Téma: Trónok harca

1/10
boom48 2014 aug. 03. - 18:14:15 1/10
(1615/2155)
Nem hiszem - TUDOM!

"Hátha késõbb jobb lesz" - akiknek ez felmerült az agéyban, azok kedvéért vigiszendetem a második részt is:

- 1:45 intro
- random beszélgetés világbemutatás címén
- tényleg van egy olyan karakter aki MORMON?
- Malfoyt random felképelik (ez azért vicces)
- random beszélgetésbe rejtett plot
- random beszélgetés vérontásról
- random beszélgetés + random cuki állat
- randopm Gyûrûk Ura betétdal
- random Boromir
- random Tony Stark
- random Gyûrûk Ura jelenet
- random beszélgetés mellekrõl
- random szex
- random beszélgetés hangulatkeltés ürügyén
- random orgyilkossági kísérlet a mégsem-meghalt idegesítõ kölyök ellen
- random sárkány + random beszélgetés szexrõl
- titkos tanácskozás indokolatlanul egy erdõben vagy kertben? Az biztos hogy itt nagy nyomozás a gyilkkossági kísérlet ügyében nem lesz, mert ezek márismindent tudnak.
- szükségtelen jelenet
- random szex
- random sárkányok
- random szex + random idegen nyelv
- random creepey guys
- random Malfoy-szivatás (olyan családifilm-jelleggel, tehát elég unalmas)
- random jelenet a Lassie-bõl
- random cukiállat + random kisgyerek random kinyírása


A ... nem történet, mert az nincs, szóval a cselekmény ... várj, ez a szóhasználat is túlzás ... hát, szóval az ami zajlik a képernyõn nagyjából így néz ki:

- van a két szõke testvér, Jancsi és Juliska, akik hazavágynak apuci házába (a csavar hogy apuci meghalt, Jancsi és Juliska királyfi/lány, és nem gonosz boszorka akarja õket megenni, hanem indokolatlanul izmos férfi húzogatja a zombi-lányt)
- van "a király" (nem tudni pontosan minek a királya, vagyhogy pontosan hogyan is mûködik a Hét Királyság mint államforma), aki IQ-0, és a fia Malfoy a Harry Potterbõl.
- a "király"-nak van valami régi ismerõse, Boromir, aki nem szereti ha zaklatják, de elmegy fõtanácsosnak, mert ezt írta az író
- plusz random módon egyesek "A Fal"-nál vannak, ami tök ugyanannak hangzik mint a Zigazság Kardjában az az áthatolhatatlan terület (bármi is volt a neve), csak itt nincs semmi. Nyilvánvalóan a Legkisebb Királyfi itt leledzik.
Meklód fia 2014 aug. 03. - 17:48:28 Előzmény boom48
(1614/2155)
képzeld, hogy a várva várt sárkányok meg zombik már 4 évadja úton vannak és csak jönnek és jönnek. Állítólag a 7.-8. évadnál hamarabb nem is fognak megérkezni.
Az 1. évad még jó volt, aztán ellõttek három évadot úgy hogy szinte nem történt benne semmi.
Mara60 2014 aug. 03. - 17:03:56
(1613/2155)
Tényleg azt hitted, hogy a hozzászólásod szellemes? Remélem nem! :)
1/10
boom48 2014 aug. 03. - 16:02:11 1/10
(1612/2155)
Ezt nevezik eufemizmusnak
1/10
boom48 2014 aug. 03. - 15:31:12 1/10
(1611/2155)
A vicc kedvéért megnéztem az elsõ részt, íme a véleményem:

- indokolatlan kúszás a hóban, ami valahogy nem ragad a bundájába a fickónak
- random benyögése random dolgoknak
- random sikoltozást hallgat random járókelõ
- random járókelõt keregti félelmetes halott kislány
- random járókelõ látja ahogy random félelemetes alak lefejezi random katonát
- képernyõ random módon félelmetesen elsötétül
- random varázskardot kovácsolnak
- random MMO-reklám steampunk beütéssel
- random Gyûrûk Ura képek (Sauron Tornya, A Szem, Mordor falai stb.)
- Jack Sparrow (kapitányt) letartóztatják random eventként
- random gyerekek
- random kivégzés újabb random értelmetlen benyögésekkel
- random halott állat
- random cuki állat
- random másik helyszín random hullával
- randm beszlgetés
- random holló
- plot!
- random beszélgetés
- felmerül a kérdés hogy ezek most egy faluban, erdõben, vagy várban laknak?
- jön a király. Nem tudni melyik a nyolcból, de elég sokáig tart neki.
- királybá random ledagadtozza akárkit
- komolyan van egy szereplõ, akinek a neve Árja?
- ranom bemondása az "ördögfióka" szónak
- indokolatlan törpeszex
- újabb random frakció melegeteése
- random szõke csak indokolatlanul bámul a semmibe
- random meleg fickó random vetkõztet egy csajt
- random halandzsanyelv
- indokolatlan random félmeztelen férfiak
- plot!
- random beszélgetés karakerépítés ürügyén
- indokolatlan nyilvános grouppensex
- random sárkány!
- random póni!!
- még több random szex
- random idegesítõ kisgyerek megnyúvad.

Igazából el nem tudom képzelni hogy szerzett ez a sorozat bármennyi nézõt.
1/10
boom48 2014 aug. 03. - 13:59:26 1/10
(1610/2155)
Egy 5 perces rész, amiben SEMMI nem történik, csak MONOLOGIZÁL.

Ebbõl az unalomból már tényleg az 5. évadot gyártják?
Mara60 2014 júl. 31. - 20:15:20
(1609/2155)
Mirõl beszélsz ember? Ismeretlen színészek? Hisz felvonultatják a brit drámai színjátszás zömét. Amikor elõször néztem bele a sorozatba, még semmit sem tudva a könyvekrõl, az elsõ gondolatom az volt: nahát mennyi ismerõs arc!
Most már várom, hogy az újonnan belépõ karakterekre vajon kiket fognak megkörnyékezni?

Charles Dance, mint Jóban Rosszban kaliberû színész? Egek!
Liam Cunningham, mint Jean Reno utánzat? Biztosíthatlak van olyan drámai színész, mint francia kollégája. És majdnem olyan ismert is, csak nem mint fõhõs, hanem mint karakterszínész.
Ugyanez mondható el a többiekrõl is. Számos remek alakítás áll már a hátuk mögött. Tán több angol filmet kéne nézned.

Néha azt gondolom, nem is ugyanazt a sorozatot nézzük. Rosszul játszanak? Hisz a jól megírt jelenetek mellett épp a színészi játék az, ami kiemeli ezt a filmet a tucatsorozatok közül.
Meklód fia 2014 júl. 31. - 19:48:55
(1608/2155)
gyenge volt a 4. évad. Az utolsó 3-4 rész csak ami jó. Mire megjön az 5. évad, addigra azt is elfelejtem ami eddig történt.
Meklód fia 2014 júl. 31. - 19:45:22
(1607/2155)
a nevét ugyan kiírták, de azt nem hogy õ a Jean Reno hasonmás. Így aztán honnan tudtam volna kinek a nevét írják ki?
Szándékos megtévesztés gyanúját érzem, csakúgy mint a Bean-el reklámozás esetében.
10/10
idõjós1010 2014 júl. 31. - 18:33:19 10/10
(1606/2155)
Ez azért lehet, mert az elsõ évad idején csillagoztam, és utólag kihúzni belõle párat már nem lehet. Amúgy nem rossz ez a sorozat, csak valahogy minden egyes évaddal kevesebb szeretni való marad rajta. Most majd az ötödikbe jönnek új szereplõk úgy olvastam szép számmal. Remélem feldobja majd az eseményeket.
Meklód fia 2014 júl. 31. - 16:26:34
(1605/2155)
most látom, hogy igazad van :O Szóval még õ sem szerepel benne.... de legalább ki írhatták volna, hogy õ nem Jean Reno, mert még az akcentusuk is ugyanolyan. Ember nincs aki magától rájön, hogy csak a hasonmása.
Ez is egy aljas nézõcsalogató húzás volt.
Meklód fia 2014 júl. 31. - 15:08:11
(1604/2155)
állítólag Jean Reno is szerepel benne, már nem emlékszem hol. Ezekkel a nagyágyuk szerzõdtetésével csalják rá a nézõket hogy nézzék a sorozatot, mert amúgy nem menne.
Meklód fia 2014 júl. 31. - 15:03:21
(1603/2155)
úgy könnyû volt utána nagy nézettséget produkálni, hogy elõtte Bean-el befûzték a nézõket. Nélküle valószínûleg bele se nézek, mint ahogy az a sok millió ember sem, mert nem vagyok kíváncsi arra a sok Jóban Rosszban kaliberû színészre.
Meklód fia 2014 júl. 31. - 14:44:23
(1602/2155)
Nyílt titok, hogy Bean nélkül kb. Barátok közt-ös nézettséget produkált volna a sorozat és már az elsõ évadnál megbukik. Ezért etették vele a népet a plakátokkal.
A Lannisterek jó színészek, de a többi erõsen megkérdõjelezendõ.
10/10
nota19 2014 júl. 27. - 22:50:37 10/10
(1601/2155)
Ez annyira vicces, hogy ezen lehet lovagolni, hogy Sandor, vagy Sándor, vagy Szandor. A fordításnál, pláne a szinkronnál lehetnek ilyen dolgok. Mintha ezen múlna valami. Én is bûnös vagyok, mert a "Királyok csatája" c. kötetet "Királyok harca"-ként említettem nagy felindulásomban. Persze az igaz, hogy ha az ember utal valamire, akkor legyen pontos. Mea culpa.
Assa 2014 júl. 27. - 13:27:06
(1600/2155)
Meg "kismillió" másik karakter se - pl. Tyrellek és Lannisterek megnyírbálása.
Arianne náluk azért fontosabb lett volna, de úgy tûnik, a végkifejlet szempontjából mégis kihagyható.
Lillith Morgan 2014 júl. 26. - 13:04:18
(1599/2155)
Ez mondjuk igaz. Sajnos hét évadba nem fér bele minden.
Fura, eddig nem volt bajom az ilyen dolgokkal, de most csalódott vagyok. Az egyik kedvenc szereplõm lett a könyvben Arianne és a Myrcellával való ügyködése is tetszett. Csak épp belebukott, de az nem számít.
Mindegy, így legalább nem választanak valami ronda színésznõt a szerepre. Ez is valami. (Mert ha benne hagyják, attól féltem volna nagyon.)
Assa 2014 júl. 26. - 12:32:29
(1598/2155)
Pedig nagyon úgy néz ki. Trystane, mint Doran örököse van feltüntetve, vagyis nemcsak Arianne esik ki ezek szerint, hanem Quentyn is.
De ha tényleg hét évadba akarják sûríteni a sztorit, akkor valahol egyszerûsíteni kell. Az õ száluk meg sajnos pont olyan, ami kihagyható, ha muszáj.
Lillith Morgan 2014 júl. 26. - 11:55:36
(1597/2155)
Hajat fogok tépni, ha tényleg kihagyják a sorozatból Arianne hercegnõt.
(sajnos csak a sajátomat, mivel más nincs kézközelben)
Meklód fia 2014 júl. 21. - 16:13:15
(1596/2155)
Viserys kaphatott volna több szerepet is. Van az a 6 fõszereplõ aki biztosan nem hal meg csak esetleg a legvégén 1-2 belõle.

Amúgy a 4. évad igen sok unalmas párbeszédet hozott. Rájöttem, hogyha a targaryen lány jeleneteit áttekerjük és nem kínozzuk magunkat vele, akkor sem maradunk le semmirõl.