Téma: Trónok harca

10/10
BorosiBrigi 2011 szept. 12. - 09:51:34 10/10
(675/2155)
Ezzzzzz annyira de annyira jó sorozat!!!!!!!!!!! Csak egy hiba van vele kapcsolatban. Túl gyorsan elfogyott az a 10 rész!!!! Remélem minél hamarabb lesz folytatása, mert rettenetesen jó!!!!
9/10
*Ancsu* 2011 szept. 08. - 12:29:05 9/10
(674/2155)
Kár, hogy ilyen hamar kivégeztem az elsõ évadot :) Szerettem az elejétõl a végéig... bár a Khalt nagyon sajnálom, hogy meghalt... Izgatottan várom a folytatást, bár ahogy olvasom, elég sokat kell még rá várni. De van amire érdmes... Nálam 10/9
tanhu 2011 szept. 01. - 19:23:16 Előzmény Seemann
(673/2155)
Ma a tolják a Katedrálist.Természetesen mint mindig, a magyarok oroszlánrészét fel sem tüntetik a németekét naná hogy igen,noha a sorozatot zömmel itt forgatták,csesszék meg!Egyébként kiváló kis film ez.Remélem nem barmolták el nézhetetlen szinkronnal, mint a Trónok Harcát.Aki azonban ragaszkodik a regényhez annak némiképpen csalódás lesz, noha forgatókönyvet részint maga Follett írta, aki a szereplõk sorában egy röpke pillanatra is bevillanik mármint maga Ken Follett)))Ha jó a szinkron és nem vagdalják szét reklámmal akkor kivételesen leülök a szutyok csiga kettõ mellé,noha eredetiben már volt szerencsém hozzá.Ian McShane mint mindig kiemelkedõen ragyogó.Westerosban is jó lenne viszontlátni)))Valami Swearengen féle szereplõ eljátszásában, mint azt az egyik legkibebszottul qrvára csúcs sorozatban is élvezhettük a Deadwoodban!)))
Az érzékiségben nincsen semmi gusztustalan,szerencsére a homár farokcidát nem láthattuk a T.H-ban,úgyhogy a többi meg kell,a Spartacusban mégtöbb volt belõle nagyon helyesen(akinek az erotika gusztustalan arra nincs mit mondani,vagy annak javallható a 12-es latino vackok valamelyike ,vagy a takonylat amiben még egy normális kefélés sincs,noha ha a való életet vesszük alapul,aki kölcsönösen szeret valakit az tuti hogy meggyûri vele a lepedõt,és nem pusztán kéz a kézben szenvelegve élvezkednek a lemenõ vagy a felmenõ Napban...)ahogy a Rómában is ott volt a helye.Ezek a sorik nem gyerekeknek készültek,errõl ennyit.A könyvet nem várhattuk el, ahogy a harcokat sem, talán majd a folytatásra több pénzmag áll rendelkezésre,és több csata is lesz.Aki meg a párbeszédeket korkeveredéseket és egyebeket zavarónak banálisnak tartja az olvassa a könyveket,a Sárkányok is istentelenül jó!!!))))Egy ilyen vastag könyvbõl sohasem készülhet könyvhû film max.a bulivúdi monstre alkotásokban...
Seemann 2011 szept. 01. - 14:47:39
(672/2155)
Általában az ilyen jellegû sorozatok évadjait le szokták megfelelõen zárni, sajnos ez itt nem sikerült. Gondolom az érdeklõdést ilyen eszközökkel kell ébren tartani, azonban egy kompakt, egész évad után az ember úgyis megkedveli az adott sorozatot annyira, hogy megajándékozza bizalmával. Sajnos, ezt itt nem sikerült összehozni. Ilyen befejezés egy évadnak, ne csináljuk már. A sárkányos jelenet nem volt rossz, de hol maradt a csata, a végkifejlet? Ilyen rossz szájízzel ritkán zártam évadot....

Egyébiránt van egy-két hibás rész a szériában: 1. keverik a korokat. És most nem a különbözõ típusú királyságok közötti külsõ megjelenésbeli eltérésekre gondolok, nyilván egy nomád vezér hordája különbözik az északi királyságtól, tárgyhasználatban, építményekben, ruhákban stb... Ettõl függetlenül is keverik sajnos, elég durván az ókort, a középkort, egészen a "reneszánsz"-ig, de még késõbbi korok elemei is elõfordulnak a nagy katyvaszban. A párbeszédek néha egészen banálisak("ha mindegyik sárkány nevét helyesen soroltam, kaptam érte cukorkát...", nevetséges), amellett, hogy néha egészen szórakoztató és profi dialógusok is elõfordulnak. Fõleg az ördögfióka jeleneteiben.
Baratheon király ábrzolása nem volt megfelelõ. Azért a könyvben valamennyire királyi, itt viszont hieteltelenül csak az ivászatára, dagadtságára, és baszhatnékára fókuszáltak rá. Ilyen fejjel egy lókupec, vagy max. egy bohókás strázsamester szerepére lehetne valakit betenni, de tutifix hogy nem királynak.

A szexjelenetek sûrûsége és erõssége már a Rómában sem tetszett, ott is ezzel akarták hitelessé tenni az egyszerû nézõ szemében a szériát, szerintem már ott is nevetségesen és együgyüen durván és gusztustalanul sült el az egész. Néha egészen céltalannak és önmagáért valónak éreztem az ilyen betéteket. A vér és az erõszakosság naturális ábrázolása bõven elég lenne, szerencsére sikerült is, bár harcból, esetleg tömegjelenetekkel bíró csatákból több lehetett volna.
tanhu 2011 aug. 13. - 15:38:14 Előzmény tanhu
(671/2155)
Aki még jobban el szeretne mélyedni Westeros világában annak erõsen javallott a Szépség és a szörny tv-sorozat.Aminek bizonyos részei teljesen kötõdenek hozzá, és kiegészítik azt,noha egy teljesen más világban játszódanak,ugyanúgy ahogy a Wild Cards is.))))
9/10
Stevie19 2011 aug. 11. - 03:18:48 9/10 Előzmény Marcipáncica_
(670/2155)
Kifejezetten :))
tanhu 2011 aug. 09. - 00:39:49
(669/2155)
A 3.perctõl nagyon érdemes fülelni,visszatér az a motívum amivel kezdõdik és valami elképesztõ dolog lesz belõle,ilyen egy ötvözet amiben régi és új fuzionál és együttmûködik nem is akárhogy))))
tanhu 2011 aug. 09. - 00:34:41 Előzmény tanhu
(668/2155)
Kicsit off.De ezt nevezem én filmzenének ez izzik és ledermeszt)))
http://www.youtube.com/watch?v=nvgHxON2_aU&feature=related
tanhu 2011 aug. 07. - 11:41:18 Előzmény idõjós1010
(667/2155)
Martin mester ismét bezsákolt egy World Fantasy Awardot, hozzáteszem teljesen megérdemelten a Rejtélyes lovag(Mystery Knight) c. kisregényéért ami Warriors antológia kiemelkedõen legjobbja( pedig már e kötet szerzõi is valóban erõsek, nem még a történetek- pl. Steven Saylor,Robin Hobb,Naomi Novik,David Morrell,Peter S. Beagle és sokan mások),és ami nem mellesleg megkerülhetetlen kapcsolódik a a westerosi nagyregények sorába,de még mennyire...)))Most kedvem szerint el is mondanám valóban mindezt,de fedezzétek csak fel idõvel,noha az utalásokat a szemfülesebb olvasók már a "Tûz és Jég dalában" is meg fogják találni,sajnos fájdalom azt sem vagyok hajlandó elárulni mely kulcsfigurákra kell figyelni a dolgot,dolgokat illetõen,de hogy ott vannak az biztos, ugyanis ha egy szerzõnél érvényesül a "minden mindennel összefügg" elve akkor az George R. R. Martin legalábbis Westerosban mindenféleképp...)))
(Zárásképpen Martin Dunk és Egges történetei annak ellenére,hogy van közöttük komoly összefüggés,mégis egy lezárt különálló történetet mesélnek el,amik noha magukban is megállják a helyüket szó szerint odafigyelésre, és figyelemre is méltó olvasmányként a nagyregényekkel szemben(fényes bizonyítékul szolgálva sok fanyalgónak,hogy a Mester bizony írja történetét,függetlenül attól ki mint vélekedik róla...);ám kérdés, hogy érdemes é õket így olvasni különösen akkor ha megtaláljuk azokat a finom csavarokat ahogyan fejünkben összeállítjuk a részekbõl az egészet belefoglalván az Opusz Magnákat, ezt mindenki döntse el maga...))))

http://suvudu.com/files/mt-files/martin-warriors.jpg
Itt a burkolata ami egyszerû de nagyszerû!
10/10
offtopic
idõjós1010 2011 aug. 05. - 21:42:15 10/10
(666/2155)
Úgy igen :-)
10/10
idõjós1010 2011 aug. 05. - 21:40:13 10/10
(665/2155)
A CGI nem feltétlen üti sztorit . :-)
10/10
Marcipáncica_ 2011 aug. 05. - 20:25:36 10/10
(664/2155)
Jogos. De pl ha nem folytatás hanem új film akkor simán megéri kevésbé ismertekkel forgatni, kellemesen is elsülhet. És hogy ne csak off legyen: a GOT is ilyen! ;)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 aug. 05. - 20:22:18 10/10
(663/2155)
De azt ne felejtsd el hogy nem csak az ilyen filmekre van igény. Néha hiába a látvány ha sza... akarom mondani vacak a sztori.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 05. - 20:11:34 10/10
(662/2155)
Ez így van.
10/10
offtopic
idõjós1010 2011 aug. 05. - 20:04:07 10/10
(661/2155)
Ha egy önmagától elszállt híresség túl sokat kér a fõszerepért nem mindig van lehetõség újat keresni PL a folytatás esetében. Itt van példának a kaptár ami hiába lett úgy befejezve hogy kell bele Milla Jovovich ha egyszer nem tudják megfizetni a folytatásban, így csinálnak helyette egy elõzményfilmet. A terminátor meg megintcsak ilyen, Árnold Svárcenegger nélkül nincs folytatás.
10/10
offtopic
idõjós1010 2011 aug. 05. - 19:58:36 10/10
(660/2155)
No de lényeg ami a lényeg hogy filmipar mûködne frankón továbbra is ahogy kell csak színészek nélkül. Az meg azért még nem vágja haza a filmipart. És nekünk mint nézõknek meg csak jól jönne, mert sokkal ötletesebb, és látványosabb filmek is születhetnének, meg lehet még gyorsabban is meglenne egy film mint manapság. Manapság ha már igazi látványfilmrõl beszélünk akkor az már komoly költségvetéssel is jár, így viszont kevesebb van belõle(gondolj csak arra hogy mennyit kellett várni a az Avatar filmre is, no meg mennyit kellesz még várni a két tervezett folytatásra is), de ha nem járna ekkora költségvetéssel, meg cécóval, akkor tömérdek csillagok háborúja, meg avatar féle filmet láthatnánk.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 05. - 16:26:08 10/10
(659/2155)
Akkor nem tudom, lehetséges.
De, egyetértek. Én sem tartom ezt jó ötletnek, csak az a baj, hogy nagyon úgy látszik a nép már nem kíváncsi a színészetre, csak az elképesztõ látványvilág érdekel mindenkit.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 aug. 05. - 16:16:35 10/10
(658/2155)
OFF
Szerintem az már gépi volt, vagy legalább is részben az.
Amúgy meg azt gondolom hogy mindig is kellenek majd színészek, egy cgi akármilyen tökéletes
sosem lesz ugyanaz mint amit egy hús vér színész ad elõ. Csupán annyi hogy a cgi-s filmekben sokkal
több a lehetõség, hisz nincsenek korlátok, csupán a rengeteg lehetõség.
Más kérdés az is, hogy egy rakat filmnél egyáltalán nem logikus és nem olcsóbb ha számítógéppel csinálják,
pl. "sima" krimik, vígjátékok...stb esetében. Oda minek? Gyorsabb és olcsóbb is simán leforgatni, ha meg valami önmagától elszállt híresség túl sokat kér akkor max keresnek újat. Nem?
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 05. - 16:10:36 10/10
(657/2155)
Igen, de ahhoz nem kellenének színészek, max szinkronizálni. :D Meg egyéb munkatársak. Szerintem az még nem, az hagyományosan készült mint a régi rajzfilmek. :)
10/10
idõjós1010 2011 aug. 05. - 15:33:04 10/10
(656/2155)
Továbbra is filmeket gyártanának csak másképp :-D Az oroszlánkirály is géppel készül vagy nem ?