offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 11. - 01:39:20
(276/496)
Valóban nem, viszont ott lehetett következtetni a folyatásokra.
p.joco 2011 júl. 10. - 21:34:45
(275/496)
Túl nagyok az elvárásaid! Ha meg mindet megmutattak volna akkor egy 4 órás filmet kellett volna végignézned!
8/10
tuvics13 2011 júl. 10. - 19:37:47 8/10
(274/496)
Az én véleményem elég egyértelmû lesz (már akit érdekel)...

SPOILER-veszélyes:
Sok felesleges dolgot rágtak bele a történetbe!
1, Malkovich szerepe teljesen felejleges volt - mintha könyörgött volna egy 5 perces jelenetért...
2, Ez a csaj nem csak, hogy nem szép, de még idegesítõ is volt. (jelleme, viselkedése, szinkronhangjáról ne is beszéljek)
3, Szülõket minek kellett beletenni a filmben? Teljesen felesleges volt az õ 5 percük is!
4, árnyalatnyival lett csak jobb az elõdjénél (azaz a kettesnél) de véletlenül sem közelíti meg az elsõ részt! Szerintem ez is azt a látszatot erõsíti, hogy amíg megvan a megfelelõ bevétel, addig préselünk egy újabb történetet!
Akció filmhez képest a látvány elvárt! A cselekmény jó volt, de a levezetése... momentán az elsõ 30-40 perc nem szólt semmirõl: az elõzményt megmutatják, hogy lehessen érteni, mirõl fog a történet szólni!

A legnagyobb kérdõjel számomra az az, hogy miért süllyedt bele Hollywood a képregény adaptációkba és a folytatásokba!
Az elsõ film volt a legkerekebb, legjobb! Ez a rész is, akárcsak az elõdje, vagy a következõ rész ott lesz elszúrva, hogy a film önmagában lesz egy sztori a sok közül. AZAZ az ELSÕ RÉSZBEN NINCS UTALÁS, A KÉSÕBBI RÉSZEKRE...
(legjobb példám a Terminátor, amiben a jövõbõl jöttek éstöbb szálon akartak beleszólni az alakulásokba)
Momentán senki nem tudott semmit, csak néhány ember?! Akkor kérdem azokat a csókákat, az elsõ két résznél hol voltak, hogy nem tudtak szólni? Ötletes lett VOLNA, de ez egy paradoxon!
Akárcsak a legnagyobb kérdõjelem! (lehet volt róla szó, de csak megkérdezem: HOGY JUTOTTAK LE AZ ELDÕLT ÉPÜLETRÕL? egyik snittnél az oldalán lévõ tûzlépcsõn kuporodott a társaság, majd egy gépverekedés után, már az utcán futottak!)

Szeretem a látványos akciófilmeket, ahol a cselekmény is csavaros és majd hogy nem kikezdhetetlen!
Ez pedig nem mondható el erre a filmre (se)...
Továbbra is (be)fürdés lesz, mert az elsõ rész kerek volt és folyamatosan bõvíteni akarják egy olyan múlt megmagyarázásával, amelyrõl az elsõ részekben semmi utalás nem volt!
SÁNTÍTÓS!

Ez így csak egy 7,5/10
domo.robi 2011 júl. 10. - 02:10:37
(273/496)
A konyhai robotgépünk és a hûtõszekrény megnézték a filmet, és röhögtek. Fõleg a harci jeleneteken. Az emberiség leigázására pedig a gépek már régen kitalálták a facebookot, ami sokkal hatékonyabb, mint egy-két atombomba. Már rengeteg embert hatalmukba kerítettek a gépek!
Vrahno 2011 júl. 10. - 00:12:12
(272/496)
Az még hagyján, de hogy a gravitációt se befolyásolta! Elég ciki, hogy amikor ugyanezt a sztorit eljátszották a rajzfilmben, ott élethûbbre sikeredett a dolog... illetve egész addig, míg Kibertron teljes bolygóját sikerült egyetlen robbanással fénysebességgel kirepíteniük a Naprendszerbõl.
8/10
Viktor6665 2011 júl. 09. - 22:41:36 8/10
(271/496)
Jó film, de azért pár dolgot nem értek, pl miért bújkáltak a az álcák a hold felszínén vagy hogy-hogy világos volt a Földön, ha egyszer odateleportáltak pár másodpercre egy fél bolygót, nem takarta el a Napot?
8/10
GéPLovaG X 2011 júl. 09. - 21:52:58 8/10
(270/496)
Na ma meglestük párommal IMAX 3D-ben. A film tetszett, bár nekem hiányzott az a vagány életre való nõ a sztoriból amit megszoktam az elsõ 2 részben. Nem feltétlen Megan Fox-ra gondolok, de szerintem õ sokkal jobban illet a képbe mint ez az új csaj.
-SPOILER- Én azt hittem az agyam eldobom amikor beállított a Mercivel és nem küldte el a jó kurv@ anyjába Sam, szerintem egy jó érzésû férfi nem tûr el ilyesmit. Kicsit érezhetõ volt rajta, hogy muszájból töltötték be az ûrt vele. -SPOILER Vége- De amúgy a látvánnyal, hangokkal és még a sztorival is meg vagyok elégedve.

A 3D viszont nem lett a szívem csücske. Nekünk több kellemetlenséget okozott mint élvezetet, így valószínûleg egy darabig nem próbálkozunk meg vele ismét.
baker_ 2011 júl. 09. - 20:56:57
(269/496)
Köszi, remek... Én biztos nem fogom szinkronosan végigszenvedni. Elmennék rá eredeti nyelven, de barátnõm miatt nem megy. Amúgy decemberig nem kell várni, nov 15 elvileg a Blu-Ray megjelenés.
10/10
Watchmen 2011 júl. 09. - 20:54:10 10/10
(268/496)
Transformers – A hold sötétsége
és visszatekintõ az elõzõ részekre is

Mondtam már, hogy Michael Bay a legnagyobb király! Mindjárt elkezdem annak taglalását miért is, azonban nem mehetünk el a múlt mellett szó nélkül hogyan jutottunk idáig.

Lehet, hogy nem emlékszik mindenki, de amikor Bay belekezdett ebbe az elképesztõ gigaprojektbe azt mondta: „A Transformers lesz az én Gyûrûk urám.” Persze mindenki kuncogott és legyintett mit akar ez a középkorú akcióguru. Michael tûrt és várta a fejleményeket. 2007-ben a Transformers elsõ része hatalmas erõvel robbant be a köztudatba. Mindenki elámult a kocsikból robottá alakuló akciófigurákon, a remek zenén és az azóta legendássá robot hangeffekteken túl a mûködõ sztorin is. Így a kritikusok is elégedettek voltak és az év legsikeresebb és legcoolabb filmje lett az Autobotok és az Álcák csatája.

Természetesen, hogy nem esett kútba a folytatás ötlete.
Dübörgött tovább a gigászi projekt. Még szép, hogy mindenki visszatért. Hülye lett volna ha nem teszi. 2009-ben így folytatódott Fallen bosszúja. Az azóta szexszimbólummá vált Megan Fox is visszatért rengeteg férfitársam örömére (megjegyzem sok lány ismerõsöm is elismeri Fox kisasszony nem mindennapi adottságait). Mint mára már kiderült ez volt az utolsó része a trilógiában. De ne is firtassuk a múltat.

A középsõ csapást már nagyon sokan nem szerették. Rengeteg ember zsebében kinyúlt a bicska. Indokként felhozták, hogy túl gagyi a sztori, követhetetlenek az akciók és sok a kretén humor. Megjegyzem már akkor sem értettem mi a baj ezzel. Bay filmet és fõleg Transformers filmet nem ezekért néz az ember, hanem a robotokért. Itt meg is emelte a tétet Mr. Bay és letette az egyik legütõsebb folytatást. Ha csak Optimus ejtõernyõzésére és ahogy forog közbe a kamera, vagy az autópálya pusztító nyitójelenetre gondolok megdobban a szívem. Hogy a film végi sivatagi zúzdát már ne is említsem. Egyetlen fájó pont nekem is a kretén humor, de ezen könnyedén túllendültem. Ismét jeles vizsgalap.

Következett ismét a találgatás, hogy bõvül trilógiává robotos kalandunk. Közben Bay elismerte ki tudja milyen megfontolásból, hogy a 2. epizód számára sem volt az igazi. Jöttek az elõzetesek az szájában gyûlt a nyál, benne az Allsparkkal és valami fantasztikus moziban bíztunk.

Jöttek, láttak és gyõztek! A trilógia záró darabja olyan szintû vizuális orgia, mely egy 3. vh. a retina ellen. Olyan elképesztõ rajongói filmet kapunk akit csak az nem elégít ki aki a 2. rész után megtagadta, hogy nem néz több Bay filmet. Bár õ is késõbb becsábul és leesik az álla. 2D-ben néztem a filmet mert sajnos IMAX-re nem tudtam foglalni sima 3D-t meg nem akartam. Viszont ennyi a hibája az egész mai napnak. (megjegyzem 2D-ben is tökéletes élmény, és nem zavar a szemüveg sem).

Mert egy olyan filmet kapunk mely örökké hivatkozási alap lesz a filmtörténet ki tudja milyen hosszú történelmében. Amit Michael Bay mûvel velünk arra nincs szó. Olyan szintû fémelyítõ armageddont kap Chicago, hogy elképzelhetetlennek tûnik ezt már tovább fokozni. Megjegyzem, ha a mai trükktechnika állapotát nézzük akkor ez a csúcs. De ez olyan jéghegy csúcsa, hogy a Dark of the Moon mellett a TRON Legacy látványvilága csak vásári majomkodásnak tûnik.

A sztori is teljesen rendben van. Nagyon tetszett, hogy a szintén zseniális X-Men First Class mellett itt is összemosták a valódi történelmet a robotuniverzummal. Kennedy, holdra szállás, titkos katonai programok, Csernobil stb. Mind-mind Kruger zsenialitását dicséri.

Kellemes meglepetésként ért, hogy nem idegesített az új csaj Rosie Huntington-Whitley sem, de azért még mindig Megan a favorit. A sztori alatt kétszer is meglepõdtem, tényleg van benne két jó meglepõ momentum.

Remekül mûködik a zene is a film alatt. Steve Jablonsky grandiózus zenét komponált a fináléra (és nem érdekel mennyire az elõzõkbõl építkezik, vagy mekkora lopós ez a Steve akkor is jó a zene, nekem legalábbis jobban bejött mint az új Potter scoreja).

Viszont, hogy az írásom elejére visszatérjek. Miért Bay a legnagyobb király? Mert letette a 21. század hamisítatlanul bombasztikus giga akciótrilógiáját. Viszont aki ezek után azt meri mondani, hogy a Transformers figurák, vagy ez az egész mitológia gagyi, az többé ne nézzen filmeket.

Ezer köszönet, hogy megvalósulhatott egyik gyerekkori kedvencem ilyen filmes projektekben. Örök élmény. Isten veled kedvenc Transformerseim.
100%

A trilógia együtt: 300%

Ui.: ebben a részben a szinkron ritka pocsék – már ami a robotokat illeti, de majd dvd-n úgyis más lesz a helyzet, hiszen ott az eredeti nyelv. Illetve ha nem kap Oscart a vizuális trükk csapat akkor nincs igazság.
10/10
Watchmen 2011 júl. 09. - 20:52:29 10/10
(267/496)
Így van sajna nem vetítik feliratosan.. jól láttad a dolgokat. Én nekem is végig kellett szenvednem a szinkront. Fõleg a robotoké rossz, kivétel Optimusé az övé egész jó. Sajna a dvd megjelenésig várni kell a magyar felirat eredeti hang kombóra. A megjelenés kb. december eleje.
baker_ 2011 júl. 09. - 20:43:23
(266/496)
Hello!

Feliratosan 3D-ben szeretném megnézni, lehetõleg Budapesten a filmet, de ha jól látom ez túl nagy kérés, ugyanis sehol nem vetítik így. Sõt még sima verzióban sincs sehol feliratos. 3D-ben van szinkronos meg eredeti nyelves (felirat nélkül) verzió, simában meg csak szinkronos (Mom park meg Arena pláza). Egyszerûen hihetetlen, hogy nem vetítik sehol felirattal. Jó talán 3D felirattal azért nincs, mert problémás lenne kicsit. De legalább sima verzió lenne feliratosan. Valaki erõsítsen már meg, hogy jól látom-e a dolgokat avagy mégsem? Köszi.
offtopic
Adam Schmidt 2011 júl. 09. - 19:22:45
(265/496)
:))
Sirius111 2011 júl. 09. - 19:11:39
(264/496)
álva sereg=álca sereg....
Sirius111 2011 júl. 09. - 19:10:38
(263/496)
Hát szóval jobbra számítottam a kommenteket olvasva...
A történet tényleg jó lenne bár kissé tényleg ellentmondásos néha...
De a többi....pffff....SPOILER: a csaj rohadt idegesítõ plázacica....és minden akció közt perwollal kimossa a fehér tunikát és libeg tovább karcolás nélkül....
a ház szétesik de mindenki okés....egy légideszantosnál min 3 ejtõernyõ van és ehhez még hátizsák sem kell nekik...az elsõ részben és a másodikban még legalább tényleg csaták voltak: katonaság vs robotok ( pl tankok nehéz tüzérség komoly légierõ) ebben meg ami elvileg a legnagyobb ütközet pár paratrooper kivégzi a legnagyobb álva sereget ami eddig elõjött...vicc....és kissé olyan Föld inváziós lett a vége...
SPOILER VÉGE
Szidtam a második részt a két idióta robottal, de most visszasírom....nagyon gyenge ez is...( mint pl Karib )
Bocs ha negatív vagyok, de mindkét filmet egy napon néztem meg....mondom végre szórakozok egy egész napot, de csak jobban felbasztam magam....áhhh....
Bodellger 2011 júl. 09. - 15:08:24
(262/496)
Egyetértek ami a hanghatásokat illeti. Bár tavaly azért az Eredet durván ütött. Azt hittem, hogy megáll a szívem, olyan hanghatás volt a moziban. Eskü már-már szarul voltam. De ezt leszámítva igazad van.
merkur66 2011 júl. 09. - 13:15:40
(261/496)
Én nem csalódtam a filmben.....látványos mozit akartam és én úgy érzem megkaptam. Nekem tetszettek a jelenetek, amerikai látványos(sokszor valóban hihetetlen) popcorn mozi. A 3D- vel sem volt bajom. Az alapsztori sem volt mindig következetes, szerintem, de befogadható volt. Aki iszonyatosan irritált az a csaj..én nem bírtam (és nagyot nevettem a végén, mikor a porban és mocsokban lassított felvételben mutatták de a haja még mindig olyan jól állt, hogy csak na).
Nem egy meghatározó film, de nem bántam meg, hogy beültem rá.
7/10-et adnék rá
Belua 2011 júl. 09. - 07:33:38
(260/496)
Összességében szar. A történettel nincs nagy baj, sõt talán az a legjobb benne. De a kivitelezés. Ezen senki nem fogja lerágni a körmeit az izgalomtól az biztos. Lassan folydogál mint egy híg fos a csatornában. Azt gondoltam hogy legalább az akció részét tökéletesen kidolgozzák, de voltak olyan elképesztõ hibák, amik azonnal a szánalom kategóriába ûzték a filmet. Spoiler Toronyházról átugrik a csaj és a csávó a repülõre, majd a srác küzd az egyik robottal a repülõ tetején miközben zuhannak lefelé. Ez még oké. De az hogy amikor lezuhannak a gép többször átfordul, majd fel is robban, akkor a srác mindössze egy kis sántikálást produkál, szóval ez kiverte nálam a biztosítékot. Aztán amit még utáltam hogy egy szar amerikai propaganda filmet csináltak ebbõl, hogy mi vagyunk az amerikaiak akik a hõs fiaikat csatába vezetik és ki tart velem a gonosz álcák ellen. Igazából ezen már röhögtem a végén. A film egyetlen jó pontja hogy egy nagyon tuti csajt tettek a srác mellé. És ezzel véget is ért a történet. 2/10
1/10
Xbull 2011 júl. 09. - 05:12:14 1/10
(259/496)
Nem voltam még 3D filmen gondoltam ez jó lesz á
Hát nem, az összes rész közül ez volt a legvontatottabb így már rendesen vártam hogy mikkor lesz már vége, 3D se dobot annyit rajta hogy kifele azt mondjam hogy nem volt idõpocsékolás megnézni
Amúgy is 3D hát felemás érzéseim vannak vele kapcsoltba ,úgy mondanám hogy soha többet nem megyek míg meg nem szûnik a sima vetítés, a film után még fél órával is fájt a szemem
Viszont valami nagyon kezd negatívba menni ez a mozi hanggerelye pár éve még rendesen megrezegtette a tüdõmet a mély hangok, de most semmi mintha félõre csavarták volna a hangerõt

Lentebbi hozzászólásokhoz pedig
Kocsikba van piros folyadék sõt van hogy sötét vörös méghozzá a váltómû olaj(automata váltós kocsikba van pár liter), meg talán szervó olaj is pirosas

Egy 7 éves csipogót minek vinnél korhatáros moziba , hogy elrontsd mások élményét, vidd mesére az való neki
Beültünk megnézni anno a Világok harca címmû filmet, hát pont olyan szerencsém volt hogy egy apuka jó ötletnek gondolta hogy az olyan 8-10 éves gyerekeivel(egy lány meg egy fiú) megnézi a filmet , nem is kezdek el parázni meg visítozni a gyerekek mikkor a gépek fröcskölték szanaszéjjel az embereket, meg hamvasztották ezrével
Bodellger 2011 júl. 09. - 04:22:34
(258/496)
Hááát nem vagyok egy Transformers Fan és ezen ez a film sem változtatott, habár nekem még ez jött be talán a legjobban. Mondjuk azt sajnálom, hogy moziba tettem. Kár volt. Egyetértek mechand-el, nekem sem nyújtott valami nagyot a 3D. Eddig messze az Avatar volt a legjobb technikai szempontokból (amit én láttam) . A sztori amúgy full kiszámítható minden jelenetében, s aki kicsit is otthon van a filmekben + szinkronhangokban az szinte egybõl levágja, hogy ki jó és ki gonosz szereplõ - > Ezt nyilván csak általánosságba mondom és nem minden filmre, persze erre a trilógiára tökre igaz. A csinos szöszi csajszi, a két apró robot üde színfoltja mellett öröm volt látni még Frances McDormandot és John Malkovichot is ( mivel kicsit sem néztem utána a filmnek, így meglepõdtem, hogy szerepelnek benne) A Film nálam 10/7 csakúgy, ahogy az elsõ része, de ez valahogy jobb annál. Amúgy a Transformers szeretõknek ajánlom, akik meg csak egy esti popcorn mozira vágynak, azoknak is, mozi nélkül :)
Andibandi10 2011 júl. 08. - 15:08:16
(257/496)
Szerintem neki még a hupikéket meg a micimackót kéne nézie.