Téma: Trónok harca

lowbudget 2021 febr. 25. - 13:33:15
(2133/2153)
Ez tényleg annyira jó sorozat??? Csak nyújtják az egyes epizódokat, unalmas viták, mindenki nagyon mérges, bosszúálló és sokat sejtetően a távolba néz... És valami fog következni!! De mikor? Már a második évadnál járok de igazából még egy olyan hű de látványos jelenet sem volt. Ja tudom, majd a harmadik évad végén. Köszi, annyi időm nincs. Vagy a sok szex miatt jön be egyeseknek? Esetleg az aberrált kínzások miatt? Vagy mindkettő... Attól hogy ilyen bonyolult a háttérsztori vagy mert sok a kegyetlenkedés és meztelenség, attól még egy gyerekes baromság, átlátszó klisékkel, olcsó megoldásokkal. A minőség hiánya itt is a mennyiség mögé bújik.
1/10
Gabrella 2021 febr. 24. - 14:11:49 1/10
(2132/2153)
Ebbe csak kínozzak egymást szereplők.
10/10
Mr. Anderson 2021 febr. 14. - 22:55:32 10/10
(2131/2153)
Most értem a végére. Hála Istennek! Így végre lesz időm másra is. Nem vagyok nagy sorozat fogyasztó, de ez egyszerűen "letehetetlen". Sajnálom azokat, akiknek mindig várniuk kellett az új részekre. Végtelenül naturalista és brutális, de sosem öncélúan. Kiszámíthatatlan mint egy orosz rulett. Gyönyörű és változatos valós helyszínek, nem csak az a manapság mindent elárasztó bluebox és studió jelenet. A végén monumentális csatajelenetek. Zseniális zene. Az utolsó évad valóban kicsit más hangvételű, de ha nem tudom, hogy eltért a könyvtől, vagy jóval később készült, nem is tenném szóvá. Mindig mikor elsötétedett a kép, azt kívántam, hogy ne legyen még vége. Szerintem egy mestermű. 10+ Aki csak ezután nézi meg, annak ajánlom, hogy térképen kövesse a helyszíneket. Sokat segít a megértésben. Már magyar nyelvűt is találni a neten.
A kritikusoknak egy kis ajánlás általános iskolai tanulmányainkból: Bevezetés, tárgyalás, befejezés. Mindig a történet közepe a legérdekesebb, ott van a konfliktus. A befejezés pedig elsimítja ezeket a konfliktusokat. A mesének ez a szerkezete. Aki nem erre vágyik, az valóban hagyja ki az utolsó részt, vagy válasszon másik műfajt.
prime777 2020 dec. 05. - 00:17:58 Előzmény nikato
(2130/2153)
Teljesen egyet értek veled!Szerintem a világ legundorítóbb és legrosszabb sorozata volt.Ajánlották nekem, hogy milyen jó, nézzem meg.És végig néztem - mindig várva a csodát, hogy mikor lesz jó.De ez sosem jött el.Egyébként feleslegesen kegyetlen volt egy csomó helyen a film.Szóval én rosszabb sorozatot az életemben nem láttam még.Rideg, hideg, borzadály az egész na.
9/10
gyereamozibabe 2020 szept. 09. - 23:12:07 9/10 Előzmény Sz. Péter
(2129/2153)
Bocs, az. Stannis Baratheon.
Sz. Péter 2020 szept. 06. - 18:15:34 Előzmény gyereamozibabe
(2128/2153)
Nem Stannis seregére gondolsz?
9/10
gyereamozibabe 2020 szept. 06. - 13:42:59 9/10
(2127/2153)
Elkezdtem újranézni, és nem tudom abbahagyni. Az 5. évadnál járok (5 nap alatt) és egy-két idegesítő szál kivételével (amikbe már belepörgetek), még mindig leköt.
SPOILER: Az mondjuk fáj, hogy a 4.évad végén milyen lazán belovagol a falon túlra, a vadak közé, Bolton nagyúr (és a vörös asszony) serege.
10/10
Miki74321 2020 aug. 25. - 21:13:11 10/10
(2126/2153)
Szerintem az egyik legjobb sorozat ha nem a legjobb.
Viszont befejezés siralmasan gyengére sikerült kár hogy így kellet befejeződnie.
Sz. Péter 2020 aug. 19. - 17:02:14 Előzmény Trevor Belmont
(2125/2153)
Most már én is megnéztem még egyszer kíváncsiságból, illetve azért mert már kijött normális minőségben is.
Szóval: egy rendes tv-n (55" OLED) és 2160p HDR-ben, kiválóan látszik minden a képernyőn az éjszakai jeleneteknél. ;)
1/10
Trevor Belmont 2020 aug. 09. - 15:47:28 1/10 Előzmény nikato
(2124/2153)
Kíváncsiságból megnéztem a sötét jelenetet. Az elején majdnem kikapcsoltam, csak kézőbb nyomtam meg a gombot! Szánalmas az egész.
6/10
nikato 2020 aug. 04. - 10:29:06 6/10
(2123/2153)
A Sansa karakter egy borzalom volt! SPOILER: Csak kínozták, hagyta is magát, semmit nem csinált, persze amikor a kishúga került előtérbe egyből féltékeny lett! A színésznő is túlértékelt aki játszotta, az eredeti hangja is kibírhatatlan! (Mindig feliratosan néztük a sorozatot.) A sorozat vége is rettenet lett, az egész 8. évad szánalmasan rossz volt! Kíváncsi lettem volna, ha már kész lett volna a könyv, az alapján milyen lett volna? Utolsó részekben az éjszakai harc, semmit nem lehetett látni! Aztán erre váratták a rajongókat! (Én sose voltam az.) SPOILER VÉGE
1/10
Trevor Belmont 2020 aug. 03. - 21:51:44 1/10 Előzmény Hekaté
(2122/2153)
Az első kettő rész után!
1/10
Trevor Belmont 2020 aug. 03. - 21:50:03 1/10
(2121/2153)
Ritka egy sz@r. Az első két részig jutottam el.
zetevar 2020 máj. 01. - 12:13:11
(2120/2153)
Szerettem a sorozat első évadait, bár be kell vallanom, a könyveket nem tudtam végigolvasni, annyira rossz érzéseim voltak velük kapcsolatban. Megerősödött bennem az az érzés, hogy a kedvenc szereplőim bármikor meghalhatnak és vhogy nem volt kedvem heteken keresztül olvasni és várni ezt. A film alatt ezt az érzést jobban feldolgoztam.
Kerttős érzés, mert ugyankkor nagyon tetszett, hogy mindennek következménye volt: pl. jól lehetett érezni - főleg a könyvben - hogy Ned mekkora hibákat vét, miközben az elveit követi, de nem veszi komolyan a reális veszélyeket. Ennek aztán komoly következményei lettek mind rá, mind a családjára nézve. Jó volt, hogy (néhány karakteren kívül) minden karakternek megérthettük az indítékait, még akkor is, ha adott esetben nem voltak számunkra szimpatikusak. Nagyon tetszett a politika a kavarás, hogy sokszor a 'kisemberek' mozgatják a nagyokat a háttérből.
Nnnna, ezek a dolgok tüntek el az utolsó évadokra. Szinte mindenki átment vagy jóba, vagy rosszba, mindenki megkapta a büntetését. Kifejezetten utáltam, ahogy eltűntek a távolságok. Korábban érezni lehetett, milyen messze vannak a birodalom egyes pontjai egymástól, most mindenki szinte azonnal ott termett mindenhol.
Nem értettem a Mások szerepét. Egy masírozó agyatlan zombi csűrhét irányítottak az emberek ellen. De pontosan miért is?
Az utolsó két évadban már voltak komoly üresjáratok, amiket untam, aztán jöttek a túl hosszú csatajelenetek, amiket szintén untam (hiszen én pont a csaták előtt játszódó játszmákat szerettem, amik az utolsó évadokra el is tüntek).
A végkifejletet meg hagyjuk is...
spoiler
miért pont Bran??? Nehogy már azért, mert tudja a történeteket... Felmerült bennem, hogy miért kell ezeknek a területeknek egyáltalán közös király. Ez nem derült ki. Miért nem lehetnek külön királyságok, mint Észak? Miért száműzik Jon-t, amikor ő végig pozitív és Dany megölése is efelé hat, ráadásul ő a jog szerinti örökös... Nah, mindegy. Talán majd az írói befejezés logikusabb lesz (vagyis már van, hiszen befejezte a hírek szerint).
Vajon azt is megfilmesítik???
Hekaté 2020 ápr. 24. - 18:29:51
(2119/2153)
Szerintem az 5.-6. évadtól indult el a lejtőn a sorozat. Először lassan, aztán begyorsult. A vége felé egyre több "baki" volt benne, logikátlan lett. A fő karakterektől a hideg kiráz. Havas-Homok-Targaryen Jon olyan töketlen lett az utolsó évadra, hogy fájt nézni.
Brienne karakterét évadokon át felépítik, aztán egy hirtelen huszárvágással a sárba döngölik - értelmetlen.
Sajnáltam, amikor Kisujjat kinyírta a törpe nindzsa, mert az ő karaktere kellett. A sz@rkeverők miatt volt ez a sorozat egyáltalán nézhető. A játékosok miatt. Cersei is ilyen volt nekem.
A kedvencem az első pillanattól Varys volt. De ő is megmurdelt! Hála a törpének, pedig neki nagyon jól ívelt a karakterfejlődése - aztán mélyrepülés. Hulladék - mármint Tyrion.
A másik nagy kedvencem, a Véreb volt - na ő legalább végig hozta a szintet - az ő halála ki volt dolgozva legalább.
Hát ez az Éjkirályos baromság is. 7 és fél évadon át megy a "jajistenemmostmilesz", aztán jön Mitugrász kisasszony, és csókolom. Ez volt a legnagyobb vicc az egészben.
Szóval a vége egy jó nagy kavarodás lett. Pocsék. Az elejének a fílingjét is elrontotta. A legdurvább az volt, hogy olyan lett a vége, mint a viccben, amikor a nyuszika a halállistáját írja... (aki ismeri, az tudja, mire gondolok)
7/10
Mr.Green 2020 ápr. 23. - 09:55:21 7/10
(2118/2153)
Amit nem hallasz a rajongóktól: "Hú de jó volt az utolsó két évad!"
szjozsi79 2020 márc. 08. - 18:47:04 Előzmény Edoardo
(2117/2153)
- Hiányzott egy Cersei - Daenerys szemtől-szembe találkozás.
Megvolt először, amikor bemutatták az élő holtat. Másodszor pedig a Királyvár elleni ostrom előtt. Mondjuk ott nem beszéltek.

- A Lannister-ek halála a fal alá temetéssel könnyű megoldás volt.
Ott kellett meghalniuk, amiért éltek, az lett a haláluk.

- Nem értem, hogy Arya hogyan tudott az Éjkirály háta mögé kerülni és a sárkánytűz hogyhogy nem pusztító az Éjkirályra nézve.
Arya sok mindent megtanult Syrio Foreltől, talán még az észrevétlen lopakodást is.
Az éjkirály nem ember, csak a valiriai acél és a sárkányüveg ölheti meg.

- A Deresben zajlott csata után jön a szónoklat, de a lovas harcosokról szó sem esik - pedig egy idegen kontinens szinte teljes férfi lakossága esett el a harcban.
Na ez nekem sem világos, hogy a verhetetlen dothraki horda a holtak elleni egyetlen rohamban megsemmisült.

- A király megválasztása nem volt sablonos volt - többet vártam volna: egy új államforma kiépítését, elkerülve a gyermeket nem nemzhető új király halála utáni viszályokat.
Valamiféle demokrácia kezdemény kiépült.

- Mozgó hajóról elsőre eltalálnak egy repülő sárkányt. Soha nem gyakorolták, mégis sikerült. A várfal is tele van dárdahajítókkal, mégsem tudtak egyetlen egyet sem használni Drogon ellen.
Először nem számoltak a skorpió dárdáival, később már ismerték az erejét.

- Daenerys halála után a sárkány nem az elkövetőt, hanem egy vastrónt semmisíti meg.
Ennek két oka van: a sárkány okosabb volt mindenkinél, ugyanis tudta, hogy békét csak azáltal teremthet, ha a viszály okát szünteti meg. De ez inkább szimbolikus. A másik pedig, hogy Jon is Targaryen volt, így a sárkány nem tekintette ellenségnek, sem pedig prédának.
offtopic
tesz-vesz 2020 márc. 01. - 13:01:52 Előzmény bufo3
(2116/2153)
jól megmondtad! ezaz, a videót megnézted amit linkeltem? arra reagáljál, elég konkrét volt.
csináltam sokmindent amúgy, de ez hogy jön ide?!
bufo3 2020 febr. 28. - 23:10:56 Előzmény tesz-vesz
(2115/2153)
igazad van, ha sosem csináltál semmit köss bele abba, aki igen
7/10
Film_Mániás 2020 febr. 27. - 22:32:49 7/10
(2114/2153)
A sorozat ismét megmutatta számomra, hogy az emberiség mekkora egy megromlott faj! Hálát adok a háborús hősöknek, akik a szabadságunkért harcoltak, akiknek hála demokráciában és egyenlőségben élhetünk. A sorozat súlyos, és nehéz, ellenben mégis élvezhető! Izgalmakkal teli, varázslatos, van benne fekete mágia, harc, igazságtalanság, igazság, bosszú, megbocsájtás, szerelem, az emberiség minden erénye, tulajdonsága valahol kivetül a sorozatban. Szerintem ez teszi olyan élvezhetővé, a háttérzenék nagyon jók, a színészi karakterek, alakítások jól el lettek találva, a látványra is valamelyest rámentek.
Összességében egy jó sorozat azt mondhatom, de számomra túlságosan vérengzős és kegyetlen volt! Őszintén szólva emiatt eléggé elment tőle a kedvem, de egyébként ettől még egy abszolút jó sorozat!

Ide írd a spoileres tartalmat


A sorozatban, amikor megölték Shireen Baratheon-t, a szívem majd megszakadt! Tudom csak film, de napokig rossz kedvem volt. Onnantól kezdve már nem tudtam élvezni, hiába akartam. A másik korábbi rész, amikor Robb Starkot és terhes feleségét lemészárolják, illetve amikor a Hegy szétroppantja Oberyn fejét! Nekem ezek a részek elvették a kedvem, emiatt megutáltam az írót is! Nem értem minek kellett ilyen kegyetlen jeleneteket mutogatni, elhiszem hogy hatást akart kiváltani a célközönségből, de ez már szadista, aljas, és tényleg elmondhatatlanul undorító volt! Nekem végig Arya volt a kedvencem, csak miatta néztem. Kíváncsi voltam mi fog vele történni. Nem értettem Daenerys mitől változott meg ennyire. Az sem volt számomra világos, hogy a fő csata miért nem az élők és a mások között dúlt. Amikor Brendon Stark megszállta Hodor fejét, arra gondoltam ebből több lesz majd! Arra gondoltam, hogy Brendon később be tud majd hatolni más emberek fejébe is, Cersei, Daenerys, vagy egyéb uralkodók fejébe, akik aztán hadseregükkel karöltve fejet hajtanak a Starkok előtt. Sajnáltam, hogy csak Hodor volt, és nem hoztak ki többet ebből, hiszen erre a világon csak ő volt képes.