10/10
mathers 2009 júl. 07. - 00:24:27 10/10
(394/954)
úgy tarthat 8,4-es átlagnál. Hogy nem mindenki ugyanúgy van összerakva, hogy "ez egy rossz film" vagy, hogy "ez egy jó film" mi lenne akkor. Minden 10/10 vagy minden 10/1. Nem fog mindenkinek tetszeni egy adott film. És ilyenkor jönnek a fikázások meg minden míg a sok hü**e már mindenkibe bele beszéli, hogy ez egy rossz film. A fikázásoknak aláírom van benne valami. De nem teljesen igaz. A nagyrésze mind értelmetlen, de ezt már leírtam olvasson vissza egy kicsit akit érdekli. Na szóval annyi, hogy vannak olyanok akiknek nem jött be vannak olyanok akiknek bejött. És a végeredmény pontosan azt mutatja, hogy azok vannak fölényben akiknek tetszett :) Hát ennyi. Ez olyan, hogyha megkérdezik tõled te csíped a Rock-ot. És azt mondod nem. Mire a másik: Tényleg? Én szeretem. Ennyi. Bye
Meadow 2009 júl. 07. - 00:21:51 Előzmény Nathan Petrelli
(393/954)
utolsó variáció és kiválaszthatod a nyertest:Jessica Biel Õ amúgy is akciókisasszony vagy Kristin Kreuk a supermanbõl.Szerintem õk jobban illenének Shiahoz.
Meadow 2009 júl. 06. - 23:53:00
(392/954)
jaj istenem,imádom:)de akkor én lennék a fõszereplõ csajszi,ha nem hargszotok:))))))
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 06. - 23:49:07 9/10
(391/954)
ha már szereposztás:
(Petrelli fórumozó kollégáról ugrott be :P) LaBeouf helyett el tudnám viselni mondjuk "Peter Petrellit" is alias Milo Ventimiglia-t ;)))
1/10
lajos7604 2009 júl. 06. - 23:46:18 1/10
(390/954)
Egyetértek. Ez a fórum a szabd vélemény-nyilvánításról szól. Csak olvasva a fórumot felpaprikázott ez a kis p...cs erõszakossága.
1/10
lajos7604 2009 júl. 06. - 23:42:17 1/10
(389/954)
Ma néztem meg a filmet, és a borzalmas élmény hatása alatt úgy éreztem, hozzá kell szólnom nekem is. Elolvasva az írásodat viszont úgy döntöttem, hogy nem teszem meg, mert minden szavaddal egyet értek, és újat nem tudnék hozzátenni. Mégegyszer: tökéletesen egyetértek.
Mostmár csak azt nem tudom, hogy a film hogy tarthat 8,4-es átlagnál?
Meadow 2009 júl. 06. - 23:42:15 Előzmény Nathan Petrelli
(388/954)
:)ha eszembe jut más,akkor írok még:)
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 06. - 23:36:31 9/10
(387/954)
sajnos azt kell mondjam ez javarészt jogos.. :(

"Ami Te azért nem tudsz sajnos értékelni, mert egy 17 éves kis tö*cs vagy, aki ugyanúgy öltözködik mint a korod beli lányok, és vasalja a haját."

Egyrészt ez egy fórum ahol véleményt nyilvánít mindenki pro és kontra. Hogy ki mennyi idõs az egy dolog, attól még lehet véleménye. És akkor is lehet véleménye ha speciell nem autobotokkal játszott gyerekként. Én sem, de nekem tetszett a film. Ennyit az összefüggésrõl... és egymás sértegetésérõl. Ne csináljuk már fiúk, oké?
1/10
lajos7604 2009 júl. 06. - 23:25:32 1/10
(386/954)
Te aztán igazán nagyfiú vagy. Neked már volt ilyened. Gratula. Ez kb. ovis szint volt. "én már nagyfiú vagyok bi-bi!" Képzeld, nekem meg már nem volt, úgyhogy én már nagyobb fiú vagyok. Na ehhez mit szólsz?
Attól még ez a film nézhetetlen.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 06. - 21:41:07 Előzmény pmark922
(385/954)
Nem akarok beléd kötni, de a batman és a batman visszatér minden idõk legjobb Batman filmje. A 3-ik és 4-ik rész valóban gáz lett, mert nem tudtak semennyivel sem többet nyújtani az elõzõ kettõnél, de az elsõ kettõ a legjobb.


Ami a transformers-t illeti. Itt nem is kell annyira rettegni a robotoktól, mert ez inkább szorakoztató akció film, mint egy abszolut félelemre alapozó, mint a T4. És ha már T4-et szóba hoztad, hát semmivel sem volt pörgösebb, semmivel sem voltak elvarrótabbak a szálak, kidolgozottabbak a karakterek, és össze szedettebb a történet. A nagy különbség csak az, hogy a terminátor egy komoly film, a transformers pedig egy animációs rajzfilm film adaptációja.

Ami Te azért nem tudsz sajnos értékelni, mert egy 17 éves kis tö*cs vagy, aki ugyanúgy öltözködik mint a korod beli lányok, és vasalja a haját.

Az idõsebbeknek még volt transformers-e, nézte a mesét, és ez jelent neki egy alapot.

Igazán ezek a filmek úgy jók, ha elõtte bele bele nézel a rajzfilmbe. Szerintem legalábbis. Ahogyan sok filmet nem lehet úgy megnézni, hogy ne lásd az elõzményeket, csak itt egy animációs sorozat az elõzmény, illetve úgy jobban érted, és jobban átérzed, habár önmagában is meg meg állja a helyét.

Csak a t4-tõl sokat vártunk, de fallen lett, ez meg fallen volt, de mégis átment a vizsgán, és nem éreztem úgy, hogy végre megváltás, hogy vége lett :D
5/10
Zempy 2009 júl. 06. - 21:15:37 5/10
(384/954)
Én csak ma láttam. Nem sorolnám az elsõ részt a nagyobb filmélményeim közé, de az egész jó volt, vártam hát a folytatást. Fõleg, hogy Bay azt mondta, talán ez lett a legjobbja. Nos, amennyiben ezt komolyan gondolta, akkor ez eléggé minõsíti õt!

Úgy ültem be rá, hogy nem törõdtem a rengeteg negatív véleménnyel, a borzalmas kritikusi értékelésekkel. Most úgy gondolom, jogos a nagy részük, bár talán nem kellett volna ennyire lehúzniuk!

Az elsõ rész recepetjét tényleg kidobták, de ha meg ugyanaz marad, akkor azt mondanák, ötlettelen. Így legalább próbáltak kicsit újat alkotni, nem sok sikerrel. Na azért nem sok minden változott, a sztori ugyanolyan nulla maradt. Kis kõdarabok miatt rohangál mindenki és a csúnya böszme robotok a világunkat el akarják elpusztítani (hogy ez miért is jó nekik, nem derült ki). Ez egyszer elment, másodszorra már fárasztó.

A nyálas és kínos jelenetek engem a Pókember 3-ra emlékeztetnek. Ott is próbálták kicsit a hõsök életét és jellemét elmélyíteni, meg gyerekes poénokkal feldobni. Ez itt még rosszabb. Sam anyjától hülyét kaptam, a hülye szinkronjától fõleg. Megjelent a szobatárs, jó arcnak tûnt, de egy idõ után olyan unalmasan szánalmas lett az õ szövege is, hogy csak na. Mellettük még a lúzer srác is elviselhetõbbnek tûnt. A szexi csajnak álcázott robotot pofátlanul lemásolták a Lény c. filmekbõl, ott is csápok és nyúlványok jönnek ki a gyönyörû gyilkológépbõl. A barátnõnek sok szerepe nincs, Megan Fox csinos, de egy mûmaca. A megoperáltatott testrészeivel és tökéletesre rúzsozott szájával sem nagy szám. Pénzbõl a legtöbb lányt meg lehet csinálni hasonlóra, nagy cucc... Egyedül a szakállas öreg Álca tetszett, õt eltalálták. Bár menni nehezen tudott, de aztán úgy harcolt, mint a vihar. Érdekes :)

A dumák sablonosak, a poénok... ha már annak nevezzük. Egyen, esküszöm egyen nem nevetett az egész közönség! Nem is volt min. Pár viccnek szánt megmozdulás kész csõd, fõleg a két veszekedõ robottestvér, meg a kis Álca. Kiknek készült a film, 10 éveseknek?! Látszik az a pofátlan törekvés, hogy mindenkit becsõdítsenek a moziba, minden korosztályt kiszolgálva. Sajnos épp az idõsebb, kicsit igényesebb mozirajongókat szolgálják ki legkevésbé. Normális ember ezeken aligha nevethet, én sem igazán élveztem a sok kis vakarék örökös marhaságait.
Nem tudom megérteni, hogy ha azt az óriási energiát belefektetik a robotok kidolgozásába és az effektusokba, ami látszik a vásznon, és ami dicséretes, akkor hogy nem lehet egy picit értelmesebb forgatókönyvet kitalálni? Az ember azt hinné, ez a könnyebb, de az amcsiknak nem, mert nekik nem igazán van agyuk. Csak látvány legyen, és a hülye amerikai tiniknek ez elég is? Pedig a TDK óta illene rájönni, hogy a közönség is igényli a csavaros, értelmes sztorikat... Persze az ilyen filmeknél ez valóban nem elsõdleges szempont, ez igaz, de azért mindennek van határa.

Nagyon vártam Megatron visszatérését is, õ egy király fazon :) Sajnos nagyon háttérbe szorult, sok szerepe nem is volt. Hirtelen lett egy még nagyobb fõvezér, akit elég gáz módon még a tanítványa is Bukottnak hív, és az kavarta a szart végig. Eredeti. A végsõ harc is csalódás, nem akarok spoilerezni, de hogy pont a két fõgonoszt kellett fél perc alatt lerendezni, az baj. Azt hittem, most jön csak a java.

Izgalom nem igazán volt, végig lehetett tudni, kb. mi lesz. Egyszerûen éreztem, hogy senki nem halhat meg, így a katarzis sem jött át. Inkább hatásvadászat és szánalmas próbálkozás. Pl. amikor feltûntek a végén a szülõk, én már fogtam a fejemet tõlük, úgy utáltam õket. Sam és apja búcsúzása sem lett megható, inkább felesleges és idegesítõ. Sam "halála" szintén borzalmas.

Nagyon sok rosszat írtam, pedig alapjában nem szenvedtem a film alatt. Vannak egészen jó részei. A robotok ismét lenyûgözõ kidolgozottságúak, és mindegyikük egyéniség. Gondolom eredetiben a hangjuk is élmény. Jó volt látni, amikor életre keltek, a legjobb részek robotosak, én mindig alig vártam a harcot :) Sajnos a gyenge operatõri munka miatt ezek sem olyan jók, mint lehettek volna. Több és nagyobb robotok, de olyan nagyon nem látványosabb az elsõ résznél. Azért így is van mit nézni, nekem tetszettek a robotok és a sok zúzás, kábé ez az egyetlen rész, amihez igazán értenek a készítõi. A pusztító durva jó volt, na meg egy-két Álca is! A hang szintén ütõs.

Kicsit sokat jár a szám, de kb. mindent leírtam, amit a filmrõl gondolok. Attól, hogy nagyobb és több robotot dob be, Mr. Bay, az még édeskevés. Szerintem jó egy folytatás, ha megõrzi elõdje erényeit, és továbbfejlesztve azt, plusszokat is tesz a filmbe. Nem elég az, hogy látványos legyen, ez minden amerikai produkcióra jellemzõ. Szóval emiatt senki nem fog igazán hasra esni :) Pláne, hogy egész vagyont költöttek rá, amit okosabban kellett volna felhasználni. Michael Bay nem jó rendezõ, a látványos effektek nem neki, hanem a pénznek és a mesteri effektes csapatnak köszönhetõ. Õk és a hangmérnökök alkottak valamit, a film többi készítõje hát nem igazán.

Kár, mivel azt terveztem, hogy ha jó lesz a film, akkor megvéve az elsõvel együtt, ez lesz az elsõ Blu-ray lemezem. Mot már biztos, hogy nem adnám ki erre azt a pénzt. A harmadik rész még bizonyíthat, a lesújtó kritikák talán átgondolásra késztetik majd a rendezõt.

Szimpátiából adok rá egy 5/10-et, nekem ennyit ért meg ez az élmény.
10/10
mathers 2009 júl. 06. - 21:11:59 10/10
(383/954)
Transformers kedvelõinek van itt egy kis rossz hír. Ami még egyáltalán nem biztos. Amúgy az oldal frissül mindig az új hírekkel: http://www.transformersmovie.lapunk.hu/
offtopic
wukovsky 2009 júl. 06. - 20:35:29 Előzmény kovi04
(382/954)
Még csak a 105 hozzá szólásnál tartok, de itt olvastam egy akkora hülyeséget, hogy nem tudom szó nélkül hagyni :$

"heppy end, mint az elsõnél, hogy akarják így folytatni ? :$


Spoiler:

Ha nem tünt volna fel, nem akarlak gyávának nevezni uram, de a gyávák gyakran túl élik!!!!

Még nincs vége, találkozunk!!!!!


Az elsõ rész vége tényleg lezárt, hacsak nem az, hogy Optimus oda hív egy csomó autobot-ot, amiben ugye benne van, hogy lesznek harcok itt a bujkáló álcákkal.


De a második rész vége az egy az egyben folytatás elõzménye, Megatron elmegy, rendbe hozza magát, és valami új fegyverrel, ötlettel vissza tér, ennyi!!!!


Hogy az ilyen minek nézi meg a filmek, habár lehet, hogy az a 10 éves kategória, akinek elvileg készült :)
10/10
xzibit2009 2009 júl. 06. - 16:57:51 10/10 Előzmény dany0902
(381/954)
végre egy normális hozzászóló!!! :D :D
Ezt is megéltem!
MooviemakerGirl 2009 júl. 06. - 16:04:39
(380/954)
Naggyon jó flm! Lány létemre imádom! 2,5 óra tömény akció!!!!
8/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 06. - 13:33:39 8/10
(379/954)
Hm, na õ már jobb:D
Érdekes választás lett volna, megnézném úgy is a filmet:D
(egyébként mondom, Scarlettet és Alba-t is szeretem, csak ha már a mû/természetes-nõ dologról van szó, akkor õket inkább már a mû-be sorolnám sajnos...)
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 06. - 13:03:39 9/10
(378/954)
sztem ha utánozná is, akkor is másként néz ki.
orrtól fölfelé egy teljesen más karakter, a haja ide vagy oda a szemei által egészen más kisugárzása van mint A.J-nak. amúgy gyönyörû szemei vannak a csajnak, nagyon szép nõ, ezt senki sem vitatja szerintem. (de ebbe a filmbe én akkor sem tettem volna be, fõleg nem ezzel a partnerrel)
10/10
dany0902 2009 júl. 06. - 12:59:22 10/10
(377/954)
wáááá, ez rohadt nagy film !!! :D
sokkal jobb mint az 1, ez az egyik legjobb film amit láttam :D
ha másnak nem tetszik ez van, nekem nagyon bejön :D
Meadow 2009 júl. 06. - 11:26:55 Előzmény Nathan Petrelli
(376/954)
megvan.Natalie Portman milyen lett volna?:)
Meadow 2009 júl. 06. - 11:24:00
(375/954)
Amúgy szerintetek tényleg utánozza A.J-t?mjuk a stílus tényleg hasonlít....