Téma: Trónok harca

10/10
Kolókapitány 2011 jún. 13. - 23:16:05 10/10
(435/2155)
dettó... áhh hihetetlen.. de nem tudom felfogni ésszel, hogy miért ilyen alantas halált kapott... azt hazudja, hogy áruló volt és lefejezik, brávó! -.-
10/10
szekfuandras 2011 jún. 13. - 22:57:35 10/10
(434/2155)
ÁÁÁ ez a rés zegyszerûen sokkolt engem... Az elsõ 50 perc fantasztikus, rohadtjó, eszméletlen, nagyon tetszett... aztán meg a végén Joffrey döntése??? Áh... Egybõl mondtam: ha meghal többé nem nézem a sorit...
Persze azért fogom nézni csak már nem olyan lesz Boromir nélkül :S
tanhu 2011 jún. 13. - 22:27:17
(433/2155)
SPOILERRRRRRRR........Joffrey balfaszságát,és alkalmatlanságát igazolni kellett,Ned és mások felesleges halálával illetve félresöprésével...illetve, azt is hogy ki az a ....................stb. akinek a téteménye miatt borul vérbe Westeros.Valamint,hogy a birodalom, hogyan mûködik illetve nem, és, hogy kinek miért és hogyan kell színre lépnie a sarkára állnia. SPOILER.Remélhetõleg nem pofáztam el semmit, igyekeztem nagyon komolyan virágnyelven fogalmazni
tanhu 2011 jún. 13. - 22:18:07
(432/2155)
Persze, hogy kívánná, személy szerint boldog lennék, ha -holmi állat ala'kula-t paci-fick,turóbb ládd, meg mit tom én még milyen sz.v.sz nézhetetlen szutykokat követett el az H.B.O(egyik másikba jóval több pézt pumpálva mint a Game-be) mostanság- a fentebb említett vackok helyett mind helyett,inkább monumentális tömegjelenetes, látványos Trónok Harca csatákba csapolta volna a pénzt az H.B.O, mivel gyakorlatilag szinte a Róma, a Deadwood illetve a Wire és a Sopranos óta nem készítettek jóformán SEMMIT ami elé az ember nem méla undorral ül le, már ha veszi rá a fáradtságot.
Mondjuk egy spielbergtõl nem is vártam el,hogy ebben lásson fantáziát a kamu alakulat helyett pl...(Remélhetõleg a The Under Dome-ból nem fog egy Jurassic Park szerû szemetet alkotni...)
Ha nem lett volna a Trónok Harca egyszerûen számûzöm az H.B.O-t a nézésre méltó csatornák sorából.Ám egy dolog bizonyos,elég olcsón hoztak létre egy magasszintûen kivitelezett színvonalat, és ez az olcsóság szinte meg sem látszott rajta,mert ez a sorozat nem a hatalmas fegyveres harcokról szólt,noha kedvtelve néztem volna egy Braveheart minõségben létrehozott kellõen brutális ütközetekkel tarkított méregdrága produkciót, de arra ott az elsõrangúan szinte ecsetes hûségi megjelenítõ erõvel sugárzó elsõrangúan megírott könyv...)))Egykoron mikor elõször olvastam,én még rajzfilmben gondoltam a megvalósulását, evvel szemben kaptunk egy valóban remek sorozatot,amiért csakis hála és köszönet illetheti az alkotókat!A remek színészgárdát, a valóban igényes dialógusokat, amik könnyedén feledtetni tudták a látványelemeket.És sokkal jobb volt így, mintha egy vackot láttunk volna,béna hiteltelen színészekkel,és fõcímzenére jellemzõ langyi hitelességet tükrözõ párbeszédekkel.Ez pont így volt jó.Ha a folytatásba több csatát tesznek az persze nem lesz hátrány csak ne menjen az eddig megszokott színvonal rovására.
Példának hozhatom fel a The Borgias c. sorozatot, amiben azért volt csata tömegjelenet ágyúzás is, emberek szarráfreccsenése is,ám azt kell mondjam noha nem volt épp egy rossz darab,meg sem közelítette a Trónok Harcát, ami a feltûnõ budget különbségeikre tekintve óriási dolog!A The Borgiast megnéztem, akadt benne pár zseniális húzás, Jeremy Irons-szal nem is lehetett mellényúlni az is igaz, ám különösebb nyomott nem hagyott hátra bennem.Míg a Trónok Harca, az utóbbi évek egyik legkellemesebb igen várt meglepetése volt, amit szerintem senki sem bánt meg, sem azok akik olvasták a regényfolyamot,illetve azok sem akik csak úgy belecsöppentek a dologba.Akiben pedig hiányérzet maradt annak valóban ott a már számtalanszor joggal kihagyhatatlannak címkézett regénysorozat.Várjuk a végét szívrepesve amit bizonnyal ...
SPOILER kezd. nem a végén fognak elcseszni holmi számítógépes ...SPOILER vége.silány minõséggel!
10/10
Rhaegar 2011 jún. 13. - 21:28:14 10/10
(431/2155)
Inkább SPOILERbe teszem az egész komentem:

SPOILER-------------

Most ez mi ?????
Eddard nem halhat meg ilyen korán.
Tuti, hogy a penge kettétörik a nyakán...

Van egy kis hiány érzetem a csaták jeleneteinek kihagyása miatt.
Mind1. A rész így is bõven hozta a már megszokott csillagászati színvonalat.
Remélem , hogy az elsõ évad hozott annyi bevételt, hogy a 2. évadra akár egy-két nagyobb csatajelenetre is jusson. :)
Mert egyszerûen kívánja a sorozat a csetepatét..

---
tanhu 2011 jún. 13. - 16:04:06
(430/2155)
Persze, hogy jobb lett volna,ha látjuk az összes küzdelmet, meg még annyi mindent, de hát azokat a gy.u-ban lõtték el nem kis költségvetéssel.Talán majd egyszer moziban is üdvözölhetjük, a trónok harcát egy trilógiában 4 óra per rész...))))
Assa 2011 jún. 13. - 14:34:29
(429/2155)
SPOILER - Csata:
Azért egy fokkal még ügyesebb lett volna, ha valahogy megmutatják, hogy Tyrion tényleg részt vett benne.
10/10
Rhaegar 2011 jún. 13. - 11:23:59 10/10
(428/2155)
Már lehet tölteni! :D

Csak a feliratra várok!
Nem lenne rossz, ha estére elkészülne. :)
10/10
gabor96 2011 jún. 13. - 11:02:24 10/10
(427/2155)
GYÖNYÖRÛ!!!!!!! MA JÖN A 9. RÉSZ! :D
tanhu 2011 jún. 13. - 09:23:53
(426/2155)
Ismételten egy remek részt üdvözölhetünk a Baelor c. epizódban.Feszes pörgõs,kiváló alkalmasint roppant szellemes párbeszédekkel fûszerezve.
SPOILER kezd. A csatát is egy egész ötletes fogással kerülték el a könyvvel ellentétben, a vérmágia sem volt rossz,éppen azért mert nem is láttunk belõle semmit sem.Ügyes!!!SPOILER bezárva.

És gyönyörû utalások vannak az elõzményekre is,és a Sárkányok Táncára is.)))David Bradley pedig ismét emlékezetesen megcsillogtathatta színészi képességeit Walder Freyként,ami felettébb üdvös,mert a potter nevezetû számomra elviselhetetlen bárgyú szrhalomnál, õ sokkal többre érdemes,noha ott is õ volt az egyik legemlékezetesebb figura aki miatt még egy ilyet is képes voltam elviselni,viszonylag mérsékelt gyomorforgással, noha láthattuk már szerencsére más szerepekben is, ezt a sz.v.sz kiváló színészt,pl.a nézhetõ tudorokban, vagy a valóban kitûnõ Harry Brownban,ami tökösebb és vagányabb, és evvel együtt életszerûbb is mint a Gran Torino, ami utóbbi valljuk be kissé el lett cseszve a holivúdi igen pocsék és hatásvadász giccses befejezéssel,pedig Eastwood kitett magáért,mégis kicsit túllihegte sajnos, vagy lefeküdt az amerikai elvárások elõítéletes trendiségének ki tudja?!...
Ki hinné,hogy már csak egy rész van.sok hatalmas meglepetéssel,hogy mi is lesz az; hm...hm... essen csak le az álla annak aki nem tudja.Annyit elárulok,hogy bûbájosan tündéri lesz.Érzésem szerint némileg át fog nyúlni a királyok csatájába,hát majd meglátjuk mennyire jön be ez a megérzésem, a többi elõérzeteim bejöttek mind a sorozattal kapcsolatban.)))
tanhu 2011 jún. 12. - 21:30:24 Előzmény Marcipáncica_
(425/2155)
Ejnye!Ez nem járja!Nem kotyogni!

Más: Az H.B.O ráébredni látszik,hogy az utóbbi évek nézhetetlen szemeteit,ideje színvonalas dolgokkal felváltani.A Trónok Harca volt az elsõ a sorban, aztán itt lesz ez is, ami szintén egy remekmû,noha a Magyarok Istenét lehúzza,jó nyugati és elítélhetõ üresfejû, trendi szerint, de ettõl még a könyv remekmû,noha nem egy Sandman ,de nem sokkal marad el mögötte.))))
http://io9.com/5811012/tom-hanks-producing-6-seasons-of-neil-gaimans-american-gods-for-hbo
10/10
Rhaegar 2011 jún. 12. - 00:21:04 10/10
(424/2155)
Szóval nem Robbhoz fog beállni.
Jaj vigyázz, nehogy kiszaladjon az ujjaidon.. :))
9/10
Stevie19 2011 jún. 11. - 22:59:22 9/10
(423/2155)
már megtetted :((

:)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 jún. 11. - 22:05:13 10/10 Előzmény Rhaegar
(422/2155)
Vagy a 9. rész sem...
Barristan pedig be fog állni, de nem Robbhoz... ;)))
Jááááj, úgy spoilereznék, de nem teszem inkább... :(
10/10
Rhaegar 2011 jún. 11. - 19:15:34 10/10
(421/2155)
Durva volt ez a 8. rész.
Kár, hogy Syrionál nem rendes kard volt, levágta volna a lovagot is.
Barristan ezek után gondolom befog állni Robb seregébe. (nagyon helyesen)
Nem is folytatom...
Már megint túl sok a nyitott kérdés amire csak a 9. rész adhat választ.. :D
10/10
Rhaegar 2011 jún. 11. - 12:31:30 10/10
(420/2155)
Ma végre láthatom a 8. részt.
És csak 2 napot kell várni a 9.-re. :)
Kyoko 2011 jún. 10. - 21:43:50
(419/2155)
Azt a kövér hapsit többé ne mutassák pucéran, mert csökkenni fog a nézettség XD
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 10. - 17:21:34 10/10 Előzmény Rhaegar
(418/2155)
Ja, betörõk ellen biztos hatásos darab lenne:D
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 jún. 10. - 15:18:56 10/10
(417/2155)
Tyû de nagy pangás van itt...
10/10
Marcipáncica_ 2011 jún. 08. - 18:41:35 10/10
(416/2155)
Itt a 8. részben nem cserélték le a szellem-et játszó kutyulit? Korábban mintha jobban hasonlított volna farkasra... most már teljesen kutyás.