Téma: Trónok harca

10/10
Pongyi 2013 ápr. 23. - 15:14:25 10/10 Előzmény Assa
(1115/2155)
Amugy nem hittem volna h ilyet mondok, de ezt a sorozatot jobb szinkronnal nézni mint eredeti nyelven. Pl Jamie szinkron hangja jobb mint a saját hangja sztem......
Assa 2013 ápr. 19. - 18:56:01
(1114/2155)
Könyörület, együttérzés, szánalom, hála, tisztelet...
De hát én könyves szemmel nézem, nem tudom máshogy.


(Ameddig ragaszkodnak a nagyjábóli könyvhûséghez a készítõk, és egyelõre ragaszkodnak, addig vannak bizonyos mozzanatok, amiknek bele kell kerülnie a sorozatba. Például mert fontosak a jellemfejlõdés/jellemábrázolás szempontjából.
Ilyen mozzanat, hogy Jaime megmenti Brienne-t az erõszaktól, és az is, ami utána vele történik. Viszont a sorozatban megcserélték a két esemény sorrendjét, nyilván a dramaturgia miatt. Eredetileg Jaime "élménye" napokkal korábbi, és közrejátszik abban, ahogy Brienne-nel viselkedik, de ha nem emlékeztetik rá, épp élni sincs kedve, nemhogy azon gondolkodni, mi haszna lesz belõle, ha segít. Itt viszont ez a motiváló erõ kiesett.)
10/10
LaciG 2013 ápr. 19. - 17:46:43 10/10 Előzmény Assa
(1113/2155)
A nõ megvédését se puszta szívjóságból tette. Jaime-t a nõre bízták, neki kell megvédeni, tehát ha a nõt megverik/megalázzák/megölik, akkor neki se lesz minden fenékig tejfel.
10/10
idõjós1010 2013 ápr. 17. - 12:49:39 10/10
(1112/2155)
Semmi gond, nem olyan lényeges rész ez, de kíváncsi leszek a szitura :-)
Assa 2013 ápr. 17. - 11:21:53
(1111/2155)
Akkor bocs, hogy leírtam, mi történik majd. Azt hittem, az aktuális résznél tartasz.

Értem én, hogy utálsz bármit is Jaime javára írni, de ezt muszáj lesz. ;-)
offtopic
Sz Peter 2013 ápr. 17. - 11:07:28
(1110/2155)
Mindenkit meg lehet.
10/10
idõjós1010 2013 ápr. 17. - 11:02:27 10/10 Előzmény Assa
(1109/2155)
Én még csak harmadik évad elsõ résznél tartok, de Brienne-t nem lehet csak úgy megerõszakolni. Kemény fából faragták a csajt :-d
Sz Peter 2013 ápr. 16. - 23:19:44 Előzmény idõjós1010
(1108/2155)
S03E03
Assa 2013 ápr. 16. - 21:11:21
(1107/2155)
Pont ebben a részben. Jaime zafíros meséjének köszönhette, hogy nem lett csoportos erõszak áldozata.
10/10
idõjós1010 2013 ápr. 16. - 21:09:39 10/10
(1106/2155)
Brienne-nek ? mikor , miben ?
Assa 2013 ápr. 16. - 20:26:35
(1105/2155)
"Egyébként az érdekelne hogy Kathlynal miben egyeztek ki, mert õ a gyermekét akarja visszakapni, de miféle garanciát adott a királyölé neki arra hogy el is fogja neki intézni ?"

Félrészegen, a nyakának szegezett kard hatására megesküdött. :D
De Catelyn nem is tõle várta, hogy intézkedjen.
Bocs, hogy a könyvvel jövök, de arra jobban emlékszem, abban mi történt, és a sorozat végül is többnyire azt egyszerûsíti le.
Szóval: a regény szerint Tyrionnak még Segítõként volt egy ajánlata: Jaimeért cserébe visszaadja Sansát és Aryát. (Azt nem árulta el, hogy Arya eltûnt.) Mivel Segítõként mondta ezt, sõt, a trónon ülve, gyakorlatilag a király nevében nyilatkozott, Catelyn pedig a múltban történtek ellenére megbízott a szavában. Robb nem törõdött az ajánlattal, Catelyn viszont önhatalmúlag, a fia háta mögött ezt az egyességet fogadta el, mikor útnak indította Jaimet Királyvárba.
Assa 2013 ápr. 16. - 19:42:24
(1104/2155)
És Jaime sem meghatározó személy? Vagy Kevan? (Bár õt a sorozatban alig szerepeltették, de azért jelentõs családtag. Tywin testvére és jobbkeze.) Sorolhatnám még például Gennát vagy Geriont, de õket a sorozatban talán nem is emlegették.
Azt írtam, hogy három darab Lannister érzelmeit és magatartását nem lehet kivetíteni egy népes család egészére, és hogy vannak ellenpéldák is.

Királyölõ. Na igen. (Innentõl enyhén spoileres, bár ezek múltbéli dolgok. Semmi egetrengetõ titok, csak ezek a tények árnyalják a dolgokat.)
Jaimet idézve: "És micsoda király volt az." (Vagy valami hasonló, nincs elõttem a könyv.)
Egy király, aki a párbaj általi ítéletet úgy képzelte el, hogy: "a Targaryen-ház bajnoka a tûz, tessék küzdj meg vele, ha nem sülsz meg, neked van igazad". Aztán megégette az illetõt a páncéljában. A férfi fia pedig végignézte a kivégzést, a nyakán kötél, a kardja kartávolságon kívül. Miközben megpróbálta elérni, megfojtotta magát. (Rickard és Brandon Starkról van szó amúgy.)
Egy király, akinek a felesége az együtt töltött éjszaka után úgy nézett ki, mintha egy vadállat harapta és karmolta volna össze. A testõrök meg éjjel az ajtó elõtt hallgatták a mûsort, mert õrizniük kellett a király titkait, és igaz, hogy a királynét is védeniük kellett (ezt épp Jaime vetette fel õrködés közben), de hát nem a férjétõl, ugye... (És nem ez volt az egyetlen ügy, amiben a testõr esküje szembement a lovagi esküvel.)
Egy király, aki a lázadó sereg közeledtére futótûzzel aknáztatta alá Királyvárat, és kész volt kiadni a parancsot, hogy robbantsák fel az egészet, a kb. félmillió lakossal együtt. Ez volt az a pont, ahol Jaime megölte (ahelyett, hogy a parancsára a saját apját gyilkolta volna meg).
Sz Peter 2013 ápr. 16. - 17:02:20
(1103/2155)
"mivel Jamie-ben egy cseppnyi jószándékot sem véltem eddig felfedezni"?

Akkor miért segített (ha morbid akarok lenni: "kezességet" vállalt) Brienne-nek?
10/10
idõjós1010 2013 ápr. 16. - 15:55:31 10/10
(1102/2155)
Túlzás, hogy kiutálják Tyriont ? Saját nõvére meg akarta öletni. Apja meg még az élete árán se akarja neki kiadni a jussát ami jog szerint megilletni, arra alapozva hogy mekkora bûnt követett el szegény születésekor, hisz azért halt meg az anyja hogy õ világra jöhessen.
Tommen és Myrcella....... Igen ebben igazad van, no de hát nem õk a család meghatározó egyénei,hisz még csak gyerekek.
10/10
idõjós1010 2013 ápr. 16. - 15:45:43 10/10
(1101/2155)
Nem állítottad hogy Kathlyn gonosz, csak éppen azt írtad hogy Jamie-vel rokon lelkek, ami számomra ugyan azt jelenti, mivel Jamie-ben egy cseppnyi jószándékot sem véltem eddig felfedezni. No és hogy honnan kapta a nevét ? Az már kiderült a filmbõl. Hátba szúrta a királyt. Amit Jamie rõl írsz azzal nem tudok vitatkozni, mert nekem nincsenek ilyen ismereteim róla, de ahogyan írod is, a filmbéli karakter nem teljesen egyezik a könyvbélivel,(legalábbis tetteit tekintve) és nem vagyok benne biztos hogy mindenáron a könyvet kellene alapul vennünk, és nem azt amit látunk. Ha a filmben gonosznak alakítják tettein keresztül, akkor el kell fogadni annak. Viszont értelek. Számodra nem gonosz, érthetõ okok miatt, én viszont a szebbik felével még eddig nem találkoztam. Egyébként az érdekelne hogy Kathlynal miben egyeztek ki, mert õ a gyermekét akarja visszakapni, de miféle garanciát adott a királyölé neki arra hogy el is fogja neki intézni ?
Mara60 2013 ápr. 16. - 13:27:35
(1100/2155)
Én egy szóval sem állítottam, hogy Kathlyn gonosz lenne. Õ merõ jószándékból hoz rémes döntéseket. (hogy kire értettem a "gonoszt" a Stark táborból, majd késõbb lehet megtudni)
Viszont ugyanez igaz Jamiere, a Királyölõre is. Remélem beleteszik a filmbe a vallomását arról, hogy is kapta a nevét. Mert hozzátenném, hogy az a részlet, amiben megölte a volt fegyverhordozóját nincs a regényben. Igazából teljesen karakteridegen jelenet volt.
Jamie volt ugyanis az a Lannister, aki félredobta az örökségét, hogy fehérköpenyes lovag lehessen. Õ volt a világ legboldogabb embere, mikor 16 évesen esküt tett a király, az ország, meg a gyengék és ártatlanok védelmére. Az õ tragédiája pont abban rejlett, hogy holt komolyan is gondolta, miszerint megvédi õket a gonosztól. Csak hát rá kellett döbbennie, hogy a legnagyobb szörnyeteg éppen az, akit neki kell védelmeznie. Innentõl kezdve pedig számára már nem létezett olyan, hogy jó döntés. Mert bármit döntött, attól õ lett a rossz.
Assa 2013 ápr. 16. - 12:44:12
(1099/2155)
Nem velejéig romlottak, és túlzás, hogy kiutálják Tyriont.
Jaime az egyik legjobban felépített, legárnyaltabb karakter Martin világában (igen, tett rossz dolgokat, de változik és fejlõdik), Tyriont pedig õ például szereti.
Aztán ott van Tommen és Myrcella, mindketten teljesen normális, kedves, értelmes gyerekek (bár a sorozatban alig tûntek fel), és kedvelik Tyriont.
A két kis-Lannister a legutóbbi részben ugyanez a kategória.
Plusz egy sor nagybácsi és nagynéni és unokatestvér, akikrõl hasonló jellemzõk mondhatók el.

Ezzel szemben áll ott a Tywin-Cersei-Joffrey trió. (Bár - szerintem, de másoktól is hallottam már ezt - a felhozatalból Tywin lenne a legrátermettebb vezetõ Westerosra.)

Különben is mit csinálhatnának? Nem mondhatják, hogy bocs, igazatok van, tessék itt a vastrón, mi megyünk haza Casterly-hegyre. Senki nem tenne ilyet.
Hivatalosan sajnos Joffrey a király, mindenki más lázadó, Dany létezésérõl meg Robert halála óta kb. el is feledkeztek.
10/10
idõjós1010 2013 ápr. 16. - 11:17:50 10/10
(1098/2155)
Egy egész országot nem szabad megítélni kizárólag vezetõik alapján, mégis ez történik a valóságban. Viszont a Lannister-ek nem egy ország, csak egy család, akiknek a tagjai Tyrion-t kivéve velejéig romlottak. Tyrion-t pedig az egyetlen jószívû embert kiutálják saját maguk közül. Szóval szerintem igenis van olyan hogy rossz oldal, azon viszont még el lehet filozofálni hogy mennyire lehet negatív hõs az akinek a szíve a helyén, de egy rossz ügyet képvisel. Mert abban ugye egyet érthetünk, hogy a Lannister-ek célja, királyvár megtartása egyikünk számára sem egy támogatható dolog. Szerintem mindannyian akik nézzük ezt a sorozatot azt reméljük hogy Joffrey feje karóra kerül, és a Lannisterek vele buknak majd el, remélhetõleg a Starkok ellen. Bár jelenleg a kis szöszinek Daenerys-nek is komoly esélyei vannak, sõt.... !
Sz Peter 2013 ápr. 16. - 10:09:24
(1097/2155)
De olyan nincs, hogy "rossz oldal".
A Lannister-eknél is van sok ezer ember akik ugyanolyanok mint a többi királyság lakói.
Az már más kérdés, hogy Tywin milyen vezetõ/ember.
Ilyen alapon Magyarország is "rossz" csak mert mindig egy rakás szemétláda irányítja? :)

Vagy Daenerys is rossz? Csak mert a Stark-ok ellen (is) harcol?
10/10
idõjós1010 2013 ápr. 16. - 08:35:09 10/10
(1096/2155)
Jamie a királyölõ ugye ? (mert õt engedte el Kathlyn)
Én nem mondanám rájuk hogy "rokon lelkek", hisz láttuk mit tett Jamie a kiszabadulásáért,: megölt egy olyan embert aki a fegyverhordozója volt egykoron, semmit sem ártott neki, sõt, imádta õt, de ez pont kapóra jött neki és így áldozatául esett õ is. Kathlyn egyik ökör döntést hozza a másik után, aminél fogva valóban nem túl szimpatikus jelenség, de azért a gonosz jelzõt nem érdemelte ki. Ördögfióka pedig emberileg lehet jó, de ettõl még a rossz oldalon áll, negatív karakterekért harcol. Bár ez most már majd talán megváltozik. A történtek ismeretében.