és más személyeknek tilos a belépés,igy szerintem védve vagyunk töllünk..Szerintem ez a legkézenfekvöbb megoldás! Ezt már tanácsoltam másoknak is,és igazam lett..
9/10
minerva9 2010 aug. 26. - 17:38:38 9/10
(151/210)
Én csak azt tudom mondani erröl a filmröl hogy amint láthatuk a beilleszkedésel kezdödött,hissz Tracy nem volt rossz lány,csak miután az elsö nap a zokniját megszólták,és ez volt az elsö beszólás,ez volt a szikra,és láthattuk hogy mekkora lett végül a lángja..Ez nagyon gyakori eset a mai világunkban,talán a legnehezebb..A gyerek nem meri elmondani ezt a szüleinek,hisz amúgy is mit tudnának csinálni.?Aki már nem úgy viselkedik és öltözködik ahogy azt elvárnák tölle,akkor már egyböl kiszurják,és addig-addig piszkálják,mig végül elfajulnak a dolgok..Meg aztán itt van a fiatal tinikor,ilyenkor még nincs kiforva az ember személyisége,és ahány ember annyi jellem és személyiség..Szóval ki könnyebben ki nehezebben befolyásolható..Filmböl az jött le az elejétöl fogva,hogy Tracy nem boldog,keresi még önmagát,(ebben a korban nem is csoda) sajnos akik ilyen korán kezdenek el élni,20 éves korukra kiégnek és keresik a választ vajon mit rontottak el.?