Téma: Tûzgyûrû

7/10
Viktor6665 2013 okt. 25. - 22:00:49 7/10
(301/481)
Látványfilm, de annak jó.
7/10
beo71 2013 okt. 25. - 18:20:59 7/10
(300/481)
Egyrészt a film rendben van, 7/10, mert, amit ígér, azt betartja : szórakoztat és pihentet.
Másrészt a film csalódás, mert Del Toro miatt az ember egy kicsit jobbat vár, ez pedig nem igaz. Semmi olyan nincs benne, amit emlékezetesnek mondhatnánk, sõt, a Transformers filmek hanghatásait nem közelíti meg, a többi pedig annyira B-filmes és idegesítõ, hogy szinte meglepõdik az ember.
10/10
filmimádóó 2013 okt. 20. - 09:52:41 10/10
(299/481)
Nagyon jó film, már 3-szor mentem el a moziba, hogy megnézhessem.
SpencerBarnes 2013 okt. 19. - 00:18:56
(298/481)
Csak sajnálni tudom aki beül egy popcorn mozira és utána azon filózik a helikopter
hogy bírja el a robotot, miért nincs a rotornak szele, mekkora egy atomrobbanás meg ilyenek.
Szerintem filózás helyett egy ilyen filmnek az a szerepe, hogy kiemeljen a mindennapokból addig
amíg tart a mûsoridõ.Se több, se kevesebb.Ha eleve így ülsz be, akkor 10/10
Ha meg úgy, hogy miért így, miért úgy, akkor az élményt magadtól veszed el.
Filózni szerintem egy arra megfelelõ filmen ( film kategórián ) kell nem ilyenen.
Sz Peter 2013 okt. 18. - 14:05:56
(297/481)
"több százezer tonnás"?

Ezt honnan vetted? :)
5/10
hauszekzo 2013 okt. 18. - 10:25:06 5/10 Előzmény Sz Peter
(296/481)
Lekötött, de eddig ez volt a leggyengébb "mese-scifi". Mese az egész, de olyasmire odafigyelhettek volna, hogy egy több százezer tonnás robotot ne nyolc nyamvadt helikopter vigyen a csatatérre... A japán csajszi meg nyitott esernyõvel sétál az épp leszálló helikopter felé. Még a haját sem fújja a szél, pedig vagy elrepült volna ernyõvel együtt, vagy minimum kifordítja a huzat... Na mindegy. Gyenge ötös.
offtopic
Sz Peter 2013 okt. 17. - 18:21:07
(295/481)
Akkor pereld be! ;)
WayneGace 2013 okt. 17. - 17:05:01
(294/481)
Ugye ezt nem mondod komolyan? Összegyúrtak egy kliséhalmazt, amit már ezerszer lehetett látni máshol. Egy normális forgatókönyvért is ugyanúgy ki kell fizetni a pénzt. Szóval nem azon múlott. Gyanítom egy perc harc vizuális effektnek nagyobb volt a költsége. Ráadásul ne fogjuk már a producerekre, amikor a rendezõn van a legnagyobb felelõsség! Ez az õ alkotása leginkább. Õ olvassa és bólint rá forgatókönyvre. Szerinte jó így a felvett jelenet. Õ szerinte játszanak megfelelõen a színészek. Õ elégedett a vágással. Vagy ha nem is mindennel, de õ bólint rá végül és megy a moziba a film.
offtopic
Sz Peter 2013 okt. 17. - 11:55:32
(293/481)
Nem a rendezõ "csináltat" forgatókönyvet, illetve spórol rajta, hanem a producer(ek).
Az pedig megint csak nem Del Toro. ;)
Peppo 2013 okt. 16. - 22:56:50 Előzmény Sz Peter
(292/481)
Igen, rajta, mert a rendezõ sara, hogy nem tud egy normális forgatókönyvet csináltatni a filmjéhez. Nem hiszem, hogy egy csilliárdos költségvetésû moziban pont ezen kellene spórolni.
Chiaki-chan 2013 okt. 16. - 19:01:24
(291/481)
Sziasztok!
Állandóan azt olvasom, hogy jó lett a látvány, de a story gyenge. A rendezõ megmondta, hogy ebben a filmben a látvány fog dominálni és nem a történet. Én moziba néztem meg 3D-ben és attól függetlenül, hogy ez egy tipikus fiús film, nekem lány létemre is tetszett :) 10/10
Remélem hamarosan DVD-ben is ki fog jönni, mert ez nekem nem egyszer nézhetõs film :)
10/10
robinho1983 2013 okt. 16. - 07:35:25 10/10
(290/481)
Nem tökéletes film, de az egyik legjobb idén. A látvány zseniális, szerintem a sztorival sincs gond, a tudósok egy kicsit idegesítõek, de ez belefér. 10/10
Sz Peter 2013 okt. 15. - 22:36:39
(289/481)
A sztorit kéred számon Del Toro-n?!
Travis Beacham írta. :)
Peppo 2013 okt. 15. - 20:30:37
(288/481)
Del Torotól azért ennél többet vártam. Látvány terén a maximumot hozta ki a filmbõl, de minden egyéb területen egy nagy nulla az egész. Sztori kiszámítható, tele klisékkel. A párbeszédek alatt sírni tudtam volna, annyira primitív vagy annyira giccses volt, hogy az már fájt. Karakterek dettó. A fõszereplõ srác meg a csaj rendben voltak, de a többi, fõleg a két "tudós", szörnyû volt. Õk elvileg viccesek lettek volna, de ez nem jött össze. Még Ron Perlman javított valamit az összképen. Baromságok, logikai hibák is bõven voltak a filmben, a végén volt a kedvencem, mikor az idegen képébe robban egy hidrogénbomba, de az túléli(!), utána meg egy kis lángtól megdöglik. Nem rossz.
Legalább az idegenekrõl megtudtunk volna valamivel többet, de ez is kimaradt. Csak jöttek, pusztítottak, pusztultak. Remek.
A zene, ami még egész jónak mondható. Nem marad emlékezetes, de a filmhez passzolt.
A sztori sajnos hullámzó, a film közepébõl nyugodtan ki lehetett volna vágni néhány jelenetet.

Megemlékezve a film egyetlen vitathatatlanul pozitív részérõl, a látványról, azt kell mondjam, ezen a téren nem érheti panasz. Ilyen zúzást nem sok filmben lehet látni, és mind a robotok, mind az idegenek esetén érezni lehetett, hogy ezek tényleg k. nagyok.

Ha nem számítana a látvány, egy pontot adnék rá, mert az idegenek ötlete tetszett, de ezen kívül semmi más, és még ez az egy sem lett rendesen kibontva. Ez a sztori még Emmerichtõl is ciki lenne, Del Torotól még inkább az.

10/5 de csakis a látvány miatt.
WayneGace 2013 okt. 14. - 16:00:31
(287/481)
A forgatókönyv, a színészi játék, mind olyan volt, mintha egy játék átvezetõvideóiból lett volna összeollózva. Baromi gyenge volt. Sõt szerintem néha direkt erre rá is mentek. Például a tábornok vagy két tudós esetében. Nem hiszem, hogy ne tudtak volna jobb alakítást nyújtani. A fõszereplõ fickótól vártam a legkevesebbet, erre õ alakított a legjobban. A történet nem nagy szám. Mondhatni a szokásos sablon lezárással. Spoiler. Vajon hányszor fogják még ellõni eljuttatunk egy atomot és megoldódik a probléma befejezést? Spoiler vége. A szörnyek jól kidolgozottak. A vizuális effektért felelõsek jó munkát végeztek. kb. azt nyújtotta, amit vártam. Azért remélem az új Godzilla ennél többet fog nyújtani.
10/10
czky78 2013 okt. 10. - 20:35:10 10/10
(286/481)
Tõlem is kap egy 10/10-et.
Imádom az ilyen sci-fi filmeket.
Ez az eddigi legjobb! :)
eynrg 2013 okt. 09. - 19:08:11
(285/481)
A többi hozzászólóhoz hasonlóan nekem is a Godzilla - Transformers harc jutott eszembe amikor megláttam a filmet. Szerencsére miután végigszenvedtem az elejét, kezdett kialakulni valamiféle történet, hogy továbbnézzem. Az akciókat olyan közelrõl filmezték, hogy számomra sokszor élvezhetetlen volt, mert nem tudtam, mit is látok, mi történik?
Gyermekkoromban szerettem a robotos filmeket - akkor alig volt - de most már túllõttek a célon, nem tud annyira lekötni a végtelenített küzdelmük. Érdekes, hogy az IMDB-n - ahol annyi jó filmet alulértékelnek - ez milyen jó osztályzatot kapott, holott rengeteg hasonló jellegû film készült az utóbbi években.
6/10
pinter23daniel 2013 okt. 07. - 03:16:49 6/10
(284/481)
Nem tartottam nagy számnak a filmet, alapvetõen nem is néztem meg moziban, csak itthon a monitor elõtt eredeti nyelven. Itthon is csak azért, mert sokan leszóltak, hogy hogyan is hagyhattam ki az IMAX élményt. Mindegy, megtekintettem.
Friss az élmény, pár perce lett vége és elsõ benyomásra csak annyit tudok mondani, hogy egy ilyen film esetében magasról teszek a sztorira, még a színészi játékra is, sõt az elnyújtott csépelések sem idegesítettek. A látványvilág és a zene elég volt, hogy 2 órára lekössön. Kategóriájára tekintettel azt kell mondanom, hogy nem sajnáltam ezt a 2 órát az életembõl, tehát mondhatni még élveztem is. (Persze nem a "brilliáns" sztori miatt, de nem szeretnék ítélkezni ennél a filmnél, sem negatív kritikát gyártani.)
Összegezve az egészet: Kellett néhány színész (mindegy kik és honnan), kellett egy történet (mindegy milyen jelentõségû), kellett valami jó zene a dologhoz (hogy ne csak a plazmaágyút és a titániumborítás nyikorgó hangját halljuk), és kellett valami, ami miatt mindezt lesz*rod, a látványvilág.
Cakli-pakli 10/6. (Kicsit azért bánom, hogy kihagytam az IMAX3D-t :))
5/10
dBLOOD 2013 okt. 06. - 14:15:03 5/10
(283/481)
Tényleg borzalmas, de ostobaságokat beszélsz. Nem a vasemberbõl, meg a hasonló fos amerikai ostobaságokból merítettek. Valójában az amerikai filmkultúra merít a japán animékbõl. A vasember és a többi hasonló amerikai sz*r mind a japán rajzfilmekbõl merít, és nem fordítva.

A film (egyébként a rendezõ által bevallottan) anime ihletettségû, csak aki az elmúlt évtizedben egy kõ alatt él, az nem képes ezt felismerni.

FYI a japán animéket sem szeretem jobban, kilencvenkilenc százalékuk hasonlóan ostoba mint ez, ritka az értelmes darab közöttük, a japán kultúra ritkán találja meg az értelmes egyensúlyt a látvány és a kegyetlenség bemutatása során.

Az írás iszonyatosan gyenge, akárcsak a legtöbb hasonló amerikai effekt-film manapság (prometheus, avatar, akármelyik vasember, akármelyik pókember, etc.).

Szomorú, hogy az amerikai filmiparban rászoktak, hogy CGI animációval helyettesítsék az életszerû karakterábrázolást, az ésszerû történetet, röviden a jól megírt forgatókönyvet. Még szomorúbb, hogy az ilyen filmeknek egyre nagyobb sikere van.

A világ távol-keleti részén egyébként is imádják az óriásrobotokat, és óriásszörnyeket, nyilván ezért szerették annyira a filmet.

Szerencse hogy a Gipsy Dangert nem fordították le magyarra sehogy, biztosan örült volna a sok véresszájú náci gyökér. Aki nem tudná, az keresse meg a két szó jelentését a szótárban, nem látom értelmét leírni, túlságosan rasszista jelentésû.
7/10
Viktor6665 2013 okt. 01. - 22:05:22 7/10 Előzmény Phoenixy
(282/481)
Nem csodálom, a kínaiak, koreaiak, japánok imádják a robotokat:D