6/10
idõjós1010 2013 márc. 28. - 15:28:16 6/10
(238/258)
A maga idejében még az elsõ rész korszak alkotó ötlet szülötte lehetett, de ma már elég bugyuta, de látványos, szóval megérte.
CrucioIsAwesome 2013 márc. 28. - 15:06:58
(237/258)
Ez nem egy film, hanem egy két órás Daft Punk zenei videó.
10/10
pomogacs51 2013 febr. 05. - 00:53:47 10/10 Előzmény Shiviatar
(236/258)
Nagyon jó film, 2* is megnéztem. Látvány 10, Zene 10 (Daft Punk).
Motorosoknak kötelezõ!
9/10
Shiviatar 2013 jan. 12. - 19:43:23 9/10 Előzmény Fekete Mária
(235/258)
Az eredeti elsõ tron 82-es. Akkor még belefért az elképzelésbe, hogy vajon mi lehet a számítógép belsejében. Nem volt olyan hétköznapi dolog mint manapság.
A film ehhez nyúl vissza. Kicsit nosztalgiával (és szemhunyással) kell nézni, vagy akár fel is lehet fogni fantasy-ként. Emellé párosul egy lenyûgözõ látvány, fantasztikus zene, atmoszféra, és némi filozófia. 9/10
6/10
whitehill 2012 okt. 30. - 21:04:52 6/10
(234/258)
Elnézést a rajongóktól, de ez nagyon rossz film volt.

Alaptézis nem rossz (bár erõsen jedis-mátrixos volt az egész (tudom, még gondolat sem volt a mátrix, mikor az eredeti Tron készült)), de a színészek nem nyújtottak sokat. Elhiszem, hogy Jeff Bridges-nek fárasztó volt két különbözõ karaktert adni egy filmben, ráadásul szinte minden jelenetben szerepelt, de nem hiszem el, hogy nem találtak volna jobb színészt a helyére. Garrett Hedlund-al egyetemben elmehettek volna a sunyiba. Mindketten kulcsszereplõk voltak, de élvezhetetlenné tették a filmet. Sablonos megmozdulások, hatásvadász stílus. Értékelhetetlenek voltak.

Olivia Wilde nyújtott egyedül színészi tehetséget. Õ hozta a formáját, le a kalappal. Mégsem tudom 6 pontnál többre értékelni.
6/10
whitehill 2012 okt. 30. - 21:04:04 6/10
(233/258)
Elnézést a rajongóktól, de ez nagyon rossz film volt.

Alaptézis nem rossz (bár erõsen jedis-mátrixos volt az egész (tudom, még gondolat sem volt a mátrix, mikor az eredeti Tron készült)), de a színészek nem nyújtottak sokat. Elhiszem, hogy Jeff Bridges-nek fárasztó volt két különbözõ karaktert adni egy filmben, ráadásul szinte minden jelenetben szerepelt, de nem hiszem el, hogy nem találtak volna jobb színészt a helyére. Garrett Hedlund-al egyetemben elmehettek volna a sunyiba. Mindketten kulcsszereplõk voltak, de élvezhetetlenné tették a filmet. Sablonos megmozdulások, hatásvadász stílus. Értékelhetetlenek voltak.

Olivia Wilde nyújtott egyedül színészi tehetséget. Õ hozta a formáját, le a kalappal. Mégsem tudom 6 pontnál többre értékelni.
9/10
Rodman 91 2012 szept. 10. - 10:26:29 9/10
(232/258)
Nagyon yoooo volt!!már 2x nézem 1 hét alatt lenyügözõ látvány!!a zenék nagyon jók jól mennek a jelenetekben.ez most nagyon ütött!!:D
Fekete Mária 2012 aug. 01. - 14:09:25 Előzmény gabor96
(231/258)
Olvasgatom a hozzászólókat még nem írtam gondoltam "tollat ragadok". A sci-fi azt jelenti "tudományos-fantasztikus
nem látvány és nem akció. Azt szeretem ha elgondoztató a film ami azt jelenti megtörténhet. A zagyvaságokat nem szeretem. Én sci-fin nõttem fel igaz könyveken ami más, filmen sokat nem is lehet vissza adni. Olyan írók mint Lem
Assimov, Luis Borges. Ajánlom olvasd el a Körkörös romokat például. Jó ha látványos a film mint az Avatar de ezekben a filmekben mint amirõl beszélgettek az mondom kevesebb több lenne. Ha már itt tartunk azt sem szeretem ha a szereplõknél mindig van rúzs és sampon a semmi közepén. Abban igazad van, hogy nem kell mindent megmagyarázni de zagyvaság és akció nem kell. A képzelet határtalan de ezt tudni kell vissza adni az embereknek a film készítõinek.
10/10
pszalai86 2012 máj. 27. - 19:27:55 10/10
(230/258)
...
10/10
pszalai86 2012 máj. 27. - 19:23:14 10/10 Előzmény gabor96
(229/258)
Szia Gábor! Egyetértek veled, jómagam is 10-et adtam rá. Nem egy hyper sztori, de nem is kell mert a látvány magával ragadó. Amúgy a mesterséges arc amivel megoldották Jeff Bridges fiatalítását, igazán kiszoríthatná a final fantasy természetellenes arcait a digitális világból, véglegesen! ÉLVEZETES! Meg lehet feledkezni a mesterségességrõl, amint az ember belemerül a filmbe. Olivia Wilde pedig egyszerûen pompára emeli, ha már valaki képtelen lenne másért megnézni! Az, hogy ki hogy szólja meg ezeket a filmeket, azt a fantáziátlanságuknak tudom be. Az olyan már szerintem álmodni is képtelen. Az hogy a régi Tron film egyik komoly színhelyét, a játéktermet belevették, azzal jobban kapaszkodik a régi történethez, nem csak Jeff-vel!
1/10
technokrata 2012 máj. 03. - 19:06:57 1/10
(228/258)
Én nem fikázom. Egyszerûen egy kritikán aluli szar. Talán 15 éves korig nézhetõ, de ha felnõtt vagy, akkor felesleges idõtöltés. Persze rájössz majd.
kabalababa9 2012 ápr. 06. - 05:37:05 Előzmény gabor96
(227/258)
Na hellóka *Gábor96* - Olyan aranyosan magyarázol, ;-) -és érthetõen is persze-, h ezek után már feltétlenül meg fogom nézni ezt a filmet! 1xûen kíváncsivá tettél! Igaz, számomra a nõcik, mint látnivalók amúgy sem túl lényegesek x)), mert magam is nõ vagyok... viszont a többi általad felsorolt filmet is láttam mind, (bár a Star Wars-ot sose szerettem, még kiskoromban sem), de így is meggyõzõbb voltál, mint a fikázók! ;D Örvendtem a szerencsének! :)
10/10
gabor96 2012 márc. 13. - 17:29:43 10/10
(226/258)
Sziasztok!
Hú én már nem emlékszem, hogy értékeltem volna a filmet, de annyira imádom, hogy a biztonság kedvéért megteszem. Adtam rá egy 10-est. Egyszerûen a világ egyik legjobb sci-fije! Jó zene, jó látvány, gyönyörû operatõri munka és gyönyörû rendezés, és persze gyönyörû 3D.

Az elsõ percekben még hihetetlen élethû volt Clue arca, aztán már többször éreztem rajta, hogy mû, de hát csoda hogy egyáltalán ilyet megtudtak csinálni. :) De nem baj, mert utána annyira beletemetkeztem a filmbe, hogy akkor megint teljesen valóságosnak néztem. NAGYON PROFI MUNKA! Nagyon várom a következõ filmjét Joseph Kosinskinek. Akárki bármit mond a filmre, legalább azt ISMERJE EL, HOGY A RENDEZÕ BEZONY ELÉG BETYÁRUL FASZÁN VÉGZI A MUNKÁJÁT! Meg atyám ilyeneket olvasok pár helyen, hogy néhányan beírnak mindenféle új filmekhez hogy ilyen értelmetlenségek vannak benne, ilyen logikátlanságok... stb. Azt annyira utálom, mert öcsém nézzél meg egy 15-20 évvel ezelõtti filmet és már azokon szétröhögöm magamat, olyanokat mondanak.

Nem is egy kultusz film van történelmünkben, amit ha nézel egyszer csak olyan logikátlan vagy oda nem illõ, esetleg eleve hülye dialógok vannak, hogy ihajj! És nem lehet arra fogni, hogy az régi és attól még az teljesen király film. Kérdem én, mitõl jobban felépített film pl egy 30 évvel ezelõtt készült western kultusz, mint ez a film? De most komolyan, ezt nem tudjátok megmagyarázni mert nem lehet. Ez egy tipikusan kurva jól felépített film. Ugyanúgy mondtak meg mondanak hülyeségeket az Avatarra, de ezek közül a legjobban azt bírom, amikor elkezdik magyarázkodni néhányan, hogy más bolygón nem élhet olyan mint mi és mindenféle tudományos hülyeségeket hoznak fel arra, hogy mitõl szar a film. De persze, ha az Avatar 20-15 évvel ezelõtti film lenne (persze nem ilyen látvánnyal, de azért hasonlóval) akkor az a mai napig olyan lenne, mint a Star Wars. Csak azért van lehúzva, mert kiszámítható a vége.
De ez is relatív, mert van olyan, aki meg azt mondja, hogy tudta mi lesz a vége A tökéletes trükknek vagy ilyesmi. Ezt eleve nem hiszem el, aki nem látta még, nézze meg mert zseniális film és rá fog jönni miért mondom, hogy nem tudod hogy lesz vége.

Másik meg a hülye klisé szó használat. Hagyjuk már ezt, mert a Hótehénke és egyéb Disney meséknél nincsen jobban kiszámítható/klisékbõl felépített film, még is 6000000-szer láttam!!!! :D És a legtöbb ember, aki látta, szintén imádja... Na hellóka, egyébként ez az én meglátásaim alapján lett felépítve, nem vita szítás miatt.
7/10
convar 2012 febr. 20. - 22:33:36 7/10
(225/258)
Nekem bejött ez a látványorgia, még akkor is ha egy idõ után az volt az érzésem hogy tul.képpen egy 2 órás Daft Punk klippet látok. Ez nyilván akkor erõsödött fel igazán bennem amikor megláttam õket a bárban :) (õket? a fene tudja, még sose láttam õket, de a beállítás nagyon adta magát)

És még akkor is ha a sztori alapján magam is osztom azt a véleményt, miszerint a film alcíme helyesen Ökörség, és nem Örökség :) Nade ezzel most igyekeztem nem törõdni, ami sikerült is, lévén teljesen beletemetkeztem a látottakba. A két Matrix folytatás óta nem láttam ennyire ütõs látványvilágú filmet. Ebben nem a nõk jelentették az egyetlen látnivalót :D De tényleg, egyébként a két Tron ég és föld. Akiknek ez a grafika kevés volt, azoknak javaslom nézzék meg az elsõ részt :DDD

Szal a lényeg hogy ez a film engem megvett kilóra, ez van :)


U.i.: látvány ide vagy oda, büdzsé ide vagy oda, Jeff Bridges megfiatalítása sztem nem sikerült 100%osan. Ill. végülis igen, mert egyébként teljesen "igazinak" tûnik az arc, csak épp olyan mimikával, mint amilyen Melanie Griffithé volt a 10. botoxmûtéte után.


7/10
7/10
Ochoa 2012 febr. 17. - 09:36:12 7/10
(224/258)
Hát énis 5ször álltam neki, de ígyis szenvedtem.
1/10
technokrata 2012 jan. 30. - 09:33:03 1/10
(223/258)
Az egyik olyan film, amit nem tudtam végignézni, mert nem akartam az életembõl erre fecsérelni idõt. Az a kb. 40 perc meggyõzött arról, hogy ez a film nézhetetlen. Az elsõ rész, még ami a nyolcvanas években készült, úgy ahogy nézhetõ volt. Na de ez! Csapnivalóan gyenge. A kivitelezés, a látványvilág, a jelenetek... Kritikán aluli az egész. Akinek ez tetszik, az max 15 éves lehet.
7/10
Ford Mustang 2011 dec. 29. - 03:42:12 7/10
(222/258)
Végülis nem rossz, egyszer mindenképp érdemes megnézni. Hossza 120'
8/10
Viki1080 2011 dec. 03. - 20:26:29 8/10 Előzmény JOHNNY-BOY
(221/258)
A válasz a kérdésedre
SPOILER SPOILER
Mert "barátok" voltak, a többi progit meg utána azért szaggatja simán,mert Clu átprogramozta és a jó Tronból lett egy rossz,aki ugye aztán a végén "felébred"/Az az egyik kedvenc jelenetem amúgy a filmben,az ébredés:)...Spoiler vége
9/10
JOHNNY-BOY 2011 dec. 01. - 20:58:51 9/10 Előzmény lambo83
(220/258)
Ezen behaltam:) ...

Ahogy olvastam a kérdéseidet azt kellett megállapítanom, hogy ez egy jó példa a film közben alvásra:)
Szinte mindegyikre ott van a válasz a filmben csak úgy fest, hogy hozzád nem jutott el. Tény, hogy van benne 1-2 logikátlanság (amik közül semmit se említettél meg) de nincs túl sok film, amiben egyáltalán nincs "kérdõjel" (pláne manapság).

---SPOILER---

Én pl. inkább kérdezném azt, hogy Tron miért vetette rá magát CLU-ra KÉT DARAB(!!!) disc-kel a kezében ahelyett, hogy hátulról szépen szétcsapta volna mint a többi programot.

---SPOILER vége---

Kissé elvont és furcsa film ami néhol tényleg kissé komolytalannak tûnhet de EZ EGY SCI-FI!!! Aki egy kicsit is szereti a sci-fiket az szerintem bátram megnézheti. Tény az, hogy nem nyújt túl sok újat de a látványvilága és Daft Punk elég jól eltalált zenéi mégis adnak egy sajátos hangulatot a filmnek (amitõl én még mindig lehidalt állapotban vagyok:))
7/10
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 29. - 17:03:27 7/10
(219/258)
Sajnos nem sikerült megnéznem a premiert, majd ha minden jól megy akkor szombaton meglesem.