8/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 05. - 18:40:04 8/10
(354/954)
Nem Megan Fox védelmében mondom, de az említett másik két nõ (Jessica Alba, Scarlett Johansson) pont ugyanannyira "mû", mint Megan:D
Mondom ezt úgy, hogy mindhármukat szeretem...õket (elsõsorban) nem a kiugró színészi teljesítményük miatt szerzõdtetik, hanem mert jól néznek ki, és kész...ezen nincs mit szépíteni, nem is kell, az ilyen filmekbe ez egy olyan alapfeltétel, mint a vizuális effektek:P
9/10
hami30 2009 júl. 05. - 16:40:43 9/10
(353/954)
Szerintem nem volt rossz a film.Kicsit túlcsordul az akciótól.Szinte fárasztó volt az állandó pörgés.A helyszineken észrevettem egy bakit:)A piramisos jeleneteknél tünt fel,hogy a piramis tetejérõl leesvén a Karnaki templom oszlopai között folytatták a harcot ami azér jó pár száz kilóméter a piramisokhoz,mivel Luxorban van nem pedig Kairóban.Gondolom kevesen vették észre.Volt szerencsém élõben látni mindegyiket.
Meadow 2009 júl. 05. - 14:07:27
(352/954)
Igazad van teljesen:Megan Fox csodaszép és nagyon jó nõ,de ettõl válik számomra annyira mûnõnek és nem oda illõnek,hogy valahogy végig olyan fura,hogy ott van:)
Valami egyszerûbb csajt jobban bírtam volna,mondjuk Jessica ALba vagy Scarlett Johansson ,de talán eszembe jut valaki jobb is....most nem fog az agyam.-

Amúgy a rendezõ véleménye sem valami fényes:

http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2009/07/04/megan_fox_nem_eleg_halas_a_rendezojenek/
Meadow 2009 júl. 05. - 13:52:35
(351/954)
Picit csalódottan jöttem ki tegnap a moziból,pedig annyira vártam a második részt,mert nagyon-nagyon tetszett az elsõ rész:(
Nem kötött le annyira és néha annyira kidolgozatlanok voltak a párbeszédek.Nálam az elsõ rész vitte a primet és remélem a harmadik rész jobb lesz.Egy filmet tudok,aminek a második részét nagyon eltalálta Michael Bay(és jobb ,mint az elsõ) az pedig a BAd Boys 2,az nagyon tuti lett:)Imádom.
9/10
Semprini 2009 júl. 05. - 13:48:17 9/10
(350/954)
Hát sajnálom azokat akiknek pusztán Megan Fox szájfényétõl meg fehér gatyájától extra jó napjuk lesz, egyebet ugyanis nem nagyon mutat a leányzó. De nyilván van akinek ennyi bõven elég. :-) A véleményed többi részével amúgy teljes mértékben egyetértek, valami hasonlót írtam én is a premier napján, úgyhogy távol álljon tõlem, hogy vitázni akarjak.
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 05. - 13:33:13 9/10
(349/954)
háát ja. nem rossz a srác, de annyira számomra nem extra. hangsúlyozom: számomra! :) ami talán pozitívum, hogy egy olyan fõszereplõ aki ténylegesen az átlagos srác karaktert formálja meg (és nem izomagy, és nem nyálfejû..stb).
a csajszi fehér gatyája és szájfénye engem is irritált, de hát had legyen a pasiknak egy extra jó napjuk :DD
10/10
Cullangka 2009 júl. 05. - 13:29:29 10/10
(348/954)
hát sztem Shia-t azért sztárolják annyira, mert õ télleg úgy játszik mintha õ maga lenne a szerep, mindenét beleadja, és sztem nagyon profi! nekem nagykedvencem évek õta és imádom (de a filmet nem cska õ miatta szeretem:, de azért sztem nélkûle nem lenne iylen jó:))), engem azért a filmben kcsit idegesít, hogy a csaj (nem tom hány napig menekûlnek) mindig tele sminkel maximális szájfénnyel mutatkozik, és a végén a fehér agtyája 1 óra (filmbe fél nap) kergetõzés után, (30x-os hempergés a koszban)után a gatyája még mindig hó fehér... :) nekem a kedvencem a kis álca ½játékautó½ robot xD õ nagyon nagy, azért látszik, hogy a 2 nagyon a ½szex½ köré van építve! az elején amikor felkel a konyha a kis álca lézerfarka... xD én eddig csak gépen láttam de pénteken megnéztem moziban is, és hogy megmondjam ott 100x jobb!
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 05. - 13:24:17 9/10
(347/954)
rohadt egyszerû egy filmet kritizálni. ha nagyon nekidurálnánk magunkat szerintem a legjobb alkotásokat is sz*rrá tudnánk alázni, nem? a kritikusoknak az a dolguk hogy "érdekes kritikákat" irjanak, különben mehetnek a süllyesztõbe. ha ilyen szemmel ülsz be a moziba (vagy pláne ha a letõtikézett film elé)akkor tényleg lehet hogy rossz véleményed is lesz róla.
viszont nem tudom mi értelme van annak, úgy beülni valamire hogy folyamatosan a hibákat és ellentmondásokat keresed benne. de komolyan - ez kinek jó??? iganis ez a film izgalmas volt, pörgõs, aranyos, és ha hagyja az ember hogy magával ragadja a sodrása akkor NYER a film. a fikázók meg mehetnek a levesbe.
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 05. - 13:20:01 9/10
(346/954)
lesz 3. rész 2012-ben. eredetileg is a transformers egy trilógiának indult, viszont Bay számára fontos volt hogy ennek ellenére minden rész kerek egészként is értelmezhetõ és élvezetes legyen. pont ezért nem is akarta egyben leforgatni a 2.-3. részeket, (erre a mátrixot hozta fel "rossz" példának) hogy önálló filmek szülessenek, ne pedig egy teljesen egybefüggõ szétválaszthatatlan alkotás.
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 05. - 13:16:47 9/10
(345/954)
tegnap láttam a filmet, mondjuk nulla Transformeres elõélettel(hátha ez fontos).
magasan túlszárnyalta az elvárásaimat, úgyhogy könnyû szívvel szavazok meg neki egy 9/10-et. a látvány és technika valami hihetetlen, a karakterek nagyjából rendben, (a láb-dugós meg egymást dugós kutyusos jelenetek tényleg nem hiányoztak bele)de az egész sztori úgy ahogy van teljesen megfelel mindenféle elvárásnak, amit az ember egy ilyen jellegû filmmel szemben támaszthat.
apróságok: ezt a LaBeouf gyereket nem nagyon világos számomra hogy miért sztárolják ennyire, semmilyen szempontból nem találom kiemelkedõnek, az állandóan szájfényes fõszereplõ csajszi pedig csodaszép de talán emiatt volt egy kicsit fura a szerepben. no mindegy, ezeken könnyen felülemelkedik az ember, mert egy minden percében izgalmas és szórakoztató filmet kap a jegyért cserébe.
egy apró kérdés a profikhoz: amikor a diáklánybõrbe bújt álca beül a srác kocsijába (bocs: autobotjába), nem kellett volna annak észrevennie hogy az kiféle-miféle szerzemény?
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 05. - 13:08:19 9/10
(344/954)
Fallen - a gonosz karakter neve, nem "bukottak"-ként kellett volna a címet fordítani. ez engem jobban zavart mint az hogy bosszú-e a bosszú avagy sem.
sipka 2009 júl. 05. - 02:37:26
(343/954)
Szerencsére ugyanazt tudom elmondani, mint az elsõ részrõl: élvezetes volt! A folytatások törvényszerû szabályához alkalmazkodva mindenbõl több van, és ezáltal a film értéke (szigorúan csak a szórakoztatás szintjén) feljebb tornászta magát. A látvány (mint elõttem is sokan elmondták) a maximumot verdesi, amit legfeljebb csak az "Avatar" tud majd leverni 2009. decemberében. A sztori viszont tényleg nem sikeredett túl bonyolultra, ám rengeteg példával szolgálhatok hasonló esetekrõl, amik mégis képesek voltak (történeti gyengeségük ellenére) megütni a népszerûség harangját (Múmia, Men In Black 2, Halálos iramban stb.). A látványfilmeknél amúgy sem követelmény a komolyabban átgondolt ok-okozati fejlemények papírra vetése. Csak egy valamire való történeti váz kell, amire aztán poénokat és szemkápráztató elemeket húzhatnak. Szerintem ennél nem is kell több :)
Szóval számomra majdnem minden klappolt, de azért van pár megjegyezni valóm:
SPOILER
1. Rossz a cím. S most nem a sokak által felemlegetett fordítási hibáról beszélek, hanem a szöveg lényegi megvalósulásáról. Milyen bosszú történt itt meg? Lehet, hogy lemaradtam valamirõl? Vegyük példaként a "Sith-ek bosszúja" címû Star Wars filmet, amelyben a sith-ek jól megfingatták a jediket, és így egy happy end nélküli befejezést kaptunk. Ebben az esetben a "bosszú" szó helyénvaló volt, de a "Transformers 2"-ben semmilyen vendetta nem bontja ki szirmait. Akkor már inkább lehetne az a cím, hogy: "A bukottak bosszú kísérlete" XDD
2. Optimus Prime igencsak feltuningolta magát az elsõ részhez képest, mivel ezen részen belül csak úgy sorjában veri le az ellenséget, miközben tisztán emlékezünk az elõzõ filmben látott vereségére, amit "Megatron"-tól szenvedett el. Most meg szántja õket, mint parasztbácsi a búzakalászt :)
3. A hatalmas Fallen-t csak egy fõvezér tudja legyõzni?! Akkor a többi robot ne is próbálkozzon? Tegyük föl, hogy van kb. 10000 Autobot, akik megtámadják unalmukban az egymagában álldogáló Fallent. Akkor is Fallen gyõzne? :D Bár tudom, hogy hülyeség ezt felhozni, de nehogy már csak egy robot legyen képes felülkerekedni a gonoszon!! XD
4. S akkor még pár dolog, ami már elhangzott mástól is:
-A kocsi földre zuhanása a magasból, amelybõl sértetlenül szállnak ki az utasok.
-Néhány robot hirtelen eltûnik, majd pár másodperccel késõbb feltûnik.
-Fallent könnyedén leverték.
-A jók közül csak a vén "Röptûz" halálozik el, és lényegében az is csak öngyilkosság volt. Nem is értem, miért volt ez bosszú, amikor csak a negatív figurák hullottak.
-Stb.
SPOILER VÉGE
Lényegét tekintve klassz film volt, amelynek biztosan lesz még folytatása. Akiknek hiányérzetük volt a stáblista után, azoknak elmondanám, hogy Michael Bay azt nyilatkozta, hogy nem akart rájátszani egy esetleges következõ részre, mivel Õ a rendes befejezéseket szereti, amelyekben minden le van zárva. Tehát igaz, hogy nincsenek jelei egy további résznek, de biztosra vehetõ, hogy legkésõbb 2011-re jön a harmadik rész. S én várni fogom :)
10/10
frensys 2009 júl. 04. - 23:20:04 10/10
(342/954)
Az elsõ rész nagyn komoly volt,iszonyat jó!Nagyon jó történet effekt-látvány izgalom minden,a másodikat tegnap néztem meg...hát....az a két robot meg a dugó kutya totál nem kellett volna bele,televolt szánalmas poénokkal meg beszólásokkal a film..persze az elsõ rész fõrobotjai hol vannak??Jó volt nagyon a második is,de totál nem kellett volna elpoénkodni meg bohóckódni,inkább a storyra kellett volna rágyurni,mert igy nem volt annyira beleélhetõ és komoly!
10/10
Stevie19 2009 júl. 04. - 23:19:16 10/10
(341/954)
Sztem elképesztõen jó film, alapból szeretem az ilyen filmeket, plusz még a lényeges szereplõk is maradtak, nálam 10/10 én nem kritikus szemmel nézem, bár nyilván voltak benne gyermeteg dolgok, de kérdem én melyik filmben nem? és az meg egyértelmû, h a "fárasztó" poénok a fiatalabbaknak szólnak. Megan Fox pedig...huhh... :)

Jah még vmi: az erdõs jelenet mindent visz ;)
9/10
nyenye 2009 júl. 04. - 20:31:27 9/10
(340/954)
Az elsõhöz képest sokkal jobb,bár a story ugyanakkora nulla mint az ezt megelõzõ részben de a látvány mindent visz!
Én egyedül a szinkrontól féltem és sajnos nem is alaptalanúl:A robotok hangja ismét szánalmasra sikeredett csak azt nem értem,hogy mi a francért nem játsszák eredeti nyelven?Sokkal nagyobb rétegek kíváncsiak az eredeti hangra/hangzásra mint sem gondolnák.A 10 év alatti gyerekek nézzék ezt a gagyi szinkront de ne azok akik 100%-ig kiakarják élvezni az eredeti hangminõséget.(Gondolom nem kevés munkába került a hangmérnököknek,erre pikk-pakk összecsapnak valami hasonló szart a magyarok) Kénytelen leszek várni a dvd-re,ha eredetiben akarom élvezni.10/9
5/10
Vrahno 2009 júl. 04. - 16:36:07 5/10
(339/954)
Mellesleg belehallgattam a magyar szinkronba. Hát, nem értem, miért nem Bácskai János (aki az elsõ részben Ûrdongó volt) lett Fülelõ, mert neki szinte tökéletes Dr. Claw hangja van hozzá. Õ volt amúgy mindkettõ hangja a '86-os TF film második (iszonyatos) magyar változatában is, visszatérhetett volna Fülelõ szerepébe.
Egy másik észrevétel, hogy itt is hiányzik némi szöveg, akárcsak az elõzõ rész (borzalmas) szinkronjából. Vagy csak a fülem, netán a felvétel volt rossz, hogy nem hallottam, amikor Üstökös felkiált, amint leszedik a karját, vagy hogy mikor Megatront legyõzik, Üstökösért kiált?

Lentebb valaki megemlítette az ikrek hangjait, igaza volt. :) Mudflap tehát Sárfogó, Skids meg Szán lenne, csak nem tudom, mondják-e az õ nevét.
A háttérbe szorult Jolt pedig magyarul Sokk? Úgy hangzott.
5/10
Vrahno 2009 júl. 04. - 14:38:08 5/10
(338/954)
Hát Jazz legalább magas rangú, bátor, a társaiért aggódó parancsnok volt, nem ilyen nyomott fejû, aranyfogú, testvérét verõ, civakodó analfabéta. Ettõl még persze az elsõ részt is leordították mindenféle rasszizmus vádakkal... én személy szerint nem láttam egyiket sem rasszistának egyáltalán, bár lehetséges, hogy ezt annak köszönhetem, hogy nem nagyon ismerem az állítólagosan kifigurázott "kultúrát".
De õszintén, nem is lepõdök meg ezeken a kijelentéseken, manapság már bármit rasszistának titulálnak -- igaz, be kell vallani, az ikrek kissé valóban félresikerültek, és az elõzõ filmben is rögtön két némileg tökéletlen fekete családot mutattak be (no meg két fehéret, úgyhogy kvittek).


Ám valamiért mindenki megfeledkezik Epps-rõl meg Acélfejrõl, a két jó fényben feltüntetett, tisztességes feketérõl. : )
5/10
Vrahno 2009 júl. 04. - 13:04:25 5/10
(337/954)
A keményebb Autobotok háttérbe szorítása és az ikrek szerepeltetése szorosan összefügg. Eredetileg Csatár és a többiek kapták volna a rivaldafényt (sõt, talán még Napcsillantó is megcsillant volna), de Bay ragaszkodott az õ "gyermekei"-hez, úgyhogy a forgatókönyvírók, szájukat húzogatva, szerepcserét eszközöltek. Õ viccesnek tartotta õket, és a gyerekeket akarta így becsalogatni a filmre, de amekkora felfordulást szült a két robot jelleme, szerintem nem kellettek volna.
Tudniillik a négereket utánzó fehérek paródiájának szánták õket, a legtöbben azonban a feketék rasszista kifigurázását látták bennük.
10/10
xzibit2009 2009 júl. 04. - 07:29:13 10/10
(336/954)
fele nem igaz, amit felsoroltál!
Vasti 2009 júl. 04. - 00:26:52
(335/954)
Az elsõ részt imádtam, de ez csalódás volt. A látványért csillagos ötös jár - az erdõs rész nagyon király volt :D -, de a sok hülyeség miatt csökken a film értéke.

SPOILER

- A bugyuta ikerrobotok miért kellettek?
- Miért kellett lopni a Terminátorból és a Mátrixból?
- A feltámadós résztõl megállt az agyam.
- Rengeteg logikátlanság, pl: Ûrdongó elviszi a szülõket, de aztán egybõl ott teremnek Sam mellett...
- Miért nem kapott valami szerepet mondjuk Acélfej vagy Csatár? Mert az a két mondat minden volt, csak nem az. Bezzeg a távirányítós autó, az kell.
- Ilyen hülyeséget: Piramisba rejteni az acél (?) gépet. És senki sem találja meg, csak a bugyuta ikrek.

SPOILER VÉGE

Csak az elsõ rész - és az erdõs rész - miatt lehet 10/5