Téma: Trónok harca

boom49 2015 jún. 09. - 10:14:16
(1753/2153)
Hol van már az 1. évad!
8/10
androcles 2015 jún. 09. - 07:31:54 8/10 Előzmény Andrew8
(1752/2153)
Szerintem ez idáig a leggyengébb évad....
catrina 2015 jún. 01. - 18:12:29
(1751/2153)
Én mondjuk felháborodtam, hogy leadták felirat nélkül remélem ma estére pótolják ezt a hiányosságot
boom49 2015 ápr. 18. - 00:57:53 Előzmény Johnny14
(1750/2153)
Semmiféle összeesküvés nem történt, csak mivel az 5. évad nyitó epizódját GLOBÁLISAN kívánták leadni (megelõzendõ a globális filecserét ami csökkenti a HBO nézettségét), ugyanakkor a többi résznél már mindenki visszatérhetett a szokásos mûsorrendhez, egy ilyen torlódás történt.
10/10
Andrew8 2015 ápr. 17. - 19:39:03 10/10
(1749/2153)
Hát a 2. résztõl azért felfelé ível a 3-4. rész pl egész jó lett és pörgõs és sok a harc is! Azért érzõdik néha gyengébbnek mert új rendezõk vannak teljesen. Miért nincs egy visszatérõ se a 1-2-3. évadból???? Õk mind nagy nevek voltak sok más nagy sorozathoz is rendeztek már.
9/10
Johnny14 2015 ápr. 15. - 21:50:31 9/10
(1748/2153)
Köszi a választ.!
Akkor igazán kedvesek ezek a kirtikusok! :D Remélem kiszivárogtatják akkor maradék 6részt is.! Bár ezzel sokat bukhatnak a sorozat készítõi.!
Amúgy az 5évadról eddig annyit, hogy számomra nagyon unalmas, mintha ez nem is Trónok Harca lenne, vontatott lett az egész, nem izgalmas, bár egyedül a 4rész végénel (végre) történik valami.!
9/10
cardas 2015 ápr. 15. - 20:48:34 9/10
(1747/2153)
Valaki, akinek odaadta az HBO a részeket (kritikusoknak meg ilyeneknek elõre szokták adni) kiszivárogtatta.
9/10
Johnny14 2015 ápr. 15. - 20:24:11 9/10 Előzmény boom49
(1746/2153)
Valaki elmondaná nekem, hogyan lehet fent az S05E04, mikor most kezdték csak el adni 12-én? Ilyen hamar hogy jöhetett ki ezen kívül másik 3rész??? Nem értem.....Én most szedtem le mind az elsõ 4részt az 5évadból, és megnéztem.! Valaki más?:D
boom49 2015 márc. 11. - 19:25:40
(1745/2153)
Pfff
King Diamond 2015 márc. 01. - 21:30:29
(1744/2153)
Legfõbb ideje, hogy írjak a Trónok harcáról, egyrészt, mert nemsokára kezdõdik az ötödik évad, másrészt pedig, mert egyszer már megnéztem az elsõ három évadot, de nem írtam róluk, és mivel a negyedik évad elõtt fel kell elevenítenem a történteket, így tavaly év végén újra elkezdtem, és már megint a harmadik évad felénél járok, írni pedig még egyik évadról sem írtam. Pedig aztán bõven van mit írni az egyes évadokról, hiába csak tíz részesek. Olvasgattam a hozzászólások között, szinte az összeset átlapoztam, itt-ott jobban, van, ahol kevésbé beleolvasgatva. Azt azért mindenképp ki kell emelni, hogy amit ez a boom48 nevû senkiházi megengedett itt magának az mindennek a teteje (és a legalja). És ez nem csak erre a topikra vonatkozik. Az összes topiknál állandóan csak kötekedett/kötekszik (az elõzõ accountjaival is, és a mostani boom49-cel is), ontja magából a hülyeségeit, aztán ha valamire már nem nagyon tud mit reagálni, otthagyja az adott topikot. Aztán még õ próbálja bizonygatni, hogy nem õ a troll, látszik, már csak a kitiltásokból is. Na mindegy, ezt csak megjegyeztem.
Elöljáróban annyit elmondanék, hogy sajnos nem olvastam még a könyveket, de nagyon jó lenne elkezdeni õket, így lehet, hogy itt-ott lesznek kérdéseim olyan felhasználókhoz, akik igen, és megköszönöm, ha válaszolnak majd rájuk. Szoktam olyan ismerõseimmel beszélgetni róla, akik szintén olvasták a könyveket, de ahogy most újranézem a részeket, újabb kérdések merülnek föl bennem itt-ott.

SZÓVAL MOSTANTÓL SPOILER IS LEHET/ELSÕ ÉVAD!!!
Elõször is, maga az egész fantasy történet, cselekmény nagyon tetszik. Egyáltalán nem követhetetlenek a szálak. Unalomról szó sem eshet az évadokat tekintve. A helyszínek, tájak, várak egytõl-egyig lélegzetelállítóan látványosak. Engem az sem zavar egyáltalán, hogy nincs benne olyan nagyon sok csaja/harcjelenet, valamint, hogy az elsõ igazi nagy csatára a második évad végéig kell várni.
A szereplõket szintén baromi jól sikerült összeválogatni. Szinte mindenkit, a negatív karaktereket is. Persze, a könyvekkel nem tudom õket összevetni, de azért gondolom többségüknél erre azért figyeltek (például gondolom, hogy a Hegy vagy a Véreb a könyvben is legalább akkora vadállatok, mint a sorozatban õket alakító színészek és szerepeik). Természetesen, mint ahogy ez lenni szokott, vannak megkedveltebb és kevésbé kedvelt karakterek minden sorozatban, minden évadban. Az elsõ évadban számomra a legszimpatikusabb karakter egyértelmûen Ned Stark volt. Nagyon jól hozta Sean Bean a karaktert. Rettentõen sajnáltam és igazságtalannak tartottam, ami vele történt a kilencedik részben, de errõl majd kicsit késõbb. További kedvelt karakterek az elsõ évadból (de persze többek nem csak az elsõbõl): Tyrion is az egyik legjobb karakter az egész sorozatban, nagyon jól meg van írva a szerepe és Peter Dinklage ennél jobban nem is hozhatná õt. A Hegy és a Véreb, Gregor és Sandor Clegane karaktereit is szeretem, elõbbinek a belépõje brutális az elsõ évadban, utóbbi pedig legalább olyan kemény, mint a bátyja. Kicsit sajnálom, hogy õk azért eléggé keveset szerepelnek, nincs olyan túl sok jelenetük, száluk, de ez gondolom a könyv miatt van. Emilia Clarke szõke hajjal fantasztikusan néz ki, nagyon szép és csinos hölgy, Daenerys Targaryen szerepében is tetszetõs, valamint Khal Drogo karaktere is tetszett az évadból, õt is sajnáltam a végén, azt gondoltam, hogy nagyobb/több szerepe lesz a késõbbiekben (Jason Momoa is jól hozta a szerepet). Számomra szintén szimpatikus Jorah Mormont és az apja, Jeor Mormont is az volt, érdekes karakterek, kár, hogy õk is eléggé mellékszereplõk. És kb. ezzel véget is ért a (leginkább) elsõ évadbeli általam kedvelt karakterek sora. A többiek vagy semlegesek, vagy valamiért nem tetszenek. Robert Baratheon király például az elõbbi kategóriába tartozik, jó nagy hülye volt, hogy nem vette észre a teljesen nyilvánvaló tényt, hogy Joffrey nem az õ fia. Joffrey és a Régens kirányné mindketten gané karakterek, de mindkét színész baromi jól hozza a szerepet, azért is utálhatóak annyira. Az elsõ évadból annyira még nem derül ki, hogy Lord Varys és Lord Baelish mennyire pozitív vagy negatív karakterek, egy pontig mindketten semlegesek, aztán már nem annyira. Ned Stark felesége és fiai semlegesek számomra, Theon Greyjoy ebben az évadban még nem zavar sok vizet, õ majd a késõbbiekben válik igazi kis görénnyé. A 'Királyölõ' jó karakter, de az is egy kis sunyi, álszent féreg. Daenerys bátyja, Viserys meg egyszerûen hülye volt, ha tényleg azt hitte, hogy Drogóéknak bármikor is lehet a királya. Megérdemelte, amit és ahogyan kapta. Hosszú lenne mindenkirõl írni valamit, a többi karakter sem rossz persze, szebbnél szebb hölgyekbõl nincs hiány.
Értem, hogy Ned Stark karaktere akart lenni a példamutató, becsületes, stb. De kb. az ötödik vagy hatodik résztõl (amikor meghal Robert király) kezdett érzõdni és látszani, hogy ebbõl õ jól nem jöhet ki. Nagyon sajnáltam, hogy az a kis féreg Joffrey kivégeztette, még, hogy õ az áruló...jól meg volt sajnos csinálva az egész.
Az egyes epizódokról külön nem írnék, de ahogy beszélgettem ismerõseimmel, õk is mondták, hogy sajnos a Mások még így is többet szerepelnek az évadokban, mint a könyvekben. Mert említettem nekik, hogy igazán lehetne több jelenet velük és mutathatnának harcot is velük (mint ahogy a második évad végén/harmadik évad elején erre esély nyílhatott volna). Nagyon remélem, hogy azt a mocsok Régens királynét a Mások fogják felzabálni majd egyszer. Igazán megérdemelné, amennyi mocsokságot õ is tett már.
Mint írtam már, a tájak, helyszínek gyönyörûek, igényesen van megcsinálva az egész sorozat. Én magyar szinkronnal nézem, és szerintem a magyar hangok is egytõl-egyig remekül passzolnak a szereplõkhöz.
Az évad vége is nagyon jó volt, ahogy Daenerys elbúcsúzik Drogótól és nem ég meg a tûzben, mint a boszorkány. Érdekes, hogy nekem végig volt angol és magyar felirat is, amikor a dothrakiak beszéltek, úgyhogy boom48 biztos valami fos verziót nézett, hogy neki nem volt és neki csak 'klingoln makogás' jutott.
A sorozat zenéje és fõcíme is remek, tetszetõs.
SPOILER VÉGE!!!

Jó volt a sorozat elsõ szezonja, reméltem, hogy a második is legalább olyan jó lesz, mint elõdje és nem is nagyon csalódtam. De errõl majd egy másik bejegyzésben bõvebben..
Az elsõ évad értékelése: 9/10.
Meklód fia 2014 szept. 15. - 16:02:38 Előzmény cellasto
(1743/2153)
az a baj ezzel a sorozattal, hogy a "nagyobb" jelenetek nincsenek lassítva. Pedig úgy kéne hogy legyen, mert azzal akkor nagyobb hatást lehetne elérni.
fantu_magiso 2014 szept. 15. - 15:43:00
(1742/2153)
bocs, az összes leírt "relatív" szó "szubjektív" szó akar lenni.
fantu_magiso 2014 szept. 15. - 15:18:28
(1741/2153)
-lassúság: tagadhatatlan. hogy ez zavaró dolog lenne? relatív. az én érdeklõdésem lankadatlan. gondolom a többi rajongóé is.
-központozás hiánya: tagadhatatlan. hogy ez zavaró dolog lenne? relatív. az én érdeklõdésem lankadatlan. gondolom a többi rajongóé is.
-sok dolog történik: tagadhatatlan. hogy ez zavaró dolog lenne? relatív. az én érdeklõdésem lankadatlan. gondolom a többi rajongóé is.
-nincs fõszereplõ: tagadhatatlan. hogy ez zavaró dolog lenne? relatív. az én érdeklõdésem lankadatlan. gondolom a többi rajongóé is.
-nem tudjuk mi a történet: a történet abból áll, hogy a bemutatott személyek boldogulni akarnak az életükben. ennyi. minden filmnek, sorozatnak ennyi a története. vannak akik gyilkosokat kapnak el, és vannak akik ölnek. vannak ûrhajósok, vannak sebészek és vannak olyan bányászok, akik nyernek a lottón. vannak akik el akarják ragadni a trónt, és vannak, akik csak a családjukat szeretnék viszontlátni. de vannak egyszerû panelprolik is. bármi is legyen a bemutatni kívánt történet, relatív, hogy érdekes-e. az én érdeklõdésem lankadatlan. gondolom a többi rajongóé is.
-random mondatok összefûzése: tényleg nem tudom mire gondolsz. ha nem tudnám mi ez a sorozat, szavaid által ilyesmi jelentekre asszociálnék: beszél a királynõ a királyhoz. -máglyahalált érdemel az ilyen. válasz: -ez a mosópor teljességgel alkalmatlan mosáshoz. válasz: -hú, de jó s.gge van a komornyiknak.
-180 fokos fordulatok indok nélkül, logikátlanság: nem értem. mondanál példát?

tehát szerintem a kifogásaid vagy nem szempontjai a minõségnek, vagy ha mégis, nem gondolom igaznak õket a trónok harcára.

a mondatot befejezted, de nem mondtad el vele a "titkot"
"Egy film, vagy sorozat csak gagyi lehet, ha nincs tisztázva ki(k) a fõszereplõ(k), az(ok) mit akar(nak), és mindebben ki(k) akadályozza õ(ke)t, azért mert nincs ami miatt odafigyeljek rá (ÉN)"- mondod, azaz TE.
(ellenben: egy széntabletta csak gagyi lehet, ha ugyanúgy f.sol a bevétele után, mint elõtte (és így az gagyi NEKED, NEKEM, MINDENKINEK))
ÉN (azaz ÉN) ugyanis van ami miatt odafigyelek rá:
-kitalált univerzum (pláne, hogy kevés mozgókép témája ilyesmi) - alapjárat
-atmoszféra, hangulat (ez teszi legitimmé a fentit) - az elsõ rész elsõ percében megfogott
-a szereplõk emberek (igen, emberek. nem csak emberként feltüntetett, ám nem úgy megnyilvánuló létezõk, hanem logikusan cselekvõ individuumok érzésekkel, tapintható motivációkkal) - az elsõ rész 15. percében kiderült
-komplexitás (10 ezernyi név; rengeteg szál, amelyek majd egyszer a "végtelenben" biztosan összefutnak. ha nem futnak össze, vagy mesterkélten futnak össze, vagy valamiképp totális vakvágányként fogható fel utólag némelyik (nem tudom, hogy mi lesz), akkor persze gagyizhatunk. és persze relatív, hogy tetszik-e mindez, vagy ki akarod-e várni) - az elsõ rész 23. percében kiderült, majd még nagyobb méreteket öltött
-kiszámíthatatlanság (bárki meghalhat - tényleg bárki. nem a szimpatikus inas, hanem központi figurák. már-már polgárpukkasztó szint. asylum? ne viccelj. melyik asylum filmben hal meg a fõhõs a film harmadánál?) - spoiler stark lefejezésénél kiderült

"DE a TH azért sz*r, mert nemcsak hõs nincs (kinek kellenek hõsök? Inkább kövesd az ölyveket!), vagy mert nincs fekete-fehér. A probléma ott kezdõdik, hogy itt még szürke sincsen! Ehhez képest a Szomszédok színes!"

érdekes meglátás. a fentieken túl a th talán a legnagyobb erénye, hogy a szereplõk java nem csak jó, vagy rossz, hanem is-is. ráadásul jelentõs a karakterfejlõdés. igazából nem értem, hogyan lehet egy mondatban említeni a panelprolizmus bibliájával - nagyjából az a remények, örömök nélküli, depresszív, nihilbe taszító majd még ott is villanyszámlával kísértõ, az idõt nem ismerõ, eképp örökre ott tartó lélekromboló, egyéniségek nélküli világgal megajándékozó, mozgóképen bemutatott szépérzet-szadizmus minden, ami a trónok harca nem.

"DE a probléma, hogy engem NEM ÉRDEKEL a TH-univerzum múltja, jelene, jövõje! Hiányzik az a momentum ami miatt érdekelnie kellene (ENGEM)"- mondod, azaz TÉGED. ez a lényeg
fantu_magiso 2014 szept. 14. - 19:51:17
(1740/2153)
ha minden részben fekete vásznat mutatnának, vagy mondjuk ha egy ember megpörgetne egy földgömböt, majd mikor az megállt, újra megtenné, akkor tényleg az lenne a helyzet, hogy a sorozat nem tart semerre. de tagadhatatlanul történnek dolgok, telik a sorozatbeli idõ, tehát valamerre mindenképpen tartania kell.
néha a mû 3. másodpercében kiderül, hogy a fõszereplõ bosszúból le akar nyisszantani pár fejet, vagy mondjuk szkander világbajnok akar lenni, de olykor pusztán csak események váltanak ki eseményeket, és alapjában véve senki nem akar izgalmas dolgot tenni. nem akar például semmi szóra érdemeset csinálni az az ember, aki bemegy az óceánba búvárkodni; pusztán csak egy fatális véletlen folytán marad magára cápákkal. utóbbi helyzet már méltó a megfilmesítésre. a teljesen "motiválttalan" alaphelyzetbõl így lesz mozi.
de ez az analógia még csak nem is áll, hiszen a trónok harcának már a kb. 20 percében bele mondja a pofánkba az "utolsó élõ sárkány", hogy visszaszerzi a trónt, b.ssza meg mindenki, mert az az övé. de ez tulajdonképpen nem is fontos - egy baráti társalgásból is lehet jó filmet csinálni.
"Ha akarsz valamit, tisztázd:
- ki(k) a fõszereplõ
- mit akarnak
- mi nehezíti céljuk elérését.
Ezek hiányában nincs történetmesélés."
amit te mûvelsz az sovinizmus (és sokak számára szadizmus :d). ha nem történetmesélés amit látunk, akkor minek nevezhetjük? történnek dolgok, és ezeket láttatják - ez történetmesélés, nem?
fejezd be, kérlek ezt a mondatot: egy film, vagy sorozat csak gagyi lehet, ha nincs tisztázva ki(k) a fõszereplõ(k), az(ok) mit akar(nak), és mindebben ki(k) akadályozza õ(ke)t, azért mert...
a trónok harca többnyire éppen azért zseniális, amiért te belekötsz: felüdülés, hogy nincs hõs, nincs egyértelmû akadály, nincs fekete és fehér, bárki meghalhat, és a szereplõk mindössze helyzetekre reagálnak. olyan az egész, mintha figyelhetnénk a történelem folyását: egy tablót látunk egy felettébb eseménydús korszakból, mindeközben információmorzsákból összeilleszthetjük a jelent és a múltat - így nyilvánul meg elõttünk térben és idõben egy párját ritkító alapossággal megkreált univerzum. a mûvészetet szerencsére nem lehet leírni úgy, ahogyan azt te objektív köntösbe bújtatva megpróbálod - nincs eszköz, ami kétségtelenül kell hozzá, nincs attribútuma, csak az számít az érzékszerveid segítségével az agyad felfog; ezért szubjektív az, amit objektívnek nevezel és ezért soviniszta a magadfajta.
abban igazad van, hogy tré, hogy míg az egyik szálon 212313 mérföldes ugrás történik a térben, addig mások még mindig ugyanazt a vacsorát eszik, de valljuk be, ez csecsebecse dolog.
Sz Peter 2014 szept. 13. - 20:24:44
(1739/2153)
Ha egy jó klisémentes fantasy-t akarsz, akkor ajánlom.
cellasto 2014 szept. 13. - 18:39:14
(1738/2153)
most már megnézem ezt a valamit,ha ennek a ***moderálva***nak ennyire nem tetszik,akkor még jó is lehet :D
1/10
boom48 2014 szept. 13. - 18:23:02 1/10 Előzmény lajoska09
(1737/2153)
Mit értsek rajta ha egyszer sehova nem tart, nyüzsög a logikai hibáktól, nem képes alkalmazni a legalapvetõbb irodalmi eszközöket sem...

Ha feldarabolnánk, és egy szerkesztõ csinálna belõle egy rakás novellát, menthetõ lenne anélkül hogy megnyesnénk a sztorit. Talán.

Btw, ha vkit érdekel, Maisie Williams pl. ebben a showban volt és van rendszeres szereplõ:
https://www.youtube.com/watch?v=bDOZbvE01Fk
10/10
lajoska09 2014 aug. 25. - 10:44:19 10/10
(1736/2153)
boom 48 írta: " én uraltam a társalgást... mindenkit lemostam... én nyertem... én vagyok a jobb... én én én"
A 4 éves unokaöcsém szokott így hisztizni....

A probléma az amit már leírtak elõttem... egyszerûen nem érted a sorozatot!
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 24. - 11:46:54
(1735/2153)
Ezzel az újabb flood-oddal is csak igazolod a definíciókat! XD
1/10
boom48 2014 aug. 24. - 10:43:37 1/10
(1734/2153)
Nem ragadhatsz ki ad-hoc részleteket egy bizonyos definicióból, és foghatod mindenre ezen hiányos leírás alapján.

Másfelõl:
- nem, nem fordultam szembe a "társadalmi normákkal". A társadalomnak nem normája a GoT vallásos imádata.
- nem én, hanem épp TI rúgtátok fel a társadalmi együttélés szabályait, amikor mindenkit kiútáltok aki nem imádja isteneteket, a Trónok Harca sorozatot, és aki nem "kotródik el", azt zaklatjátok, hazudoztok róla stb.
- nem érdekel a GoT-imádók közössége. Én másik közösségeknek vagyok tagja.
- sose hazudtam, ellentétben pl. veled. Én itt mindent tényekkel támasztottam alá, tényekre alapoztam értékítéletem. Ellenben ti eddig pl. egyetlen érvet sem hoztatok, csak annyival sikerült elõállnotok hogy "mindenki hülye csak én vagyok helikopter".
- hol manipuláltam én bárkit? Egyáltalán nem törõdtem az idelátogatókkal.
- lelkiismeretfurdalásom itt konkrétan miért kéne legyen? Hogy élve a szólsászabadság jogával, tényekkel alátámasztva megfogalmaztam értékelésemet, ami véletlen nem esik egybe a tietekkel? Na ne fárassz.
- gyenge emocionális élet... Ezt kifejthetnéd, mert szvsz eléggé vehemens érzelmeket mutattam itt.
- érzéketlen... Mármint pl. mikor buzdítom a fajtád hogy ha nem ért egyet, ugyan, álljon már elõ valamivel amivel alátámasztja a pozitív érteklését?
- impulzív... Mármint szerinted probléma ha valaki felháborodik azon ha igaztalanul megvádolják, kötsög?
- csekély mértékben kontrollálja viselkedését... Aha, persze. Lássuk mennyire csekély a kontrolom: látva mennyire elszállt, begyöpösödött, de semmi alapot nem tartalmazó írások vannak idelökve a topicba, részemrõl szándékosan provokatív (de alaposan alátámasztott) hangnemet ütöttem meg. Senkit nem küldtem el az anyjába csak úgy - ellentétben pl. veled -, hanem mindig alaposan kifejtve fogalmaztam meg a véleményem, átgondolva, logikusan, mindig csak és kizárólag a témára koncentrálva. Külön jeleztem ha valami pozitívat találtam az alkotásban., végül pedig otthagytam az egészet 3 évad után (4 van elkészülve) amkor úgy láttam már nem tudok a társalgáshoz mit hozzátenni.
Ez szerintem elég jó kontrol. Igazából olyan nagy kontrol, hogy az itteni jelenlétem során én uraltam az egész társalgást, érveimmel minden próbálkozásotokat lemostam a színrõl, egyértelmûen én nyertem a vitát.
És ez az ami bosszant téged, olyan szinten hogy ilyen scientológusi módszerekkel próbálsz befeketíteni.