s.peti 2009 szept. 30. - 21:08:29
(693/953)
http://stagevu.com/video/kudmwedbhyrl


itt meg lehet nézni a filmet
10/10
klo1 2009 szept. 30. - 13:52:19 10/10 Előzmény Tom Francesco
(692/953)
Nekem nagyon bejött az elsõ rész után vártam a folytatást, és nem kelett csalódnom, mert összességében nagyon jó lett, persze SPOILER az a két idióta robot aki mellesleg nem is sikerült viccesre eléggé illúzióromboló néha...
de sztem egy 10/8 ast simán megér a film
3/10
Tom Francesco 2009 szept. 29. - 14:16:12 3/10
(691/953)
SPOILER!!!
Hát. Elõnye, hogy látványos. Nem, nem untam. Viszont annál inkább fogtam a fejem néhány jelenetnél. Mondjuk ki: végig. Még akár komoly filmet is lehetett volna forgatni belõle, , ha:
1)a poénok szintje nem maradna el a 10 éves korhatár alatt. Melyik korosztálynak készült végülis? Az autobot ikrek Disney-filmbe illõ marakodása aligha mulattat bárkit is az érettebb nézõk közül. Ugyanígy a a húsboltban gürcölõ volt FBI-os pacák, akirõl nem lehet eldönteni, hogy tangás infantilis, vagy kemény fickó. Ezt legfeljebb a gyerekek fiatal gyomra tudja minden gond nélkül megemészteni. Viszont egyes jelenetek (agresszivitásuk, vagy akár vibráló vágásuk miatt)nem valóak a gyereknek. 2) a szöveg nem a közhelyek döcögõs összekapcsolódásából állna. Mert ki ne ismerné az amerikai filmek nagy problémáját, miszerint kimondod-e hogy szeretsz, vagy sem. Úgy néz ki, amcsi barátainknak ez gondot okoz igen csak, és ezért érdemes központú jelentõsségûvé tenni. Nos ha ezt belerakjuk a filmünkbe, az az egy biztos, szóljon az bármirõl is, jó nagy nyáladzásokra adhat okot, akár a brutális harcok közepette is. A szövegkönyv siralmas. Csak úgy a szerelmes blablák, mint szegény Optimus Prime zárómondatai, amiért igazán kár volt újraélednie. A frissítés megzavarta a rendszert. Ebben is a Microsoft keze lehet?:)
3)nem csúsznánk el a nyálban. Mi ez a sok szerelmi és familliáris vacak? Romantikus filmet forgatunk, vagy akciót? Ahogy be vannak erõszakolva a pörgõs jelenetek közé a direktbe belassított csöpögések, a hõsködõ szövegek és az apai gondoskodás elmaradhatatlan bizonyítgatásai, az egy dramaturgiai horror. Az agyunk nem tudja már, hogy pörögjön a fémlények püfölésének gyorsritmusára, vagy kapcsoljon ki, hogy be tudja fogadni azt az érzelmi sokkot, amit kap.
4) nem volna logikai hibákkal tarkított. Vegyük például a sinágyút, ami le tudja lõni a piramist lebontani készülõ gépbehemótot, de nem tudja újult erõvel ugyan úgy tûz alá vonni a Bukottat. De mért nem? Kifogyott a nafta? A nap elpusztításának megakadályozására nem használható, csak a világörökség hagyatékainak rombolói ellen?
Végülis megállapítható, hogy az amerikaias hõsiességgel életét a célért áldozó "BlackBird-apó" is ugyan úgy, mint az összes katona és fegyver nem szolgál mást, mint az amerika idol újra pofánkba dörgölését: mi vagyunk a vezetõ faj, akik megmentjük (már nem csak a világot, mint hajdanán a mára már az újabbak fényében puhánnyá avandzsált Bruce Willis John McClane-je, vagy James Bond, de sorolhatnám a háttérbe számûzötteket) a naprendszert, (ráadásul egy ilyen puhány, humortalan fickó, mint Sam Witwicky) habár ehhez elpusztítjuk a piramisokat, fél egyiptomot, és a világ többi nevezetességét. Mire fel ez a pusztítás? USA évtizedek óta ábrándozik filmjeiben, hogy végre elpusztíthatja azokat a dolgokat a Földön, ami akár egyetlen pillanatra is elfordítaná figyelmünket róluk. Valljuk be: irigyek. Most még csak az Álcák és az ellenük harcoló katonák áldozatos munkáiban teljesedhet ki ez a vágyálom. (A teljes világ lerombolása nem Michael Bay, hanem Roland Emmerick reszortja ugyanis.)
Összefoglalva a filmet: pörgés, fémcsörömpölés, közhely, nyál, nyál, amerika, Amerika, AMERIKA ABOVE EVERYTHING!
Nem, nem vártam sokat. Csak egy akciófilmet, ami el akarja hitetni magát. Nem hittem el.
10/10
Deathstroke 2009 szept. 28. - 19:29:32 10/10 Előzmény kharon1
(690/953)
mentél volna ki a moziból..aztán nem írnál ilyen hülyeségeket
1/10
kharon1 2009 szept. 27. - 16:06:14 1/10
(689/953)
hát szerintem egyik legszarabb film amit láttam életembe. mozinapokon néztem de még azt a pénzt se érte meg...
Elgondolkoztam rajta hogy ki kéne menni a moziból mert olyan szar.
ráadásul ahogy néztem jó drága film lehetett 3 óra értelmetlen tömény unalom...
Senkinek se ajánlom ezt a filmet...
9/10
Marky21 2009 szept. 25. - 09:26:16 9/10
(688/953)
Szerintem jobb lett mint az elsõ rész.
Bökesz 2009 szept. 19. - 22:57:30
(687/953)
marhajófilm, rengeteget röhögtünk rajta.:D lesz 3. rész is?:D remélem.:D
7/10
Bsmarcona 2009 szept. 10. - 17:53:56 7/10
(686/953)
Én csak azt nem szeretem ha egy komolynak látszó filmet elbarmolnak. Ha nincs tele hülye poénokkal, meg a burkolt reklámokkal akkor 9-es film lenne. Így csak 7-es... Pedig ennyi költségvetésbõl... Ez a Michael Bay meg megõrült? Voltak komoly filmjei is, A szikla, Armageddon stb. Többet vártam tõle.
6/10
Q.God 2009 szept. 08. - 00:27:25 6/10
(685/953)
Megvan csinálva, oda rongyol tényleg. Üt, kb. 250 millió dollár... na ez az ami már annyira nem tetszik. Mindegy Bay papának fussa. Beletoltak egy atom jó nõt, meg sok nagyon drága medzsboXot. Egyszer "szórakoztató", másodjára nagyon átgondolnám. Tényleg nincs benne lélek, nem érzek semmit. Még azt sem, jeeah van töke mentsük meg a világot. Nem egy nagy durr, van egy célközönsége, én nem tartozok bele. A fanatikusoknak kiváló, valamint akik egy könnyed, de látványos filmre vágynak és még 5.1 is van otthon (mondjuk jó hosszú)

10/6 - mivel a látvány csak pénz kérdése!
1/10
Illumination 2009 szept. 07. - 21:02:22 1/10 Előzmény Cullangka
(684/953)
Akkor Te már láttál igazi autobotot ha ilyen jó viszonyítási alapod van?! ;P
d4nny416 2009 szept. 06. - 19:07:44
(683/953)
Még nem láttam de meg szeretném nézni!:-)
10/10
Cullangka 2009 szept. 06. - 18:06:59 10/10
(682/953)
na azértxDD nekem az 1 nagyon bejön, ez is de ez olyan mintha nem lett volan elég idejük befejezni, mert az elsõben tökéletesen megvannak csinálva az autobotok, de ebben nagyon látszik h számítógépes... :))
1/10
Illumination 2009 szept. 06. - 17:42:19 1/10 Előzmény Cullangka
(681/953)
Az elsõ legeslegroszabb a King Kong vs. T-rex "remekmû". :D Ennek az elsõ részével semmi bajom. :)
6/10
Tuningszöcske 2009 szept. 06. - 01:56:45 6/10 Előzmény izom
(680/953)
Nekem is tetszik ez az értékelés egy zsenge 9-es pontszámmal meghintve....XD
10/10
mathers 2009 aug. 22. - 21:19:31 10/10
(679/953)
Nem tudom. A film szerintem nagyon jó. :D
9/10
beo71 2009 aug. 22. - 13:08:34 9/10
(678/953)
Kicsit bajban vagyok.
A film nagyon tetszett,de miért érzem azt,hogy kicsit szégyellenem kell ezt?
A sztorija valóban bugyuta,néha már bántóan,ezért is adok rá 9/10-et.A poénok sem jöttek be,erõltettetnek éreztem néhányat,fõleg az ikreket.Az elsõ rész 10/10 vicces is volt(szegény néhai Bernie Mac legendás nevetése)ez csak próbált vicces lenni.És mégis,annyira jól szórakoztam!
Megértem azokat,akik esetleg utálják,de én egyszerûen élveztem,a látványvilága lenyûgözi az embert és ami az elsõ részben is megragadott(a hangvágások,hangeffektek)most is nagyon jól mûködött.
Szóval,igen 9/10,akárcsak a Papírsárkányok vagy teszem azt a Faun labirintusa.De miért érzem,hogy gáz volt szeretnem ezt a filmet?
5/10
Vrahno 2009 aug. 17. - 23:27:21 5/10 Előzmény mathers
(677/953)
Ha a filmnek igaza van, hatan. De ez már lerágott csont.
10/10
mathers 2009 aug. 17. - 20:40:56 10/10
(676/953)
Nem vagyok infantilis. A film a 6-30-as korhatárt támadja meg. És a gyerekeknek is kedveztek az ikrekkel, hogy ne csak az akciót kapják folyamatosan. És ezért mondtam, hogy nem zavartak az ikrek, mert a kicsiknek is kell valami. Letudtam ezt nyelni. Amúgy a film teljesen rendben van. Ja, és az elõbb elkezdett valaki számolni, hogy hány robot ment le. Na hát akkor üzenem neki járjon külön órákra matematikából.
5/10
Vrahno 2009 aug. 17. - 00:21:25 5/10 Előzmény wukovsky
(675/953)
Általában én is nagyon éretlen, gyerekes szoktam lenni, tehát attól, hogy valaki infantilis (akár valóban az az elõbbi hozzászóló, akár nem), még nem feltétlen nyújt tökéletes élmény neki a film.
De ezt csak mondom, nem kötözködésbõl. Lehet, hogy jobban le tudtam volna nyelni az infantilisség adagot, amivel a film szolgált, ha másképp tálalja.
offtopic
wukovsky 2009 aug. 16. - 16:09:21
(674/953)
Igen, erre szokták azt mondani, hogy infantilis, de irigyellek, mert korodnál fogva megtudod nézni az érett komoly filmeket, és a gyermekded alkotásokat is, így sokkal de sokkal szélesebb az a paletta, amely szórakozást és kikapcsolódást tud nyújtani neked. Jar Jar ugyan ilyen gáz volt a csillagok háborújában, és Õ nem is kapott sok szerepet a 2 részben, mert a SW egyértelmûen a felnõtteknek készült :$