Téma: Trash

6/10
sexykex 2022 febr. 02. - 12:08:44 6/10
(22/22)
Ez így ebben a formában egyszerű kalandfilm volt, kissé egyoldalú társadalomkritikával. Szegénység, korrupt politikusok és rendőrök, szemben a rendkívül okos kölykökkel és a szentéletű misszionáriusokkal. Szerintem elég gyerekesre sikerült és ha nem egy bűnügyből eredt volna a mese, akár családi film is lehetett volna. Legalább a megmentett pénznek kereshettek volna valamivel értelmesebb célt a történetben.
10/10
kisangyalom 2021 aug. 29. - 20:17:11 10/10
(21/22)
Tökéletes 10/10
Zahire 2019 márc. 24. - 18:23:42 Előzmény http://24-hu.id.st/
(20/22)
De előbb regisztrálj, természetesen ingyen, de azért add meg a bankkártya adataidat, amit természetesen nem fognak terhelni.....
Zahire 2019 márc. 23. - 22:54:27
(19/22)
Olvasom a hozzászólásokat, hogy mekkora film is ez ....ugyan már, mesének megteszi, de semmi több, egyszer nézős, az is csak ....na-na.
10/10
perry 2018 okt. 20. - 15:46:56 10/10 Előzmény Dorkaa5
(18/22)
Ne legyen meg Morten akarata miképpen... lesznek emberek akik mások verejtékén gazdagodnak, és úgy képzelik mert pénzük van azzal mindent megtehetnek, vásárolhatnak maguknak jogot, gyilkolást, korrupciót. Persze mindig lesznek hősök is és kisdedek "kikben megnő az értelem" . De hősnek lenni nem olyan könnyű, lehet vérrel jár és fájdalommal nagy árat kell érte fizetni. Eljutunk-e odáig, hogy felül emelkedjünk önös érdekeinken és tenni akarunk-e azért, hogy ez az igazságnak nevezett megfoghatatlan valami jobbá tegyen minket. Kiszolgálunk-e ordas eszmét, megfizethetőek vagyunk-e?
Mert élni és élni hagyni-t annyira kevés választja el egymástól. Mert, csak járjunk utainkat ami hol sztrádává szélesedik, hogy sikátorok zegzugán át folytatódik. Az idő pedig ez a kegyetlen homokóra pedig csak pereg,pereg ítél és megítéltetik benne férfi és nő....
9/10
Max_Payne 2016 okt. 05. - 13:19:30 9/10
(17/22)
Szerintem ez egy remek film volt. A korábbi kommenteket hevenyészve átfutottam, és a magam részérõl úgy vélem, a három fiú tiszta lelkû és jóérzésû volt, ami alapvetõen megmagyarázza, hogy mit miért tettek (vagy épp nem tettek). Az õ igazságérzetük és a mocsok, amiben éltek, éles kontrasztban állt egymással. Helyén volt a szívük és az eszük, a barátságuk, egymáshoz való kötõdésük pedig egészen megható volt.

-SPOILER (lehet akár)-
A film vége felé egy fontos mondat is elhangzott, ami az emberi kapcsolatok értékére és a materiális javak hajszolásának feleslegességére utalt.

-SPOILER vége-

Nálam ez a film megér egy kilencest.
10/10
Dorkaa5 2015 szept. 03. - 09:34:20 10/10
(16/22)
10/10
10/10
Dorkaa5 2015 szept. 03. - 09:33:03 10/10
(15/22)
Fantasztikus film! Igazi elsöprõ, társadalmi thriller.
Nem csak a története lenyûgözõ, fantasztikus a nyomor, és a gazdagok közötti különbség ábrázolása.
Nagyon jó megoldás a film mondanivalójának mélyítésére a szereplõk érzelmeinek és félelmek megjelenítése a videóbejátszások.
Igazi "Kódjátszma" ahogy az írni, olvasni nemi tudó srácok megfejtik a titkot.
Jól megcsinált, fordulatos film.
A sablon filmekért rajongók ne töltsék vele az idõt, menjenek és nézzék inkább a Feláldozhatókat!
D.
10/10
beo71 2015 aug. 19. - 11:48:48 10/10
(14/22)
Na, ha valaki filmet akar nézni a brazil - vb körüli hangulat miatt, akkor ezt nézze, na azt a másikat!
10/10!
Igazi bombasztikus sztori, nagyon jól megrajzolva és hitelesen eljátszva. A nagyon erõs dráma mellett a srácok életkörülményeit látva kicsit elgondolkodhatunk a saját életünkön is. Aki pedig figyeli a világ híreit, pontosan tudja mirõl van szó....és nem véletlenül említik meg a film végén a brazil futballszövetséget.
Megnéztem másodszor is, a gyerkõceimmel együtt és nem változott a véleményem : ez TIZES.
4/10
Morten 2015 jún. 25. - 20:12:55 4/10
(13/22)
vasárnap délutáni könnyed filmnézésre sem ajánlom..
demagóg...bárgyú...erõltetett...egyszerû...egyszerûen kiszámítható, unalmas B film...
többre számítottam...
úristen..alig vártam hogy vége legyen!!
4/10
10/10
kistejes23 2015 márc. 31. - 01:54:50 10/10
(12/22)
10/10 új kedvenc filmem. ez van! SZENZÁCIÓS VOLT!
proklima 2015 márc. 27. - 07:51:18
(11/22)
10/10
proklima 2015 márc. 27. - 07:50:49
(10/22)
Lenyûgözött ez az alkotás!
Már a cím is sokat mond.
(Szemét).
Andy Mulligan könyve valóságalapra épül.
Mikor angoltanárként dolgozott Manilában, meglátogattak egy szeméttelepet. Az ott látottak megdöbbentették az írót: a szeméten szemétbõl felépült város, az ott élõ emberek, akik egész életükben mások hulladékát válogatják, akiknek nincs reményük arra, hogy kitörjenek onnan.
Elõttük minden ajtó be van zárva. Lehet a szemétben bármi olyat találni, ami megváltoztatja az életüket? – Innen indult a gondolat, aminek az eredménye a Trash lett. Egy rejtélyes táska, benne a kulcs - ami talán megnyithatja azokat az ajtókat.
A regényt eddig 12 nyelvre fordították le, és ez a könyv ihlette meg Stephen Daldryt, hogy filmet forgasson belõle.
Hasonló témával már számtalan filmet készítettek, elég, ha egyet megemlítek példaként: Tanár úrnak szeretettel
(To Sir, with Love), 1967, Sidney Poitier.
Itt a katalizátor a biblia.
Nem véletlen az erre való rendszeres utalás, hiszen a kód a bibliában rejtõzik (tehén-oroszlán-ló-medve…stb).
Az sem véletlen, hogy a gyerekek többször hivatkoznak a bibliára.
Valamint a név: Pia Angelo-„fény az életünkben”.
S ennél a pontnál kénytelen vagyok egy hozzászólásból idézni:
„Életszerûtlen ezeknek a mûveletlen gyerekeknek a motivációja, hogy egy szaros levél nyomába eredjenek. A valóságban ezek a suttyú, elzüllöt kölykök lenyúlnák a lóvét, aztán melóznának tovább a szemétben” (linkininside).
Gondolom, nem sokan jelentenék ki azt, hogy valaki eleve „jónak”-vagy- „rossznak” született.
Ezek a dolgok eredendõen ott lakoznak bennünk, s sok tényezõtõl függ, melyik tör a felszínre, gondolom ezt nem is kell tovább ragoznom.
Linkininside hozzászólása számomra azt sugallja, hogy nincs esély a felemelkedésre.
Márpedig rengeteg (valós) példa létezik az ellenkezõjére . Híres sportolók, tudósok….sorolhatnám, akik igenis kitörtek a „gettóból”.
Visszatérve a filmhez:
Számomra eleinte lassúnak, vontatottnak tûnt a cselekmény felépülése.
Azonban ahogy haladtunk elõre az idõben, kezdtem másképpen érezni.
„Megered lassanként s valamint a patak, Mennél messzebbre foly, annál inkább dagad” (Arany János).
Az ötvenedik perc táján („halleluja”) már egyre izgalmasabbá vált a történet.
Ha már az idõt említettem:
Van egy érdekes lüktetés.
Eleinte azt hihetnénk, lineárisan folyik, máskor meg inkább kvantumszerûen, néha meg körkörösen (ahogy Einstein mondta: „Az idõ hasonlít a folyóhoz…”), a nyaklánc útja, pörgetõs füzet.
Pl. a fiúk narratív szövegei, a képkockák kimerevítése, az egyazon idõben történõ különbözõ történések egy más mellé vágása, a gyorsítások, lassítások.
Az is érdekes, hogy mennyire „egy srófon”, egy idõsíkon jár Raphael és a zsaru agya.
A film ötvözi a dráma, akció (a „free running” is egész jó) és a thriller elemeit, itt-ott egy kis szentimentalizmussal meglocsolva.
A gyerekek jók a szerepekben, Martin Sheen és Rooney Mara szintén.
A vége kissé meseszerû volt, de az belefér egy-zömmel gyerekekrõl szóló-filmbe.
Érdemes elgondolkodni az „Exodus, megvilágosodás, miért tartottak ki?” kifejezéseken.
Nem elég egyszer megnézni a filmet ahhoz, hogy minden mozaik a helyére kerüljön.
Szerintem ez a film egy igen erõs társadalomkritika, s egyúttal egy üzenet is:
Van élet a szeméttelepen túl!
proklima 2015 márc. 27. - 07:49:37
(9/22)
"Mikor is (Spoiler) a "fõgonoszt" jól helybenhagyják a gyerekek a film végén, akkor utána a fõgenya miért hagyta abba az üldözésüket, mikor elõtte orrba-szájba hajszolta õket? Életszerûtlen volt ezeknek a gyerekeknek a rendõrök által való üldözése."
A válasz kézenfekvõ:
Raphael életben hagyta, s a jalenet közben jól látható volt mindkettõjük vívódása.
A hozzászólásod következõ részére is megtalálod a választ abban, amit a filmrõl írtam.
10/10
Cimbooora 2015 márc. 12. - 23:55:53 10/10
(8/22)
Jó film!
A történet nagyon tetszett. A gyerkõcök színészi játéka is jó volt.
Tanulságos lehet az emberek számára, hogy milyen korrupt világban élünk, ahol csak a pénz beszél..
Szombat esti filmnek is tökéletes!
1/10
user79 2015 febr. 28. - 18:13:24 1/10
(7/22)
1
8/10
pihes 2015 febr. 15. - 07:23:05 8/10
(6/22)
Nem semmi a környezet, jó színészi játék.

8/10
10/10
petikeszabo 2015 febr. 14. - 00:12:02 10/10 Előzmény Motyka
(5/22)
Ez a film mar nem lesz moziban
Motyka 2015 febr. 11. - 16:00:08
(4/22)
Ez mikor megy a mozikban és hol??
10/10
elvisz59 2015 febr. 10. - 09:40:07 10/10
(3/22)
Nagyszerû film, kitûnõek a gyerekszereplõk. Martin Sheen remek. A történetet ügyesen adagolják. 10/10