5/10
Vrahno 2013 márc. 17. - 22:58:00 5/10
(933/953)
Nem kell, hogy legyen mondanivaló. Néha elég, ha csak agyatlan módon szórakoztat -- ez az igazi minimum. És egyedül egy ilyen végletekig agyatlan film kedvelése sem tesz senkit sem igénytelenné, és értelmi színvonal megállapítására sem mérvadó.

Ha valaki csak az ilyen filmeket kedveli, és másmilyeneket meg se nézne soha, akkor már igen. Ha valaki még be sem képes látni, hogy mi az ilyen filmekkel a gond, hogy milyen üresek és sekélyesek, akkor is. De abból az egyetlen hozzászólásából nem tudom, ki hogy jutott arra a következtetésre, hogy õ is ilyen ember lenne. Kedvelni lehet valamit úgy is, hogy elismerjük, hogy elcseszett meg idétlen, mint amilyen ez a film is. Szerintem ez még bõven belefér abba a bizonyos "bûnös élvezet" kategóriába. De ettõl még ugyanúgy értékelhetjük a színvonalas forgatókönyvû filmeket is, és nem leszünk tõle igénytelenek vagy egyszerûek.

És ezzel nem ezt a filmet akarom védeni, mert nem szeretem.
10/10
Dyrtyho 2013 márc. 17. - 22:50:04 10/10
(932/953)
Ezek szerint akkor lehet hogy én is az igénytelenek táborába tartozok, de nekem az 1. része is, és a ez a 2. is tetszett, sõt a 3. részét is megfogom nézni, a 4. részét pedig majd a mozikba, mert nekem nem csak a látvány az ami bejön, hanem a szereplõk színészi játéka is, nem beszélve Megan Foxról, és a filmben szereplõ Chevrolet Camaroról. Úgy hogy nyugodtan meglehet kövezni ezért a véleményemért, meg azért mert imádom az ilyen látványos-pörgös akciófilmeket, és a Vasember történetét is ide sorolnám, aki pedig nem tudja élvezni az ilyen filmeket az nem igazi férfi, és képtelen egy picit elszakadni az unalmas valóságtól ahol nincsenek ilyen menõ Transformersek.
begyowsky 2013 márc. 17. - 21:56:18
(931/953)
Nem is vártam, hogy megértsd. Ha neked elég a látvány, akkor inkább nézz természetfilmet: az is tele van akciójelenettel.
Igazából még egy gyenge filmnek is kellene hogy legyen mondanivalója, de ez még a minimumot se hozza. És akinek még így is tetszik, az szerintem teljesen igénytelen..
8/10
Scrow933 2013 márc. 17. - 21:46:01 8/10
(930/953)
nemigazán ertem eszt az offenziv hozzáállást . en nem azt mondtam hogy minden filmnél ez a lényeg de egy ilyen tipusu akciofilmtöl mit várjak el. nem azt hogy tele legyen robbanással esemenyel látvanyal, ezeknek a nagy bevételt hozo filmeknek ez a lényeguk ,a másik oldalon vannnak a sokszor kisköltsegvetesu filmek amelyek tenyleg a történettel a karakterekkel fognak meg es emociokat valtanak ki. minden filmkategorianak megvannak a maga jellemzoi.
csipzár 2013 márc. 17. - 21:31:54
(929/953)
Ha neked egy filmnél sokkal fontosabb a látvány mint a történet (ne adj isten a mondanivaló), akkor csak gratulálni tudok az értelmi színvonaladhoz.
begyowsky 2013 márc. 17. - 21:27:47
(928/953)
Alapjában véve a film célja a bevétel. És amíg vannak ilyen, hozzád hasonló igénytelen, egyszerû emberek, addig lesz bevétel.
8/10
Scrow933 2013 márc. 17. - 20:48:35 8/10
(927/953)
ennél a filmnél inkább az akcio es a számitogép által létrehozott látványvilag dominál ,a történet nemigazan köti le a nezöt . de alapjábolvéve ez is volt a filmnek a celja hogy az akcio jelenetek egymást kovessék, nálam 7,5/10.
offtopic
Sz Peter 2013 márc. 17. - 20:35:33
(926/953)
Tényleg ugyanaz a kategória a kettõ!

LOL
begyowsky 2013 márc. 17. - 20:04:12
(925/953)
Kevés olyan filmet tudok, ami a Transformers filmeknél rosszabb. Hosszabb töprengés után is csak a Kétfejû cápa jut eszembe.
csipzár 2013 márc. 17. - 18:52:07
(924/953)
A transzformersz anno még rajzfilmnek is botrányosan rossz volt. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam a filmrõl is.
Kozutas 2013 márc. 17. - 15:31:25
(923/953)
Milyen jó , hogy Amcsi védi a demokráciát pl. Afganisztánban, így mindig vannak a közelben háborús veteránok akikkel meg lehet menteni a világot :)
8/10
borkasztik 2013 márc. 17. - 11:20:40 8/10
(922/953)
Az elsõ részét nagyon élveztem,a többi már nem. Nekem már sok volt a 2. 3. rész. Nem voltak benne ilyen sok barom poénok, és a finom kis határvonal a Transformerek és az emberek világa között meg volt. Látványosak voltak de nem igazán kötöttek le úgy mint az elsõ.
3/10
eynrg 2011 nov. 06. - 08:22:00 3/10
(921/953)
Ez esetben már annyira túl van pörgetve a film, a cselekmények, az akció és a számítógépek által létrehozott jelenetek, hogy inkább ellentétbe csap át.Egyszóval sok.Normális esetben szeretem a pörgést és a folyamatos feszültségtartást, azonban itt ez már a végére fárasztó és nem is lehet komolyan venni.
offtopic
duckshoot 2011 okt. 05. - 22:23:28 Előzmény _Freddy_
(920/953)
Nézhetik kéz alatt másolt hordozón is. Én nem teszem, a többi nem számít.
5/10
Vrahno 2011 okt. 04. - 22:48:38 5/10
(919/953)
A TV nem szórakoztatásra való??
1/10
portviewer 2011 okt. 04. - 20:36:58 1/10 Előzmény Vrahno
(918/953)
Igen, hogyne. Mozi, DVD ám nem TV!
5/10
Vrahno 2011 okt. 03. - 11:45:01 5/10
(917/953)
"Megatron például nem is alakul át. pediglen eredetileg pisztoly volt."
Igazából átalakul többször is, csak könnyen át lehet siklani fölötte. Például amikor ellátogat a Nemezisre, akkor az ûrutazáshoz átalakul valami repülõvé. Aztán az erdei harc elõtt látni, ahogy tankká alakul, és tovagurul. Késõbb pedig, miután lelõtte Sam-et, egy repülõ tankká változva távozik a porfelhõk közé.

Amúgy ja, néhány szereplõnél nem nagyon erõltették az átalakulás témát. Pl. ott van maga a Bukott...

"Hová lett Sokkoló?"
Asszem, Csernobilbe.

"Középút nincs."
Számomra van. Én már se nem mérgelõdök a negatívumokon, se nem élvezkedem a film jó oldalain. Egyszerûen csak sóhajtozok, hogy annyi lehetõséget kihagytak és helyettük a hülyéskedést hozták elõtérbe, de azért annak örülök, hogy a film pénzügyi siker volt, és így rengeteg éltetõ pénzt pumpált a franchise (aminek ugyebár a rajongója lennék) ereibe. Bár, ha jobban belegondolok, ez talán nem is középút, hanem egyszerre a két véglet.

"vagy 10/8 vagy 10/6
ez van :("
Szerintem ez, elnézvén az általad felsorolt dolgokat, igazán pozitív értékelés. Nem nagyon értem a szomorú szmájlit. :P
AvatáR Gil Maerth 2011 okt. 03. - 08:48:09
(916/953)
ja és: Magan Fox a KirálynÕ ! :D
ha õ domborít akkor hajaj van !
Megan 10/ 11 :)
AvatáR Gil Maerth 2011 okt. 03. - 08:45:38
(915/953)
Vegyes érzések kavarognak bennem...
Egyfelõl jól ötvöztek egy komplett kalandfilmet (Indiana) egy non-stop akcióval (G.I. Joe).
Nyúltak a Szörnyecskékbõl de még a japán mechás anyagok fejlõdéses részébõl IS (!)

Itt is, csakúgy mint abban, a hihetetlen tempó elõny is, meg nem is.
Irgalmatlan tempót vágnak le, és fel sem fogni, mi van - máris 3 helyszínnel és 50 momentummal odébb vagy !

sajnálatos módon kivágták az elsõ rész morális értékeit képviselõ Optimusát- megkaptuk a harcos verzióját.
:(
És sok olyan szereplõ is volt benne- ami és aki az elsõ részben nem volt levezetve.

Mire is gondolok? Az ikrekre -akiket nagyon bírtam ("nindzsák leszünk- beolvadunk a tájba")
vagy arra hogy a nagy víznyomás mégse árt a szuper-robotoknak. :(
Vagy: a Bukottra magára.

A moralitás elvesztésén túl a humort tették be helyette.
sajnos butítottak a fõszeri szülein is :(

Meg kell mondjam, a rajzfilm vagy a képregény figurái kábé 50 -szer jobban tetszettek mint ezek az amorf, nyúlánk figurák. Megatron például nem is alakul át. pediglen eredetileg pisztoly volt.
Hová lett Sokkoló?

Szerintem a film megoszt.
vagy rajongó vagy és nagyon bejön az egész movie.
vagy teljesen kiakadsz hogy ennyi zagyvaságot hogy leehet összekutyulni és pénzt kiadni érte rendezésre.
Középút nincs.

Mert sokba olyan, mintha tinik egy csoportja ugrott volna neki, akik épp egyetem elõtt vannak, csakúgy mint sam Witvicky.
itt aztán mindent belekevertek mint Rozi a mákos gubába :)

vagy 10/8 vagy 10/6
ez van :(
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 03. - 05:10:44 10/10 Előzmény duckshoot
(914/953)
és miért pont ezeket? :D