Téma: Tûzgyûrû

10/10
tomsen 2013 júl. 16. - 04:14:42 10/10
(181/481)
maradtam a stáblista végéig.

spoiler on
a Kaiju szervkereskedõ faszi kivágja magát a bébi Kaiju-ból. És megkérdezte hogy hol a cipõje. Kissé erõltetett poén.
Tom Francesco 2013 júl. 16. - 01:27:00
(180/481)
Mekkora hasonlóság a '89-es Robot Jox-al. Csak nekem tûnik úgy? Persze idegen lényekkel csak jobb manapság küzdeni, mint más világhatalmakkal. :)
http://www.port.hu/robot_jox/pls/fi/films.film_page?i_topic_id=2&i_film_id=108255&i_city_id=3372&i_county_id=1
10/10
Castleon 2013 júl. 15. - 23:06:35 10/10 Előzmény suti_88
(179/481)
Jelenlegi állás szerint nincs köze a többi filmhez, azaz Del Toro saját, a többitõl független univerzuma a Pacific Rim. 2D-ben számomra tökéletesen láthatóak voltak a sötét jelenetek.
Jó lenne tudni, hogy a Warner mennyire szólt bele Del Toro munkájába.
Úgy vélem, hogy nem kapott 100% szabad kezet.
Érzõdik, hogy túl kevés napot kapott az elkészítésére.

Még egyszer megkérdezem. Senki sem maradt a stáblista végéig? Külföldi fórumokon extra jelentrõl írnak!
10/10
tomsen 2013 júl. 15. - 22:04:23 10/10
(178/481)
Nekem személy szerint tetszett a film. Mondjuk 4-es alá, ha osztályoznom kell. Látványos, meg minden benne van ami egy jó mozihoz kell. De mégis ahogy kijön az ember a moziból, van egyfajta hiány érzete. Ebbõl a filmbõl basszus sokkal többet ki kellett volna hozni. Bosszant, hogy ez nem jött össze nekik. Ami borzasztóan zavart, hogy az összes harcjelenet éjszaka, víz felett és víz alatt játszódik. Nem mindig lehetett tudni, hogy mi történik a vásznon. A filmet a negatív dolgok ellenére ajánlom, mert olyat mutat amit talán még sokan nem láttunk. Bízom benne, hogy lesz folytatása, fõleg, ha kicsivel jobban sikerül mint ez.
Hú dejó a habos sütemény 2013 júl. 15. - 21:23:46 Előzmény Castleon
(177/481)
nem lesz jó a elizium se
kizárt..
ezek csak szart tudnak csinálni
5/10
suti_88 2013 júl. 15. - 21:11:20 5/10
(176/481)
Öööö két kérdés a nálam járatosabbakhoz!!!!

Elõször is szerintetek mennyire lehet párhuzamot vonni mondjuk a Pacific Rim és a Cloverfield között? nem akkora baromság, hogy közük lenne egymáshoz...miért ne....akár a Cloverfield-es szörny, annak feltûnése lehetett volna az elõzmény, hatalmas volt, a hadsereg mit sem tudott tenni ellene, meglepetésszerûen jött...

A másik meg, hogy akkor a Pacific Rim tulajdonképpen a régi japán gumibábus "Godzilla-filmek" amerikai átírata? Elég csak a Kaiju szót beírni keresõbe, egybõl Godzilla, Mothra meg az összes japó szörny elõjön...nyílván ez egy átmenet...okéá ott Godzilla jó volt, védelmezõ...
10/10
Castleon 2013 júl. 15. - 19:35:51 10/10
(175/481)
A District 9-ben jó volt a Mecha. :)

Remélem az Elysium jó lesz, mert a D9 is tetszett.
5/10
BadMojo 2013 júl. 15. - 18:38:49 5/10
(174/481)
Hali!

-Valóban, a víz tényleg tompít, ennek tudom be,hogy Gipsy Danger túlélte (pedig abban is kételkedem:) ). Viszont a szörnyek 1-2 méterre voltak a robbanástól. Namost 1 méter vízfal lepkefing egy megatonnás töltetnek.
-Nem azt mondom, hogy nem létezik visszacsatolás. Persze, hogy meg lehet oldani, hogy stimuláljuk az agyat,akár fájdalmat generálva. De a gyakorlati haszna ilyen esetben? Semmi. Sõt! A filmben rámennek arra, hogy nagyon kell koncentrálni, hogy eggyé váljanak. Kíváncsi vagyok, ki tudna koncentrálni, hogyha "leszakadna a karja". Okés...állítható az erõsség, de akkoris. Ne zökkentsük ki a katonát ilyenek miatt. Kijelzõ kiírja, hogy 1 kar mínusz, de ennyi untig elég.
-Terminátor is filmes robot:).

Na mind1 ám. Lenne még egy marék hülyeség, de a végén országos viták lennének:)
Igazából mérges vagyok a filmre, mert tényleg megfogott a harcokkal, izgultam (az elején), de egy kardvágással agyonvágták az egészet...
izom 2013 júl. 15. - 17:43:39
(173/481)
most komoly törölve lett amit irtam filmmel kapcsolatba,bemutato is eggyértelmüen halatszot,hogy mit mond a fekete -juj fekete szo leirtam nem lesz törölve?! ,komolyan ezmá tulzás.
6/10
Findzs 2013 júl. 15. - 16:46:30 6/10
(172/481)
pár napja néztem meg

tipikus michal bay film
max látvány no story
toro -tól nem ezt vártuk volna

és valóban tele van ostobaságokkal
az is érdekes volt, hogy mindig éjszaka csatároztak

idén még nem volt olyan nagy film amibe ne csalódtam volna, pedig már nem nagyok az elvárásaim

már csak az elisyum maradt, ha azt is elcseszik mérges leszek
10/10
Castleon 2013 júl. 15. - 08:47:34 10/10
(171/481)
Volt valaki egyáltalán, aki a stáblista végét megvárta a moziban? :D

Spoiler

Igen. A robotokba sokkal több extrát építhettek volna be. Ezzel én is egyet értek.
A víz tompít, viszont a reaktor hõt közvetlen közel kapta be.
Az analóg-digitális magyarázat eléggé vicces volt, de túl komolyan nem akarta venni magát a film. Nagyobb butaság volt az a szinkron szöveg, hogy "hozzák rendbe a másik két jaeger-t...".
Visszacsatolás: Olvass több Cyberpunk-ot. A kibernetikus csatlakozás bizony két irányú és ez már nem csak sci-fi, mivel nagyon komoly kutatások folynak már a gép és ember csatlakozásról.
"Idegenek várnak, amíg...": Sajnos Del Toro nem fejthetett ki mindent, de a Pacific Rim világában alapjaiban ez is meg van ám indokolva, mint sok minden más is, de csak akkor lesz mindenki számára publikus, ha lesz második rész.
"Robot sántítás": Ha ereszt a szervó, akkor te is nehezebben tekered a kormányt. Ebbe kár belekötni. Sérülésnél nehezebben reagál az adott szekció. A pilótára csatlakozó mechanika is nehezebben reagál ilyenkor, ennyi.

Még mindig azt mondom, hogy a legnagyobb hiba, hogy sokkal több robotot és robot-játékidõt ígért a film, mint amennyit adott.
5/10
suti_88 2013 júl. 14. - 21:36:14 5/10
(170/481)
Egyet értek veled mindenben... Bár ezek javát fel sem fogtam miközben néztem... De miért ne santithatna egy robot ha úgy sérül meg a mechanikaja.. Nyilván gyenge magyarázat de nem lehetetlen... A terminátor is bicegett fel lábbal...
5/10
BadMojo 2013 júl. 14. - 20:55:19 5/10
(169/481)
!!!Spoiler!!!
Szeretem az ilyen filmeket, de ebben annyi ordító hiba volt, hogy nem tudtam szemet (agyat) hunyni felette.
A sablonos karaktereken simán túltettem magam: ezek a filmek nem a -húsvér- színészekrõl szólnak.
A távolkeleti kiscsaj öt méterrõl nézi nyitott esernyõvel, ahogy leszáll egy helikopter...egyefene.
Minden filmben van ilyen "hiba".

DE!:
-Hogy akarom megölni az ellenséget? Elõször pofánverem, ha nem jön be szétplazmázom, ha az sem hat
elõveszek egy kardot és egyre kettévágom... Öööö... talán a karddal kéne kezdeni. Lehetett volna
jó kardos csatákat csinálni, de inkább a hülyeség felé mentek el.
-5-ös szörny pofájába robban egy nukleáris töltet. Túléli, ezt is elhiszem, de akkor ne pusztítsa el
két perccel késõbb a hajtómû "lángja".
-Szörny generál egy elektromágneses impulzust. Ez is rendben. De az atommeghajtású (duplamagos!!!)
jager ANALÓG rendszerû!!! Arra nem hat...
-Pilóták össze vannak kötve a robottal. Eddig ok, jól kitalálták. De miért kellet visszacsatolás? Nem elég,
hogy levágják a jármûvem felét, még fossam is össze magam a fájdalomtól???
-Idegenek meg már itt voltak ezelõtt, csak a klíma akkor nem volt megfelelõ. Hát mit csinálnak?
Várnak, míg jön egy faj aki szétcseszi a légkört, ahelyett, hogy nekiálljanak terraformálni. Jó, hát jódolgukban
ráértek.
-Ja, és robotok nem sántítanak. Vagy megy,vagy elborul. Bár az nem lenne drámai, max nevetséges...
10/10
filmimádóó 2013 júl. 14. - 20:38:14 10/10
(168/481)
Nem tudhatjuk hogy mekkorát bukik a film, sõt azt se tudhatjuk hogy egyáltalán bukni fog-e a film....nem vagyunk mi jóslók, akik megmondják a jövõt
8/10
Brosnan 2013 júl. 14. - 20:30:20 8/10
(167/481)
Egyértelmûen bukta már,a 100 millát talán eléri hazájában,ami nagy buktának számít.A nemzetközi 50 milla is nagyon gyenge teljesítmény egy ilyen látványfilmnél.Ausztriában 4.helyen végzett. Az összbevétel olyan 350 max lesz,ami édes kevés a folytatáshoz,szóval ennek már vége.
Carolin80 2013 júl. 14. - 19:55:02
(166/481)
aA bevétel az ugye a bruttó az office mojo oldalon is. A film 190 mila volt és kb 60-70 mila a marketing.reklám stb. a mozikat a jegybõl 50% illeti meg. Ebbõl kifolyólag bõven 400 fölé kellene menni , hogy elkezdjenek profitálni. Az elsõ pár nap nagyon meghatározó. Csoda már nem történhet. Esetlegesen annyi hogy nem lesz olyan veszteség mint a John Carterben de ha csak 10-20 mila a végsõ haszon az is egyfajta bukta egy ilyen projektnél.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 14. - 19:35:00 9/10
(165/481)
de még ázsiában is bemutatják ez biztos + onnan is hoz majd max 200 millát
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 14. - 19:31:15 9/10 Előzmény Brosnan
(164/481)
De az Asylum verziót nem. xD Az már készül vmi Atlantic Rim címmel, legalább egy jót nevetünk.
9/10
lukacsa7 2013 júl. 14. - 19:30:59 9/10
(163/481)
A film megbukott? 3 nap után ezt kimered jelenteni? 40 Usába, + több mint 50 millió világszerte, 90 Millió felett jár egy hétvége után, és még nem is mutatták be mindenhol...Nyilván nem világszenzáció lesz, de egy hétvége után ne okoskodj, várd meg a végét...
10/10
Castleon 2013 júl. 14. - 19:20:46 10/10 Előzmény suti_88
(162/481)
Az elõzményt képregény formában adták ki (Pacific Rim : Tales from Year Zero).

Károgóknak üzenem, hogy még nem lehet kijelenteni, hogy a film megbukott. ;)
A stúdió 40milliós elsõ hétvégét szeretett volna és az már most biztos, hogy megvan.