Téma: Tûzvonalban

Vinogradov 2009 jan. 10. - 00:14:13
(456/876)
Jó, mindegy, feladom...

Reménytelen eset vagyok, de valószínûleg ti sem kevésbé...
Vinogradov 2009 jan. 10. - 00:13:11
(455/876)
Hát, üdítõ kivételek, mint pl. Cserna Antal, Szávai Viktória, a mai részben felbukkant Kéry Kitti, vagy Hollósi Frigyes kivételével mindenkinek van valami beszédbeli hiányossága - amelynek a kiküszöböléséhez sztem még démosztenészi szorgalomra sem lett volna szûkség.

Még Jordán Tamás is raccsol, de neki abszolút meg van bocsátva, mert egyike az e produkció által felvonultatott kevés jelentékeny színészeknek...

Stólbuciból pedig elegem van. A nagy vergõdései engem személy szerint már egyáltalán nem érdekelnek, már pedig az itt nyújtott színészi játéka nehezen lenne másnak minõsíthetõ...
10/10
rapanui 2009 jan. 10. - 00:08:55 10/10
(454/876)
15 éve élek németországban és ausztriában, ne magyarázd belém mihez szoktam hozzá:)
nagyapo 2009 jan. 10. - 00:03:45
(453/876)
"Bunkó, ARTIKULÁLNI ÉS JÁTSZANI NEM TUDÓ színészeket látok (mint pl. itt is)" pld.:?
Vinogradov 2009 jan. 10. - 00:02:51
(452/876)
Na ja, ha te mondod, el is hiszem...

Majd egyszer, a közeljövõben úgy kiálthat fel valaki, aki végre valami tényleg nagyon igényesen kivitelezett dolgot akar összehozni Mo-n a sorozatok terén és persze megfúrják (mert az ilyet valakik mindig megfúrják), mint Németh László drámájában, a többszörösen meghurcolt Misztótfalusi Kis Miklósának szavaival: "Így járjon hát az, aki typográfiát akar csinálni Magyarországon!"

Az "Oly sokáig voltunk lenn, hogy nem is tudjuk milyen fenn..."-effektus tehát, amit Hobo olyan szépen megénekelt már majdnem harminc (!) éve, mûködik...

Csak hozzászoktattak minket ahhoz, hogy ha nincs ló, akkor jó a szamár is...
nagyapo 2009 jan. 10. - 00:00:13
(451/876)
Saccold meg kb. mennyi pénzbõl készül egy ötven perces epizód.
Vinogradov 2009 jan. 09. - 23:56:04
(450/876)
"Miért kell szidni jóformán mindent, ami magyar?"

Istenem, kérlek, tényleg ne haragudj, de ez akkora közhely...

Én egyáltalán nem szidok mindent ami magyar, csak azt, ami véleményem szerint rászolgált...

És a Tûzvonalban, most, hogy már jó pár részt megtekintettem belõle (+ a mait), úgy tûnik, bizony rászolgált rendesen...



"Tempóra nem egy 24, vagy mint mondjuk egy Helyszínelõk, de hasonlítsuk már össze a lehetõségeket?"

Nem igaz, hogy ennyire vakok vagytok...

Szó sincs itt tempóról, egyáltalán semmi köze ennek a lehetõségekhez - nagyon szeretem a lassú sorozatokat, ahol megadják a dolgok módját - ez nem olyan...

Itt arról van szó, hogy egészen a nyolcvanas évek végéig, amikor pedig VÁLSÁG volt, igényes filmek, sorozatot tömkelegét (hihetetlenül alacsony költségvetéssel!) ontotta a közszolgálati televíziónk, olyan színészi játékkal, hogy még a gyengébb alkotások is bámulatosak az azóta születettekhez képest...

Aztán jött a módszerváltás, és azóta egyre inkább csak a minõségbeli romlást tapasztalhatjuk.

Hogy ennek mi az oka, azt most ne feszegessük...

Bunkó, ARTIKULÁLNI ÉS JÁTSZANI NEM TUDÓ színészeket látok (mint pl. itt is) mindenhol, csekély számú igényes próbálkozást, s a sorozatok terén a nagy semmit...

A legendás irodalmi adaptációink óta semmi nem készült, amit józan ésszel sorozatnak lehetne nevezni (kivétel az Éretlenek, ami egy olyan jó próbálkozás volt, annak idején, hogy gyorsan le kellett venni a mûsorról, nehogy sokáig élvezhessük)...

A Szomszédok?
A Kisváros?
Az Ûrgammák?
A Rém rendes család Budapesten?
A Barátok közt?
Az Életképek?
A Magyarok az ûrben?
És igen: a Tûzvonalban?

Ne vicceljünk már...

Ezek nem, hogy nemzetközileg nem állják meg a helyüket, de a hazai mércével mérve is iszonyatosan gyengék...

Készül valaha majd magyar dramedy, egy nézhetõ vígjáték, egy értelmes fiatalokról szóló sorozat, egy a régi nagy irodalmi adaptációkhoz (Zsurzs Éva életmûvéhez!) mérhetõ magyar irodalmi adaptáció, vagy egy értelmes akciósorozat?
Lesz majd valaha Mo-n olyan is, hogy karakterközpontú dramaturgiájú széria? - hékás, ébresztõ manapság ez a divat, és az csinálja jól, aki így csinálja!



"Melyik magyar csatorna csinál bármilyen hasonló dolgot? Egy mekgájver, nájtrájder mellett ez oda-vissza jobb, barátok közt vagy jóban-rosszbanról már nem is beszélve."

Azért, mert mindenhol csak a szemét van, ne hogy már leadjunk a mércébõl...
És már nagyon nem a Mákgájver meg a Nájtrájder a menõ, a jóban-rosszbant csak a proletárok nézik...

Jönnek be a jobbnál jobb, gyakran nem is amcsi, hanem európai, igényesebbnél igényesebb sorozatok, és nekem éghet a pofámról a bõr a külföldi ismerõseim elõtt, hogy mi SEMMIT nem tudunk fölmutatni húsz éve...



"Még a színészek is 6 kört vernek az utóbbi két sorozat bármelyik szereplõjére is. Bár az kétségtelenül hülye ötlet, hogy pont a Beugró helyére tették... Nem kell szeretni, de el lehet ismerni, "ha nem tetszik, hát kikapcsolható".

Mit ismerjek el rajta?



"Bár tudom, a Hídember biztos sokkal jobb volt..."

Hát pl. ennél az sokkal jobb volt.
Meg egyáltalán filmes téren azért nem szégyenkezhetünk: most például a Kaméleon és a Valami Amerika 2 az, ami nem ok nélkül tarolt, és a mûvészfilmek terén és jobbnál jobb alkotások születnek (tavaly pl. a Delta, a Fövenyóra...), de ami a televízióban folyik saját produkciók terén (tizenakárhány alapvetõen magyar arculatú) csatornában - tudod, volt idõ, mikor csak egy adó volt, de az olyan igényes anyaggal töltötte meg a mûsorait, hogy nem volt még nap, hogy ne sírtam volna vissza azokat az idõket - az minõsíthetetlen...
Béka09 2009 jan. 09. - 23:51:26
(449/876)
pl. Én ezeket a színészeket megnézem a színházban is emeltebb szintû teljesítményeik közben is :) Szóval nem csak egy jó sorozatot gyártott le megint az MTV,hanem nagyon tehetséges,SOKOLDALÚ és jó színészekkel dolgoztak! ..szerintem..
10/10
rapanui 2009 jan. 09. - 23:35:58 10/10
(448/876)
szerintem 10 emberbôl 7-8-nak tetszik, also....?
Vinogradov 2009 jan. 09. - 23:28:43
(447/876)
Hát, maradjunk abban, hogy úgy látszik, nem egészen egyezik az ízlésvilágunk...
Vinogradov 2009 jan. 09. - 23:27:05
(446/876)
Hát, sztem meg éppen fordítva...

Ha van valami, amit elleshetnénk a németektõl, hát az pont a Cobra 11-ben fellelhetõ JÓ ADAG PROFIZMUS...

Na persze rengeteg szemetet is legyártottak, sõt, nagyrészt azt gyártanak, de legalább VAN VÁLASZTÉK!!!
Vinogradov 2009 jan. 09. - 23:25:26
(445/876)
Ne sértõdj meg, elfogadom, hogy tetszik, csak egyszerûen nem értem, hogy MIÉRT?

Mindenki lát és csak én vagyok vak, vagy mindenki vak és csak én látok?

Mert sztem ez borzasztóan gyenge...
blaugrana 2009 jan. 09. - 23:06:51
(444/876)
Miért kell szidni jóformán mindent, ami magyar? Tempóra nem egy 24, vagy mint mondjuk egy Helyszínelõk, de hasonlítsuk már össze a lehetõségeket? Melyik magyar csatorna csinál bármilyen hasonló dolgot? Egy mekgájver, nájtrájder mellett ez oda-vissza jobb, barátok közt vagy jóban-rosszbanról már nem is beszélve. Még a színészek is 6 kört vernek az utóbbi két sorozat bármelyik szereplõjére is. Bár az kétségtelenül hülye ötlet, hogy pont a Beugró helyére tették... Nem kell szeretni, de el lehet ismerni, "ha nem tetszik, hát kikapcsolható". Bár tudom, a Hídember biztos sokkal jobb volt...
Béka09 2009 jan. 09. - 23:03:00
(443/876)
Nagyon jó volt az elsõ rész! És már megint miylen izgalmas maradt a vége...alig várom a jövõheti részt !!!És akinek meg nem tetszik..mármint aki úgy alkot negatív véleményt ,hogy egyáltalán belekukkantott..hhááát Õ simán csak ne nézze..hm?
8/10
nabukodonozor 2009 jan. 09. - 22:31:49 8/10
(442/876)
Nem azért mondom, de a Tûzvonalban szerintem élbõl jobb bárminél, ami ma német. Angliától lehet persze tanulni, de szerintem ez nem egy rossz sorozat nemzetközi szinten sem. Egy-két fura dolog volt azért ebben, de így a 3. évadra egész beletanultak a készítõk. Mondjuk ez a Mátyás király történet a kerületi kapitányról kicsit érdekes volt, de szerintem teljesen élvezhetõ sorozat lett a Tûzvonalbanból, örülök, hogy nem hagytam abba, az egyébként nem túl jó elsõ évadnál.
9/10
valakise 2009 jan. 09. - 22:21:07 9/10
(441/876)
nekem bejött
8/10
gigigelem 2009 jan. 09. - 22:05:17 8/10
(440/876)
Nem értek veled egyet, az elõzõ két évad alapján legalábbis. Most valóban elég sok színésszel újítottak, de a sztori eddig mindig nagyon izgalmas volt, remélem ez az évad sem okoz majd csalódást.
Vinogradov 2009 jan. 09. - 22:00:24
(439/876)
Hát igen, ez kell nékiek!

Ez igen, ez a magyar sorozat!

Kelletlen, megélhetési színészi játékkal - tisztelet a kivételnek - artikulálni nem tudó színészekkel, erõltetett sztorival és minden esetleges ez ellen irányuló kísérlet ellenére mucsai látványvilággal (ugye, ha már sz*r akkor legalább eyecandy lenne - na de nálunk, ahol pl. a promókép is ismeretlen fogalom a tv-sek körében.)

Miben jobb ez a Kisvárosnál, Zsaruvér és csigavérnél és hasonló trash-eknél?

Válasz: semmivel.

A "Tûzvonalban" egyedül a román és szerb színvonal fölé emel minket, de erre nem kéne büszkének lennünk, ugyanis minimum Németország, sõt, akár Anglia kéne, hogy legyen az etalon...
Micorgó 2009 jan. 09. - 21:31:57
(438/876)
Most ledöbbentem! Ezt ti nézitek???
Béka09 2009 jan. 09. - 19:49:36
(437/876)
Juuuuuuuujjj de jóóó!! Nagggyon vártam már,hoyg folytatódjon és tudtam is ,hoyg folyamatban van az új részek készítése!!! Végre egy jó magyar sorozat!!! Mindenkinek jó tvzést ma estére!