Téma: Tûzgyûrû

adamnagysweetmovie 2013 júl. 19. - 13:37:44
(201/481)
Gumikacsák törtek fel a fürdõkádamban, már csak a TEK segíthet. Van valami drónjuk, de olyan pici, hogy nem biztos, hogy láthatjuk. Viszont igencsak fotogén.
9/10
GéPLovaG X 2013 júl. 18. - 21:34:49 9/10 Előzmény _Freddy_
(200/481)
De dimenziókapuról van szó a filmben.
9/10
GéPLovaG X 2013 júl. 18. - 21:09:25 9/10
(199/481)
Szerintem ez egy remek film lett. Persze tegyük hozzá tudtam az elsõ elõzetes után, hogy hova tegyem ezt a filmet. Ez nem egy mély lelki és erkölcsi mondanivalót szánkba rágó alkotás, de nem is akar az lenni. Meg vannak benne nyomokban a klisés dolgok is, mint az R2D2-C3PO párost idézõ tudóspár. Viszont ha jellemeznem kéne a filmet akkor egy klasszikus japán stílus modern köntösbe ültetve. Meg van benne minden ami a stílusra jellemzõ és bár a fõhõsünk szokásosan amerikai, de mégsem rugaszkodtunk el annyira a "Keleti" világtól mint azt Hollywood-tól megszokhattuk. Sci-fi szeretõ szemmel is helyén volt a dolog, jól át van gondolva a technikai háttere is amit kellõen el is magyaráznak. Messze több mint egy Transformers-Godzilla keverék.
10/10
Castleon 2013 júl. 18. - 17:46:12 10/10
(198/481)
SG(pont)hu megírta, amiben eddig is biztos voltam. Igenis kivágtak egy csomó jelenetet a filmbõl. Sõt! Még Del Toro utolsó utáni verziójából is. Az eredeti verzióból gyakorlatilag 1 órát dobtak ki!
Szóval várom a több, mint három órás rendezõi verziót most már. :)
8/10
Semprini 2013 júl. 18. - 17:06:30 8/10
(197/481)
Aki megnézi ezt a filmet, hajszálpontosan tudja, hogy mire számítson. Nagyjából ugyanez a helyzet egy Michael Bay vagy Eoland Emmerich-film esetében, nem árulnak zsákbamacskát, nem szeretik meglepni a nézõt. Guillermo Del Toro-t azért nem venném egy kalap alá velük, de most mintha az õ stílusukban akart volna filmet csinálni, ha ez valóban így van, akkor tökéletesen sikerült neki: ez a film teljesen olyan, mintha a Godzillát és a Transformerst kereszteznénk, annyi különbséggel, hogy a robotok még sokkal nagyobbak, Godzillból pedig sok van és kaijunak nevezik õket (nota bene, még külön nevet is adnak mindegyiknek!). A finálé pedig aprócska változtatásokkal A mag c filmbõl lett átemelve, egyszóval jó kis összelopkodott egyveleg, az eredetiség szikrája nélkül. Hogy szórakoztató-e? Naná!
A film látványvilága kifejezetten ütõs lett, zsurnaliszta fordulattal élve mondhatnám, hogy minden cent meglátszik a vásznon, ennek a duplájából is csináltak már jóval kevésbé látványos filmet is. A forgatókönyv olyan amilyen, de miután ma jó ha minden 50. filmnek van épkézláb forgatókönyve, ezen kár is lenne keseregni. Viszont sajnos az emberszereplõk igencsak gyengécskék. A figurák semmilyenek, nincs értelmes párbeszéd, nincs jellemfejlõdés, konfliktus se igazán, a japán fõszereplõ csaj pedig sajnos elég csúnyácska, a film egyetlen emlékezetes karaktere a mellékszerepben feltûnõ Ron Perlman, de õ is volt már ennél jobb. Viszont visszakapta Reviczky Gábort szinkronhangnak, aki már a Hellboy 1. részében is magyarította Perlmant és ezúttal is remekül passzolt hozzá.
Mindent összevetve a Tûzgyûrû látványos, agykikapcsolós akciómóka, a magam részérõl nagyon is vevõ vagyok az ilyesmikre, egy nyári délután nincs is jobb mint egy hûs moziteremben Ice teát szürcsölgetve megnézni egy ilyen filmet, erre nagyon alkalmas, de a világot nem váltja meg, nem is az a dolga.
10/7,5
9/10
King Diamond 2013 júl. 17. - 19:55:56 9/10
(196/481)
A film bemutatóját nézve valamelyik film elõtt a moziban, egybõl úgy döntöttünk, hogy ezt látnunk kell, annyira jó volt az elõzetes. Így pár napja megnéztük moziban, 3D-ben, és leesett az állunk. Végigolvastam a hozzászólásokat, és a videodrome nevû felhasználó youtube-os kritikájával értek én is nagyon egyet. Nagyon jól mondta, hogy aki egy ilyen filmre beül, az tudja, hogy mit várhat tõle, és miért ül be rá. A Port-os kritikával pedig megint csak nem értek egyet, mivel nem értem, hogy miért vár mindenki a remek, elsõfokú, zseniális, fergeteges látvány mellett még egy szövevényes, nagyívû történetet is. Merthogy itt kérem szépen a látványon van a hangsúly, ha még nem tûnt volna fel. A robotokon, a szörnyeken (akik engem valamiért legjobban a Disciples játék Legions fajának szörnyeire emlékeztettek). És ezek ábrázolása olyannyira brutális, fõleg 3D-ben, hogy azt szavakba önteni nehezen lehet. A szereplõk mondhatni, szinte mellékesek, viszont jó színészeket választottak ki: kezdve a fõszereplõkkel, habár számomra igazi felüdülés inkább Ron Perlmant (az utolsó jelenete mekkora:)) és Torrentét (igen, õ is szerepel a filmben) volt látni. A harcok annyira állatul, brutális módon vannak megkoreografálva, hogy csak néz az ember, akkora adrenalinlöketet ad egy-egy jelenet, harc.
A Transformers filmekkel én most nem hasonlítanám össze, mert látványban ráver mindegyikre, talán még az Avatarra is (a 3D-je viszont nincs olyan szép). A magyar szinkronnal sincs semmi gond.
Számomra is az év eddigi egyik legjobb akciófilmje ez, és teljes mértékben megérte az árát, moziban, 3D-ben megnézni.
Ezt a 6-os átlagot nem is értem, az IMDb-n most esett le 8 alá, simán megér egy 8-ast, sõt.
9/10
10/10
Ottofan1 2013 júl. 17. - 19:42:20 10/10
(195/481)
Igazad van rosszul fogalmaztam :)
10/10
nyck 2013 júl. 17. - 19:18:46 10/10 Előzmény Ottofan1
(194/481)
Ismeretlenebb színészek?! Te milyen filmet néztél? Charlie Hunnam, Idris Elba nem ismerõs? És akkor már Ron Pearlman-t ne is említsük. Inkább úgy fogalmaznék, hogy õk nem sztárolt színészek ugyanis a magánéletüket nem teregetik ki, mint egyesek. De ismert és elismert színészek. Egyikük se most kezdete.
10/10
Ecco 2013 júl. 17. - 16:18:35 10/10 Előzmény Ottofan1
(193/481)
"Ja, aki azt terjeszti, hogy a film bukni fog meg stb. hát nagyon NEM."

Ez csak azon múlik mennyire esik vissza a nézõszám. Per pillanat esélyesebb a bukta, a mostani hétvége fogja eldönteni van-e esélye hosszú távon összekalapoznia elég pénzt. Esetleg ha külföldön masszívan teljesít (amire egyelõre szintén nem utal semmi). Bár Japánban pl. csak augusztus 9-én mutatják be... :)
10/10
Ecco 2013 júl. 17. - 16:10:47 10/10 Előzmény Castleon
(192/481)
Ha jól értettem 1-2 órával több anyag lett felvéve mint amit végül felhasználtak. GDT nem akart drámát csinálni belõle, mert a szörnyekre meg a robotokra akarta inkább helyezni a hangsúlyt. Ez a film arról szól, hogy a 12 éves GDT kezébe fog egy mûanyag dínót meg egy robotot és végigzúzza a lakást. Csak 190 millából leforgatva. A többi csak töltelék. (Bár szerintem még az is stílusosabb mint hasonló látványfilmeknél lenni szokott.) Innentõl kezdve abba belekötni, hogy sekélyes, értelmetlen, mert egy gyerek sem mélyenszántó kérdéseken gondolkozik játék közben. Azt a kérdést persze fel lehet tenni, hogy ezt a koncepciót miért gondolták rentábilisnek, de én örülök, hogy megcsinálták, mert nekem bejött. :P
10/10
Castleon 2013 júl. 17. - 14:17:44 10/10 Előzmény Ottofan1
(191/481)
A Warner vezetõje a belsõs vetítés után már felvetette Del Toro-nak, hogy tudna-e folytatást készíteni.
Del Toro nyilatkozta, hogy az alapok a folytatáshoz megvannak, de (mivel nem szeretné olyan roham tempóval elkészíteni, mint az elsõ részt) minimum két évre lenne szüksége a végsõ forgatókönyvhöz.
Az sem mindegy, hogy milyen évszakban adnak le egy filmet. Nem éppen ez a nyerõ idõszak egy blockbusternek. Pláne, hogy nem egy konkurens filmmel versenyez. Ezt eleve kockáknak szánták, mint réteg filmet.
Sok pénzt fognak még kaszálni egy rendezõi BD kiadással, az már biztos.
Nagyon kíváncsi leszek az ázsiai bevételekre. Õk az igazi vevõk az ilyenre.
10/10
Ottofan1 2013 júl. 17. - 08:40:34 10/10
(190/481)
Bocs véletlenül lenyomtam az Entert(elsõ hozzászóllásom). Folytatnám: a Pacific Rimnek kb. 140 mill. mondtak.
A film 190 millióba került, ha meghaladja a 300-350 milliót akkor már siker.
Azt olvastam, hogy a folytatás már készül.:)

PS: a porton Rinko Kikuchit kihagyták a szereplõk közül.

10/10

Bravó Del Toro

Egyik kedvenc filmem.
A filmet kb. fél-háromnegyed évig vártam és nem csalódtam.
10/10
offtopic
Ottofan1 2013 júl. 17. - 08:32:09 10/10
(189/481)
Hatalmas film!!! Egyszerûen egy mestermû. Az effektusok Oszkart érdemelnek, a színészek nagyon jól játszottak, szimpatikusak, szerethetõek(Collins Jr. csokornyakkendõi):). Az elõttem szólóval egyetértek abban, hogy az ismeretlenebb színészek sokkal jobban el tudják játszani a szerepiket. Szerintem a két professzor is jól játszott.

Ja, aki azt terjeszti, hogy a film bukni fog meg stb. hát nagyon NEM.
A film elvárt maximum nyitánya 46 million volt. A studio eredetileg is 35-40 millió között várt.
Aki követi a Box Office Mojo-t az tudja, hogy a nyár eleján volt egy felmérés, hogy melyik film kb. mennyit fog hoz
10/10
mariejoel 2013 júl. 16. - 23:32:47 10/10
(188/481)
Nos én is megnéztem a filmet....Nekem tetszett! Nyilván nem volt lírai mû, de most a túlélésért küzdõ emberiség nem fog leállni szappanoperás csöpögéseket folytatni és hatalmas bölcsességeket gyártani! Látványos volt, szórakoztató és rengetegszer izgultam rajta, annak ellenére, h tele volt kiszámítható jelenetekkel. Logikai hibákkal, kritizálni mindent lehet. És? Rengeteg film létezik nem lehet mind egyedi. De persze mióta megy a port.hu és egyéb filmes fórum,azóta elõkerültek a "filmesztéták" és mindenki azt hiszi õ ért a legjobban a filmekhez :)
5/10
suti_88 2013 júl. 16. - 21:21:48 5/10
(187/481)
Én márcsak onnan gondoltam hogy van párhuzam a Godzilla univerzummal, hogy sok Kaiju - ahogy a képeket jobban megnéztem a Pacific Rim Wiki-n - nagyon hasonlít a régi japán filmbéli szörnyekre....van ott rák, aztán ilyen páncélos hangyász sûn...
10/10
Castleon 2013 júl. 16. - 19:23:37 10/10
(186/481)
Pedig mintha 30-40percet kivágtak volna a filmbõl.
szghost 2013 júl. 16. - 19:14:33
(185/481)
Szerintem nagyon nagy film! A látványon csak ámul az ember. A történet sem volt rossz, és hiba sem volt benne. Néztem és arra gondoltam" nem érdekel a sztori, csak üssük a szörnyeket!" Ezen látszott, hogy nem volt egy spórolós mozi! Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Ha lehet menjetek el moziba és ott nézzétek. Ha valahonnan letöltitek cam-os verzióban, biztos nagyon sokat fog rontani az élményen! 10/9
10/10
Ecco 2013 júl. 16. - 15:21:26 10/10
(184/481)
"Jó lenne tudni, hogy a Warner mennyire szólt bele Del Toro munkájába."

Semennyire (mondta nem egy interjúban). Egyébként is csak a költségek negyedét állták, a többit a Legendary köhögte ki.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 16. - 09:14:36 9/10 Előzmény suti_88
(183/481)
Nincs semmi párhuzam, és közük nincs egymáshoz. De el lehet fantáziálni. Cloverfield is egy jó film szerintem, persze annak is vannak hibái.

Második kérdés: "Nem akarok durva lenni." Igen. Japán szörnyfilmek amerikai átiratban/köntösben. De azt hittem ez teljesen egyértelmû. Olvasd el a Vox magazin-ban írtakat a filmrõl. Vagy mozimánia magazin.
10/10
Castleon 2013 júl. 16. - 09:13:08 10/10
(182/481)
SPOILER

Mi nem maradtunk benn, mert már tele volt a hólyagunk, de odakinn pont azon tanakodtunk, hogy azért poén lenne, ha kivágná magát a bicskával. :)