Téma: Trója

lexi131 2007 márc. 16. - 19:52:44 Előzmény Zotyipotyi
(43/483)
Szerintem is oltári jó film, én nagyon élveztem!:)
Mondjuk nem igazán csípem Brad Pitt-et, de itt kifejezetten bírtam:) Az a sírós rész meg tényleg nagyon tuti volt:D Elég rendesen elcsodálkoztam...
Zotyipotyi 2007 jan. 31. - 16:18:10
(42/483)
Én már azt vártam, hogy Brad Pitt mikor fut már végig a vár falán (amolyan Mátrix Auchan):) Meg arra is kiváncsi lennék, hogy Brad Pitt vajon mennyit cuccolt a film kedvéért... De amúgy nézhetõ film, soxor látványos, de semmi extra, amivel magával ragadna
Blanka 2007 jan. 30. - 19:59:58
(41/483)
Sziasztok!
Igen a film elég jó volt úgyértem látványra meg a karaktereket is elég jól eltalálták.Csakhát ugye az eredeti történethez nincs túl sok köze.Most nem akarok okoskodni csak nem értem hogy Parisz miért éli túl meg úgy szinte az összes trójai...?Igazából meghalnak de sztem az nagy poén volt mikor Parisz megkérdezte:Ki vagy??
-Eneász
-értesz a kard forgatásához?
-igen
-mesze akkor itt van Trója kardja...
ez elég...na jó nem mondok semmit
de pl az sztem nagyon szomorú h mikor megnéztem a filmet és kijöttem a moziból egy hapsi elöttem azt mondta a barátnõjének hogy -ahha most már értem hogy volt ez az egész...
Szóval mindenkinek ajánlom ha esetleg nem látta a filmet (amit kétlek)akkor elötte ha pedig látta akkor utána olvassa el hogy igazából hogy is van...érdemes mert a történat nagyon jó(jobb mint a film)és ugyebár jó történet nélkül nem nagyon lehet jó filmet csinálni és gondolom az emberek többsége jóbak tartja a filmet.
7/10
Noncsa 2007 jan. 14. - 12:39:50 7/10
(40/483)
"Immortality - Take it - It's yours!!" Na nekem ez jött be a legjobban Brady után :) A filmmel pedig szerintem nincs semmi gond, igaz nem vmi valóság hû, de nem lett az a tipikus amcsi blockbuster, nekem bejött.
222 2007 jan. 13. - 18:51:15 Előzmény Sziporka1
(39/483)
Nekem addig nagyon tetszett amíg Orlando meg nem ha, ott már vége az egyenlõségnek, lelõtték az egésznek varázsát!
Sziporka1 2007 jan. 10. - 17:06:42
(38/483)
Ez egy nagyon klassz film, annak ellenére, h vannak benne olyan dolgok, amik nekem is újdonságok voltak, mert nem emlékszem h ilyet tanultunk volna, pedig az ókori görögök a kedvenceim, és még oda is figyeltem órán... Mindegy. Mondjuk, Brad Pitt izmai szerintem túlságosan fel vannak fújva, Orlando lábai meg túl vékonyak, de mindegy, ennek ellenére én imádom õket. A személyes kedvencem Patrocklos, és tisztára kiakaszt, amikor meghal, még akkor is, ha ez teljes mértékben az õ hibája, és nem Hector-é. Miért nem tudott nyugton a seggén maradni? MIÉRT?! Úgy sajnálom ezt a Garrett Hedlund-ot, a Négy tesóban is meghal...
lola1 2006 dec. 11. - 20:35:09 Előzmény Vikke
(37/483)
A film nagyon tetszett. De sajnos nem történelem hû. szegény Akhilleusz nem éri meg azt hogy a falóban bemenjen Trójában, és megmentse álmai nõjét. elõtte kinyiffan. de azért nagyon nagyon édi:) Jófilm(ezt leszámítva)
Vikke 2006 nov. 03. - 06:34:42
(36/483)
Rám pont ellenkezõleg hatott. Bennem nagyon nagy nyomot hagyott és miután elõször megnéztem teljesen a hatása alá kerültem. Amugy szerintem Akhilleusz és Briseis szerelme sokkal áthatóbb volt mint Paris és Helené szerelme.
Kama 2006 szept. 27. - 10:44:30
(35/483)
Bennem nem hagyott túl mély nyomot.
10/10
Skaff 2006 aug. 16. - 14:32:52 10/10 Előzmény ZAVI
(34/483)
TROY FOR EVER!
ZAVI 2006 aug. 12. - 16:18:44
(33/483)
Szerintem fölösleges ez a régóta tartó hiteles, meg követi-e a történetet rendesen vita. Szerintem nagyon jó kis film, jó, markáns színészekkel, lenyûgözõ látvánnyal, érzelmekkel. Végig szórakoztat, elrepít egy régi világba, igazi jó kis film!!
Persze néhol hollywood-i, de ez nem egy dokumentumfilm tudtommal. Szóval akik szeretik a monumentális, látványos szórakoztató, történeli jellegû filmeket, azoknak erõsen javallom, jó film.
10/10
Skaff 2006 aug. 10. - 00:14:30 10/10 Előzmény amatõõr
(32/483)
Egy a lényeg ,hogy jó a film :DDD
amatõõr 2006 júl. 31. - 15:12:50 Előzmény Skaff
(31/483)
"csak a lényegét csempészték bele a homéroszból!"

Öreg, Homérosz egy görög történetíró ipse volt, nem pedig egy irodalmi mû. A lényeget nem Homéroszból, hanem max az Iliászból csempészhették bele.
Newcastle United 2006 júl. 24. - 08:59:18
(30/483)
Ragozzuk a hülyeséget, annyira mindegy, hogy a port.hu mit írt le a filmajánlóban. Aki mégnézte a filmet és elolvasta a könyvet látni fogja a lényeges eltéréseket.
Szerintem nyugodtan lezárhatjuk a témát.
10/10
Skaff 2006 júl. 24. - 00:08:16 10/10
(29/483)
Amióta világ a világ, a férfiak háborúkat vívnak. Hol a hatalomért, hol a dicsõségért, hol a becsületért, hol a szerelemért...

Az ókori Hellászban az irodalom talán legismertebb szerelmespárja - Parisz, Trója hercege (Orlando Bloom) és Heléna, a spártai hercegnõ (Diane Kruger) - ártatlan találkozásából akkora háború robban ki, ami egy egész civilizáció végromlását fogja elõidézni. Parisz elszereti és elrabolja Helénát férjétõl, Meneláosz királytól (Brendan Gleeson), és ez nem maradhat megtorlás nélkül. És aki Meneláoszt sérti meg, az megsérti bátyját is, Mükéne hatalmas királyát, Agamemnónt (Brian Cox), aki azonnal hadba hívja a görög seregeket, hogy Trója ellen vonuljanak, visszaszerezzék Helénát és fivére becsületét.
Agamemnónnak kapóra is jön ez az eset, hiszen végtelen kapzsiságában régóta feni a fogát Ilionra: ha elfoglalja Tróját, övé a teljes Égei-tenger, és megerõsíti hatalmát máris óriási birodalma felett. Ilion, a fallal körülvett város, amit Priamosz király (Peter O' Toole) irányít és fia, a nagy Hektór herceg (Eric Bana) véd, olyan fellegvár, amit még soha egyetlen sereg sem tudott bevenni. Hogy Trója gyõz, vagy elbukik, az egyetlen ember döntésén múlik: sikerül-e megnyerni a háborúnak Akhilleuszt (Brad Pitt), az ókor leghatalmasabb és legtekintélyesebb hadvezérét? Akhilleusz öntörvényû, lázadó és a szóbeszéd szerint sebezhetetlen, nem hódol be senkinek és semminek, csak saját dicsõségéért harcol. Az örök hírnév iránti csillapíthatatlan étvágya veszi rá, hogy Trója alá vonuljon Agamemnón zászlaja alatt - de végül a szerelem lesz az, ami meghatározza sorsát. Két civilizáció fog összecsapni a becsületért és a hatalomért. Ezrek fognak elesni a dicsõségért vívott harcban. És egy egész nép fog eltûnni a föld színérõl - a szerelemért.

A 2004-es éves év talán legnagyobb szabású filmje az európai irodalom legnagyobb szabású mûve, Homérosz Iliásza alapján teremti újra a trójai háború izgalmait.

Ismerõs a szöveg?? rögtön a producerek és a szereplõk alatti szöveg itt a port.hu-n tehát nekünk volt igazunk hogy nem a homérosz iliászának feldolgozása hanem az alapján!
Newcastle United 2006 júl. 22. - 01:37:46
(28/483)
Bocs, de szerintem te vagy rosszul informálva, mert ez a film igenis Homéroszra hivatkozott. Nézd meg pl az imdb linkjét.
ZsuZs 2006 júl. 21. - 17:49:02
(27/483)
Ez pontosan így van amúgyis a rendezõk a valóságra akarták alapozni a történteket,mert még az isteneket is kihagyták nem igaz???
amani 2006 júl. 21. - 16:24:58
(26/483)
Azt, hiszem, néhányan rosszul vagytok informálva. Ez a film nem történelmi film, és nem is hivatkozott Homéroszra. Nem tudom, emlékeztek-e, de mielõtt bemutatták, azon folyt a vita, hogy a görögök megsértõdtek ugyanazon, amirõl ti itt vitatkoztok, hogy a homéroszi történet nem így van. És akkor elmondták, hogy nem ez nem Homérosz Iliászának a feldolgozása, hanem csak az alapján készült! tehát egyáltalán nem baj, hogy átalakították egy kicsit a történetet, így amúgy is jobb (szerintem).
Newcastle United 2006 júl. 16. - 21:51:08
(25/483)
És így megint visszatérünk oda, hogy ez így már nem Homérosz.:)
10/10
Skaff 2006 júl. 16. - 21:35:18 10/10 Előzmény Newcastle United
(24/483)
Ezért alakitottak kicsit a Trója filmen mert s**r a történet :D