ABERESQUE 2011 jan. 16. - 12:52:29
(19/39)
...AZ A GOND H EMGEM MARHARA NEM GYOZTEK MEG, ES INNENTOL KEZDVE NINCS MIROL BESZELNI... MEGNEZEM AZ EREDETIT IS, AZ TALAN AZ JOBB LESZ...
szinészbob 2010 okt. 27. - 13:12:53
(18/39)
A magyar/román szinkronban tessék szíves lenni hangosabban lamentálni. Az erdélyi studió immár pesten nyomul. Néhány magyar színésszel már elviselhetõvé vált, de ne feledjük, pár éve nézhetetlen filmeket is láttunk a "jóvoltukból" Ha a nézõk nem harcolnak a jogaikért, a színészek nem tudnak csodát tenni.
Sanfan 2010 okt. 27. - 11:35:24
(17/39)
Emberek, milyen ez a változat az eredetihez képest? Mert azt nagyon szeretem, és kíváncsi vagyok, hogy Friedkin mit hozott ki belõle ilyen színészekkel.
peterapo 2010 febr. 19. - 05:08:27
(16/39)
OFF

Az MGM csatornán jobbnál jobb filmeket vetítenek, minõsíthetetlen szinkronokkal!
Mindig ugyan az a 8-10 fahang, a magyar nyelv dialektikájának minimális ismerete nélkül. Gyorstalpaló "stúdiókban" "képzett" megélhetési nyelvrongálók. (Van köztük egy-két kivénhedt, harmadik vonal-béli színész is, - semmivel se jobbak.) Értem én, üzlet ez: az új, összegányolt szinkron jóval olcsóbb, mint a meglévõ, régi szinkron jogdíja. De könyörgöm a mai szinkronrendezõk süketek? A megrendelõnek is mindegy, csak olcsó legyen? Én még emlékszem a debreceni Szinkron-szemlékre!...
Senki nem emel szót a szinkron-maffia idegborzoló produktumai ellen? A tulajdonos vajon tud róla, hogyan járatják le nap mint nap a jó hangzású MGM nevet?
Szomorú...
offtopic
Kakukk76 2010 febr. 19. - 00:10:14
(15/39)
OFF: Tényleg, nem lehetne gerjeszteni valami petíciót vagy tudom is én mit, hogy az MGM csatorna felejtse el az olcsó szinkronok erõltetését, inkább legyen feliratos??? Olcsóbb is és a film is film marad...
Kakukk76 2010 febr. 19. - 00:07:37
(14/39)
Hát, most leültem egymás után mindkét változat elé (sõt, középsulis koromban láttam a Nemzeti Színházban is Sinkovits Imrével is), és ha eltekintek az MGM õsborzasztóan kiábrándító szinkronjaitól, szerintem a '97-es változat semmivel sem volt rosszabb az eredetinél. Ami azt illeti, szerintem sokkal kontrasztosabb karaktereket sikerült összehozni, Edward James Olmos remek a bevándorló szerepében és úgy általában az összes többi is jobb szerintem, pedig én nem vagyok marhára elragadtatva Jack Lemmontól, de itt most tetszett. Szerintem ez esetben az újabb jobb is (ha más nem, számomra). Uff.
1/10
vizipok56 2010 febr. 18. - 17:11:48 1/10 Előzmény V12345
(13/39)
Szerintem pedig pont így a jó - rögtön látszik, hogy hiába Lemmon zsenialitása, még az õ játéka sem tudja az "eredeti" nyomába húzni azt a feldolgozást! (Fõleg nem ezzel a szinkronnal) Részemrõl én csak 22.30 -kor ülök majd a TV elé!:-)
8/10
V12345 2010 febr. 18. - 16:27:11 8/10
(12/39)
Én inkább egymás utáni napokra tenném a kitünõ történet feldolgozó két filmet(és mi van a hazai szenzációs szinpadi elõadással, szerintem arról is volt felvétel)
offtopic
sorcika 2010 febr. 06. - 08:25:23
(11/39)
Hát,igen!!!!!Én is véletlenül kapcsoltam rá erre a filmre egyszer.De nekem tetszett.Érdekes emberek vannak "összezárva"..Látható,hogy egyes emberek milyen meggyõzõek ill. meggyõzhetetlenek tudnak lenni.10 éves kislányommal ültem a tv elõtt és Õ is csak tágranyílt szemekkel figyelt.Értékelte vagy legalábbis megpróbálta értékelni az esküdteket.Õ is megjegyezte,hogy ez olyan film ,amiben láthatóak az "igazi" emberek.Nem szuperhõsõk,nem hercegek fehér lovon és nem tökéletes nõk..Egyszerû emberek,akik tudnak egymásnak és egymás ellen érvelni..
Egyszóval engem odakötött a tv elé ez a film.
chyga 2009 nov. 19. - 10:28:35 Előzmény oncogito
(10/39)
Kész átverés. Ugye, a Csekély Értelmû Medvebocs kiszolgáltatottsága... Többször láttam a mûsorban, hogy Tizenkét dühös... ugyan, már megvan, kívûlrõl fújom! Egyszer véletlenül belesasszéztam ebbe a filmbe és csak néztem. Most meg fölveszem, fenébe a rangsorokkal. Nem várom, hogy verje az eredetit. Remékben az elsõnél jobbat amúgy is csak egyszer láttam, a Rettegés Foká-nál a Scorsese-s változat De Niróval! Az elõzött.
10/10
oncogito 2009 okt. 24. - 15:35:22 10/10 Előzmény tom0323@freemail.hu
(9/39)
Szerintem a történet itt is remekül átjön.
És a színészekben sincs hiba.
Hogy mások és másként játsszák, ez igaz, de szerintem éppolyan élvezhetõ.
tom0323@freemail.hu 2009 szept. 02. - 23:31:07
(8/39)
Hát, ez a változat a nyomába sem léphet az "eredetinek". Csak a lényeg hiányzik: a fsszültség és a hitelesség. Itt a szereplõk úgy beszélnek, mintha mellébeszélnének.
Valahogy az egész csak ripacskodásnak tûnik. Ennek persze jó oka lehet a pocsék szinkron (Jack lemmon hangja például egyenesen katasztrófa), de a fényképezés is annyira "távoli", hogy nem jön ki belõle semmi drámai.
Ezen kívül az is zavar, hogy itt kínosan ügyelnek a PC-re: "muszáj" volt több néger szereplõt berakni (az "eredetiben" egy sincs), hogy ne menjen el a Péterkéjük... Ez persze önmagában nem baj, csak kissé erõltetett az ötvenes évek Amerikájában - még jóval Martin Luther King elõtt. Szóval, mindenkinek a Henry Fonda-féle verziót ajánlom, mert az viszont remekmû!
10/10
ondok 2009 szept. 02. - 21:41:52 10/10
(7/39)
Nos én Jack lemmont is kíváló színésznek tartom ,legalább olyan jó mint Fonda.az persze igaz ,hogy az elsõ élmény mindig feledhetetlen ,és az akkori szinkronhangok is fölülmúlhatatlanok .nade egyáltalán nem olyan súlyú dolog ez ,hogy emiatt romlana a film zseiális hatása.még az is élvezni fogja ugyanúgy ,aki amásik változatot látta ,mert ez is remek .
Bakfittty 2009 szept. 02. - 17:22:20
(6/39)
Nyomába sem ér a Henry Fonda-féle eredetinek, amely nem csak a szinészválasztásokkal, hanem az akkor még legendásan remek szinkronnal tette feledhetetlenné a filmet. Ezt a változatot csak az nézze meg, aki az eredetit nem látta, különben óriási lesz a csalódás
6/10
mérlegelõ 2008 máj. 03. - 18:59:30 6/10
(5/39)
Valóban pontosítanom kell: végül is egy színdarab újbóli filmfeldolgozása nem az a tipikus 'remake'!
Az "új idõk szele" - gondolom - hogy az esküdtek mintegy fele immár feketebõrû; ám az, hogy a rasszista öregbõl egy ellenkezõ elõjelû, saját származásával meghasonló, "felsõbbrendû" négert kreûáltak, kissé erõltetettnek tûnt... Scott pedig, bárha nagyszerû színész, kezdetektõl több megértés-morzsát keltett a nézõben, mint Cobb, így a végsõ, katartikus jeléenet sem robban/hatot/t akkorát... Néhány apróság /?/ azért föltûnt a történetben, mert egy alkalommal egymás után néztem meg a két változatot - de ezt fölösleges lajstromozni /túl azon, hogy nem is emlékszem ilyen statisztikus pontopssággal mindenre/, megerõsítem: jó film, kellõ hatású, nívós mozi - de az '57-es az egy más kategória!!
teva56 2008 máj. 03. - 18:44:15
(4/39)
Elnézést az elõzõ rossz bejelentkezésekért.
Talán még gyakorolnom kell.
Valoszinü müveletlen vagyok,mert én
nem is tudtam,hogy van másik film változat.
De úgy gondolom,hogy az eredeti film és
Henry Fonda és a többi kiváló színész
felül múlhatatlan.
6/10
mérlegelõ 2008 máj. 03. - 18:26:11 6/10
(3/39)
"É" - ???
teva56 2008 máj. 03. - 18:22:18
(2/39)
É
6/10
mérlegelõ 2008 máj. 03. - 18:16:29 6/10
(1/39)
A 'remake'-õrület egyik, viszonylag tisztességes kreációja; fõleg annak tetszhet, aki nem látta az eredeti FF-filmet /R.: S: Lumet, fsz. Henry Fonda/ - attól ugyanis nem fényévnyi /ez a "dicséret"/ csupán mérföldnyi távolságban van... Érdemes összehasonlítanui!