Téma: Tûzvonalban

tanhu 2010 nov. 04. - 05:04:17 Előzmény blazsej88
(836/876)
Sorjában és egyszerûen.Rózsahegyi azért tért haza mert elõkerült a jelentés,illetve jócskán benne volt a korban a titkait pedig nem kívánta a sírba vinni...ere volt finom utalás is.Kolonics volt a Papa(mellesleg ez ki is derült a Mike-kal történõ igen komoly és kulcsnak is vehetõ párbeszédbõl),akinek elfogására ment ki az egész cécó,ez az utolsó részben szépen ki is derült, aztán valamelyik évadban Kolonics - már játszott hasonló játszmát(egyébként Herceg is)hogy beszervezett valakit a Mosolyból, és -aki mint sok rohadék a valóságban is megúszta amit...Mivel senki sem tudta ki is valójában a Papa ezért kelepcébe kellett csalni ezt szervezte meg Stenonis ám a kártyáit nem fedte fel,és Rózsahegyi szerepét tekintve komoly csalétek is volt egyben.Herceg Josi szerepe egyértelmû védte Rózsahegyit illetve az is kiderült, hogy Kovács Lajos szerepe szerint magánszemélyként nyújtott segítséget,a vejének is megakadályozandó egy nagyobb vérfürdõt, vagy akár forradalmat.Bordás kikerült a képbõl,lehet Josiék védik,nem fontos tudni(lévén Mike vette át kitûnõen a stafétabotot), viszont mikor "meghalt" ott történt egy-két érdekes dolog, amirõl Josiék tudtak, azaz a kapcsolat,illetve az "eltüntetés" a részükrõl nem egészen alaptalan feltételezés,viszont az sem kizárt, hogy Kolonics nyíratta ki, vagy búvóhelyen van.A szektás részek miért ne illettek volna bele?És végezetül, vagy ez lesz a vége, azaz tanú nem marad a bomba elvarrta az összes kibomlott fonalat, vagy ha lesz folytatás,ott kiderülhet pl az is hogy az egész robbantás színjáték volt, vagy sem,és akkor lehet folytatni akármivel is.Feltételezésekbe nem kívánok bocsátkozni.Sz.v.sz ez az évad egyáltalán nem volt rossz most láttam egy dél-koreai kémesdit ami az egyik legjobb a mûfajon belül,igaz tettek bele pénzt,logisztikát, pazar kocsitöréseket,fegyverropogást,káprázatos az a profizmus amivel még a legapróbb részletekre is ügyeltek az alkotók, a fegyver tartásától,a legapróbb részletekig,olykor kicsit sok benne a szerelmi szál de a történet miatt ezt is lenyeli az ember.Látszik rajta, hogy megadták a módját az "IRIS"-nak.Nem hasonlítom össze a tûzvonalbannal,noha az is tudja ezt mint a kistigrises széria,ha az elkészítésére adnak elegendõ idõt,pénzt,színészeket,nyersanyagot és egy kitûnõ rendezõt...akkor bizonnyal nagyobbat üt.
Azonban a tûzvonalban esetében szinte egyik sem állt rendelkezésre,és mondhat bárki amit akar ennyi pénzbõl és ilyen hamari rohamtempóban elkészítetten is elérte azt, hogy az ember várja a péntek estéket,korántsem hiába, mert 12 részben képes volt lekötni a nézõit nem ultraprimitív rex felügyelõ vagy cobra 11 vagy castle valami hasonló bárgyúság szinten , ami ismétlem ilyen viszonyok mellett kész csoda...
10/10
far vik 2010 nov. 03. - 19:11:37 10/10
(835/876)
A kommentek elapadásából arra következtetek, hogy a sorozet korábbi lelkes nézõtábora alaposan megfogyatkozott, szerintem a harmadik-negyedik rész körül sóhajtve-legyintve a távirányító után nyúlt és elkapcsolt. Én csak néha elaludtam. A bárgyú amerikai és a magas IQ-t követelõ cselekménybonyolítás között egy ilyen sorozatnak gondolom úgy félúton kellene lennie. Ez vagy túl bonyolult vagy zavaros volt. Lehet, hogy a forgatókönyvíró se gondolta végig az összes momentumot, ami itt kérdésileg fel lett téve. Majd a következõ menetben lesz még rá lehetõség. Hát,... lehet, hogy nem lesz. Szerettem. Elmúlt. Zavaros, követhetetlen, unalmas. Aki meg lehülyéz, tehet egy szívességet...
blazsej88 2010 nov. 01. - 22:00:37 Előzmény tanhu
(834/876)
ha ennyire érted akkor magyarázd el nekem mondjuk 10-10 mondatban Kolonics és Zimmermann szerepét a 4. évadban:) köszi

a végére legalább a Marics-szál tisztázódott, ha jól vettem ki így akarta Stenonis elintézni Kolonicsot, és Herceg húzta keresztül a számításait (pedig õk játszottak össze nem?) amikor a felvétel elõtt ráküldte a szerbekre a KMCS-t. amúgy az egész terv nevetséges, nyugodtan lelövethette volna ha annyira az útjában állt.
ja lehetõleg ne "spoilerezzen senki" mert aki elsõre megnézi az úgyse ért belõle egy nyikkanást se:))

ez az egyetlen dolog kb amit megértettem az évadból és ez biztosan nem az én hibám. ezenkívül amit értek: a szekta és a bankrablás egy a történetbe sehogy se illeszkedõ mellékszál volt

és nekem a végére se derült ki:
- Bordással mi történt?
miért akarta Kolonics Mike-t megöletni? (bár Kolonics egész szerepét nem értem, mert eddig õ volt a legpozitívabb szereplõ)
- Herceg hogy lett hirtelen újra az NBH munkatársa, ez a "van akinek megbocsátanak" duma a Gajdujeves kaland után elég ócska.
- ki az a Stenonis? szeressük / ne szeressük?
- Joshinek miköze az egész történethez azontúl hogy ellopta Rózsahegyi listáját Bordásnak?
- egyáltalán mi lett a Papával? mert mintha arról lett volna szó az elején, hogy akivel Kálmán egyezséget kötött, az nem is a Papa.. ki tüntette el Gyulát?
- Rózsahegyi miért most tért haza?
10/10
far vik 2010 okt. 30. - 23:20:39 10/10
(833/876)
Legnagyobb sajnálatomra én is laposnak és erõtlennek találtam. Az a gyanúm, nem mostanában lesz - ha lesz egyáltalán - folytatás. Pedig szerettem.
10/10
borfalu 2010 okt. 30. - 21:21:15 10/10
(832/876)
A 4. ik évad csalódás volt számomra, hepiend nélküli zavaros, "bugyuta" befejezéssel.
10/10
holdviola 2010 okt. 30. - 17:00:17 10/10
(831/876)
Pocak - maszat kommandó elszállt. Hát erre így aztán igazán kár volt pénzt pazarolni. Ez a tipikus kurvára unjuk már az egészet gyorsan fejezzük be, vagy le. Olyan lett mintha már a forgatókönyv író is unta volna az egészet. Kár érte. Mert momentán csupa olyan szál volt aminek semmi értelme nem lett.
tanhu 2010 okt. 30. - 01:52:56
(830/876)
Teljesen érthetõ és kerek volt a történet.Ugyebár ez egy többoldalú dobozcsapda volt, azért, hogy elkapják papát.A párbeszédekbõl persze az is kiderült kicsoda is Õ valójában, ebben az utolsó részben szépen beérett az a keserû gyümölcsfricska, ami odasomott egy nagyot a gengszterváltás gazembereinek,akik ugyanúgy mint a papa, maga,minden gond és baj nélkül élték, élik világuk felelõsségre vonás nélkül.A vége pedig várható volt,ugyanis ha lesz rá keret folytatódhat bármikor, ha meg nem, akkor szépen lezárult a dolog, szálak elvarrva.Gondolom senki sem vette komolyan Kolonics azaz ... öngyilkosságát.Hisz addig nincsen halott amíg nincsen holttest,ámbár már akadt olyan is nem is egy eset a titkosszolgálatok történetében,hogy a hullára ráfogták,és el is temették, azon a néven, ami valójában egy nagyon is élõ személyt takart vagy inkább fedett...
tricia 2010 okt. 30. - 01:20:24
(829/876)
Most aki nézi, magyarázza el nekem, legyen szíves, hogy mi a fene történik most? Már mindenki rossz, aki jó volt és jó, aki rossz volt? Kolonics fekete, Joshi fehér?
10/10
far vik 2010 okt. 29. - 22:07:35 10/10
(828/876)
Persze, persze - ötödik évad: emlékeztek a lisztesdobozra meg a hatásjelzõre, hehehe...
10/10
far vik 2010 okt. 29. - 22:05:26 10/10
(827/876)
No, úgy tûnik, itt a vége? Repül a... repül a... Lúzer Õrs...
offtopic
tricia 2010 okt. 24. - 17:21:43
(826/876)
Pénteken? Október 22-én? Milyen ünnep volt?
Ja, látom, díjátadó, de azért 21:30-23:35-ig focimeccs volt... Ünnepi? :-)
Satos 2010 okt. 24. - 17:12:46 Előzmény Rebbeka
(825/876)
Mert ünnep volt!
10/10
Rebbeka 2010 okt. 24. - 00:54:25 10/10 Előzmény holdviola
(824/876)
most penteken miert maradt el?
10/10
holdviola 2010 okt. 18. - 19:17:40 10/10 Előzmény tanhu
(823/876)
Hát szerintem is jobb mintha nem vetítenének semmit, de azért nem tudom elhinni, hogy nincs a magyar színészek között egy Stohl-hoz hasonló vagány csibész egyéniség. A Pocak-maszat kommandó a fiaim szerint paródiája a korábbi részeknek és bár így is élvezhetõ azt hiszem minden kritika is jogos. De azért szeretjük így is. Mert olyan mint a magyar narancs, lehet, hogy zöldebb, lehet, hogy savanyúbb, de a mienk. ;)
10/10
holdviola 2010 okt. 18. - 19:10:24 10/10 Előzmény far vik
(822/876)
Egyetértek kicsit elkapkodottnak tûnik a korábbi részekhez, de inkább az a legfõbb, hogy hiányzik a Stohl egyénisége. Egyszerûen nélküle nem ugyanaz az egész. Egyszerûen lukas a helye a filmben. Az csibész vagány rendõr figura nagyon jól ment neki. Remélem lesz még egy széria és vagy találnak egy hasonlóan vagány srácot, vagy visszahozzák.
10/10
holdviola 2010 okt. 18. - 19:06:40 10/10 Előzmény Prokariota
(821/876)
Ingyen is megnézheted az mtv videótárában, vagy letöltheted.
http://videotar.mtv.hu/?k=Tûzvonalban
Prokariota 2010 okt. 17. - 21:09:45
(820/876)
boltban nem lehet kapni?
escobar66 2010 okt. 17. - 20:46:48
(819/876)
A tûzvonalban 1-3 évada rendelhetõ nálam dvd-n akit érdekel írjon. escobar[kukac]mailbox.hu
10/10
far vik 2010 okt. 16. - 10:29:00 10/10
(818/876)
Komolyra fordítva: A film alapvetõen kedves nekem, kicsit abból az apropóból, ahogy az ember a saját osztálytársait szívesen nézi egy diáknapi darabban, vagy ahogy az Olimpián szurkolok a magyaroknak. Ami a bajom - nem vagyok szakértõ, de talán nem mondok nagy ostobaságokat: A feszültség fenntartásában a képi elemek megkomponálása úgy tûnik, nem annyira profi, mint a korábbi részekben. Nem a hatásvadászat hiányzik, csak valahogy hiányérzetem van. Képkivágás, a vágás helye, itt-ott hiányzik egy fél másodperces kitartás, máshol épp ellenkezõleg, ott ragad a kép. Jó poénok nincsenek rendesen alápakolva, kitartva, összemosódnak a többi szöveggel, vagy ellenkezõleg, túl nagy hangsúlyt kapnak. Alapjában véve elkapkodottnak, alulpróbáltnak tûnik ez a 4. sorozat. A bonyodalmak adagolása pedig valóban kissé ötletszerû és kusza. Sajna, a gyenge elmém :( De azért szeretjük! Már egész narancssárga ! :)
10/10
far vik 2010 okt. 16. - 10:16:44 10/10
(817/876)
A következõ rész tartalmából: Herceg leveszi a fejét, a helyén elõbukkan egy koponya-fejû marslakó, Támad a Mars! Kolonics köhögni kezd, majd felszakad a gyomra, és egy 117 fogú Idegen visítva elszalad. Móricz emlékei is felszakadnak, rájön, hogy õ Mátyás király, ezután a fiókból egy lehallgatónak álcázott korona is elõkerül. Joshi szolgálatba helyezi magát a Rákoskeresztúr Alsó-i vasútállomáson, és bejelenti a Marx Károly intõ mutatóujjának élethû másolatát szállító ereklyehozó különvonat érkezését az Á (E?) vágányra.
Vanda megõrül, majd megtér, és Krisna tudatú újságárus lesz Homokkomárom-alsón (Bocs, Mama!).
Én meg bebábozódom, és megvárom, amíg Pircsi lesz az országos Nõkapitány.